Γενική απαγόρευση του καπνίσματος στους δημοσίους χώρους

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ θέλω να καταγγείλω το υπουργείο παιδείας που τώρα θυμήθηκε πόσο επιβλαβές είναι το κάπνισμα και πάει να το καταργήσει σε όλους τους κλειστούς δημόσιους χώρους. Δεν λέω καλό το μέτρο, αλλά πόλυ υποκριτισμός έχει πέσει τελευταία από όλη γενικά την κυβέρνηση. Τουλάχιστον να μην ήταν αυτές οι άθλιες διαφημίσεις δίχως νόημα.... :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
To υπουργείο με όλα αυτά θέλει να πει ότι κάτι έκανε και καλά.
Εντάξει το μέτρο είναι πολύ καλό, για μένα προσωπικά. Βασικά θα είναι σε όλους τους κλειστούς χώρους ή μόνο στα δημόσια κτίρια??Λογικά μόνο στα δημόσια. Αυτό κανονικά έπρεπε να γίνει σε όλους τους κλειστούς χώρους...Πέντες φορές (το πολύ) στην ζωή μου πήγα σε internet cafe και μετά έβηχα συνέχεια..έλεος...λες και το έκαναν επίτηδες...!Όλοι γύρω γύρω κάπνιζαν και εγώ όλη τη μέρα βρουμούσα τσιγαρίλα...Τέσπα καλά τους έκαναν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
παιδιά κ εγω λέω κλα κανουν,αλλά τοο 2010 ειναι σε 2 χρόνια σχεδόν!!! τι να πω, κ εγώ πήγαινα σε καφετέριες και σε internet cafe και σίγουρα το κάπνισμα ήταν ενοχλητικό. Για να λέμε και του στραβού το δικαιο, εγώ δεν πιστευω να εφαρμοστεί ακριβώς την 1/01/2010.... ισα ισα το 2010 θ 'αρχιζει' να εφαρμόζεται μαλλον πρωτα στις μεάλες πόλεις... αυτο πιστεύω. κατα τα άλλα,καλλιο αργα παρα ποτέ,αφού σε αλλες χωρες το μετρο ισχυει χρόνια τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σε όλους τους δημόσιους κλειστούς χώρους (δημόσιος χώρος = οχι σπίτι) θα απαγορευτεί, οπότε και στα internet cafe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μακαρι να απαγορευτει!Εχω βαρεθει να πηγαινω καπου και μετα να γυριζω σπιτι μου και να μυριζω απο πανω ως κατω τσιγαρο...Αν θελεις κυριε ή κυρια μου να καπνισεις,γιατι πρεπει εμεις να δεχομαστε τον καπνο σου!??Αντε να γινουμε και εμεις μία smoke-free χωρα οπως η Ιταλια,η Γαλλια και το Βελγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Είναι από τα λίγα πράγματα που κάνουν σωστά οι άχρηστοι στο Υπουργείο. Είμαι υπερ γιατί ίσως έτσι κάποιοι το κόψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σε όλους τους δημόσιους κλειστούς χώρους (δημόσιος χώρος = οχι σπίτι) θα απαγορευτεί, οπότε και στα internet cafe.

Το internet cafe είναι δημόσιος χώρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Φυσικά.
Αφού θα απαγορεύεται στους κλειστούς χώρους μιας καφετέριας για παράδειγμα, γιατί να μην απαγορεύεται στο internet cafe;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Στα Internet Cafe θα απαγορευθεί σίγουρα.

Διάβασα κάπου που έλεγε ειδικά για Internet Cafe.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πολύ άργησε το Υπουργείο και επιτέλους μια καλή κίνηση. Έχει καταντήσει κουραστικό να μην μπορείς να πας πουθενά κι έπειτα να γυρνάς και να βρωμάς ολόκληρος. Αφήστε που ο καπνός μες στα μούτρα σου την ώρα που τρως είναι ό,τι χειρότερο.


Μπράβο επιτέλους που κάπως θα περιοριστεί το (φασιστικό :P) καθεστώς των καπνιστών.

Οι καπνιστές ρίχτε ντομάτες αν θέτε.:ntomata:
Still, θεωρώ αν μη τι άλλο "φασιστικό" τις δηλώσεις περί δικαιώματος να καπνίζεις μες στη μούρη του άλλου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι από τα λίγα πράγματα που κάνουν σωστά οι άχρηστοι στο Υπουργείο. Είμαι υπερ γιατί ίσως έτσι κάποιοι το κόψουν

[offtopic]Όταν πας εσύ τότε θα μπορείς να τους κρίνεις. Δεν γνωρίζεις την πραγματικότητα γιατί βασικά το μέτρο δεν αφορά το Υπουργείο Παιδείας...[/offtopic]


Εδώ θα το απαγορεύσουν στα σκυλάδικα πάντως...Σιγά μην το αφήσουν στα cafe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μια σωστή κίνηση, γινόμαστε λίγο λιγότερο βάρβαροι.
Έχω μάθει να ανέχομαι τον καπνό, αλλα υπάρχουν και περιπτώσεις που με ενοχλεί αφάνταστα. Είναι ένας απο τους 2 λόγους που πλέον δεν πηγαίνω στις φοιτητικές συνελεύσεις.

Υ.Γ. Κανείς καπνιστής εδώ να μας πει την γνώμη του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Μακάρι να γίνει. Είναι ανεπίτρεπτο να είμαστε αναγκασμένοι να αναπνέουμε τον καπνό των καπνιζόντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ihsahn

Νεοφερμένος

Ο Ihsahn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της κατάργησης του καπνίσματος σε δημόσιους χώρους παρ'ότι καπνίζω και αρκετά μπορώ να πω.Καλή ευκαιρία να το ελλατώσω λίγο.Δεν μπορείς να υποχρεώνεις τους μη καπνίζοντες να αναπνέουν τον καπνό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ωχ, ένας συνειδητοποιημένος καπνιστής που σέβεται τον συνάνθρωπο, απο πού ήρθες εσύ; :P
Αν δεν μένεις στα λόγια μόνο, μπράβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως ρε παιδιά εκτός από αυτό το μέτρο, ας βάλουν και ένα φόρο στα τσιγάρα...Μεγάλο...Ξέρω ότι ήδη έχουν αλλά να τα κάνουν 7 ευρώ το πακέτο...Να δούμε ποιος θα παίρνει τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Πάντως ρε παιδιά εκτός από αυτό το μέτρο, ας βάλουν και ένα φόρο στα τσιγάρα...Μεγάλο...Ξέρω ότι ήδη έχουν αλλά να τα κάνουν 7 ευρώ το πακέτο...Να δούμε ποιος θα παίρνει τότε

Η καθηγήτρια μου στα Αγγλικά, η οποία σπούδασε στην Αμερική και "κοκορεύεται", λέει ότι κάτι τέτοιο συνέβη "εκεί πέρα" πριν κάτι χρόνια. Αύξησαν κατά πολύ την τιμή του τσιγάρου και αυτό στάθηκε αιτία για πολλούς να το "κόψουν". Δραστική λύση... θα έλεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Μια σωστή κίνηση, γινόμαστε λίγο λιγότερο βάρβαροι.
Έχω μάθει να ανέχομαι τον καπνό, αλλα υπάρχουν και περιπτώσεις που με ενοχλεί αφάνταστα. Είναι ένας απο τους 2 λόγους που πλέον δεν πηγαίνω στις φοιτητικές συνελεύσεις.

Υ.Γ. Κανείς καπνιστής εδώ να μας πει την γνώμη του;

Μπορει να μην ειμαι καπνιστης (το γεγονος πως εκανα δυο τσιγαρα στην 5ημερη δεν με κανει καπνιστη),αλλα διαφωνω καθετα με ενα τετοιο μετρο.Οσον αφορα την αυξηση στην τιμη των τσιγαρων,θα οδηγησει με μαθηματικη ακριβεια σε καπνιστες να κυκλοφορουν στον δρομο σαν πρεζονια που ζητουν απεγνωσμενα την δοση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από journalist:
Οσον αφορα την αυξηση στην τιμη των τσιγαρων,θα οδηγησει με μαθηματικη ακριβεια σε καπνιστες να κυκλοφορουν στον δρομο σαν πρεζονια που ζητουν απεγνωσμενα την δοση τους.
Ε όχι και έτσι είπαμε, είσαι υπερβολικός. Τα τσιγάρα δεν αποτελούν τόση εξάρτηση. Απλά θα περιοριστούν αυτοί που θα αγοράζουν τσιγάρα, και ίσως γίνει ένα είδος πολυτέλειας. Πολλοί θα το μειώσουν και σταδιακά θα το κόψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε όχι και έτσι είπαμε, είσαι υπερβολικός. Τα τσιγάρα δεν αποτελούν τόση εξάρτηση. Απλά θα περιοριστούν αυτοί που θα αγοράζουν τσιγάρα, και ίσως γίνει ένα είδος πολυτέλειας. Πολλοί θα το μειώσουν και σταδιακά θα το κόψουν

Η νικοτινη ειναι απο τις πιο εθιστικες ουσιες, περισσοτερο και απο μερικα ναρκωτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top