Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Όλα όσα λέτε μου φαίνονται βάρβαρα, συγγνώμη.

Το να μου επιβάλουν, να μου "ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ" το σεξουαλικό προσανατολισμό μου! :/
Είτε είσαι στρέιτ είτε γκέι αγαπάς αυτούς που αγαπάς, σε ελκύουν αυτοί που σε ελκύουν και απ'εκεί και πέρα αυτά που λέτε είναι πολύ ψυχρά.... (Η απλά αποφάσισε να βρέξει τον Απρίλη :p)

Συμφωνω απολυτα με αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
-Μπαμπά, που είναι ο μπαμπάς να τον ρωτήσω κάτι για τα μαθηματικα?
Έλα τώαρ βρε Νίκο.
Δηλώνουμε και πολιτισμένοι.
1)Όταν ένα παιδί μεγαλώνει σε οικογένοια ομοφυλόφιλων , συνήθως μεγαλώνει με ένα "θείο" και ένα πατέρα .
2)Αν εσύ το γύριζες ξαφνικά ; Είναι κάτι το οποιό δεν το ελέγχεις πιστευώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Λοιπον έχουμε και λέμε.
Καταρχάς
Οι ομοφυλόφιλοι δεν το επέλεξαν, πιστέυω ότι γεννιούνται έτσι οπότε δεν φταίνε σε κάτι. Μάιστα πρόσφατα είδα ένα παπά τι στο καλό ήταν να μιλάει για τους ομοφυλόφιλους και την (Σεξουαλική επαφή):P μεταξύ τους. Καλά τρελή φάση!!

-Μπαμπά, που είναι ο μπαμπάς να τον ρωτήσω κάτι για τα μαθηματικα?
Μαμά που είναι η μαμά να την ρωτήσω κάτι που μου έκανε η μαμά?Τρεις μαζί χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Θεωρω πως οι ομοφυλοφιλοι στερουνται καποιων βασικων δικαιωματων.Οπως ο γαμος,που (κακα τα ψεμματα) δεν ειναι τιποτε αλλο πλην μιας οικονομικης συμφωνιας μεταξυ του ζευγαριου.Γιατι οι gay δεν εχουν το δικαιωμα να συναπτουν οικονομικες συμφωνιες μεταξυ τους;Οσο για το θεμα της υιοθεσιας,η αληθεια ειναι πως εχω καποιους ενδοιασμους.Συγκεκριμενα αυτος:Ενα παιδι μεγαλωμενο απο δυο ομοφυλοφιλους γονεις γινεται αναγκαστικα ομοφυλοφιλο (εχοντας μονο αυτο σαν προτυπο),ενω ενα παιδι μεγαλωμενο απο straight γονεις,δηλαδη την πιο συνηθισμενη μορφη της οικογενειας,ειναι ανοιχτο σ'ολες τις προοπτικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η δική μου θέση είναι ξεκάθαρη. Ο καθένας μπορεί να ικανοποιείται με οποιονδήποτε τρόπο θέλει. Το σεξ ειναι προσωπική υπόθεση καθενός και αποδέχομαι κάθε προσωπικό σεξουαλικό χαρακτηριστικό, με προυπόθεση η σεξουαλική ταυτότητα να μην εκτίθεται και να γίνεται αίτιο δημόσιας πρόκλησης. Δεν δέχομαι ούτε τα gay parade, ούτε τις διάφορες κατασκευασμένες λούγκρες που βγαίνουν στα παράθυρα και στις πόρτες. Η σεξουαλική ζωή ειναι άκρως προσωπική και δεν πρέπει να επηρεάζει τη δημόσια ζωή. Δεν έχω δει πολλούς str8 να βγαίνουν με πανώ και να διαδηλώνουν "εμείς το προτιμούμε με γυναίκα". Συνεπώς, όταν τηρείται η προυπόθεση της ατομικότητας και του προσωπικού της σεξουαλικής ζωής, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Άλλωστε όπως ειπώθηκε, η σεξουαλική ταυτότητα δεν είναι επιλογή, είναι μία συνισταμένη των διαφόρων εμπειριών και βιωμάτων που δεν εξαρτώνται από το ίδιο το υποκείμενο.
Απο κει και πέρα. Το σύμφωνο ελέυθερης συμβίωσης δεν είναι γάμος. Ο γάμος, θρησκευτικός και πολιτικός, έχει χαρακτήρα δημιουργίας οικογενειακών δεσμών. Το συμφωνο ελέυθερης συμβίωσης καλύπτει απλά καποια νομικά κωλλύματα που προκύπτουν σε βάρος των ομοφυλόφιλων ζευγαριών. Οι γκέι δεν μπορούν να κάνουν οικογένεια, γιατι η οικογένεια έχει το στοιχείο της αναπαραγωγής. Συνεπώς δε μπορει να οριστεί γάμος για τους ίδιους. Συμβίωση, σχέση ναι. Γάμος όχι. Φυσικά δε μιλάμε για τη νομική υπόσταση του γάμου, αλλά για την ουσιαστική, δηλαδή την ένωση δύο προσώπων με σκοπό την αναπαραγωγή και τη συμβίωση όλων των μελών υπό κοινή στέγη. Σχετικά με το θέμα των παιδιών, ειμαι φυσικά αντίθετος. Το μοντέλο πατέρας-μητέρα είναι απαρασάλευτη αρχή της βιολογικής ύπαρξης του ανθρώπου. Δεν μπορεί ένα παιδί να μεγαλώσει σωστά χωρίς το μοντέλο αυτό. Ο μπαμπάς είναι ένας και αρσενικός. Η μαμά είναι μία και θηλυκή. Αυτό δεν ειναι συζητήσιμο, είναι απόλυτο. Συνεπώς κάθε γκέι μπορεί να κάνει πραγματικά ό,τι θέλει, όπως και ένας str8, αλλά όταν μιλάμε για γκέι "οικογένειες" με παιδιά, τότε πραγματικά περνάμε τη γραμμή του ομαλού και ερχόμαστε στο ανώμαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν δέχομαι ούτε τα gay parade, ούτε τις διάφορες κατασκευασμένες λούγκρες που βγαίνουν στα παράθυρα και στις πόρτες. Η σεξουαλική ζωή ειναι άκρως προσωπική και δεν πρέπει να επηρεάζει τη δημόσια ζωή. Δεν έχω δει πολλούς str8 να βγαίνουν με πανώ και να διαδηλώνουν "εμείς το προτιμούμε με γυναίκα".

Αν οι straight φοβοντουσαν μη τους δειρουν στο δρομο επειδη γουσταρουν το αλλο φυλο θα εκαναν και αυτοι παρελαση.Δεν ενθουσιαζομαι για τις παρελασεις βεβαια, αλλα μονο γιατι στο τελος περισσοτερο κακο κανουν στους ιδιους παρα καλο, γιατι ψιλο γελοιοποιουνται, οπως σε ολες τις παρελασεις εξαλλου. Οσο για τις λουγκρες που λες, δεν εχω δει κανεναν να βγαινει να μιλαει για τη σεξουαλικη του ζωη. Ουτε εμενα μου αρεσουν, αλλα για διαφορετικους λογους. Εξαλλου, αν η προσωπικη ζωη ηταν ακρως προσωπικη, τοτε θα επρεπε να αλλαξουν πααααααααρα πολλα στα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άλλο οι αγώνες για κοινωνική ισότητα που σαν βαση έχουν την αξιοπρέπεια κι άλλο τα καραγκιοζιλίκια που πολλές φορές (όχι πάντα) παρατηρούμε στα gay pride. Οι λούγκρες δεν χρειάζονται ψάξιμο για να τις βρεις. Κλασικά παραδείγματα ο Ψινάκης, ο Ρουβάς πριν χρόνια. Δεν λέω οτι αυτοί ειναι οι αγωνιστές για τα δικαιώματα των γκέι, αλλά σίγουρα διαμορφώνουν τη δημόσια συνείδηση.
Η σεξουαλική ζωή είναι προσωπικό δεδομένο που δεν αφορά την κοινωνία και αυτό δεν χρειάζεται καν συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Άλλο οι αγώνες για κοινωνική ισότητα που σαν βαση έχουν την αξιοπρέπεια κι άλλο τα καραγκιοζιλίκια που πολλές φορές (όχι πάντα) παρατηρούμε στα gay pride. Οι λούγκρες δεν χρειάζονται ψάξιμο για να τις βρεις. Κλασικά παραδείγματα ο Ψινάκης, ο Ρουβάς πριν χρόνια. Δεν λέω οτι αυτοί ειναι οι αγωνιστές για τα δικαιώματα των γκέι, αλλά σίγουρα διαμορφώνουν τη δημόσια συνείδηση.
Η σεξουαλική ζωή είναι προσωπικό δεδομένο που δεν αφορά την κοινωνία και αυτό δεν χρειάζεται καν συζήτηση.

Γι'αυτο ειπα οτι περισσοτερο καταφερνουν να γελοιοποιουνται και το χειροτερο οτι παιρνει η μπαλα και τους υπολοιπους. Δε νομιζω πως καταλαβες τι ειπα... ειπα οτι δεν εχουν μιλησει για τη σεξουαλικη τους ζωη. Το αν φαινεται απο την εμφανιση τους ειναι πιστευω δικαιωμα τους. Εξαλλου, ο καθενας εχει δικαιωμα να δημοσιοποιησει ο,τι θελει για τη ζωη του, αν δεν το δεχεται καποιος απλως κλεινει την τηλεοραση. Αν η κοινωνια δεν ηθελε να δημοσιοποιουνται οι σεξουαλικες ζωες διαφορων δεν θα υπηρχαν ποτε διαφημισεις που να εκρυβαν υπονοουμενα για σεξ, προκλητικες εμφανισεις απο γυναικες (κυριως) αλλα και αντρες, ουτε και reality σαν ενα που εχει βγει τωρα που εχει σχετικο θεμα, ουτε και οποιαδηποτε κουβεντα για το σεξ. Παρουσιαζεις την κοινωνια σαν να μην αποτελειται απο ανθρωπους, οι οποιοι στην συντρηπτικη πλειοψηφια αρεσκονται στο να βλεπουν δραματα και τετοιων ειδων δημοσιοποιησεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Έλα τώαρ βρε Νίκο.
Δηλώνουμε και πολιτισμένοι.
1)Όταν ένα παιδί μεγαλώνει σε οικογένοια ομοφυλόφιλων , συνήθως μεγαλώνει με ένα "θείο" και ένα πατέρα .
2)Αν εσύ το γύριζες ξαφνικά ; Είναι κάτι το οποιό δεν το ελέγχεις πιστευώ.
1) Αφού δεν είναι θείος.
2)Μπα, μετά την είσοδό μου στο πανεπιστήμιο αυτό έχει αποκλειστεί τελείως. Δεν μιλάμε ουτε καν για πιθανότητες, από τις λίγες περιπτώσεις που παραδέχομαι τη βεβαιότητα.

Λοιπον έχουμε και λέμε.
Καταρχάς
Οι ομοφυλόφιλοι δεν το επέλεξαν, πιστέυω ότι γεννιούνται έτσι οπότε δεν φταίνε σε κάτι. Μάιστα πρόσφατα είδα ένα παπά τι στο καλό ήταν να μιλάει για τους ομοφυλόφιλους και την (Σεξουαλική επαφή):P μεταξύ τους. Καλά τρελή φάση!!


Μαμά που είναι η μαμά να την ρωτήσω κάτι που μου έκανε η μαμά?Τρεις μαζί χαχα:P

Κοίτα, εμένα με αηδιάζουν οι άντρες ομοφυλόφιλοι, ίσως λόγω της ανατροφής μου που θέλει τον άντρα βαρύ και σκληρό. Θεωρώ αποκρουστικό το θέαμα 2 αντρών να συνουσιαζονται και να λένε ο ενας στον άλλον αγαπουλίνι μου κτλ. Αλλά περί ορέξεως ...
Αντιθέτως με τις γυναίκες gay δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Ιδιαίτερα αν δεν έχουν πρόβλημα με το να πηγαίνουν και με άντρες, τότε απολύτως κανένα πρόβλημα! Ισα ίσα έχω και μια φαντασίωση στο πίσω μέρος του μυαλού μου, να δούμε αν θα μου κάτσει ποτέ.:P


Edit: Φτου φτου φτου, θου φυλακή τω στοματί μου κύριε!!! Είναι σαρακοστή είπαμε!!! Ε-ΓΚΡΑ-ΤΕΙ-Α!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
1) Αφού δεν είναι θείος.
2)Μπα, μετά την είσοδό μου στο πανεπιστήμιο αυτό έχει αποκλειστεί τελείως. Δεν μιλάμε ουτε καν για πιθανότητες, από τις λίγες περιπτώσεις που παραδέχομαι τη βεβαιότητα.



Κοίτα, εμένα με αηδιάζουν οι άντρες ομοφυλόφιλοι, ίσως λόγω της ανατροφής μου που θέλει τον άντρα βαρύ και σκληρό. Θεωρώ αποκρουστικό το θέαμα 2 αντρών να συνουσιαζονται και να λένε ο ενας στον άλλον αγαπουλίνι μου κτλ. Αλλά περί ορέξεως ...
Αντιθέτως με τις γυναίκες gay δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Ιδιαίτερα αν δεν έχουν πρόβλημα με το να πηγαίνουν και με άντρες, τότε απολύτως κανένα πρόβλημα! Ισα ίσα έχω και μια φαντασίωση στο πίσω μέρος του μυαλού μου, να δούμε αν θα μου κάτσει ποτέ.:P


Edit: Φτου φτου φτου, θου φυλακή τω στοματί μου κύριε!!! Είναι σαρακοστή είπαμε!!! Ε-ΓΚΡΑ-ΤΕΙ-Α!!!


Ναι, συζήτηση κάνουμε καταλάθος για ένα κοινωνικό θέμα, δεν είμαστε forum του Free. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ναι, συζήτηση κάνουμε καταλάθος για ένα κοινωνικό θέμα, δεν είμαστε forum του Free. :P:P:P


Διαφωνείς πουθενά στα λεγόμενά μου κύριε miv? Μην υπεκφεύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αποδεχόμενος τη ζωώδη φύση μου, δε διαφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πριν πολλά χρόνια είχαν μαζευτεί ψυχολόγοι στην Αμερική και είχαν καταλήξει ότι ομοφυλοφιλία δεν είναι ελλάτωμα αλλά επιλογή.
Ακούω πολλούς που πολύ σωστά δέχονται τους ομοφυλόφιλους χωρίς κανέναν πρόβλημα σαν δημοκρατική άνθρωποι.Το θέμα όμως είναι για όλους αυτούς,ότι αν το παιδί τους βγει έτσι θα θέλω πολύ να μάθω την αντίδραση τους και το πως θα φερθούνε τότε.
Γιατί και εγώ δεν έχω κανέναν πρόβλημα με τους συγκεκριμένους ανθρώπους(μιλάω για τους ομοφυλόφιλους και όχι τις ξεφωνημένες τις οποίες σιχαίνομαι) αλλά αν το δικό μου παιδί καταλήξει έτσι, απλά και δημοκρατικά θα το σκοτώσω αυτό ή θα αυτοκτονήσω...:P
Καλά αμά είναι ξεφωνημένη δεν το συζητάω.
Χτύπα ξύλο πολύ το συζητάμε και δεν θα μας βγει σε καλό...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μιλάω γενικά για τους ομοφυλόφιλους. Αν το παιδί μου γίνει έτσι δεν μπορώ να ξέρω τι θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αντιθέτως με τις γυναίκες gay δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Ιδιαίτερα αν δεν έχουν πρόβλημα με το να πηγαίνουν και με άντρες, τότε απολύτως κανένα πρόβλημα! Ισα ίσα έχω και μια φαντασίωση στο πίσω μέρος του μυαλού μου, να δούμε αν θα μου κάτσει ποτέ.:P

Επέτρεψέ μου, να σου επισημάνω πόσο ανώριμος είσαι.
Σεξιστή.

:nono:

Γιατί κάνεις διάκριση ανάμεσα στα δύο φύλα;
-Δηλαδή εσύ και καλά είσαι και πολύυυ άντρας, τόοσοο που το θέαμα δύο ανδρών το βρίσκεις αποκρουστικό αλλά επειδή είσαι -όπως είπαμε- τόοοσο άνδρας, πφφφ, πας με όποια γυναίκα, ακόμη κι αν είναι γκέι - ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΑΥΤΗ ΔΕ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ; Εκτός βέβαια αν μιλάς για αμφιφυλόφιλη - γιατί είπες γκέι = ομοφυλόφιλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Προφανώς αστιεύεται ο Νίκος Χριστίνα, αλλά σαν φοιτητής-πορνόγερος, το χούμορ του είναι λίγο φευγάτο :P


Anyway... Στο τέλος η πολλή δημοκρατία θα μας φάει, αυτό ξέρω εγώ.




PS: Και μη τα παίρνεις τόσο τοις μετριτοίς... χαλαρή κουβέντα γίνεται. No offence .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς αστιεύεται ο Νίκος Χριστίνα, αλλά σαν φοιτητής-πορνόγερος, το χούμορ του είναι λίγο φευγάτο :P


Anyway... Στο τέλος η πολλή δημοκρατία θα μας φάει, αυτό ξέρω εγώ.




PS: Και μη τα παίρνεις τόσο τοις μετριτοίς... χαλαρή κουβέντα γίνεται. No offence .


:no1::no1:

Σύμφωνοι, μια παρατηρηση μόνο. Δεν είναι τόσο αναγκη να λες αμερικάνικες ατάκες ρε παιδάκι μου, πες το στα ελληνικά. Απλά σχόλιο κάνω, μη με παρεξηγήσεις, επειδή το έχω δει και σε αλλα σου μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πριν πολλά χρόνια είχαν μαζευτεί ψυχολόγοι στην Αμερική και είχαν καταλήξει ότι ομοφυλοφιλία δεν είναι ελλάτωμα αλλά επιλογή.
Ακούω πολλούς που πολύ σωστά δέχονται τους ομοφυλόφιλους χωρίς κανέναν πρόβλημα σαν δημοκρατική άνθρωποι.Το θέμα όμως είναι για όλους αυτούς,ότι αν το παιδί τους βγει έτσι θα θέλω πολύ να μάθω την αντίδραση τους και το πως θα φερθούνε τότε.
Γιατί και εγώ δεν έχω κανέναν πρόβλημα με τους συγκεκριμένους ανθρώπους(μιλάω για τους ομοφυλόφιλους και όχι τις ξεφωνημένες τις οποίες σιχαίνομαι) αλλά αν το δικό μου παιδί καταλήξει έτσι, απλά και δημοκρατικά θα το σκοτώσω αυτό ή θα αυτοκτονήσω...:P
Καλά αμά είναι ξεφωνημένη δεν το συζητάω.
Χτύπα ξύλο πολύ το συζητάμε και δεν θα μας βγει σε καλό...:mad:

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι επιλογη.. δεν το πιστευω και πολυ γιατι συνηθως εμφανιζεται απο μικρες ηλικιες οπου φυσικα δε μπορουν να επιλεξουν συνηδειτα, απλως αντι να ελκονται απο το αντιθετο φυλο ελκονται απο το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όλα όσα λέτε μου φαίνονται βάρβαρα, συγγνώμη.

Το να μου επιβάλουν, να μου "ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ" το σεξουαλικό προσανατολισμό μου! :/
Είτε είσαι στρέιτ είτε γκέι αγαπάς αυτούς που αγαπάς, σε ελκύουν αυτοί που σε ελκύουν και απ'εκεί και πέρα αυτά που λέτε είναι πολύ ψυχρά.... (Η απλά αποφάσισε να βρέξει τον Απρίλη :p)


Δεν αναφέρθηκα for the name of god, να τους επιβληθεί η αλλαγή, αλλά να γίνεται από τη στιγμή που γεννιούνται ο σωστός κατά την κοινωνία μας σεξουαλικός προσανατολισμός χωρίς να δουν αν είναι g@y ή str8.Κατά την γνώμη μου θα ήταν καλό, όπως κάνουν στα βρέφη τις θεραπείεες με τα βλαστοκύτταρα κάτι τέτοιο...

Πριν πολλά χρόνια είχαν μαζευτεί ψυχολόγοι στην Αμερική και είχαν καταλήξει ότι ομοφυλοφιλία δεν είναι ελλάτωμα αλλά επιλογή.
Ακούω πολλούς που πολύ σωστά δέχονται τους ομοφυλόφιλους χωρίς κανέναν πρόβλημα σαν δημοκρατική άνθρωποι.Το θέμα όμως είναι για όλους αυτούς,ότι αν το παιδί τους βγει έτσι θα θέλω πολύ να μάθω την αντίδραση τους και το πως θα φερθούνε τότε.
Γιατί και εγώ δεν έχω κανέναν πρόβλημα με τους συγκεκριμένους ανθρώπους(μιλάω για τους ομοφυλόφιλους και όχι τις ξεφωνημένες τις οποίες σιχαίνομαι) αλλά αν το δικό μου παιδί καταλήξει έτσι, απλά και δημοκρατικά θα το σκοτώσω αυτό ή θα αυτοκτονήσω...:P
Καλά αμά είναι ξεφωνημένη δεν το συζητάω.
Χτύπα ξύλο πολύ το συζητάμε και δεν θα μας βγει σε καλό...:mad:

&

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι επιλογη.. δεν το πιστευω και πολυ γιατι συνηθως εμφανιζεται απο μικρες ηλικιες οπου φυσικα δε μπορουν να επιλεξουν συνηδειτα, απλως αντι να ελκονται απο το αντιθετο φυλο ελκονται απο το ιδιο...

Ούτε εγώ μπορώ να πιστέψω ότι είναι επιλογή. Αφού οι σεξουαλικές προτιμήσεις μας έρχονται χωρίς να τις σκεφτούμε, απλά ίσως να παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες όπως ανατροφή κλπ στην κρίσιμη μικρή ηλικία. Μας είπε η φιλόλογος πως η μητέρα του Καβάφη ήθελε κορίτσι, και έτσι τον έντυνε με γυναικεία ρούχα όταν ήταν μικρός. Βέβαια μπορεί να είναι απλά ένας μύθος, αλλά ίσως και να παίζει σημαντικό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
χμ...για το θεμα των ομοφυλοφιλων...λοιπον...
επισης δν εχω κανενα προβλημα με αυτους τους ανθρωπους...εξαλλου εμεις δν ξερουμε τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι?!και μαλιστα δν μπορουμε να το κρινουμε,δλδ να πουμε αυτο ειναι φυσιολογικο και αυτο δν ειναι.
-Πιστευω οτι αν ο γαμος των ομοφυλοφιλων γινει γεγονος θα εξασφαλιστουν και εκεινοι σαν ανθρωποι(οπως πχ οι χηρες...βεβαια ποιος θα ναι τι...αλλο θεμα:lol:).
Απο αυτη την αποψη συμφωνω...αλλα τι θα γινει αν θελησουν να υιοθετησουν παιδια?τι παιδια θα ειναι αυτα?πως θα εξεληχθουν και πως θα θεωρειται τοτε η κοινωνια μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top