Δημιουργία Οικογένειας

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα θελατε να κανετε στο μελλον? Αν ναι πως τη φανταζεστε? Αν οχι,γιατι?





Εμπνευσμενο απο το τοπικ στο Διασκεδαση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά... δεν θα ήθελα κάτι τέτοιο... Τώρα το γιατί... δε μου αρέσουν οι δεσμεύσεις ας πούμε... Εσύ θα μας πεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω κάποια στιγμή οικογένεια, νομίζω ότι κάτι τέτοιο σε συμπληρώνει σαν άνθρωπο και σε κάνει να θές να αγωνιστείς για κάποιον!!
Δεν μπορώ να την φανταστώ κάπως, ανάλογα με τις συνθήκες που θα επικρατούν... :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω ναι, φυσικά ενας απο τους βασικούς μου στοχους ειναι η οικογένεια. Πιστεύω οτι πρέπει να παντρευτώ σε 15, 20 το πολύ χρόνια μια κοπέλα συνομίληκη ή μικρότερή μου. Το όνειρό μου ειναι να κάνω τουλάχιστον 3 παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ειμουν σιγουρη οτι θα εκανες ενα τετοιο τοπικ :P
εγω προσωπικα δεν το θελω...ειναι νωρις βεβαια ακομα αλλα δε θα ηθελα να κανω! :D ολες αυτες οι υποχρεωσεις και τα τρεξιματα....μ,πλιαχ....εγω ειμαι και κατα των σχεσεων και του γαμου οποτε....δε με βλεπω με παιδια!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εσύ θα μας πεις???

Εγω δεν ειμαι και σιγουρη, η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα ενα παιδι καποτε στο μελλον. Ενταξει δεν με απασχολει ιδιαιτερα τωρα, αλλα δεν ειμαι ουτε αρνητικη. Σιγουρα δε σκοπευω να το κανω και πριν τα 30!! Βλεποντας και κανοντας βεβαια :P

Μικροτερη (12-15) δεν ηθελα ουτε να το ακουω αλλα ενταξει δεν ειναι και τοσο ασχημο, πρεπει να ειναι ωραια εμπειρια να μεγαλωνεις εναν ανθρωπο, αρκει να εισαι σε διαθεση, και καταλληλη οικονομικη/ψυχολογικη κατασταση να το κανεις.

Αρχική Δημοσίευση από miv:
Πιστεύω οτι πρέπει να παντρευτώ σε 15, 20 το πολύ χρόνια μια κοπέλα συνομίληκη ή μικρότερή μου.

Γιατι "πρεπει"?? Σε υποχρεωνει κανενας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Μπα οχι οικογενεια δεν ειναι του στυλ μου..... Τωρα αμα τύχει και βρω την ΥΠΕΡΤΑΤΗ,ΘΕΑ,ΥΠΑΡΞΗ,ΘΕΟΓΚΟΜΕΝΑ,
ΠΟΥ ΟΜΟΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, και να μου αρεσει να μαι μαζι της , τοτε ισως το σκεφτω...μιας και δεν θα υπαρχει κατι καλυτερο για να βρω..Αυτη τη λογικη εχω!!!
Αλλα τωρα που το σκεφτομαι ..μπαα.....θελω να γυρνω απο δω και απο εκει...που χρονος για γυναικα? Και με τοσες γυναικες που θα υπαρχουν?? που τις βαζεις αυτες??? ΜΕχρι να παω με ολες, μπορει και να μην προλαβω να παντρευτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Μάλλον θα κάνω οικογένεια στο μέλλον, αλλά μετά τα 30!
Και σίγουρα θέλω ένα γιο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μάλλον θα κάνω οικογένεια στο μέλλον, αλλά μετά τα 30!
Και σίγουρα θέλω ένα γιο! ;)

και αν σου βγει κορη τι θα κανεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
και αν σου βγει κορη τι θα κανεις?:P
Θα βάλω μπρος για δεύτερο, τρίτο, τέταρτο παιδί μέχρι να βγει γιος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ είμαι λίίίγο ενάντια στο γάμο.
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ανταπεξέλθω...
Αλλά στο παιδί,αν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις,είμαι πολύ θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ είμαι λίίίγο ενάντια στο γάμο.
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να ανταπεξέλθω...
Αλλά στο παιδί,αν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις,είμαι πολύ θετική.

Καλα κι εγω ειμαι εναντια στο γαμο, ευτυχως που βγηκε αυτο το συμφωνο συμβιωσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Καλα κι εγω ειμαι εναντια στο γαμο, ευτυχως που βγηκε αυτο το συμφωνο συμβιωσης...

Ευτυχώς!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μόλις τελειώσω τις σπουδές μου, και δουλέψω 4-5 χρόνια για να βάλω κάποια χρήματα στην άκρη, έτσι ώστε να μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά σε απαιτήσεις 1. γυναίκας (ξέρετε τις απαιτήσεις των γυναικών :p ) 2. παιδιού.

Έπειτα θα κάνω μια οικογένεια στην οποία όλα τα παιδιά θα είναι αγόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Έπειτα θα κάνω μια οικογένεια στην οποία όλα τα παιδιά θα είναι αγόρια...

Πως στο καλο θα το κανονισεις αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Πως στο καλο θα το κανονισεις αυτο?

Σημερα που εχει φτασει η επιστημη , και που θαφτασει στο μελλον, τα παιδια θα είναι παραγγελια σκετη..Πας διαλεγεις χαρακτησιστικα, δινεις λιγο σπερμα (ε να σου μοιαζει λιγο) και το περιμενεις μετα να σου ερθει.

Μπορει να κανουν και προσφορες.Στα 2 το ενα δώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγω ναι, φυσικά ενας απο τους βασικούς μου στοχους ειναι η οικογένεια.

Oι άλλοι δυο να φανταστώ είναι Πατρίς και Θρησκεία;
Πλακίτσα.

Εγώ μάλλον όταν μεγαλώσω θα φύγω κάπου να μην με βρίσκει ο πελαργός.
Η μόνη περίπτωση να κάνω παιδιά θα ήταν σε μια κοινωνία πραγματικά ελεύθερη, ωστε να μην περιορίζεται η δημιουργικότητα του απο κοινωνικούς συντηριτισμούς και ψευδή ηθικά δηλλίματα. Και φυσικά δεν θα το βαπτίσω. Την ίδια άποψη έχω και για την δέσμευση μέσω του γάμου.

Σημερα που εχει φτασει η επιστημη , και που θαφτασει στο μελλον, τα παιδια θα είναι παραγγελια σκετη..Πας διαλεγεις χαρακτησιστικα, δινεις λιγο σπερμα (ε να σου μοιαζει λιγο) και το περιμενεις μετα να σου ερθει.

Μπορει να κανουν και προσφορες.Στα 2 το ενα δώρο

Εγκληματικό, αλλα είναι θέμα για άλλο thread.
Καταδικάζεις έτσι το ίδιο το ανθρώπινο είδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
χμμ γιατί νομίζω ότι το έχω ξαναπει αυτό?:emm::emm:
Τέσπα...
Εγώ θα παντρευτώ μετά τα 28...θα έχω αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο, θα έχω διοριστεί (λίγο δύσκολο αλλά τέσπα)...Θα παντρευτώ κάποιον κατά προτίμηση συνομίληκο ή λίιιγο μεγαλύτερο...Θέλω να είναι υπεύθυνος, έξυπνος, να θέλει οικογένεια, να έχει μια σταθερή δουλειά....
Λογικά αν όλα πάνε καλά θα κάνω 2 παιδάκια...το πολύ 3...Δεν με νοιάζει για το αν θα είναι αγόρια ή κορίτσια, γερά να είναι!
Βέβαια όλα αυτά αν τύχει, δεν ξέρω πώς θα πάνε τα πράγματα!Μπορεί να πέσει πάνω μας μετεωρίτης, μπορεί, μπορεί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, από τα ιδεώδη μου ειναι και η πατρίδα και η θρησκεία, αλλά οχι με τον τρόπο που τα εννοείς.

Σε απάντηση στην Κρου, όχι δεν με αναγκάζει κάποιος. Απλώς εγώ πιστεύω οτι αυτη η ηλικία θα ηταν η καλύτερη για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Δεν σκοπεύω ούτε να παντρευτώ ούτε να κάνω οικογένεια. :)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top