Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

S.M.Greek

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
στα τετράμηνα είχα 10 και 11 :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τότε πρέπει να πάρεις ΜΟ 9,5 τουλάχιστον στα γραπτά. Κι αφού μου λες οτι είχες και ταλιράκια, φρόντισε τα υπόλοιπα να είναι πάνω από 12-13. Με τέτοια επίδοση πάντως οφείλω να σου πω οτι πρέπει να σκεφτείς σοβαρά αν θα συνεχίσεις στο Γενικό Λύκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.M.Greek

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμένα με καίει τώρα να μη κοπώ σε κανένα μάθημα.
Για του χρόνου έχω πολλές επιλογές, ιδιοτικό,μουσικό, ακόμα και να παω κάπου εκτος Ελλάδας...

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ihsahn

Νεοφερμένος

Ο Ihsahn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χμμ ναι και εγω αυτην την απορια την εχω ακομα.Εχω 13 στο πρωτο τετραμηνο και 14,3 στο δευτερο. Βεβαια εχω 9-11 φυσικη (που δεν γραφω πανω απο 5 με τιποτα) 9-11 αλγεβρα. 10-11 χημεια (που εχω γραψει καλα) και γεωμετρια 10-10 (8 με 10 εγραψα) Συμφωνα με αυτα τι μεσο ορο εξετασεων χρειαζομαι για να περασω τα μαθηματα ? Πανω κατω παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rez

Νεοφερμένος

Ο Rez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
στα τριμηνα ειχα 8 και 8 και δεν εγραψα τιποτα στις εξετασεις στα μαθηματα αρχαια,χημεια,φυσικη,γεωμετρια,αλγεβρα..
Ποσο πρειπει να γραψω να περασω?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Xαχαχα...Τι να σας πώ ρε παιδιά..Εγώ είμαι σε καλύτερη κατάσταση μετά το 13,8 και το 14,8 που έβγαλα στα 4μηνα και με το 9 και 10 που είχα στην Βιολογία..Έτσι και εγώ γράφω αύριο και δεν ξέρω τι θα κάνω..Βασικά περνάω από γενικό αλλά εντάξει..Δεν είναι και το καλύτερο από την στιγμή που έβγαζα κάποτε 18-19 να βγάζω το 13άρι και να μην ξέρω αν θα περάσω..Τέλος πάντων..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
νομίζω ότι χρειάζεσαι ένα 13 σε όλα τα μαθήματα αν έχεις αυτούς τους βαθμούς... εκτός αν έχεις αρκετά καλούς βαθμούς στα υπόλοιπα μαθήματα και σε βοηθήσουν! Προσπάθησε να γράψεις πολύ καλά στα υπόλοιπα μαθήματα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsifmaster

Νεοφερμένος

Ο tsifmaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Χαίρετε. Μ.Ο. των δυο τετραμήνων έχω 14,75 στις εξετάσεις γράφω περίπου σε μερικά μαθήματα 5 με 8 και σε άλλα 10 με 15 θα περάσω ή μήπως κινδυνεύω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σε πόσα γράφεις 5 με 8 και σε πόσα 10 με 15;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsifmaster

Νεοφερμένος

Ο tsifmaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σε πόσα γράφεις 5 με 8 και σε πόσα 10 με 15;

5 με 8 έγραψα σε 4 μαθήματα και 10 με 15 σε 3 μαθήματα. Περνάω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μην γράφεις με greeklish, διόρθωσε το post σου.
Ε λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsifmaster

Νεοφερμένος

Ο tsifmaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ωραια ρε φιλε ευχαριστω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Λίγο πιο συγκεκριμένα, με μέσο όρο πάνω απο 4,25 στις εξετάσεις, περνάς.
Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ αλλιώς τα ξέρω... Η μάνα μ που έβγαζε κάτι για το αν περνάνε, έβγαζε μέσο όρο από 2 τετράμηνα, και μετά άμα πχ είχε Μ.Ο 12 έπρεπε να γράφει 7.... δηλαδή πρέπει Μ.Ο + αυτό π θα γράψεις να βγάζουν 19!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αχ σόρρυ, δεν το κατάλαβα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:

Ελπιζω να βοηθησα

ειναι πολυ ευκολο να περασεις πλεον... κανεις δε μενει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TRELOSSS

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά έχω στο 1 τετράμηνο 11.8 και στο 2 12.5, πόσο πρέπει να βγάλω μέσο όρο εξετάσεων για να περάσω? Ευχαριστώ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά έχω στο 1 τετράμηνο 11.8 και στο 2 12.5, πόσο πρέπει να βγάλω μέσο όρο εξετάσεων για να περάσω? Ευχαριστώ :'(

πρεπει να γραψεις στις εξετασεις πανω απο 6.9 μεσο ορο για να περασεις. δηλαδη = εχεις περασει. δε πιστευω να μην εχεις γραψει πανω απο 6.4? και βιβλιο να μην ανοιξεις, περνας το 6.9 μεσο ορο στανταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
6.85 και πάνω.
Απλό είναι ρε παιδιά, 2 πράξεις πρέπει να κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top