Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας - Αγγλικά

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Καλημερα σ ολους!! Ποια ειναι η γνωμη σας για το πτυχειο αυτο? εγω προσωπικα δν τ βρηκα ανοργανωτο οπως ελεγαν στο φροντηστηριο μ τον ΜαΪο π εδωσα. Αληθεια ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλό είναι, ένα απο τα πολλά αναγνωρισμένα πτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mchristi14

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα σ ολους!! Ποια ειναι η γνωμη σας για το πτυχειο αυτο? εγω προσωπικα δν τ βρηκα ανοργανωτο οπως ελεγαν στο φροντηστηριο μ τον ΜαΪο π εδωσα. Αληθεια ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??:thanks:
:bye:Τα αποτελέσματα βγαίνουν γύρω στα τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Καλημερα σ ολους!! Ποια ειναι η γνωμη σας για το πτυχειο αυτο? εγω προσωπικα δν τ βρηκα ανοργανωτο οπως ελεγαν στο φροντηστηριο μ τον ΜαΪο π εδωσα. Αληθεια ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??:thanks:


εγω το εδωσα περσυ 5-6 μαϊου(γραπτα+προφορικα) και τα αποτελεσματα βγηκαν 20 ιουλιου.δεν ηταν εντελως ανοργανοτο,αλλα οκ,αν εφαιρεσεις οτι τα θεματα των εκθεσεων μας τα εδωσα φωτοτυπημενα...και ασε και το αλλο,δεν ηταν και πολυ χαλαροι στην αντιγραφη! :mad: προσωπικα το βρισκω καλο,γιατι μπαινεις στο κλιμα των εξετασεων και αλλωστε εχει την ιδια ισχυ με το lower αλλα μεσα στην Ελλαδα μονο.αν καποιος βλεπει οτι δεν τα καταφερνει στο lower του cambridge ή του michigan μπορει να το δωσει και να το παρει με λιγο διαβασμα.παντως τα αλλα 2 πτυχια πιστευω οτι σου δινουν αλλο...κυρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ πάντως παιδιά το πτυχίο το έχω πάρει... Δηλαδή ευτυχώς το έχω πάρει.... Εγώ έδωσα τότε που είχε πρωτοβγει... Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό και σώζει καταστάσεις... :D Δεν μου είχε φανεί καθόλου ανοργάνωτο, αλλά τα πράγματα ήταν λίγο πρωτόγνορα.... Αλλά κατά τα άλλα καλά είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunset

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημερα σ ολους!! Ποια ειναι η γνωμη σας για το πτυχειο αυτο? εγω προσωπικα δν τ βρηκα ανοργανωτο οπως ελεγαν στο φροντηστηριο μ τον ΜαΪο π εδωσα. Αληθεια ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??:thanks:
Εκεί που δώσαμε μας είπαν τον Ιούλιο και για να τα παρουμε να πάμε στο site
https://www.ypepth.gr/kpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εκεί που δώσαμε μας είπαν τον Ιούλιο και για να τα παρουμε να πάμε στο site
https://www.ypepth.gr/kpg

ακομα λεει τα περσινα αποτελεσματα τεσπα θ περιμενουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις εαν υπαρχει κρατικο στο επιπεδο γ2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει από πέρσι το Μάιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ναι αλλα ουτε ενα παστ παπερ ουτε τπτ στο site τους... αν εχει βρει κανενας τπτ ας μ πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
κανείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν εχει τα θεματα που επεσαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα. Και σιγά μην μπορούν οι Έλληνες να φτιάξουν πτυχίο proficiency στα αγγλικά. Θα βάλουν εκεί όλες τις παράξενες λέξεις και θα κόβουν τους πιο πολλούς. Ενώ αυτοί που έχουν τα αγγλικά ως μητρική βάζουν ακριβώς τα θέματα που ταιριάζουν σε κάθε επίπεδο (ε εντάξει όχι και πάντα:P). Ας μου πει κάποιος, τι χρησιμότητα έχει η άσκηση στην οποία σου δίνουν ένα ψέμα και πρέπει να συμπληρώσεις την αλήθεια (μην μου πει κανείς ότι μας μαθαίνει να λέμε την αλήθεια:D);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiritual

Νεοφερμένος

Ο spiritual αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημερα παιδια μηπως ξερει καποιος ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα του Κρατικου γλλωσομαθειας?Στο site του ypepth παντως υπαρχουν τα θεματα που επεσαν το μαιο για οσους δεν το γνωριζουν,στα προηγουμενα θεματα απο κει μπορειτε να δειτε τις απαντησεις και να συγκρινετε με τα γραπτα σας εαν φυσικα θυμαστε τι γραψατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω κάποια πράγματα για το ΚΠΓ στα Αγγλικά και ειδικά για το επίπεδο Γ1.
1) Υπάρχουν βιβλία προετοιμασίας ειδικά για αυτά τα πιστοποιητικά;
2) Αναγνωρίζονται στο εξωτερικό;
3) Μερικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα ζητούν Proficiency για να κάνεις μεταπτυχιακό. Γίνεται δεκτό αντί αυτού το ΚΠΓ Γ1;
4) Εξετάζεσαι στον γραπτό και προφορικό λόγο (writing/speaking); Σε μετάφραση; Σε κάτι πέρα από τα γνωστά του lower;
5) Για να δώσω το Γ1 πρέπει να δώσω πρώτα κάποιο μικρότερου επιπέδου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο που θες το κρατικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος είναι ότι έμαθα πως δεν έχει προφορικά (speaking). Θα ήθελα να τα αποφύγω...

Δεν έχω άλλο λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το θες για μεταπτυχιακο;; απο οτι εχω ακουσει στο ΠΑΜΑΚ ζητανε μονο lower.... εξαλλου δυσκολα κοβεται καποιος στα προφορικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
το θες για μεταπτυχιακο;; απο οτι εχω ακουσει στο ΠΑΜΑΚ ζητανε μονο lower.... εξαλλου δυσκολα κοβεται καποιος στα προφορικα....
Είναι σημαντικός λόγος το μεταπτυχιακό (δε θέλω να ψάχνομαι τελευταία στιγμή σαν τον ξάδερφό μου σε περίπτωση που αποφασίσω να κάνω), αλλά θέλω να έχω και το χαρτί. Και όσον αφορά τα προφορικά, εγώ δεν τα μπορώ, θέλω να τα αποφύγω...

Στο ΠΑΜΑΚ δεν έχει τμήμα Φυσικής, πού θα κάνω το μεταπτυχιακό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top