Ψυχική υγεία

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ήρθε ένας ψυχολόγος στο σχολείο μας τις προάλλες και μας μιλούσε ξεχωριστά και μας έλεγε αν έχουμε κάποια ψυχική ασθένεια...

Εμένα με ρώτησε κάτι ερωτήσεις και μετά μου έκανε ερωτήσεις IQ(παρεμπιπτόντως έχω αρκετά υψηλό). Στο τέλος της "εξέτασης" πήγε και ψιθύρισε κάτι στην υπεύθυνη της τάξης. Ένας συμμαθητής μου μού είπε ότι της είπε ότι έχω χαμηλή λανθάνουσα αναστολή! έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/Latent_inhibition

και ειδικότερα κοίτα το κομμάτι που ονομάζεται "low latent inhibition"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο δεν έχει ο Michael Scofield στο Prison Break;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν παρακολουθώ PRISON BREAK. Είμαι CSI:MIAMI addict

Δηλαδή είμαι παρανοϊκός ή έιμαι απίστευτα δημιουργικος?:wow::wow::wow::wow::wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyridoul@

Νεοφερμένος

Η Σπυριδούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Κωνσταντίνος (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ναι αυτό έχει Michael Scofield! Σε ένα επεισόδιο ο ψυχίατρος του έλεγε στην Σαρα οτι όποιος έχει χαμηλή λανθάνουσα αναστολή και υψηλό IQ αντιλαμβάνεται κάποια πράγματα διαφορετικά και έδινε το παράδειγμα ενός φωτιστικού. Ένας λογικός άνθρωπος βλέπει ένα απλό φωτιστικό ενώ κάποιος με χαμηλή λανθάνουσα αναστολή αντιλαμβάνεται τις βίδες, τη λάμπα, το ντουί και γενικά την κατασκευή του! Αντίθετα κάποιος με χαμηλό IQ μπορεί να πάσχει από ένα ψυχολογικό πρόβλημα, αρα γι' αυτό σου έκανε αυτές τις ερωτήσεις για τον δείκτη IQ. Μήπως θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το επάγγελμα του μηχανικού? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λες να μπω και εγώ φυλακή και να τατουαζάρω την φυλακή πάνω μου???

Αυτό που παθαίνω είναι να απομνημονεύω αριθμούς και γράμματα χωρίς σχεδον να τα βλέπω...

Τις προάλλες ήμασταν για μπάνιο και γυρνούσαμε σπίτια μας με ταξί... Μόλις φτάσαμε άκουσα από τον ασύρματο του ταξί ότι ένας ταξιτζής τράκαρε με μία μωβ ΒΜW η οποία την κοπάνισε αμέσως... Και μου ήρθε φλασιά...Αριθμός πινακίδας ΧΙΑ####(δεν λέω τον αριθμό για προφανείς λόγους) Και αυτό είναι ένα από τα πολλά περιστατικά. Το άλλο που μπορώ να κάνω εσκεμμένα είναι να μετράω λέξεις.... Πχ αν μου διαβάσεις μία πρόταση 2-3 γραμμών στιγμιαία σου λέω πόσες λέξεις έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Λες να μπω και εγώ φυλακή και να τατουαζάρω την φυλακή πάνω μου???

Αυτό που παθαίνω είναι να απομνημονεύω αριθμούς και γράμματα χωρίς σχεδον να τα βλέπω...

Τις προάλλες ήμασταν για μπάνιο και γυρνούσαμε σπίτια μας με ταξί... Μόλις φτάσαμε άκουσα από τον ασύρματο του ταξί ότι ένας ταξιτζής τράκαρε με μία μωβ ΒΜW η οποία την κοπάνισε αμέσως... Και μου ήρθε φλασιά...Αριθμός πινακίδας ΧΙΑ####(δεν λέω τον αριθμό για προφανείς λόγους) Και αυτό είναι ένα από τα πολλά περιστατικά. Το άλλο που μπορώ να κάνω εσκεμμένα είναι να μετράω λέξεις.... Πχ αν μου διαβάσεις μία πρόταση 2-3 γραμμών στιγμιαία σου λέω πόσες λέξεις έχει...



Αλήθεια???? Το είχες παρατηρήσει και πιο μικρός που ήσουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ναι. Ξεκίνησε όταν έμαθα νια διαβάζω... όταν ήμουν 3,5.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλή φάση μπορεί να είναι αυτό, αν το ελέγξεις κατάλληλα.
Θα πρότεινα ίσως να πας σε κάποιον ψυχολόγο κτλ για να σε παρακολουθεί κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ναι ο Αnarki έχει κάποιο δίκιο, θα ήταν καλό αν πήγαινες σε κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει να το κατανοοήσεις κιόλας!! :)
Πάντως πρέπει να είναι πολύ ωραίο να έχεις αυτές τις δυνατότητες, έτσι?
Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisgala

Νεοφερμένος

Ο chrisgala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εντάξει βασικά έχω αυτές τις ικανότητες οι οποίες λειτουργούν στο υποσεινήδητο... άρα δεν πολυκαταλαβαινω οτι υπάρχουν μόνο αν χρειαστεί να τις χρησιμοποιήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να το ψαξεις ομως...μη το αφησεις!!!
φαντασου αμα το καλλιεργησεις τι θα γινετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top