Ρατσισμός

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχει μεγάλες διαστάσεις; Απο τους πιο ρατσιστικούς λαούς είμαστε, απλά δεν εκφράζεται συχνά αυτό με σωματική βια όπως αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι λες ρε παιδάκι μου?
Ζόρισες το μυαλουδάκι σου για να σκεφτείς:ποιο ζήτημα είναι φλεγων και βρήκες αυτά τα πχ'ς???? Έλεος!!!
Φλεγων ζητήμα είναι πχ η γενική δίαλυση των αξιών στην εποχή μας κι οχι οι ιμο ή οι καγκουρες...
Εσείς που τα λέτε αυτά περί σεβασμου στους αλβάνους κτλ εχω παρατηρησει οτι ριχνετε περισσοτερο βρισιμο στους γονεις σας αποτι τρωνε οι αλβανοι.

Η διάλυση των αξιών περιλαμβάνει κι αυτο που εσύ θεωρείς ασήμαντο φίλε μου. Η διάλυση των αξιών ειναι ο πόλεμος και ο ρατσισμός. Μη φάσκεις κι αντιφάσκεις λοιπόν.

Το γαμήσι και η καλοπέραση είναι πολύ υψηλές αξιες φιλαρακι.
Φυσικα και δεν συμφωνω με τις αποψεις του Χιτλερ και δεν ειμαι ρατσιστης(ανοιξε λεξικο να δεις τι σημαινει η λεξη).
Απλα λέω οτι στην Ελλάδα ο ρατσισμος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ διοτι δεν εχει μεγαλες διαστασεις.

1) Είσαι εντελώς στην κοσμάρα σου.
2) Έχει μεγάλες διαστάσεις ακόμη και μέσα στο φόρουμ απο κάποια κομπλεξικά άτομα και μου λες οτι δεν έχει στην Ελλάδα; Που ζεις και απο που ενημερώνεσαι;

*Άλλαξε τη λεξούλα απο πάνω και μίλα με λίγο μεγαλύτερο σεβασμό. Στο λέω δεύτερη φορά γιατί προβλέπω και δεύτερο ban μου φαίνεται...Φιλικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asyftaos

Νεοφερμένος

Ο Alucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχεις δει αλβανάκι σε σχολείο να έχει ίση μεταχείριση με όλους τους άλλους;

εγω ναι:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δν εχει μεγαλες διαστασεις στην ελλαδα?οπως ειπαν η μεταχειριση στα σχολεια ειναι σχεδον παντα ανιση..κ παραδειγματα της επικαιροτητας υπαρχουν πολλα...ενας ρουμανος οπως ολα δειχνουν ξυλοκοπηθηκε αγρια και εγκαταληφθηκε σε ερημικη περιοχη απο ελληνες αστυνομους.σε μια χωρα που η πρωτη μας ερωτηση σε περιπτωση εγκληματος ειναι "ο δραστης ηταν αλλοδαπος?" κ η λεξη ρωσιδα ειναι συνωνυμο της ιεροδουλης υφισταται ρατσισμος κ σε μεγαλο βαθμο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η διάλυση των αξιών περιλαμβάνει κι αυτο που εσύ θεωρείς ασήμαντο φίλε μου. Η διάλυση των αξιών ειναι ο πόλεμος και ο ρατσισμός. Μη φάσκεις κι αντιφάσκεις λοιπόν.



1) Είσαι εντελώς στην κοσμάρα σου.
2) Έχει μεγάλες διαστάσεις ακόμη και μέσα στο φόρουμ απο κάποια κομπλεξικά άτομα και μου λες οτι δεν έχει στην Ελλάδα; Που ζεις και απο που ενημερώνεσαι;

*Άλλαξε τη λεξούλα απο πάνω και μίλα με λίγο μεγαλύτερο σεβασμό. Στο λέω δεύτερη φορά γιατί προβλέπω και δεύτερο ban μου φαίνεται...Φιλικά πάντα.


Δηλαδή το να βλέπεις αλβανόφατσα και να σου σηκώνεται η τρίχα από την απέχθεια είναι κόμπλεξ? Δεν είμαστε με τα καλά μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε. Ναι. Σαφέστατα. Είναι ίσως ο ορισμός του κόμπλεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ακου ερωτηση... φυσικα και ειναι και μαλιστα σοβαρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή το να βλέπεις αλβανόφατσα και να σου σηκώνεται η τρίχα από την απέχθεια είναι κόμπλεξ? Δεν είμαστε με τα καλά μας....

Χμ...δεν θα το χαρακτήριζα καν απλό κόμπλεξ. Θα το χαρακτήριζα κομπλεξική ανωμαλία, όσο βαρυ κι αν ακούγεται. Κι ολοι αυτοι με παρόμοιες απόψεις, για να επεκταθω και στη θρησκεία, ειναι ντροπή τους να πατάνε στον Οικο του Θεού. Εντάξει, πολλοί απο αυτους τους ξεφτίλες ειναι και ιεράρχες βέβαια. Άλλη βεβήλωση του θεσμού της Θρησκείας...Το να βλέπεις τους Αλβανούς σαν κατώτερα όντα ειναι κατάλοιπο της Χιτλερικής ιδεολογίας, ο οποίος σημειωτέον έβλεπε και εμας σαν κατώτερα όντα, επειδή θεωρούσε τους Αρχαιους ξανθούς και ψηλούς (σαν Αυστρογερμανούς), ενώ εμάς τους Νεοέλληνες, λόγω των επιμιξειών, Σλαβόγυφτους που έπρεπε να πεθάνουν...Εκείνοι που βλέπουν τωρα τους Αλβανούς σαν κατώτερα όντα ειναι οι ίδιοι που κάποτε παρέδιδαν Έλληνες πατριώτες στην πόρτα της Κομαντατούρ. Το να πολεμάς το χιτλερικό παραλογισμό (μέσω του παππου προφανώς) το 1940 και να έρχεσαι να επαναλαμβάνεις αυτα που κάποιοι τότε πολέμησαν ειναι πράγμα ασυμβίβαστο. Ή ο παππούς σου δεν φέρθηκε σαν πατριώτης (που πραγματικά δεν το νομίζω) ή εσύ έχεις παρανοήσει κάποια πράγματα (το πιθανότερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δηλαδή το να βλέπεις αλβανόφατσα και να σου σηκώνεται η τρίχα από την απέχθεια είναι κόμπλεξ? Δεν είμαστε με τα καλά μας....
Αν είναι δυνατόν μορέ.
ΚΛΕΙΣΤΌΜΥΑΛΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakosax

Νεοφερμένος

Ο kyriakosax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δηλαδή το να βλέπεις αλβανόφατσα και να σου σηκώνεται η τρίχα από την απέχθεια είναι κόμπλεξ? Δεν είμαστε με τα καλά μας....

Να σε ρωτήσω κάτι; Και οι γονείς σου έτσι μιλάνε για τους αλλοδαπούς ή επηρεάζεσαι από κάπου αλλού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
από πουθενά δεν επηρεάζομαι. Απλά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου το νιώθω αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Να το κόψεις σιγά σιγά εγώ λέω κουέρτι γιατί δεν πρόκειται να πας πουθενά με τέτοιες ανόητες και κομπλεξικές αντιλήψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
από πουθενά δεν επηρεάζομαι. Απλά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου το νιώθω αυτό...
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην επηρεάστηκες απο πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πράγματι...φυσικό μίσος έχεις?Από κάπου το πήρες. Και άμα δεν είναι οικογένεια θα είναι φίλοι, κοινωνικός περίγυρος γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Έχετε ακούσει αλβανούς να μιλάνε για έλληνες..Και δεν μιλάω για τα αλβανάκια που πάνε σχολείο,τους οικογενειάρχες κτλ.
Οι αλβανοί φίλοι μου δεν είναι σαν όλους τους μεταναστες.
Γιατί λέτε ο "ρατσισμος" μας να περιορίζεται στους αλβανούς και όχι στους μαύρους ή στους πακιστανους(μην αναφερθειτε σε μεμονωμένα κραυγαλέα περιστατικα για να με διαψευσετε).
Η συντριπτικη πλειοψηφια τους ΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

PSO qwyert... είναι απλά ενα άμυαλο 12χρονο που νομίζει ότι το να μισεί τους αλβανούς ειναι ιδεολογία και αντριλίκι

Οχι οτι τους υποστηρίζω(μην τρελαθούμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μην ασχολείστε άλλο με τον qwerty

Αφήστε τον στη δυστυχία του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχετε ακούσει αλβανούς να μιλάνε για έλληνες..Και δεν μιλάω για τα αλβανάκια που πάνε σχολείο,τους οικογενειάρχες κτλ.
Οι αλβανοί φίλοι μου δεν είναι σαν όλους τους μεταναστες.
Γιατί λέτε ο "ρατσισμος" μας να περιορίζεται στους αλβανούς και όχι στους μαύρους ή στους πακιστανους(μην αναφερθειτε σε μεμονωμένα κραυγαλέα περιστατικα για να με διαψευσετε).
Η συντριπτικη πλειοψηφια τους ΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

PSO qwyert... είναι απλά ενα άμυαλο 12χρονο που νομίζει ότι το να μισεί τους αλβανούς ειναι ιδεολογία και αντριλίκι


Άστο...Έχω νωπή την εμπειρία τσακωμού μεταξύ δύο αλλοεθνών. Μονο που ο Αλβανός τσακώθηκε σαν άνθρωπος, ενω ο δικός μου (ντρεπομαι που το λέω) "Έλληνας" (γιατι δεν ειναι, σε καμία περίπτωση) αυτο που ήξερε καλά να κάνει ειναι να μη σταματάει να τον αποκαλεί Αλβανό. Που τελικά δεν ηταν Αλβανός βέβαια, ηταν Έλληνας εκ Βορείου Ηπείρου...Αλλά αυτα κάνει το κόμπλεξ. Τους είδαμε τους δηθεν Ευρωπαίους που θα κρίνουν τα βαλκανικά έθνη.
Το να μισούν εκείνη τη μερίδα των ψευδελλήνων που έχει καταφέρει να περάσει την πεποίθηση οτι ειναι αυτοί οι γνήσιοι Έλληνες (δεν ειναι, όμως, γιατι ειναι αληθινοί προδότες των ελληνιστικών αξιών) δεν το θεωρώ πραγματικά καθόλου παράλογο. Η ευθύνη ειναι των φασιστών που καταχράζονται τον όρο "Ελλας" για να δικαιολογήσουν το αστικό τους κόμπλεξ. Ας μισούν εκείνους τους ηλίθιους που τους απαξιώνουν μονο και μόνο επειδή ειναι αλλοδαποί. Η ουσία ειναι οτι αυτοί οι ηλίθιοι δεν ειναι καν Έλληνες, οπότε σε καμία περίπτωση οι αλλοδαποί δε μισούν τους Έλληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Άστο...Έχω νωπή την εμπειρία τσακωμού μεταξύ δύο αλλοεθνών.
Πολλές εμπειρίες έχεις ρε μεγάλε...
Είσαι ο πλεον κατάλληλος να μιλήσεις γαι το θέμα.
Με κούφανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολλές εμπειρίες έχεις ρε μεγάλε...
Είσαι ο πλεον κατάλληλος να μιλήσεις γαι το θέμα.
Με κούφανες.

Ενω εσύ που εισαι κατά 383 ημέρες γηραιότερος εισαι ο καταλληλος, έτσι;
Κάνε συζήτηση βασισμένη σε επιχειρήματα και άσε τις αντιδράσεις της αλάνας και του πεζοδρομίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους Αλβανούς και γενικότερα με τους αλλοδαπούς... Πέρα απο την εθνικότητα και την χώρα του καθενός, πέρα απο τους νόμους, τις θρησκείες, τις αντιλήψεις... Είμαστε όλοι άνθρωποι κι όλοι νιώθουμε τα ίδια πράγματα, έχουμε τα ίδια συναισθήματα, πονάμε το ίδιο. Δεν καταλαβαίνω προς τι ο ρατσισμός κάποιων... Τώρα ο χαρακτήρας του καθενός είναι θέμα οικογένειας, για αυτό τα περισσότερα παιδιά απο την αλβανία δεν έχουν και τόσο καλούς τρόπους και είναι λίγο-πολύ απολίτιστα. Δεν είμαι καθόλου ρατσίστρια ούτε τους απεχθάνομαι, αντιθέτως τους αντιμετωπίζω σαν κοινούς ανθρώπους. Όλοι έχουμε τα ίδια δικαιώματα αφού όλοι είμαστε άνθρωποι. Τώρα, ένα περιστατικό που είχε συμβεί με κάτι αλβανάκια και μου την είχε δώσει άγρια, ήταν μια φορά που είχαμε βγει βόλτα με κάτι φίλους- φίλες και περιμέναμε την σειρά μας σε ένα βιντεοπαιχνιδι σε ένα μαγαζί με διάφορα τέτοια είδη. Κάτι αλβανάκια παίζανε εδώ και μία ώρα περίπου, οπότε κάποια στιγμή λέει ένας φίλος μου " Τι θα γίνει ρε παιδιά, θα τελειώσετε να παίξει και κάνας άλλος?" Εκείνοι άρχισαν αμέσως την λογομαχία κι ο φίλος μου δεν πολυασχολήθηκε γιατί δεν ήθελε και να μπλέξει, αλλά μια κουβέντα τους την είπε. Αφού λοιπόν βαρεθήκαμε να περιμένουμε και φύγαμε απο 'κει, εκείνοι το κλείσανε αμέσως και μας ακολούθησαν ωστέ να πλακώσουν τον φίλο μου! Ευτυχώς φωνάξαμε κατι περαστικούς και το διαλύσανε, έτσι καταφέραμε να ξεφύγουμε... Πέιτε μου τώρα, θα το έκανε ποτέ καποιος Έλληνας με τρόπους, απο οικογένεια, κάτι τέτοιο? :what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top