Εσπερινά Λύκεια

andreas99

Νεοφερμένος

Ο andreas99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!
Μια ερωτηση σχετικά με αυτό το 1% έχω, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει .Δεν υπάρχει κάποιος βαθμός που πρέπει να πιάσεις στις πανελλήνιες για να περάσεις; Αν ναι, τι γίνεται αν είναι παραπάνω απο 1%; Είμαι τελιως άσχετος με το θέμα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αχ.. την ίδια απορία έχω και εγώ!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια, ειμαι 22 και ειμαι μαθητης σε εσπερινο λυκειο θεωριτικης κατεθυνσης και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας. Εγω ειμουν αρκετα χρονια στο εξωτερικο και δεν ειχα πολλα παρε δωσε με την ελληνικη γραμματικη και ξαφνικα βρεθηκα στην γραμματικη αρχαιων και λατινικων και μου φενονται βουνο. Του χρονου θελω να δωσω πανελληνιες μηπως και περασω γερμανικη η αγγλικη φιλολογια αλλα δεν ξερω αν τα καταφερω. Πιστευετε πως με λιγο διαβασμα φετος (λογο δουλειας) και πολυ του χρονου να τα καταφερω, δεν εχω βασεις ουτε καν στην νεοελληνικη γραμματικη ποσο μαλλον στα αρχαια και στα λατινικα. Πειτε μου την γνωμη σας γιατι αγχωνομαι αρκετα και δεν ξερω τι να κανω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Bασικά τα αρχαία και τα λατινικά δεν έχουν πολύ σχέση με τα νέα. Θέληση να υπάρχει και μην αγχώνεσαι. Προσπάθησε έστω και με το ελάχιστό σου διάβασμα να μην αφήσεις κενά. Άλλωστε έχεις ακόμα καιρό. Ένα ολόκληρο καλοκαίρι για να καλύψεις κενά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση σου.....Πιστευεις οτι μεσα σε μια χρονια συν ενα καλοκαιρι (χρονια πανελληνιων) να γραψω ενα 12 με 13 στα αρχαια και στα λατινικα????Αν γραψω 12-13 λατινικα αρχαια και 20 γερμανικα κατι κανουμε πιστευω ετσι?Ειμουν κατοικος γερμανιας και τα γερμανικα πανελληνιων δεν μου φενονται και δυσκολα, πως τα βλεπεις τα πραγματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση σου.....Πιστευεις οτι μεσα σε μια χρονια συν ενα καλοκαιρι (χρονια πανελληνιων) να γραψω ενα 12 με 13 στα αρχαια και στα λατινικα????Αν γραψω 12-13 λατινικα αρχαια και 20 γερμανικα κατι κανουμε πιστευω ετσι?Ειμουν κατοικος γερμανιας και τα γερμανικα πανελληνιων δεν μου φενονται και δυσκολα, πως τα βλεπεις τα πραγματα???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε γνωρίζω να σου πω την αλήθεια. Αλλά αν πραγματικά το θέλεις νομίζω δεν είναι κάτι το ακατόρθωτο. Άλλωστε τα λατινικά διδάσκονται από τη β' λυκείου οπότε θα φροντίσεις να μην αφήσεις κενά. Στα αρχαία πάλι δε θα τα παρατήσεις και θα έχεις και το καλοκαίρι για να καλύψεις τα κενά σου.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Θα βαλω τα δυνατα μου γιατι ειναι κατι που μου αρεσει και κατι που θελω και θεωρω κριμα να πανε αυτες εστω λιγες γνωσεις που εχω στα γερμανικα χαμενες, μακαρι να περασω :)......ευχαριστω για τις συμβουλες σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
παιδιααα εγω πηγαινω νυχτερινοοο και αυτο που ξερω ειναι οτι αν το υπουργειο δινει στα ημερισια σχολεια 60.000 με 65.000 χιλιαδες κενες θεσεις στις σχολες και δινουν οι 75.000 με 80.000 μαθητες ειναι σιγουρο οτι δεν θα μεινουν και πολλες κενες θεσεις,εως καθολου δηλαδη.....!!!
ενω στο εσπερινοοο δινουν 1.000 περιπου θεσεις αλλα εξετασεις δινουν οι 400.....και μενουν περιπου 600 θεσες κενες.....δηλαδη αν εχεις εναν λογικο βαθμο περνας οπου θελεις.....!!!
εμενα αυτο που με απασχολει ειναι οτι σαν μαθητης δεν θα εχω να θυμαμαι αυτα τα μαθητικα τα χρονιααα γιατι ολο το σχολειοο ειμαστε 25 παιδιααα....απο εκει να φανταστεις και απο αυτααα τα 7-8 να ειναι κατω απο 20....τεσπααα αν θες να κανεις κατι καλο για την ζωη σου πρεπει να το κανεις....!!
να ψαχνουμε οτι ειναι δυνατο να δικαιουμαστεεε......μας κλεβουν μπροστα στα ματια μας και δεν ειναι ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
σκεφτομαι να παω και εγω νυχτερινο λυκειο για να περασω πιο ευκολα στη σχολη που ονειρευομαι ηλεκτρολογων μηχανικων και ηλεκτρονικων υπολογιστων εμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μπραβο σου! Αν πας (αδικως) απο το νυχτερινο, σου "αξιζει" μια θεση στην σχολη που θες!
Αχ ποτε θα κλεισουν αυτα τα παραθυρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
σκεφτομαι να παω και εγω νυχτερινο λυκειο για να περασω πιο ευκολα στη σχολη που ονειρευομαι ηλεκτρολογων μηχανικων και ηλεκτρονικων υπολογιστων εμπ

Αν πραγματικα αυτη ειναι η σχολη που σε ενδιαφερει και πιστευεις οτι αξιζεις να περασεις εκει τοτε πηγαινε κανονικα στο ημερησιο και με το απαραιτητο διαβασμα θα τ καταφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πρέπει να κάνεις 2 χρόνια στο νυχτερινό για να δώσεις πανελλήνιες, εκτός και αν δεν έχεις κάνει καμία τάξη στο ημερήσιο λύκειο οπότε θα κάνεις 4 χρόνια. Όσον αφορά τις βάσεις των σχολών από νυχτερινό λύκειο μπορεί να είναι χαμηλές (όχι σε όλες τις σχολές) αλλά έχεις μόνο 1% ποσοστό εισαγωγής σε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Επίσης , τα τελευταία 2 χρόνια τα θέματα των πανελλαδικών στα εσπερίνα λύκεια είναι τα ίδια με τα ενιαία ημερήσια λύκεια.
Άρα δεν τίθεται θέμα ευκολίας πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
μας σκισανε κανονικα..λες και εμεις δεν εχουμε δικαιωμα σε μια δευτερη ευκαιρια..

αλλα και παλι θα το παλεψουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πιστεύω ότι είναι καλύτερα έτσι , διότι θα αποφεύγονται διάφορες λαμογιές..
Και όσο να 'ναι τα νέα μέτρα που έχουν πάρει μας προστατεύουν κατά κάποιο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
οταν λες λαμογιες...?


ποια νεα μετρα στην ουσια εμεις διαγωνιζομαστε μεταξυ μας οχι με τις βασεις των ημερησιων..δηλαδη το 1 % παιρνει η καθε σχολη αλλα εγω αν δε γραψω καλυτερα απο σενα που εχεις την ιδια σχολη πρωτης προτιμησης ας πουμε...

το θεμα ειναι οτι εχει αρχισει να μου δειχνει δυσκολοτερο..δε ξερω γιατι...?

επίσης μου λένε άλλοι ότι δεν είναι η ίδια ύλη εμένα δε μου δείχνει διαφορετική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σκέψου ότι κάποια παιδιά 17 χρονών έκαναν μετεγγραφή σε εσπερινό λύκειο το τελευταίο χρόνο για να εκμεταλευτούν τις βάσεις.
Όμως από φέτος απαιτείται διετής φοίτηση σε εσπερινό λύκειο για να έχεις το δικαίωμα να δώσεις πανελλήνιες.
Γιατί σου φαίνεται δυσκολότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Σκέψου ότι κάποια παιδιά 17 χρονών έκαναν μετεγγραφή σε εσπερινό λύκειο το τελευταίο χρόνο για να εκμεταλευτούν τις βάσεις.
Όμως από φέτος απαιτείται διετής φοίτηση σε εσπερινό λύκειο για να έχεις το δικαίωμα να δώσεις πανελλήνιες.
Γιατί σου φαίνεται δυσκολότερο;

ΔΙΑΦΩΝΩ εχει αλλαξει ο νομος εδω και 2 χρονια...και πρεπει καποιος αποκλειστικα να φοιτησει 2 χρονια σε εσπερινο..


δυσκολοτερο δεν ειναι να διαγωνιζεσε με ολα τα εσπερινα στο 1 % των θεσεων..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Eντάξει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Από πέρυσι έχει αλλάξει. :)
Μπορεί να σου δίνουν μονο το 1% , αλλά σκέψου ότι δίνουν ελάχιστοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
κοιτα αν δεις τις βασεις απο εσπερινο για ιατρικη ας πουμε θα δεις οτι περασανε 10 βρε παιδι μου πανω κατω.. ε δεν θα διαγωνιζεσε στους 30 λεω εγω τωρα..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top