Φυσική - Απόψεις για το βιβλίο της Φυσικής της Β' Γυμνασίου.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ποιά είναι η γνώμη σας σχετικά με το φετινό βιβλίο φυσικής Β΄ Γυμνασίου; Εγώ πάντως το βρίσκω απαίσιο!!! Έχει κάποιοες ανακρίβιες και είναι δυσνόητο! Η καθηγήτριά μας μας λέει να μην διαβάζουμε από εκεί και μας δίνει δικές της σημειώσεις!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Χωρίς να το έχω δει θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ καλό, γιατί πολλά κεφάλαια τις Γ πήγαν στην Β. Εμείς στην β κάναμε για τα χρώματα και κάτι τέτοιες μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen-mary

Νεοφερμένος

Η helen-mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εντελώς πατάτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P Καλά ποιος το έγραψε ?!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έλεος !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ το έγραψα υπάρχει πρόβλημα?
Δηλαδή τι προτιμάς, να κάνεις για τα βασικά χρώματα ή για τους νόμους του Νεύτωνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helen-mary

Νεοφερμένος

Η helen-mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τίποτα!!!! Γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenagg

Νεοφερμένος

Η lenagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ε ενταξη ειναι δυσκολο αλλα οχι και δυσνοητο!!!!ειμαστε στην ενεργεια και τα εχω καταλαβει μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δηλαδή τι προτιμάς, να κάνεις για τα βασικά χρώματα ή για τους νόμους του Νεύτωνα?


Α ναι έχεις δίκιο. Οι νόμοι του Νεύτωνα δεν χρειάζεται να διδαχτούν. Καλά ποιος ανεγκέφαλος σκέφτηκε να τους βάλει. Ηλία αυτούς τους νόμους θα τους ακούς μέχρι και την 3η λυκείου. Του χρόνου θα τους ακούς συνέχεια στην φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
μείς πάλι είμαστε σελίδα 130.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s1tSa

Νεοφερμένος

Η Αφροξυλάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
τ βιβλιο τσ φυσικησ ειναι αισιωσ απαισιο.δυσνοητο,χαλια ασκησεισ,ανακριβειεσ,...βεβαια τ πιο τραγικο ειναι οτι εμφανιζονταιασχετα πραγματα στο ακυρο τ οποια εμεισ πρεπει ν ξερουμε...

ευγε στν κα8ηγητη π δινει απο σημειωσεισ στ μα8ημα!!η δικια μασ ναι μεν δν τ 8εωρει ΑΠΑΙΣΙΟ αλλα δεν κανει κ τπτ για ν μασ βοη8ησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
είναι από τα χειρότερα βιβλία φυσικής !
και εμάς ο καθηγητής μας μας δίνει σημειώσεις και δεν διαβάζουμε από το βιβλίο!
μα δίνει ορισμούς με παραδείγματα !
Πολύ δυσνόητο βιβλίο.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@phne

Νεοφερμένος

Η Δάφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κ γω το θεωρώ απαίσιο.Ευτυχώς που ο καθηγητής μας μας δίνει σημειώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunset

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είναι χάλια και δυστυχώς έχουμε ένα καθηγητή ακόμη πιο χάλια. Άντε μετά να γράψεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agnwsthinlove

Νεοφερμένος

Η agnwsthinlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οντως!!
ειναι δυσκολο βιβλιο και δεν καταλαβαινω τπτ!!
κ ειναι κ ο καθηγητης λιγο παραξενος κ δεν εχω καταλαβει τπτ απολυτως!!
αληθεια,τι ειναι σοσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μια χαρά μου φένεται εμένα το βιβλίο αν και έχει κάποιες σοβαρές ανακρίβεις , αλλά ποιό βιβλίο δεν έχει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pein

Νεοφερμένος

Ο Pein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μια χαρά μου φένεται εμένα το βιβλίο αν και έχει κάποιες σοβαρές ανακρίβεις , αλλά ποιό βιβλίο δεν έχει ;
Καλά εσυ δεν πας καλά!Εδώ ειναι για τα παιδια που μισουνε το φετινο βιβλιο της φυσικής....αλλα εσυ σαν φυτό το εχεις ερωτευτει...ακου εκει.....μια χαρα το βρισκω λεει.Τεσπα εμας ο καθηγητης που ειναι ακομα ποιο ανωμαλος απο τους δικους σας μας κανει το βιβλιο και εχουμε φτασει στην θερμοτητα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ δύσκολο για να αναφέρεται σε παιδιά Β' Γυμνασίου...Τι να πώ...έχει και πολλές ασκήσεις.. Εγώ πιστεύω ότι στην Β' αρχίζουμε να κάνουμε μία εισαγωγή στην φυσική και πρέπει να αρχίσουμε με τα απλά. Θεωρία μόνο. Παρόλα αυτά το βιβλίο έχει πολλές ασκήσεις και μας βάζει με την μία σε ένοιες δυσνόητες. Συχνά για να καταλάβω κάτι χρειάζομαι και βοήθεια από τους γονείς μου γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνουμε στο σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν έχω δει το καινούριο βιβλίο της Β' γυμνασίου Φυσικής πάντος απ'ότι έχω ακούσει είναι δύσκολο γιατί έχει την ίδια ύλη με το αντίστοιχο της Γ' !
Πάντως το ότι κάτι είναι δύσκολο δεν σημαίνει ότι είναι και κακό !
Παρόλα αυτά το βιβλίο της Γ' είναι αρκετά καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Γραμμένο με τρόπο δυσνόητο και πολύ ΔΥΣΚΟΛΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμένα η φυσική δε μου αρέσει με όποιο βιβλίο και να'ναι! Πάντως κι εμάς ο καθηγητής μας μας έδινε πολλές φωτοτυπίες. Λέτε γι'αυτό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δεν ειναι δυσκολο ουτε δυσνοητο, προσπαθεια θελει...αν δεν τα βγαζετε περα, δικο σας προβλημα. Δεν θα γινουν τα μαθηματα ακομη πιο ευκολα για σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top