Πρόωρο σεξ

Ποια είναι η γνώμη σας για το πρόωρο σεξ; Συμφωνείτε ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 11.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 7 77.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 11.1%

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω προσωπικα μισω τις δεσμευσεις και αγαπω το αθωο φλερτ!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παντως η ερωτηση ειναι ξεκαθαρη...το "προωρο" απο μονο του ειναι κακο...προωρο μπορει να ειναι για καποιον στα 15 και για καποιον στα 19

edit:προωρο=πριν την ωρα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παντως μιλωντας σαν κοριτσι,δε μου αρεσε καποιος που θα ισχυριζοταν οτι εχει ακνει σεξ απο τα 14.αντιθετα,θα με απωθουσε,γιατι αυτο και μονο σου δινει μια ιδεα του τι θα θελει απο μια κοπελα.αν το θεωρει καποιος μαγκια και το κανει μονο για μπορει να κανει φιγουρα,τοτε ο τυπος ειναι χαμενος.δε νομιζω να τον βοηθησει στο θεμα με τα κοριτσια.και απο τις φιλες μου βλεπω οτι καμια δε θα τα εφτιαχνε με ενα τετοιο τυπο.αλλωστε,αυτο σου δινει την ιδεα οτι σε θελει μονο για αυτο το πραγμα και δε σκετεται ουτε συναισθηματα ουτε τιποτα

Εγω προσωπικα μισω τις δεσμευσεις και αγαπω το αθωο φλερτ!:xixi:

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!βρηκα καποιον με τα ιδια μυαλα με μενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν απάντησα, γιατί η λέξη "πρόωρος" δεν ορίζεται, για μένα. Ο καθένας, σύμφωνα με την παιδεία, τις αντιλήψεις, αλλά και τις επιθυμίες του, θέτει το όριο. Προυπόθεση για την ολοκληρωση μιας ερωτικής σχέσης ειναι να ξέρεις γιατί το κάνεις, τι ακριβώς αναζητείς, με ποιον το κάνεις και γιατί με αυτόν και φυσικά να γίνεται πάντα σε υγιή πλαίσια μιας σοβαρής σχέσης, όπου τελικά το ζητούμενο είναι η απόκτηση μιας συναισθηματικής εμπειρίας και όχι μια αρπαχτή "έτσι για να τη βρούμε", ειδικά σε ηλικίες που ο πλούτος σε συναισθήματα υπερτερεί της στιγμιαίας απόλαυσης. Μάγκας είναι αυτός που ξέρει τι θέλει και το παίρνει, επειδή το θέλει αυτός, και όχι επειδή ένας ψ άσχετος του είπε να κάνει μια μαλακία και την έκανε για να αποδείξει κάτι. Αυτό είναι ο ορισμός της ανωριμότητας και φυσικά δεν συνεπάγεται της δυνατότητας του ατόμου να κάνει σεξ.
Αυτά από ψυχολογικής πλευράς. Απο οργανικής/ιατρικής δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Αχ ας πω και εγω τη γνωμη μου...(οχι που θα καθομουνα:P)
Κατ'αρχην οσον αφορα το sex (εγω το αποκαλω ερωτα ) ειναι αυτο που λεει η λεξη...Ειναι η κορυφωση μιας σχεσης 2 ατομων που αγαπιουνται...Και δε πιστευω να υπαρχει καποιος στα 13-14 που να ξερει τι σημαινει αληθινη αγαπη και τετοια...Τωρα μετα τα 16-17 εισαι πιο συνειδητοποιημενος και ξερεις καλυτερα τι παιζει γυρω σου και αν το κοριτσι σου η το αγορι σου νιωθει κατι πραγματικα για σενα...Και καποιος ανεφερε εδω μεσα οτι πολλοι το κανουν για μαγκια...Για πες σε εκεινουν να πανε να παρουνε προφυλακτικα απο το φαρμακειο να δεις τοτε ποσο μαγκες θα το παιξουνε...Κοτουλες θα ειναι και στανταρ δε θα πανε...
Οσον αφορα για την ωριμοτητα...(γενικα θα μιλησω τωρα)Οταν θα μπορεις να συζητας για τον ερωτα ελευθερα, οταν θα εχεις ψαχτει, οταν θα ξερεις τι σου γινεται, οταν δε θα εχεις κομπλεξ και ξερω γω μπορεις να πας φαρμακειο και να ζητησεις ανετα ανετα ενα κουτακι προφυλακτικα τοτε ναι ! Σε παραδεχομαι...Τουλαχιστον τοτε εχεις καποια ωριμοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κανονικά θα έπρεπε να πηγαίνουμε άνετα στο φαρμακείο και χωρίς ντροπές για να αποφεύγονται ανεπιθύμιτες εγκυμοσύνες και μεταδόσεις του AIDS.

Για κάτι τέτοιο θα φρόντιζε η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα σχολεία αλλά......δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Λοιπον....πρωτα απο ολα παρατιρισα οτι ουτε ενας δεν ειναι υπερ του προωρου σεξ.δευτερων προτιμω τα φλερτ της "στιγμης" γτ ετσι δεν κινδυνευεις να φας χιλοπιτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Παιδιά επειδή είμαι γεράκος και στην ηληκία μου δεν τα λέγαμε ακριβώς έτσι

"Φλερτ"=;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ναι όντως η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση θα ήταν ό,τι πρέπει! Μήπως όμως - αν πάρουμε την Αμερική για παράδειγμα - δεν έχει και τα ... επιθυμητά αποτελέσματα; Τουλάχιστον απ'όσα ακούγονται εκεί είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα. ΟΚ, ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει σεξ / έρωτα / ολοκληρώσει τη σχέση του / νιώσει μάγκας (όπως το βλέπει ο καθένας) όποτε θέλει, φτάνει να είναι σε πλήρη συνεννόηση με τον / τη σύντροφό του, και οι δύο να θέλουν τα ίδια ακριβώς πράγματα! ΕΠΙΣΗΣ, υπάρχουν ΝΟΜΟΙ για τη διαφορά ηλικίας, όσο αφορά στους ανήλικους. Αν δεν κάνω λάθος το σεξ νομικά επιτρέπεται μετά τα 15-16? Και η μέγιστη ηλικία που μπορεί να έχει ο σύντροφος είναι +3. Εντάξει, δεν είναι θέμα νόμων. Φτάνει να μην πληγωθούν συναισθήματα, γιατί όσο νά'ναι την πρώτη φορά τη θυμάσαι για πάντα και ίσως και να σε επηρεάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εγω προσωπικα μισω τις δεσμευσεις και αγαπω το αθωο φλερτ!:xixi:
Ναι, είναι κάπως πιο μαγικό κι έχει πιο ενδιαφέρον... Συμφωνώ μαζί σου!
Πιστεύω πως ένα άτομο στα 14, δεν είναι έτοιμο για κάτι τέτοιο, ούτε ψυχικά αλλα ούτε και σωματικά... Τώρα ότι νιώσει ο καθένας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ναι, είναι κάπως πιο μαγικό κι έχει πιο ενδιαφέρον... Συμφωνώ μαζί σου!
Πιστεύω πως ένα άτομο στα 14, δεν είναι έτοιμο για κάτι τέτοιο, ούτε ψυχικά αλλα ούτε και σωματικά... Τώρα ότι νιώσει ο καθένας!
:no1:
ακριβως αυτο!αλλα οχι και οτι δε υπαρχουν κοριτσια που το εχουν κανει κι απο τα 13!ξερω μια τετοια...ειναι πολυ ασχημο σε τετοια ηλικια και ειδικα τι θα γινει αν μεινει για π.χ εγγυος?αν το κρατησει θα καταστρεψει τη ζωη της και θα ωριμασει σιγουρα πριν την ωρα της!τωρα αν το ριξει θα εχει για παντα τυψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
:no1:
ακριβως αυτο!αλλα οχι και οτι δε υπαρχουν κοριτσια που το εχουν κανει κι απο τα 13!ξερω μια τετοια...ειναι πολυ ασχημο σε τετοια ηλικια και ειδικα τι θα γινει αν μεινει για π.χ εγγυος?αν το κρατησει θα καταστρεψει τη ζωη της και θα ωριμασει σιγουρα πριν την ωρα της!τωρα αν το ριξει θα εχει για παντα τυψεις...
καλα τωρα οσο για την εγκυμοσυνη ποσο να ειναι ..
θα προσεξει
καλα οχι παντα,αλλα ξερω μια κοπελα και που εχει μεινει εγκυος και που το εχει ριξει 13 χρονων..
τωρα οταν νιωσεις οτι εισαι ετοιμη θα το κανεις αν και δε ξερω τι επιπτωσεις υπαρχουν σε μια τετοια ηλικια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
καλα τωρα οσο για την εγκυμοσυνη ποσο να ειναι ..
θα προσεξει
καλα οχι παντα,αλλα ξερω μια κοπελα και που εχει μεινει εγκυος και που το εχει ριξει 13 χρονων..
τωρα οταν νιωσεις οτι εισαι ετοιμη θα το κανεις αν και δε ξερω τι επιπτωσεις υπαρχουν σε μια τετοια ηλικια..
μπορει οι πθανοτητες να ειναι μικρες αλλα δεν παυουν να ειναι πιθανοτητες!:)
ειδικα αν το αγορι ειναι καρπερο!!!:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
βασικα πιστεω πως το να κανει καποιο ατομο σεξ στην ηλικια των 14-15 δεν εχει να του προσφερει κατι...εννοω πως ο ερωτας..δεν ειναι μονο ευχαριστηση αλλα και συναισθηματα..αγαπη...ειναι..οπως και να το κανουμε η ενωση 2 ψυχων και 2 σωματων που αγαπιουνται...:inlove:δεν πιστευω πως καποιος στην ηλικια των 14..μπορει να βιωσει τετοια συναισθηματα...αρα δεν υπαρχει κι λογος για να κανει ερωτα...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
καλα τα ειπες!με καλυψες πληρως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
:no1:
ακριβως αυτο!αλλα οχι και οτι δε υπαρχουν κοριτσια που το εχουν κανει κι απο τα 13!ξερω μια τετοια...ειναι πολυ ασχημο σε τετοια ηλικια και ειδικα τι θα γινει αν μεινει για π.χ εγγυος?αν το κρατησει θα καταστρεψει τη ζωη της και θα ωριμασει σιγουρα πριν την ωρα της!τωρα αν το ριξει θα εχει για παντα τυψεις...
Μωρέ κι εγώ ξέρω πολλές τέτοιες... Τι μυαλό μπορεί να έχεις όταν επιτρέψεις στον εαυτό σου να του συμβεί κάτι τέτοιο? :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELiN

Νεοφερμένος

Η helena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν θέλω την γνώμη σας!! είμαι 14 ετών… έχω μια πολύ καλή σχέση με έναν 17χρονό εδώ και 8 μήνες.. νιώθω πανέτοιμη να προχωρήσω μαζί του!! Δεν με έχει πιέσει ποτέ και φυσικά συμφωνεί για τη χρήση του προφυλακτικού! Δε θα το κάνω για μαγκιά ή για κάτι τέτοιο! Είναι πολύ κακό που νιώθω έτοιμη από αυτή την ηλικία?...=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εντάξει καλό είναι να νιώθεις έτοιμη απλά πρέπει να ξέρεις τα πάντα γύρω από αυτό...Που είναι λίγο αδύνατο...Βασικά πρέπει να είσαι έτοιμη για τυχόν παρενέργειες όπως επίσης κ για κάποια άλλα πράγματα...Το να νιώθεις έτοιμη λέει κάποια πράγματα αλλά δεν είναι απόλυτο...Το εννοείς από ψυχολογικής απόψεως...Όμως χρειάζεται μια ωριμότητα...Συνήθως είμαστε παρορμητικοί κ αυτό δεν είναι καλό...Στο λέω γιατι ήμουν κ εγώ χωρίς κάποιο πρόβλημα ευτυχώς...Εσύ θα πάρεις την απόφαση όμως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όχι, φυσιολογικότατο είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
μπορει οι πθανοτητες να ειναι μικρες αλλα δεν παυουν να ειναι πιθανοτητες!:)
ειδικα αν το αγορι ειναι καρπερο!!!:P:lol:

Για τις περιπτώσεις που λες υπάρχουν πιθανότητες που είναι γραμμένες σε βιβλίο...Είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη από περιπτώσεις σπασίματος προφυλακτικού κτλ...Παίζουν κ άλλοι παράγοντες ρόλο...Δε θυμάμαι καλά τις πιθανότητες που υπάρχουν γενικά οπότε καλό να κοιτάξεις κάποιο σχετικό βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top