Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ πάλι τα βρήκα σχετικά βατά και το grammar και το vocabulary. Αμα είσαι καλή στο vocabulary έχεις λύσει το πρόβλημα του GCVR. Το listening να ξέρεις ότι δυσκολεύει πολλά παιδιά και τα 30 λεπτά για to writing. Εμένα πάντως μου έμειναν 15 λεπτά στο writing. Και όλα αυτά γιατί όταν μου δώσαν το booklet, πάτησα το εξώφυλλο και από την πίσω σελίδα που ήταν τα topics φάνηκαν τα γράμματα. Σε αφήνουν και 5 λεπτά να τα διαβάσεις..:P Έτσι είχα διαλέξει ποιο θα γράψω αλλά όχι τι καθώς δεν μπορούσα να διαβάσω όλο το topic, εμπόδιζε το λογότυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bλεπω οτι βρήκες καλό τρόπο για να δεις το Writing!
Να σε κανω μια ερώτηση?
Αληθεύει οτι τα θέματα στην αρχή τα πέρνεις σφραγισμένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ναι και απαγορεύεται αυστηρά να τα ξεσφραγίσεις πριν σου πουν αυτοί. Εγώ δεν τα ξεσφράγισα, απλώς είδα κάτι γράμματα να αχνοφαίνονται στη 1 σελίδα μετά το εξώφυλλο, πίεσα την πρώτη σελίδα , το γύρισα προς το φώς αλλά δεν φάνηκαν ολόκληρα τα θέματα γιατί το εξώφυλλο έχει διάφορα λογότυπα, τεράστια γράμματα και είναι και μπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αχα!Σε ευχαριστώ για την κατατόπιση!Ειδικά οτι τα θέματα είναι σφραγισμένα με βουλοκέρι!
Και μια τελευταία ερώτηση:
Οι σελίδες του test περίεχουν έγχρωμες εικόνες ή ειναι όλες ασπρομαυρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πέρυσι έδωσα και το πήρα.. xD Έτσι και έτσι μου φάνηκε, είχα προετοιμαστεί καλά.. (έχω και μαμά αγγλικού, που μου κάνει μάθημα :D)

Στην γραμματική τέλεια... στο writing τα καταφέρνω, αρκεί να προλάβω.. στο vocabulary έτσι και έτσι είμαι, δεν θυμάμαι εύκολα τις λέξεις... όσο για το listening, πλήρης απελπισία, αλλά τα καταφέρνω. :P Στα προφορικά όταν έχω άγχος πάτος(στο lower όταν έδινα δηλαδή), και όταν δεν έχω εγώ εξετάζω την εξετάστρια(στο proficiency)... Αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αχα!Σε ευχαριστώ για την κατατόπιση!Ειδικά οτι τα θέματα είναι σφραγισμένα με βουλοκέρι!
Και μια τελευταία ερώτηση:
Οι σελίδες του test περίεχουν έγχρωμες εικόνες ή ειναι όλες ασπρομαυρες?

Για ποιό λες;; Το michigan proficiency δεν έχει εικόνες, μόνο μπλε γράμματα. Άμα εννοείς για το lower δεν ξέρω (είχα δώσει cambridge και edexcel). Να ξέρεις μόνο ότι γράφεις έκθεση πρώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ωραια σε ευχαριστώ.Γιατι εχω μαθει οτι το Michigan lower εκει και εγχρωμες εικονιτσες στο listening!Για αυτο!ΟΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τι αγχώνεσε για τις εικόνες; Δεν πρόκειται να καθορίζει το χρώμα την απάντηση!!! Τουλάχιστον όχι στο Michigan. Ξέρω ένα παιδί στο κρατικό lower που το θέμα έκθεσης ήταν να σχολιάσουν τα χρώματα σε μια εικόνα και η εικόνα ήταν ασπρόμαυρη λόγω φωτοτυπικού. Στο advanced michigan θυμάμαι ήταν έγχρωμες.

Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχί επειδή σε ένα τεστ θυμάμαι οτι είχε λουλούδια με 3 διαφορετικά χρώματα και επρεπε να επιλέξεις ποιο δεν επέλεξε πρώτο.Για αυτο και ρωτάω.Στο Edexcel & το Cambridge ξερω οτι έιναι ασπρόμαυρες για αυτο κ δεν ρωτάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
To edexcel και το cambridge δεν έχουν εικόνες και έτσι δεν παίζει ρόλο το χρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tεσπα ξέρεις που δίνεις το Cambridge ή δεν έχουν έρθει τα Timetables?
Πάντως εμείς το Michigan το δίνουμε σε ξενοδοχείο 5 αστέρων!Woww εεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ωραία. Εγώ το michigan το είχα δώσει σε αίθουσα συνεδρίων με πλαστικές καρέκλες... Για το Cambridge δεν έχουν έρθει τα timetables αλλά ξέρω ότι το δίνω στο Αετών Μελάθρων, ξενοδοχείο 5 αστέρων ( εκεί είχα δώσει και το lower, είχε και γυμναστήριο και έκανα διάδρομο). Εγώ όμως θα είμαι μια μέρα εκεί ενώ εσύ ούτε 3 ώρες και θα είσαι μόνο μες την αίθουσα καθώς το michigan δεν έχει διάλλειμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mην στεναχωριέσαι και θα γευτώ και από Cambridge καθώς μια βδομάδα μετα το Michigan δίνω Cambridge Lower.Θα δώσω και τα τρία!Είναι λίγο χαζό αλλα θέλω να δοκιμάσω απο όλα για να διαλέξω μετα τι θα επιλέξω γιο το PROFICIENCY!Και σεις μια χαρα δωσατε Michigan σε Αιθουσα Συνεδριάσεων.Εμεις που δωσαμε Edexcel σε ένα κ@λ@σχολειο εδω στην Κοζάνη οπου και είχε υγρασία και βρωμούσε αλλα και έσταζε κιόλας.Αστα να πάνε!Χίλιες φορες με πλαστικές καρέκλες!

ΕDIT: Στο Μέλαθρον σε ποιά αίθουσα δίνατε?Γιατι έχω έρθει στα Τρίκαλα κ ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ρε παιδια το roficiency ειναι παντα prificiency.δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ευκολο!!!απλα ειναι σαφως πιο ευκολο απο το cambridge!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εσύ πότε με το καλό X-Filer δίνεις Προφίσενσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Mην στεναχωριέσαι και θα γευτώ και από Cambridge καθώς μια βδομάδα μετα το Michigan δίνω Cambridge Lower.Θα δώσω και τα τρία!Είναι λίγο χαζό αλλα θέλω να δοκιμάσω απο όλα για να διαλέξω μετα τι θα επιλέξω γιο το PROFICIENCY!Και σεις μια χαρα δωσατε Michigan σε Αιθουσα Συνεδριάσεων.Εμεις που δωσαμε Edexcel σε ένα κ@λ@σχολειο εδω στην Κοζάνη οπου και είχε υγρασία και βρωμούσε αλλα και έσταζε κιόλας.Αστα να πάνε!Χίλιες φορες με πλαστικές καρέκλες!

ΕDIT: Στο Μέλαθρον σε ποιά αίθουσα δίνατε?Γιατι έχω έρθει στα Τρίκαλα κ ξέρω!

Δίνω στην αίθουσα ¨ ασκληπιός¨ λογικά εκτός αν είμαστε λίγοι και μας βάλουν στην πιο μικρή. Προφορικά δίνω σε ένα από τα δωμάτια όπως και στο lower. Όσο για το edexcel καλύτερα να μην το συζητήσω. Θα μας βάλουν σε ένα σχολείο το οποίο υπήρχε όταν ο παππούς μου ήταν μικρός.

Να ξέρεις ότι τα φύλλα του test του cambridge για το lower είναι πράσινα και έτσι αν είσαι ολυμπιακός μπορεί να νευριάσεις λίγο αν βλέπεις το πράσινο χρώμα να κυριαρχεί. Πάντως δεν είναι χειρότερα από του proficiency με χρώμα φουξια:mad:

Τέλος, γιατί ήρθες στα Τρίκαλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
teol20 , εσένα σου ήρθε το timetable του cambridge;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχι δεν μου ήρθε!
Αλλα μου ήρθε απο το Michigan!



EDIT:Στα Τρίκαλα είχα έρθει για να δω έναν θείο μου και κάτσαμε στο συγκεκριμένο Hotel!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια!
Κατά τι γνώμη μου δεν είναι τόσο δύσκολο αλλα ούτε και εύκολο!
Βασικά έχω πρόβλημα στο listening αλλα τα πάω καλά στα υπόλοιπα!
Φέτος δίνω και Cambridge και Michigan!
Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Φιλικά,
candygirl


teol20 σε ποιο ξενοδοχείο δίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Όπως βλέπεις και στο παραπάνω πόστ στο Limneon Written Test & Tsamis Oral Test.Και τα δύο Καστοριά!(Αν και μένω Κοζάνη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top