Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,524 εγγεγραμμένα μέλη και 2,459,756 μηνύματα σε 78,045 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 189 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 22:41, 26-05-08:

ειναι ο Tom Sawyer(Sawyer αχ )-Mark Twein

εσεις?
5
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 22:48, 26-05-08:

Φυσική :p
6
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 00:39, 27-05-08:

Lawrence Krauss - Σκοτεινή Ύλη
Δεν είναι λογοτεχνικό, είναι popular science, αλλά δεν είδα κάποιον περιορισμό στον τίτλο του thread οπότε χώθηκα .
Παράθεση

dj_georgio (george)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O dj_georgio έγραψε: στις 01:23, 27-05-08:

kamasoutra . Είμαι μετά τα προκαταρκτικά
2
7
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 09:13, 27-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από dj_georgio
kamasoutra . Είμαι μετά τα προκαταρκτικά
Στην σελίδα 34 να πάς είναι πολύ ωραία(πλάκα κάνω, παίζει να μην υπάρχει σελίδα 34)
Εγώ προς το παρρόν εκτός από τα κείμενα διαβάζω τον ισοβίτη του Αρκά τώρα που είναι εξετάσεις και θέλω να ξεσκάσω!
2
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 09:59, 27-05-08:

Η Σχισμή - Doris Lessing

Τέλειωσα πρόσφατα το 11 Μικροί Φόνοι, Ιστορίες εμπνευσμένες από τα τραγούδια του Nick Cave της Τζανακάρη

Μετά πάμε για κανά Stephen King
2
Παράθεση

bobby1

Φοιτητής

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Πάτρας . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

O bobby1 έγραψε: στις 10:53, 27-05-08:

Ας αλλάξουμε τον κόσμο χωρίς να κατλάβουμε την εξουσία\το νόημα της επάνάστασης σήμερα-John Holloway (κοινωνικές επιστήμες)
2
Παράθεση

kate 2in1

Μαθητής Γ' λυκείου

H kate 2in1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H kate 2in1 έγραψε: στις 12:41, 27-05-08:

το θεώρημα του παπαγαλου....
μα8ηματικό/αστυνομικό μυθιστορημα....
5
Παράθεση

mark

Μαθητής Β' λυκείου

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O mark έγραψε: στις 13:14, 27-05-08:

ο μαύρος πύργος IV ο μάγος και η γυάλινη σφαίρα!(stephen king)
2
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 13:15, 27-05-08:

Ακριβώς αυτή τη σειρά θέλω κι εγώ να ξεκινήσω
1
Παράθεση

Riddle (Σπύρος)

Φοιτητής

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Riddle έγραψε: στις 13:15, 27-05-08:

Ανθρωποφύλακες.. του Περικλή Κοροβέση (όσο προλαβαίνω μεταξύ των διαβασμάτων για τις πανελλήνιες δηλαδή)

μοναδικό βιβλίο..
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 13:17, 27-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Riddle
Ανθρωποφύλακες.. του Περικλή Κοροβέση (όσο προλαβαίνω μεταξύ των διαβασμάτων για τις πανελλήνιες δηλαδή)

μοναδικό βιβλίο..
Αυτός δεν είναι και βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ;
Παράθεση

Hey Joy

Φοιτητής

H Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

H Hey Joy έγραψε: στις 14:41, 27-05-08:

Εγώ διαβάζω διάφορα.Τα έχω μπλέξει και αφήνω το ένα κ πιάνω τ άλλο ανάλογα με τα κέφια:xixi:
"The Crow"-Edgar Allan Poe (μια έκδοση που έχει και ποια ήταν η τεχνική που γράφτηκε και κάτι όμορφες ζωγραφιές και άλλα όμορφα σχόλια)
"Λαο τε Κινγκ"-Λάο Τσε.(κ αυτή μια όμορφη έκδοση με σχόλια)
"Εγχειρίδιο Βλακείας"-Διονύσης Χαριτόπουλος.(γιατί είναι πολύ ενδιαφέρον)
"True Beliver"-Nicholas Sparks(για να 'χω και μια μίξη μυστηρίου κ ρομαντισμού μέσα σ'όλα)
"Light my Fire-My life with The Doors"-Ray Manzarek (για να
θυμάμαι και τον Jim)
Και φυσικάααα
"Η Λάουρα και η Ασημένια Σφίγγα"-Πέτερ Φροϊντ (για να τελειώσω επιτέλους τη σειρά!!!)

Τώρα πότε θα τα τελειώσω αυτά...
Μες το καλοκαίρι σχεδιάζω να αρχίσω κ άλλα.
(μερικά δεν τελειώνουν κιόλας)
Παράθεση

Riddle (Σπύρος)

Φοιτητής

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O Riddle έγραψε: στις 15:35, 27-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από halvas
Αυτός δεν είναι και βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ;
είναι.. αλλά δεν έχει καμία σχέση με τις πολιτικές του πεποιθήσεις το βιβλίο..
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε: στις 16:07, 27-05-08:

προς το παρον διαβαζω ενα Ebook του βολταιρου αλλα ειναι στα αγγλικα..θελω να διαβασω απο leo buscaglia το να ζεις να αγαπας κ να μαθαινεις γτ μου χουν πει οτι τα σπαει..μ εδωσαν ενα του stephen hawking "το μυστικο κλειδι του George για το συμπαν" κ σκεφτομαι να το διαβασω απο σεβασμο για τον μεγαλο επιστημονα αλλα μου φαινεται too childish...το χετε διαβασει?
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 17:13, 27-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Riddle
είναι.. αλλά δεν έχει καμία σχέση με τις πολιτικές του πεποιθήσεις το βιβλίο..
Ναι οκ. Έτσι κι αλλιώς εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 17:30, 27-05-08:

και εγώ διαβάζω όπως η Hey Joy... έχω ξεκινήσει πολλά μαζί αλλά όλα είναι του Dan Brown, illuminati, the davinci code και άλλα.....
Ποτέ δεν ήμουν φαν των εξωσχολικών βιβλίων δεν ξέρω φέτος τι έπαθα και τα έπιασα όλα μαζί....
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε: στις 18:15, 27-05-08:

Παντως, η μια με τον (τομ) sawyer ,η αλλη με τον Holloway εχετε βαλθει να μου θυμιζεται οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ LOST !!
Παράθεση

John Kort

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O John Kort έγραψε: στις 18:33, 27-05-08:

Τελευταίο που διάβασα ήταν Οι ιστορίες του Σέρλοκ Χόλμς.. Ένα μικρό βιβλιαράκι είναι, θέλω να πάρω και άλλα xD
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Φοιτητής

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 20:32, 27-05-08:

Έχω διαβάσει τα άπαντα από Σέρλοκ Χολμς

Αξίζουν πραγματικά:no1:
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες