Piercing

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν πας σε οικους tattoo έχουν εκεί αυτές τις βελόνες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tz...tz...

Νεοφερμένος

Η tz...tz... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μονη μου δηλαδή δε μπορώ να κάνω κάπως???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αααα μόνη σου?Λίγο δύσκολο δεν είναι?Πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική..Δεν στο συνιστώ!Αλλά πιστεύω ότι σε ιατρεία κλπ θα βρεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tz...tz...

Νεοφερμένος

Η tz...tz... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αααα....δηλαδη θέλει ειδικές βελόνες ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Κοίτα..Μπορείς να πάρεις και μια βελόνα απλή,να την κάψεις και να τρυπηθείς!Απλά σκέψου ότι τέτοιες τεχνικές χρησιμοποιούσαν πριν 30+ χρόνια..Το ξαναλέω..Δεν στο συνιστώ!Μπορεί να μολυνθείς πολύ άσχημα!Μια φίλη μου άνοιξε τρύπα στο αυτί της με παραμάνα και την άνοιξε στραβά..Επιπλέον ένιωθε σαν να την σφάζουνε.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tz...tz...

Νεοφερμένος

Η tz...tz... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:hmm:χαχα....οκοκ αφού το λες εσυ δεν θα το κανω τελικα....ευχαριστω παντως!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TruNkZz

Νεοφερμένος

Ο TruNkZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λέω και γω να κάνω μια τρύπα στο χείλος, και να βάλω ένα πολύ λεπτό κρικάκι. Το θέμα είναι ότι σε περίπτωση που θελήσω να την κλείσω, πόσο μεγάλο σημάδι θα αφήσει αν αφήσει;; Και πόσο καιρό θα πάρει;

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Λέω και γω να κάνω μια τρύπα στο χείλος, και να βάλω ένα πολύ λεπτό κρικάκι. Το θέμα είναι ότι σε περίπτωση που θελήσω να την κλείσω, πόσο μεγάλο σημάδι θα αφήσει αν αφήσει;; Και πόσο καιρό θα πάρει;

[...]

Δεν αφήνει σημάδι βρε!! τρύπα έχει μέγεθος κατά μέσο όρο 2-3 χιλιοστά!με το που το βγάζεις τον σκουλαρίκι(ειδικά σε μύτη χείλη και φρύδι) κλείνει αμέσως!Πρέπει να περάσει πάνω απο μισός χρόνος για να σταματήσει να κλείνει με το που κάνεις αλλαγή το σκουλαρίκι!Το πόνο να σκέφτεσαι και όχι το σημάδι :P

:hmm:χαχα....οκοκ αφού το λες εσυ δεν θα το κανω τελικα....ευχαριστω παντως!!!:D

τα κατάφερα ε?:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.


Αχ,μου αρέσει πολύ το piercing,όπως και τα τατουάζ!
Είχα φάει κόλλημα πριν απο ένα χρόνο...Ήθελα να κάνω στο φρύδι ή στο πάνω/κάτω χείλος του στόματος..Τελικά δεν έκανα και τώρα ψήνομαι και δεν ψήνομαι :redface:
Πιστεύω πως τέτοιες αλλαγές στην εμφάνιση,πρέπει να γίνονται σε μια πιο ώριμη και κατασταλαγμένη ηλικία (πχ.20) και όχι στα 13!Ή τεσπα κάποια χρονική περίοδο που δεν θα ξυπνήσεις μετά απο ένα μήνα και θα το χεις βαρεθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Λίγο controversial αυτό που θα πω: Σε πολλές ανατολικές εναλλακτικές θεωρίες για το σώμα, υπάρχουν ζώνες πάνω μας οι οποίες αντιστοιχούν σε άσχετα σημεία. π.χ. αν δείτε τη ρεφλεξολογία, ένα σημείο στην πατούσα μπορεί να ανήκει στον πνεύμονα, άλλο στο έντερο, άλλο στην καρδιά κλπ. Πολλοί λοιπόν δε συνιστούν το piercing από άτομα που δεν ξέρουν γιατί μπορεί να "χτυπήσουν" κάποιο "νεύρο" που αντιστοιχεί κάπου αλλού. Νομίζω ότι στο αυτί ας πούμε δε μπορείς να κάνεις όπου να'ναι τρύπα, πρέπει να ξέρει ο άλλος που δεν είναι επικίνδυνο.
Δεν ξέρω μπορεί να ακούγονται χαζά αυτά κι εγώ δεν τα ξέρω καλά και δεν είμαι σίγουρη ότι τα πιστεύω, αλλά γενικά θεωρώ λογικό πως κάποια πράγματα είναι ξένα στο σώμα μας και του κάνουν κακό.
Μια φορά στο φρύδι δεν θα έκανα με τίποτα. Πάνω από το μάτι είναι, το ρισκάρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeCTeen

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λίγο controversial αυτό που θα πω: Σε πολλές ανατολικές εναλλακτικές θεωρίες για το σώμα, υπάρχουν ζώνες πάνω μας οι οποίες αντιστοιχούν σε άσχετα σημεία. π.χ. αν δείτε τη ρεφλεξολογία, ένα σημείο στην πατούσα μπορεί να ανήκει στον πνεύμονα, άλλο στο έντερο, άλλο στην καρδιά κλπ. Πολλοί λοιπόν δε συνιστούν το piercing από άτομα που δεν ξέρουν γιατί μπορεί να "χτυπήσουν" κάποιο "νεύρο" που αντιστοιχεί κάπου αλλού. Νομίζω ότι στο αυτί ας πούμε δε μπορείς να κάνεις όπου να'ναι τρύπα, πρέπει να ξέρει ο άλλος που δεν είναι επικίνδυνο.
Δεν ξέρω μπορεί να ακούγονται χαζά αυτά κι εγώ δεν τα ξέρω καλά και δεν είμαι σίγουρη ότι τα πιστεύω, αλλά γενικά θεωρώ λογικό πως κάποια πράγματα είναι ξένα στο σώμα μας και του κάνουν κακό.
Μια φορά στο φρύδι δεν θα έκανα με τίποτα. Πάνω από το μάτι είναι, το ρισκάρετε;
Αυτό με τα νεύρα ισχύει, πχ μπορεί να σε πιάσει φαγούρα κάπου κι εκεί που ξύνεσαι να νοιώσεις κάπου αλλού κάτι. Τέσπα, το piercing για λόγο αισθητικής το κάνουν οι περισσότεροι, δεν θα κοιτάξουν για θέματα υγιείας μιας και ένα τετοιο φαινόμενο είναι λίγο σπάνιο να σε πειράξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DeAd_ViCtim

Νεοφερμένος

Ο DeAd_ViCtim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια παντως εγω εχω απο την 1η γυμνασιου στο αφτι, κ τωρα προσφατα έκανα κ lip piercing. Μου αρεσει, και μου εχουν πει και αλλα παιδια οτι ειναι ωραιο. Παντως κατα την γνωμη μου, μην βασιζεστε στις γνωμες πολυ μεγαλυτερων μας ηλικιακα (πχ. Παππους,γιαγια). Σε τετοιες περιπτωσεις, εγω τουλαχιστον εμπιστεύομαι τα μεγαλυτερα ξαδερφια μου. Επόμενη σταση: snake bit (αν και το βλεπω λιγο δυσκολο να με αφησει η μανα μ... :])
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Σταδιακά γίνεται γιατί νομίζω δεν είναι εφικτό να σου ανοίξουν με τη μία την τρύπα στα 10mm, όσους ξέρω που έχουν κάνει, μου έχουνε πει πως πονάει. Τώρα προσωπική εμπειρίια δεν έχω οπότε τι να σου πω. Για το κλείσιμο τώρα, λογικά όσο πιο νωρίς αποφασίσεις να το κλείσεις, τόσο πιο εύκολο θα είναι, και νομίζω πως από 8mm και άνω δύσκολο να κλείσει τελείως. Αν μπει ο phanis που τα ξέρει καλύτερα θα σου πει. :P

Κι εγώ το σκέφτομαι για στρετς, αλλά το μόνο που με κρατάει είναι ότι δεν θα μπορώ να βάζω σκουλαρίκια κρεμαστά πχ όποτε θέλω. Α, το θέαμα όταν κλείνει η τρύπα είναι απίστευτο ε. :P
Δηλαδη τι ακριβως γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ballaki

Νεοφερμένος

Ο Ballaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια συγγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα στην συζητηση..αλλα επειδη ειναι 62 σελιδες(λυπειθητε τα ματακια μου) και θελω να κανω συντομα μια τρυπα στον λοβο του αριστερου μου αυτιου θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο μαγαζι στην γλυφαδα οπου μπορω να κανω την τρυπα??
Ααα..επισης επειδη διαβαζω πολλες συζητησεις σχετικα με το πιστολι ή τιν βελονα.....τλκ στον λοβο δεν υπαρχει προβλημα ειτε το κανεις με τον εναν ειτε με τον αλλον τροπο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδιά τα piercing είναι τέλεια!!;)Εμένα προσωπικά μου αρέσουν,αρκεί βέβαια να γίνονται σε ειδικο και να τηρουνται οι κανάνες υγιεινής..Εγώ έχω 3 τρύπες σε κάθε αυτί είχα κάνει στη μύτη πριν 3 χρόνια δεν πήγα σε ειδικό το κανα σε μαγαζί που πουλούσε απλώς κοσμήματα,μολύνθηκε και σε 5 μέρες το εβγαλα και εκλεισε..Σκέφτομαι να ξανακάνω σε ειδικό αυτή τη φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα με τίποτε να κάνω piercing... οχι λόγω συντηριτισμού (19 ετών είμαι άλλωστε...), αλλά κυρίως λόγω του ότι μπορεί μετά από κάποια χρόνια να το μετανιώσω και να έχω μείνει με το σημάδι... αφήστε κιόλας που πονάει και μπορεί να πάθεις μόλυνση...
μ'αρέσει να το βλέπω σε άλλους (αρκεί να μην είναι υπεροβολικό, γιατί μετά είναι λίγο αηδιαστικό), αλλά εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να το κάνω...

Αναφέρομαι σε τρύπημα σε μύτη, φρύδια, χείλη κλπ. όχι σε τρύπημα αυτιών, που είναι πολύ εύκολο και συνηθέστατο. τ'αυτιά μου τα'χω τρυπήσει και εγω (σε κοσημηματοπωλείο φυσικά, όπου τηρούνται οι κανόνες υγιεινής, όχι σε πλανόδιο...!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dodo9@start.bg

Νεοφερμένος

Ο dodo9@start.bg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ποιό είναι το καλύτερο/φθηνότερο μαγαζί piercing στη αθηνα?οι τιμες ποιες ειναι γιατι δεν εχω κανει ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγώ θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Εάν ένα κορίτσι φοράει σκουλαρίκι ψηλά στο αυτί για 7 χρόνια και αποφασίσει να το βγάλει αλλα θέλει μαζι να κλεισει και εντελός η τρύπα να μη φαίνεται καθόλου πόσο καιρό παίρνει να κλήσει?? Υπάρχει ελπίδα να γίνει το αυτί όπως πρώτα η να τη πάρω νά της κάνω λέιζερ να υσυχάσω??? Το λέιζερ είναι επικύνδινο σε τέτοιες περιπτώσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
εγώ θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Εάν ένα κορίτσι φοράει σκουλαρίκι ψηλά στο αυτί για 7 χρόνια και αποφασίσει να το βγάλει αλλα θέλει μαζι να κλεισει και εντελός η τρύπα να μη φαίνεται καθόλου πόσο καιρό παίρνει να κλήσει?? Υπάρχει ελπίδα να γίνει το αυτί όπως πρώτα η να τη πάρω νά της κάνω λέιζερ να υσυχάσω??? Το λέιζερ είναι επικύνδινο σε τέτοιες περιπτώσεις??
η τρυπα μπορει να κλεισει απο μονη της αλλα παιρνει αρκετο καιρο.. δηλαδη αν βγαλει τωρα το σκουλαρικι υπολογιζε οτι σε κανα χρονο η τρυπα θα ειναι εμφανως λιγοτερο ορατη αλλα δεν θα εχει κλεισει ακομη.. Ισως στα 2 χρονια και με την προϋποθεση οτι μολις βγαλει το σκουλαρικι δεν θα το ξαναβαλει ποτε και δεν θα πειραξει εκεινο το σημειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγώ θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Εάν ένα κορίτσι φοράει σκουλαρίκι ψηλά στο αυτί για 7 χρόνια και αποφασίσει να το βγάλει αλλα θέλει μαζι να κλεισει και εντελός η τρύπα να μη φαίνεται καθόλου πόσο καιρό παίρνει να κλήσει?? Υπάρχει ελπίδα να γίνει το αυτί όπως πρώτα η να τη πάρω νά της κάνω λέιζερ να υσυχάσω??? Το λέιζερ είναι επικύνδινο σε τέτοιες περιπτώσεις??

Ότι θα κλείσει δεν έιναι σίγουρο, ειδικά μετά απο τόσα χρόνια. Άλλωστε διαφέρει απο οργανισμό σε οργανισμό. Πάντως σημάδι θα αφήσει, έστω και μικρό! γιατί καίγεται τόσο πολύ να κλείσει? Άλλοι έχουν στο πρόσωπο και είναι οκ, και αυτή για ψηλά στο αυτί στεναχωριέται? Ποιος θα το δει? Τέλος πάντων. Αυτό που λες για το λειζερ τι ακριβώς κάνει? αφαιρεί το σημάδι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top