Ναρκωτικά

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
...ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ η μαστιγα του αιωνα μας..ποια ειναι η αποψη σας?σκοπευετε να δοκιμασετε ποτε στη ζωη σας (ελπιζω να μην το εχετε κανει ηδη)?ποια ειναι η θέση σας στο διαχωρισμο τους σε μαλακα-σκληρα?τι πιστευτε οτι πρεπει να γινει για να αντιμετωπισουμε αυτο το προβλημα?

προσωπικα δν σκοπευω να δοκιμασω ποτε εκτος αν μου συσταθει απο σοβαρο γιατρο(σε περιπτωσεις καρκινου και αλλα,χτυπα ξυλο)..ειναι γελοιο να καταστρεφεις τον εαυτο σου για το εφημερο "φτιαξιμο"..anyway, σχετικα με το θεμα αυτο σας προτεινω να δειτε και την ταινια ρεκβιεμ για ενα ονειρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Το πάιρνει κάπιος ναρκωτικά εκτός και αν τα χρειάζεται πραγματικά για λόγους υγείας είναι η μεγαλύτερη χαζομάρα όπως και το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
γιατί πρέπει να πάρεις ναρκωτικά για να ''φτιαχτείς''όπως λένε;τι 8α σου κάνουν αυτά;το μόνο που 8α σου κάνουν είνια όταν έχεις προβλήματα να τα ξεχάσεις για λίγες ώρες και να καταφέρουν να σε σκοτ΄βνουν σιγά-σιγά.αν ήταν έτσι όλοι οι άν8ρωποι 8α έπαιρναν ναρκωτικά κ τι 8α γινόταν 8α πέ8αιναν όλοι.αλλά κάποιοι τους τα συστήνουν και λένε έλα μώρε τι 8α πά8ω για μια φορά και μετά ο οργανισμός τους το αναζητάει.
εγώ προσωπικά ποτέ δεν 8α τα δοκιμάσω γιατί έτσι 8α καταστρέψεις την ζωή σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οσο αφορα τα σκληρα και τα μαλακα,υπαρχει μια διαφορα:κανεις δεν πεθαινει απο το χασις.καπνισε οσο θες και δε θα παθεις τιποτα.το εθμα ειναι οτι δε θα κατσεις εκει!μετα θα πας σε πιο σκληρα.κοκα,ηρωινη....ολοι απο κει ξεκινανε.κανεις δεν πεθανε απο υπερβολικη δοση χορτου.

τεσπα,ειναι καθαρη βλακεια να καταστρεφεις τον ιδιο σου τον εαυτο.ζουμε σε μια εποχη που τα εχουμε ολα και δε μας φτανει αυτο!και το ιδιο βλακεια ειναι και το καπνισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ βαράω ενέσεις ηρωίνης το πρωί, σνιφάρω κοκαΐνη το μεσημέρι και καπνίζω χασίσι το βράδυ για να χαλαρώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
χα πολυ αστειο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εγώ δεν προκιτε να πάρω ναρκωτικά τα άτομα κατα την γνώμη μου που πέρνουν ναρκωτικά ειναι ψηχολογικά χάλια και για να φτάσει σε κατάσταση να πάρει ναρκωτικο σημαίνει οτι εχει περασει πολλά τα οποία η θα ξεκηνούν απο την οικογένει ή απο κακίες παρέες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πολλοί άνθρωποι βέβαια οδηγούνται στα ναρκωτικά , εκτός από την απελπισια , όπως πολύ σωστά επισημάνατε , λόγω της ανεργείας που και αυτη μαστίζει την σήμερον ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ βαράω ενέσεις ηρωίνης το πρωί, σνιφάρω κοκαΐνη το μεσημέρι και καπνίζω χασίσι το βράδυ για να χαλαρώσω...
Μαριχουάνα δεν περιλαμβάνει το πρόγραμμα ή είναι πολύ ελαφριά για σένα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
οσο αφορα τα σκληρα και τα μαλακα,υπαρχει μια διαφορα:κανεις δεν πεθαινει απο το χασις.καπνισε οσο θες και δε θα παθεις τιποτα.
Aυτή είναι μια μπούρδα που την ακούω και ταράζομαι.
Τι θα πει "τίποτα"; Το "κάψιμο" που τρως και είσαι σα χαλβάς για μέρες μετά δεν είναι και λίγο,ουτε τα εγκεφαλικά που καις. Επίσης πρόσφατα είχα ακούσει πως είχε γίνει κάποια είδους σύνδεση με καρκίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Aυτή είναι μια μπούρδα που την ακούω και ταράζομαι.
Τι θα πει "τίποτα"; Το "κάψιμο" που τρως και είσαι σα χαλβάς για μέρες μετά δεν είναι και λίγο,ουτε τα εγκεφαλικά που καις. Επίσης πρόσφατα είχα ακούσει πως είχε γίνει κάποια είδους σύνδεση με καρκίνο.

Δεν κατάλαβα?? Κάποιο πρόβλημα με τους χαλβάδες???:crazy:

Χασίς καπνίστε. Είναι λιγότερο επικίνδυνο από το τσιγάρο. Ανακουφίζει και τους πόνους.....:dance:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Και η ηρωίνη είναι λιγότερο επικύνδινη απο το να κάνεις ενέσεις χλωρίνης. Να αρχίσουμε τότε να σκάμε πρέζα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και το τσιγάρο επιφέρει πιο αργό θάνατο από αν πιείς υδροχλώριο.
Άρα , καπνίστε ελεύθερα ;!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
το φαινομενο εδω στην πολη μου ειναι ιδιαιτερα αισθητο δυστυχως...εχει παραγινει με τα ναρκωτικα...το κιλκις ειναι δευτερη πολη σε διακινηση ναρκωτικων στην Ελλαδα σε αναλογια με τον πληθυσμο του συμφωνα με μια ερευνα που διαβασα...
το χειροτερο βεβαια ειναι οτι προσφατα πιασανε και καποιους μπατσους που ηταν μπλεγμενοι σε βαπορακια και διακινουσαν ναρκωτικα...ελεος...αυτη η πολιτεια καποτε θα πρεπει να ξυπνησει...
βεβαια πολυ συχνα ο κοσμος κοιταει απο μπροστα το θεμα και ξεχναει τα "παρασκηνια"...δλδ βαζει ταμπελες αδικες κατ εμε σε ναρκωμανεις...χωρις να εχει ερευνησει τους λογους για τους οποιους καποιος φτανει στο σημειο να παρει ναρκωτικα..
δεν παω να δικαιολογησω τους ναρκωμανεις...αλλα δεν πρεπει να γινομαστε και απολυτοι..μπορει πχ καποιος να ειχε ενα πολυ σοβαρο προβλημα και να εφτασε στο σημειο να παρει ναρκωτικα και εμεις να τον κατηγορουμε..τη στιγμη που εμεις σε ενα αναλογο προβλημα θα μπορουσαμε να αυτοκτονησουμε...
δε λεω οτι ειναι σωστο ουτε το ενα ουτε το αλλο...εξαλλου και τα ναρκωτικα ειναι ενας αργος θανατος...απλα δεν πρεπει να ειμαστε σκληροι και απολυτοι...
μακρια απο αυτα παιδια...τα μυαλα πρεπει να κουβαλαν τρελα αλλα σε καποια θεματα που αφορουν τη ζωη μας...πρεπει να ειμαστε λιγο λογικοι και να προσεχουμε...
η κυβερνηση θα μπορουσε να βοηθησει αν πραγματικα ενδιαφεροταν και για κατι αλλο εκτος απο το δικο της οφελος και το δικο της υπουργικο στομαχι...

γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ εδώ κάτω δεν έχω παρατηρήσει τίποτα , αλλά έχω ακούσει ότι το βράδυ γίνεται της ...>>>....(για Μοίρες μιλάς , όχι για Ηράκλειο).
Πράγματι Γιώργο , δεν υπάρχουνσ σωστές εγκαταστάσεις σήμερα στην Ελλάδα (και σε ποιό χώρο της Ελλάδιτσα μας , υπάρχουν; ).
[Μπορείς μήπως να δημοσιεύσεις την έρευνα με την υψηλότερη διακίνηση ναρκωτικών;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εδω στην Αρτα τα ναρκωτικα κανουν καθε μερα κυριολεκτικα γιορτη...Και 2km απο την περιοχη που μενω βρισκεται η κολομβια της ελλαδας...Εδω οτι ναρκωτικα θελει καποιος οτι ωρα θελει τα βρισκει χωρις καμια δυσκολια...Και ναι τα ναρκωτικα σκοτωνουν και κανουν και ρανουν αλλα απο πλευρας αστυνομιας δε γινεται τιποτα...Μεχρι και μπροστα απο περιπολικα γινονται "νταραβερια" και οι αστυνομικοι γυριζουν το κεφαλι και κλεινουν τα ματια ( οταν ομως με εγραψαν για ηχορυπανση με το μηχανακι δεν εκλεισαν τα αυτια γκρρρ...:mad:) !!! Τεσπα μια φορα δοκιμασα πριν 7-8 μηνες χορτο σε μια παρεα για να δω πως ειναι πιο πολυ απο περιεργεια αλλα αυτο ηταν(καλα ξερω οτι τωρα θα μπει "ταμπελα" αλλα ειμαι ντοπρος και γουσταρω να λεω τα πραγματα ως εχουν χωρις να κρυβω τπτ).Τελος δεν ξαναεκανα ποτε τιποτα αφου εκεινη τη στιγμη καταλαβα οτι εκανα την μεγαλυτερη μαμακια της ζωης μου (καλα, μια απο αυτες)...Αυτα ...Και ουτε σκοπευω να ξαναδοκιμασω βεβαια :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ουδεποτε εχω κανει ναρκωτικα.Παντως πιστευω πως πρεπει να νομιμοποιηθουν τα ελαφρια ναρκωτικα.Αφ'ενος ειναι η δημοκρατικοτερη δυνατη λυση κι αφ'ετερου θα παψει πλεον ν'αποτελει κοινωνικο φαινομενο.Στην Ολλανδια,που εχουν νομιμοποιηθει,το ποσοστο θνησιμοτητας απο ναρκωτικα ειναι πολυ μικρο,ενω στην Βρετανια και στην Ελλαδα,που ειναι ακομα παρανομα,ειναι απ'τις κυριες αιτιες θανατου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Και η ηρωίνη είναι λιγότερο επικύνδινη απο το να κάνεις ενέσεις χλωρίνης. Να αρχίσουμε τότε να σκάμε πρέζα;

Καλά για τα σκληρά δε το συζητώ. Είσαι νεκρός σε ένα μήνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Χασίς καπνίστε. Είναι λιγότερο επικίνδυνο από το τσιγάρο. Ανακουφίζει και τους πόνους.....:dance:
Μπορεί να είναι λιγότερο επικίνδυνο αλλά αυτό δνε σημαίνει πώς είναι εθισμός. Μεγάλος και όλας. Και 2ον γιατί πρέπει να αρχίσουμε όπωσδήποτε κάτι? Το καλό θα ήταν να αποφεύγουμε όλες αυτές τις επικίνδυνες ουσίες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ουδεποτε εχω κανει ναρκωτικα.Παντως πιστευω πως πρεπει να νομιμοποιηθουν τα ελαφρια ναρκωτικα.Αφ'ενος ειναι η δημοκρατικοτερη δυνατη λυση κι αφ'ετερου θα παψει πλεον ν'αποτελει κοινωνικο φαινομενο.Στην Ολλανδια,που εχουν νομιμοποιηθει,το ποσοστο θνησιμοτητας απο ναρκωτικα ειναι πολυ μικρο,ενω στην Βρετανια και στην Ελλαδα,που ειναι ακομα παρανομα,ειναι απ'τις κυριες αιτιες θανατου.
Ακριβώς αυτό , είπα και εγώ στο φιλολόγου μου , φίλε Ευθύμη. Αλλά μου ειπε -όπως είχα και εγώ είχα σκεφτεί- πως έτσι ίσως εθιστουν και τα δημοτικάκια :P
@demerland Αφού απλά δοκίμασες , και δεν εθίστηκες δεν υπάρχει πρόβληαμ νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top