Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Huntress

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το Θεσσαλονίκη: Πόλη των φαντασμάτων-Χριστιανοί,Μουσουλμάνοι και Εβραίοι 1430-1950(βιβλίο για εξειδικευμένα γούστα,αλλά με λίγη υπομονή ο καθένας μπορεί να το διαβάσει),του Mark Mazower και σήμερα άρχισα το Να σου πω μια ιστορία:Διηγήσεις που με έμαθαν να ζω,του Jorge Bucay(δεν έχω διαβάσει βιβλίο σαν αυτό-το προτείνω ανεπιφύλακτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Το καλύτερο που μπορεί να συμβεί σ' ένα κρουασάν - Pablo Tusset\

Χθες το τελείωσα, ήτο καταπληχτικόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
εγω διαβαζω τα ματωμενα χωματα οπου λεει για τη μικροασιατικη καταστροφη.

εμας μας ειπε η καθηγητρια της ιστοριας να το παρουμε για να το διαβασουμε!δν θελω να το διαβασω!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το Θεσσαλονίκη: Πόλη των φαντασμάτων-Χριστιανοί,Μουσουλμάνοι και Εβραίοι 1430-1950(βιβλίο για εξειδικευμένα γούστα,αλλά με λίγη υπομονή ο καθένας μπορεί να το διαβάσει),του Mark Mazower και σήμερα άρχισα το Να σου πω μια ιστορία:Διηγήσεις που με έμαθαν να ζω,του Jorge Bucay(δεν έχω διαβάσει βιβλίο σαν αυτό-το προτείνω ανεπιφύλακτα).

το βιβλιο του bucay ηταν απλα κορυφη
πανεξυπνες ιστοριες που σιγουρα μπορουν να σε βοηθησουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
αυτό εδώ. Το έχω στα ιταλικά ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Το καλύτερο που μπορεί να συμβεί σ' ένα κρουασάν - Pablo Tusset

Χθες το τελείωσα, ήτο καταπληχτικόν.

:D Ο τίτλος και μόνο μου προκαλεί περιέργεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zibi

Νεοφερμένος

Ο Zibi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Προγραμματισμος σε Php,Apache,Μysql
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Της Διδώς Σωτηρίου; Το έκαναν δώρο στην ΣΤ' Δημοτικού φέτος.

Λογικό είναι...Έπειτα από το "φιάσκο" του προηγούμενου βιβλίου ιστορίας της ΣΤ' δημοτικού.....Το βιβλίο "Τα ματωμένα χώματα" είναι πραγματικά εξαιρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Το οχτώ της Katherine Neville. Δεν με τρελαίνει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κορίτσια στην πρίζα - Τζάκλιν Ουίλσον...Αρκετά καλό θα έλεγα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
τωρα διαβαζω το επικινδυνα παιχνιδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickolas13

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ξανάρχισα το Ιlluminati-Οι Πεφωτισμένοι...2η φορά που το διαβάζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
ξανάρχισα το Ιlluminati-Οι Πεφωτισμένοι...2η φορά που το διαβάζω..

Το χω διαβάσει, καλό είναι για να περνάει η ώρα, σε κρατάει και σε εγρήγορση με τις συνεχείς αλλαγές και τις ανατροπές, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο λογοτεχνικά όπως όλα τα βιβλία του Dawn Brown κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ροκ ρεφρεν-Μανος Κοντολεων!!!!!!!!!!!!!


τι τελειο βιβλιο, το εχω διαβασει απειρες φορες,διαβασε και το "γευση πικραμυγδαλου" εξισου καταπληκτικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Δεν διαβάζω κάτι αυτό το καιρό.
Προτείνετέ μου ένα καλό βιβλίο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν διαβάζω κάτι αυτό το καιρό.
Προτείνετέ μου ένα καλό βιβλίο....

Ως κλασικός Τόλκιν Μάνιακ, σου προτείνω να διαβάσεις το: "Το Χόμπιτ", αν δεν το χεις ξαναδιαβάσει... μου φαίνεται θα το ξαναρχίσω κι εγώ, έχω να διαβάσω βιβλίο του Τόλκιν 5 μήνες τώρα και κοντεύω να πάθω στερητικό σύνδρομο, το δε Χόμπιτ έχω να το διαβάσω 1 χρόνο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Το έχω διαβάσει αυτό, είμαστε καλά?
Όλη η βάση του άρχοντα θα μου ξέφευγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ θέλω να διαβάσω τις Επιστολές του Τόλκιν. Μέσα από τα γράμματα που αντάλλαζε κατά καιρούς με τους θαυμαστές του, αντλεί κανείς σημαντικές πληροφορίες για το έργο του! Τώρα όμως δεν έχω χρόνο, συν το ότι [τσίπης]δεν μου περισσεύουν και 30 ευρώ[/τσίπης] :P Α! Διάβαζα στον Παπασωτηρίου τις προάλλες το βιβλίο ενός έλληνα, νέου συγγραφέα, "Το βασίλειο του Ερέβους" (αν θυμάμαι καλά), φαντασίας, Τόλκιν στάιλ, το χει διαβάσει κανείς να μου πει εντυπώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Το Νησί, του Συγγραφέα Sofolizer.
Ή το Το Βουνό του Δράκου που είναι του ίδιου συγγραφέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ως κλασικός Τόλκιν Μάνιακ, σου προτείνω να διαβάσεις το: "Το Χόμπιτ", αν δεν το χεις ξαναδιαβάσει... μου φαίνεται θα το ξαναρχίσω κι εγώ, έχω να διαβάσω βιβλίο του Τόλκιν 5 μήνες τώρα και κοντεύω να πάθω στερητικό σύνδρομο, το δε Χόμπιτ έχω να το διαβάσω 1 χρόνο :(

Έχεις διαβάσει μήπως το "Ο Αγρότης Τζάιλς από το Χωριό";:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top