Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

elena_kal

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θετική σίγουρα αλλά δεν ξέρω τι μάθημα επιλογής να πάρω..Ξέρετε καθόλου πώς είναι η πληροφορική? Κάτι για προγραμματισμό δεν κάνουν? Αυτά δεν είναι κάπως δύσκολα? Λέω εγώ τώρα, μία άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το μάθημα επιλογής παίζει ρόλο μόνο στη Γ' Λυκείου. Στις άλλες δυο τάξεις υπάρχει μόνο για φιγούρα...Ο προγραμματισμός ξαναλέω, είναι μαθημα τεχνολογικης κατευθυνσης Γ' Λυκείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμεις μαθαιναμε προγραμματισμο και στο μαθημα επιλογης της πρωτης λυκειου. Tην Turbo pascal συγκεκριμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ΕΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ<<ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ,ΘΑ ΠΑΩ ΘΕΤΙΚΗ>>ΞΕΡΩ ΜΑΘΗΤΕΣ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΘΕΤΙΚΗΣ.ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ:ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ 3 ΠΕΔΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΘΕΤΙΚΗ,ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΧΑΒΑΛΕΤΖΗΔΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ,ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ!!!
Δεν είναι μόνο αυτό γιατι εγω ασ πούμε δεν μπορώ με τίποτα να μάθω παπαγαλία ούτε μια πρόταση και γι αυτό στο αοδε δεν θα έγραφα ούτε 5. επίσης γι αυτό το λόγο δεν πήρα βιολογία γενικής αλλά μαθηματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekoutsakis

Νεοφερμένος

Ο georgekoutsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ ακόμα είμαι Α Λυκείου αλλα απο οτι το βλεπω θα παω Θετική (τουλάχιστον στην Β Λυκείου) και στην Γ υπαρχει μια μικρη περιπτωση για Τεχνολογικη. Θελω βασικα να περασω Σχολη Ικαρων... που γινεται και απο τις δύο κατευθύνσεις... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_kal

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συγγνώμη ρε παιδιά, μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι τα μαθήματα επιλογής στην Β' Λυκείου για να καταλάβω;;;...Έχω καταμπερδευτεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Μαθήματα επιλογής Β' Λυκείου:
  • Αρχές Περιβαντολλοντικών Επιστημών
  • Νεότερη Ευρωπαϊκή λογοτεχνία:Ανθολόγιο Μεταφράσεων
  • Β' Ξένη Γλώσσα
  • Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής
  • Γραμμικό Σχέδιο
  • Ελεύθερο Σχέδιο
  • Ιστορία των Κοινωνικών Επιστημών
  • Θέματα Ιστορίας
  • Κοινωνική και Πολιτική Οργάνωση στην Αρχαία Ελλάδα
  • Εφαρμογές Υπολογιστών (Δεν μετρά στον Μ.Ο.)
  • Βιολογία
  • Διαχείρηση Φυσικών Πόρων
  • Χημεία
  • Τεχνικό Σχέδιο
Δυστυχώς για λίγα μόνο από αυτά δημιουργείται τμήμα.
Εγώ μάλλον στη Β' θα διαλέξω Αστρονομία και στη Γ' Βιολογία, την οποία θα δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θεωρητική θα ακολουθησω σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
θεωριτικη ΜΑΛΛΟΝ.................!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_kal

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις Βιολογία και στην Β' και στη Γ' Λυκείου? Αν δεν πάρεις στην Β' και πάρεις μόνο στη Γ', θα έχεις κενά?

Λένε πάντως, ότι η Βιολογία είναι πανδύσκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Στη Β' σπάνια δημιουργείται τμήμα.
Νομίζω ότι αν κάποιος επιλέξει Βιολογία στη Γ' δεν θα έχει πρόβλημα με την ύλη.
Η Βιολογία Γενικής στη Γ' είναι πανεύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FINA

Νεοφερμένος

Ο FINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θετικη κατευθυνση δαγκωτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τεχνολογική. Από τεχνολογική περνάς στις ίδιες σχολές με θετική - ιατρική και εφόσον δεν θέλω να πάω ιατρική αλλά πολυτεχνείο ή δασκάλα μου ταιριάζει η τεχνολογική γτ είναι π εύκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μπορουμε και εμεις οι μικροτεροι να λεμε τη γνωμη μας΄;;; τελοσπαντων θεωρητικη επειδη θελω να γινω δικηγορος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george11

Νεοφερμένος

Ο george11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τεχνολογικη για πάντα!!!!!
:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuckerLove

Νεοφερμένος

Η Nicole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θετικη..δεν ειμαι καλη στα θετικα μαθηματα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morphinr

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
στα θεωρητικα θες να πεις:P

κ γω θετικη θελω για να περασω ιατρικη ή βιολογια ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efiskyros16

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σκεφτομαι για θεωρητικη αλλα δν ειμαι σιγουρη. τα παω πολυ καλα στα φιλολογικα αλλα απ'το β' τετραμηνο εχει αρχισει κ μου αρεσει πολυ η αλγεβρα κ η γεωμετρια.. μ ειπε κ ο φυσικος μου οτι ειμαι πολυ καλη για θετικη κ με εχουν μπερδεψει πολυ. δν μου αρεσει ομως η φυσικη... προτιμω θεωρητικη παντως κ αφου στην σχολη(ΣΑΣΣ) που θελω περναω απ'ολες τις κατευθυνσεις... ομως ειναι αληθεια οτι θελει πολυ διασμασμα??? μου ειπαν οτι πρεπει να γινεις φυτο για να περασεις κ δν μου αρεσε καθολου αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arianna22097

Νεοφερμένος

Η Arianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
είμαι πρώτη λυκείου και κάπως δεν έχω ιδέα! κάποιες φορές είμαι σίγουρη πως θέλω να πάω θεωριτική, και αλλές φορές σκέφτομαι να πάω τεχνολογική.. το ξέρω, διαφέρουν αρκετά μεταξύ τους αυτές οι δύο κατευθύνσεις... μου αρέσει η αστρονομία, εχω και τηλεσκόπιο! ποια κατεύθυνση πρέπει να πάω για να σπουδάσω αστρονομία; επίσης σκέφτομαι να σπουδάσω γερμανική φιλολογία, επειδή έμενα 11 χρόνια στην γερμανία, και ετσι θα έπρεπε να πάω θεωρητική κατεύθυνση. έχω ακούσει όμως ότι δεν βρίσκεις εύκολα δουλεια... ποιός μπορεί να με βοηθήσει;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιβή

Νεοφερμένος

Η βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια και εγώ πρώτη λυκειου πάω και βλέπω ότι κλίνω προς την θεωρητική κατευθυνση
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top