[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

fcandreas

Νεοφερμένος

Ο fcandreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγώ έδωσα πέρυσι Αγγλικά...δεν είναι και τίποτα είναι λίγο πιο χαμηλό το επίπεδο απο το lower ή τουλάχιστον έτσι μ φάνηκαν εμένα...Πολλοί τα δηλώνουν για την πλάκα τους...πέρυσι στην αίθουσα που έδωσα εγώ οι μισοί δεν ήρθαν καν. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gus.Ko

Νεοφερμένος

Ο Gus.Ko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω παντως, που εχω τα θεματα απο το 2001 μεχρι και το 2008 και τα μελετησα, δεν μου φανηκαν αρκετα δυσκολα... Βεβαια περυσι πηρα το proficiency του Cambridge με B!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLen0uzZz

Νεοφερμένος

Η eLen0uzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απάντηση: Ειδικό μάθημα : Αγγλικά
Εγώ με κάτι ελάχιστα μαθήματα αγγλικών με τον καθηγητή του σχολείου-φαντάζεστε δηλαδή το τι μάθημα μπορει να είναι αυτό με τον καθηγητή του σχολείου- κ έγραψα 19 αγγλικά.Απλά εκείνη την ώρα ήμουν συγκεντρωμένη και όλα οκ.Αγγλική μπήκα:P



γεια!ειμαι καπως καινουρια στν παρεα,απλα ηθελα ν σ ρωτησω σχετικα με τα αγγλικα,λεει τπτ ή μπα?γτ εχω δηλωσει κ γω για αγγλικη φιλολογια, απλα ειδα ενα θεμα (του 2006 νομιζω) και μου φανηκε καπως δυσκολο...κ το σκεφτομαι ακομα...αν κ μ'αρεσουν αρκετα τ αγγλικα κ η αγγλικη φιλολογια ειναι η πρωτη μ επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Απάντηση: Ειδικό μάθημα : Αγγλικά
γεια!ειμαι καπως καινουρια στν παρεα,απλα ηθελα ν σ ρωτησω σχετικα με τα αγγλικα,λεει τπτ ή μπα?γτ εχω δηλωσει κ γω για αγγλικη φιλολογια, απλα ειδα ενα θεμα (του 2006 νομιζω) και μου φανηκε καπως δυσκολο...κ το σκεφτομαι ακομα...αν κ μ'αρεσουν αρκετα τ αγγλικα κ η αγγλικη φιλολογια ειναι η πρωτη μ επιλογη...
Εννοείς η σχολή άμα λέει τίποτα? Αν σου αρέσουν τα αγγλικά και είσαι καλή,θα σου αρέσει και η σχολή.Αν τώρα δεν είσαι τόσο καλή,πάντα μπορείς να βελτιωθείς-ακόμα και αφότου μπεις στη σχολή- και θα είσαι μια χαρά.Αν χρειάζεσαι παραπάνω πληροφορίες ή οτιδήποτε στείλε μου πμ και ευχαρίστως να σε βοηθήσω έαν μπορώ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLen0uzZz

Νεοφερμένος

Η eLen0uzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αχα!ωραια!8ελω ν μπω αγγλικη,αλλωστε αυτη ειναι η πρωτη μ επιλογη..απλα επδη εχει ανεβει αρκετα η βαση κ ειδα κ ενα θεμα πιο παλιο βεβαια τ οποιο δν μ φανηκε πλ ευκολο,ψηλοφρικαρα :P
εσυ εδωσες περσυ?πως σ φανηκε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
αχα!ωραια!8ελω ν μπω αγγλικη,αλλωστε αυτη ειναι η πρωτη μ επιλογη..απλα επδη εχει ανεβει αρκετα η βαση κ ειδα κ ενα θεμα πιο παλιο βεβαια τ οποιο δν μ φανηκε πλ ευκολο,ψηλοφρικαρα :P
εσυ εδωσες περσυ?πως σ φανηκε?:)
Μια χαρά μου φάνηκε,καλά τα πήγα στα αγγλικά.Αν ξέρεις αγγλικά δεν χρειάζεται να φρικάρεις καθόλου,καλά θα γράψεις...Με το ειδικό μάθημα που μετράει x2 δεν θα καταλάβεις καν για πότε θα ανεβούν τα μόρια:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Μήπως ξέρει κανείς αν πρέπει να πάω να δώσω και ενδοσχολικά το μάθημα των αγγλικών αν το εχω δηλώσει σαν ειδικό μάθημα? Πείτε μου αν ξέρει κανείς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ναι θα τα δωσεις κανονικα κι ενδοσχολικα.κι εγω περυσι πρωτα τα εδωσα ενδοσχολικα και μετα πανελλαδικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ok thnx. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις(όχι τις ενδωσχολικές) στο μάθημα αυτό πότε τα παίρνουμε? Μιας και γράφουμε τέλη Ιουνίου. Αφού σχεδόν τότε δεν παίρνουμε και τους βαθμούς των πανελλαδικών? Θα ξέρω το βαθμό πρίν δηλώσω τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα και των ειδικών μαθημάτων βγαίνουν πριν κάνεις μηχανογραφικό! Χαλάρωσε και καλή επιτυχία-καλά αποτελέσματα! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα και των ειδικών μαθημάτων βγαίνουν πριν κάνεις μηχανογραφικό! Χαλάρωσε και καλή επιτυχία-καλά αποτελέσματα! :bye:
ακριβως!μην αγχωνεσαι.θα βγουν τα αποτελεσματα των 6 βασικων μαθηματων και μετα απο καμια εβδομαδα η δυο θα βγουν τα ειδικα μαθηματα!καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παιδιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Είτε εξεταστείς είτε δεν εξεταστείς στο ειδικό μάθημα των αγγλικών, είσαι υποχρεωμένως να εξεταστείς στο μάθημα των αγγλικών σε ενδοσχολικό επίπεδο για το απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν καποιος εχει δηλωσει ειδκικο μαθημα-αγγλικα και δεν παει να δωσει θεωρειται ως μηδεν??? Και αν ναι,η βαθμολογια πεφτει μονο για τις σχολες που απαιτουν ειδικο μαθημα ή για ολες τις σχολες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renaki....

Νεοφερμένος

Η renaki.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μήπως ξέρει κανείς κάποιο σάιτ για να μάθω σε ποιο σχολείο θα δώσω το μάθημα;δινονται μόνο σε αθήνα και θεσ/νίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νομίζω οτι, μιάς και είναι ειδικό μάθημα, εάν δεν πας να γράψεις, δεν έχει πρόβλημα και επίπτωση στην βαθμολογία σου. Κάπου στο φόρουμ το διάβασα. Επειδή δεν είμαι σίγουρος όμως, καλύτερα να απαντήσει κάποιος άλλος που τα ξέρει καλύτερα ή να ρωτήσεις στο σχολείο σου κάποιον αρμόδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αν έχεις δηλώσει ειδικό μάθημα και δεν πας, χάνεις τη δυνατότητα να περάσεις στις σχολές που το ζητάνε.Δηλ. αν δεν δώσεις Αγγλικά πανελλαδικά, δεν μπορέις να περάσεις Αγγλική φιλολογία, Μετάφρασης και Διερμηνείας, και τουριστικά, που έχουν ειδικό Αγγλικά.Μπορείς να περάσεις σε οποιαδήποτε σχολή για την οποία δεν χρειάζεται ειδικό μάθημα, χωρίς να επηρεαστεί σε κάτι ο βαθμός σου.Γιατί να μην πας όμως?Το να πιάσεις τουλάχιστον το 10 είναι εύκολο αν έχεις ένα μέτριο επίπεδο.Και θα έχεις περισσότερες επιλογές όταν κάνεις μηχανογραφικό.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αχ δεν ειναι για μενα,απλα ο φιλος μου μου ειπε οτι δηλωσε αγγλικα αλλα δεν ηταν σιγουρος τι γινεται σε περιπτωση που δεν παει. Και ειπα να ρωτησω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν καποιος εχει δηλωσει ειδκικο μαθημα-αγγλικα και δεν παει να δωσει θεωρειται ως μηδεν??? Και αν ναι,η βαθμολογια πεφτει μονο για τις σχολες που απαιτουν ειδικο μαθημα ή για ολες τις σχολες???


Αν κάποιος δηλώσει ότι θα εξεταστεί σε κάποιο ειδικό μάθημα (οποιοδήποτε ειδικό μάθημα) και δεν παρευρεθεί στις εξετάσεις θεωρείται ότι εξετάστηκε και πήρε γραπτό βαθμό 0. Οι υποψήφιοι που δεν εξετάστηκαν σε 1 ή περισσότερα ειδικά μαθήματα που δήλωσαν ότι θα εξεταστούν δεν έχουν καμία βαθμολογική συνέπεια στο βαθμό του απολυτηρίου, το βαθμό πρόσβασης του υποψηφίου και στα μόρια εισαγωγής για οποιοδήποτε σχολή σε όποιο πεδίο και από τα 5 αν ανήκει εφόσον δεν απαιτείται εξέταση στο ειδκό μάθημα που δεν εξετάστηκε ο υποψήφιος . Αποκλείονται συνεπώς από σχολές στις οποίες απαιτείται εξέταση σε αυτό το ειδικό μάθημα στο οποίο ο υποψήφιος δεν εξετάστηκε.

Τα ειδικά μαθήματα των ξένων γλωσσών δεν αντικαθιστούν σε καμία περίπτωση τις ενδοσχολικές εξετάσεις στην ξένη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top