Κανείς γαλλομαθής;

Kido

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έδωσε κανείς σας για πτυχίο γαλλικών την εξεταστική περίοδο Απριλίου - Μαΐου ή είμαι ο μοναδικός που έδωσα και απέτυχα παταγωδώς στο phonetique ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Moi...Ποιο ειναι το phonetique ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kido

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Phonetique = Listening = Κατανόηση ακουστικού κειμένου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ως Comprehension Orale (CO) είναι γνωστό...Ποιο δίπλωμα και ποιού φορέα έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kido

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δε νομίζω να υπάρχουν και πολλοί που τους ρωτάνε και απαντάνε με προφορά "comprehension orale"...phonetique λεμε και καταλαβαινόμαστε...

Β2 DELF έδωσα και νομίζω πως άδικα το έδωσα. Λίγες πιθανότητες υπάρχουν να το πέρασα. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Phonetique σημαίνει Φωνητική όμως. Τέλος πάντων...Και δεν ειναι και καμιά δύσκολη φράση το Comprehension Orale...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
και εγω εδωσα β2 το μαιο..αλλα μου φανηκε ευκολο αυτη τη φορα..ευκολη ηταν η ecoute ..
σε ποια ασκηση δυσκολευτηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Κι εγώ γαλλομαθής!:D Έδωσα κι εγώ το Β2 τώρα το Μάϊο καθώς και το Γ1 το κρατικό.. Το Β2 πιστεύω το έχω περάσει.. Αλήθεια kido, εκτός από την ακουστική, δυσκολεύτηκες κάπου αλλού? Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα? Άκουσα πως θα βγούν κατά τον Ιούλιο.. ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Εδωσα Dalf C1...ΑΠΑΙΣΙΑ ΤΑ ΠΗΓΑ!!
Στα προφορικα μ ρωτησαν για philosophie...τι να πω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κανονικά βγαίνουν κάπου 10 Ιουλίου, αλλά μάλλον θα τα μαθω πιο νωρίς εγώ, λόγω κοννέ στο Ινστιτούτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια και εγω β2 εδινα και τετοια απογοητευση δεν εχω ξαναπερασει..
εγω νομιζω οτι το ακουστικο ηταν σχετικα ευκολο..
ειχε και πολλες ασκησεις επιλογης (multiple choice) οπότε τι στο καλο δεν θα εχουμε πιασει το 5??

εμενα μου φανηκε δυσκολη η εκθεση..
ρε δεν μπορουσα να καταλαβω τι ζητουσε ελεος δλδ..
βγηκα απο το εξεταστικο κεντρο και ο καθενας ελεγε και μια διαφορετικη αποψη για το τι επρεπε να γραψουμε!!!..
καταλαβαινετε βεβαια οτι ο καθενας δεν ηξερε τι να κανει ..
να απογοητευτει 'η να ελπιζει οτι ίσως-μπορεί και να περασει..!!!:mad::mad::mad::mad:
:mad::mad::mad::'(:'(:'(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
εγώ με 50 το'χα περάσει περσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά, δεν ήταν δύσκολα τα θέματα. Απλά το θέμα είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι και να μην κάνουν φασαρία όπως κάποιοι επιτηρητές που μιλάνε δυνατά ή περπατάνε γρήγορα με τακούνια και ακούς κλακ κλακ :mad: Πάντως τα προφορικά είναι σημαντικά και νομίζω πως αν έχεις προετοιμαστεί θα τα πας καλά. Και να πω τι κάνω κι εγώ; Μερικές φορές τις απαντήσεις τις απαντάω με βάση τη λογική χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
παιδιά εγώ που έδωσα Β2 αν το πάρω θα είμαι πολύ τυχερή! στο ecoute μονο 2 έπιασα κ τα άλλα τα έβαλα με τη λογική και στην τύχη τις επιλογές... στην έκθεση ούτε εγώ κατάλαβα τι ζητούσε, έγραψα μπούρδες αλλά η καθηγήτριά μου είπε οτι ήμουν εντός θέματος... προφορικά και κείμενα ήταν πανεύκολα.. ειδικά το ένα κείμενο (msn) ήταν γραμμένο για 'μένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
λογικα βαλια πρεπει να εδωσες στη θεσσαλονικη... σε καταλαβαινω... ειδικα το πρωτο που ειχε μονο τικ ειχε πολυ δυσκολα πραγματα ... το 2ο παλι καλα... τεσπα ειδωμεν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Επισκευθείται το γαλλικό wiktionary
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
πού βρισκεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Για τα γαλλικά μόνο αυτός ο δυκτιακός τόπος : https://fr.wiktionary.org/wiki/Wiktionnaire:Page_d'accueil
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top