Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κοιτα μην κρινεις απο το αν δεν γραφεις καλα σε καποιο μαθημα. Θα δεις σε ποια κατευθυνση εχει τα ποια προσιτα μαθηματα για σενα. Και μην αγχωνεσαι εχεις ενα καλοκαιρι και λιγο παραπανω να απαφασισεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ -αν δε σπάσει ο διάολος το ποδάρι του- θα πάω θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
αν δε σπάσει ο διάολος το ποδάρι του
αχ και να το σπάσει:P
τι θές να γίνεις από θεωρητική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnAk3

Νεοφερμένος

Ο SnAk3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έιμαι ανάμεσα σε Τεχνολογική και Θετική. Κολλάω λίγο στη Χημεία. Την θεωρώ δύσκολη και απαιτητική. Βέβαια, στην Γ' σίγουρα τεχνολογική γιατί χρειάζομαι να γνωρίζω τον προγραμματισμό.

Οι καθηγητές μου, μου λένε να πάω θετική, μιας και είμαι καλός μαθητής, γιατί στη β' λυκείου στην τεχνολογική δε γίνεται μάθημα. Στην γ είναι αλλιώς τα πράματα. (όπως λένε οι ίδιοι..) Εσείς τι λέτε;
Εγώ πάντως θα αρχίσω με τεχνολογική εφ'όσον μου έδωσαν κάποιες ιδέες τα παιδιά και τους ευχαριστώ για την βοήθεια!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ιδέα για ποια κατεύθυνση να διαλέξω διότι για εμένα όλα τα μαθήματα (Θετικής,Τεχνολογικής και Θεωρητικής) κινούνται στον ίδιο άξονα βαθμού ευκολίας ή δυσκολίας αντίστοιχα. Επίσης του χρόνου θα πάω σχολείο στην Θεσ/κη (θα εκτιμούσα μερικές ιδέες για καλά δημόσια απο Θεσ/ους, άκουσα κάτι για το Πειραματικό..) και δεν ξέρω κατα πόσο τα πράγματα θα διαφέρουν απο το χωριό μου.... Βοήθεια!!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnAk3

Νεοφερμένος

Ο SnAk3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μεσο ορο ειχα σχεδον 15 :(...δλδ τπτ ακριβως!!!(γενικα με θεωρω τουβλο :xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki124

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ θα πάω θετική μια και είμαι καλή!!! Θεωρητική δεν θα πήγαινα με τίποτα γιατί στην Γ' Λυκείου δεν έχεις πολλά επαγγέλματα να επιλέξεις (τα πιο σημαντικά είναι νομική, φιλόλογος). Για θετική και τεχνολογική θα πρέπει να σκεφτείς που είσαι καλός χημεία ή προγραμματισμό. Πρέπει να σκεφτείς σοβαρά και για τεχνολογική ο προγραμματισμός έχει αρκετή θεωρία. Αν δεν στρώσεις να διαβάσεις δεν γράφεις!! Ελπίζω να σας βοήθησα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
μεσο ορο ειχα σχεδον 15 :(...δλδ τπτ ακριβως!!!(γενικα με θεωρω τουβλο :xixi:)


εγώ έχω πιο χαμηλό μέσο από σένα...το να έχει κάποιος 15 μέσο όρο είναι σχετικά καλό γιατί μπορείς να το βελτιώσεις με λίγο παραπάνω διάβασμα.οποτε αν εινια μπορεις να πας σε οποια μα8ηματα τα πας πιο καλα...κ για να είχες μέσο όρο 15 αυτό σημαίνει ότι έχεις ΄σε κάποια μα8ήματα ηψηλό μέσο όρο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnAk3

Νεοφερμένος

Ο SnAk3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγώ έχω πιο χαμηλό μέσο από σένα...το να έχει κάποιος 15 μέσο όρο είναι σχετικά καλό γιατί μπορείς να το βελτιώσεις με λίγο παραπάνω διάβασμα.οποτε αν εινια μπορεις να πας σε οποια μα8ηματα τα πας πιο καλα...κ για να είχες μέσο όρο 15 αυτό σημαίνει ότι έχεις ΄σε κάποια μα8ήματα ηψηλό μέσο όρο...:D
Ευχαριστώ πολύ!! Αν και λέω του χρόνου να διαβάζω πιο πολύ μήπως καταφέρω τπτ παραπάνω, αλλά βαριέμαι πολύ να διαβάζω!! Έχω στο μυαλό μου να αρχίσω και φροντιστήριο του χρόνου και τότε θα είναι ακόμα πιο βαρετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
λοιπον παιδια της Α' ακουστε μια συμβουλη μην την πατησετε οπως εγω...να κοιταξετε ποια επαγγελματα σας ενδιαφερουν...πολλοι λενε να κοιτατε ποια μαθηματα σας αρεσουν...ναι καλα!!εμενα μ'αρεσαν τα αρχαια κ πηγα θεωρητικη αλλα ΜΟΝΟ 2 επαγγελματα με ενδιαφερουν απο κει..!!χαζομαρα μου ε???...ευτυχως δν παραμελησα την φυσικη της Α'+Β' (γενικης) κ μαλλον του χρονου αλλαζω παω τεχνολογικη...τα κενα μου ειπαν ειναι ελαχιστα..αναπληρωνονται πριν την νεα σχολικη χρονια...

Γι'αυτο προσοχη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μαλλον τεχνολογικη απο οτι φαινεται:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tfslover

Νεοφερμένος

Η tfslover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θετικη....!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Όλες οι κατευθύνσεις είναι το ίδιο και αυτά ότι η τεχνολογική είναι εύκολη δεν ισχύει....
Πάντως πιο εύκολα τα μόρια τα μαζεύει κάποιος από θεωρητική... Τυχαίνει απλώς τα παιδιά που δεν θέλουν να σπουδάσουν να επιλέγουν τεχνολογική ή θεωρητική...
Τα πιο λίγα άτομα είναι πάντα στην θετική και σαν σύνολο μόνο αποτελεί καλύτερο τμήμα από άποψη συνόλου μαθητών....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
δν νομιζω οτι τα μορια μαζευονται απο τν θεωρητικη..εξαλλου γι'αυτο αλλαζω....γτ ο εξεταστης μπορει να σ κοψει απο παντου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ειρήνη έχω την αίσθηση οτι θα έχεις πρόβλημα αν αλλάξεις τώρα κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
χμμ..λες??? παντως οι καθηγητες μου ειπαν οτι δν εχω πολλα κενα..κ οτι ανετα αναπληρωνονται πριν αρχισει η νεα χρονια... εσυ γτ λες οτι θα εχω προβ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
χμμ..λες??? παντως οι καθηγητες μου ειπαν οτι δν εχω πολλα κενα..κ οτι ανετα αναπληρωνονται πριν αρχισει η νεα χρονια... εσυ γτ λες οτι θα εχω προβ??
Εγώ νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα ανεξαρτήτως πόσο καλή είσαι. Δεν το ξέρω καλά αλλά είναι διαφορετική ύλη τα μαθήματα γενικής από αυτά της κατεύθυνσης. Επίσης σκέψου ότι η πλειοψηφία μαζεύεται στη θετική ή την τεχνολογική άρα μετά η πιθανότητες εισαγωγής στο πανεπιστήμιο μειώνονται. Εγώ θα πάω θεωρητική αν και οι καθηγητές μου λένε ότι τα πάω εξίσου καλά στην φυσική, τη χημεία, την άλγεβρα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

syros511

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
θετικη διοτι μεσω της θετικης εχεις τη δυνατοτητα να ακολουθησεις 4 πεδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Και με 7ο μαθημα το Α.Ο.Θ. και το 5ο στη θετικη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

supermonstar13

Νεοφερμένος

Η Andie L. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
:DΤεχνολογικη...για υπολογιστες παω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top