Απουσιολόγοι

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Συνήθως παραμένουν οι ίδιοι καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Συνήθως παραμένουν οι ίδιοι καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς

Έχει τύχει δηλαδή να ξεπεράσει κάποιος τον απουσιολόγο, και παρ' όλα αυτά να κρατήσει το απουσιολόγιο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ως άσχετη απουσιολόγος νομίζω πως κοιτάνε το ΓΜΟ της προηγούμενης χρονιάς. Όμως δεν είμαι σίγουρη αν αλλάζουμε μετά από τους βαθμούς του Α τετραμήνου:confused: ( δεν μου έχει τύχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κρατάνε το Μ.Ο. της προηγούμενης χρονιάς, τουλάχιστον στο δικό μου σχολείο έτσι ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Έχει τύχει δηλαδή να ξεπεράσει κάποιος τον απουσιολόγο, και παρ' όλα αυτά να κρατήσει το απουσιολόγιο; :hmm:
Ναι (στο σχολείο μου)
Υ.γ Αν είσαι απουσιολόγος τα ξέρεις
αν θέλεις να γίνεις ξανασκέψου το :σκέτος μπελάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι (στο σχολείο μου)
Υ.γ Αν είσαι απουσιολόγος τα ξέρεις
αν θέλεις να γίνεις ξανασκέψου το :σκέτος μπελάς

Χαχαχαχ όχι, εγώ απέχω κόσμους από το απουσιολόγιο... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τραγελαφικο αυτο με τον Μ.Ο.Αντε και στο δικο μας ετυχε η φαση οποιος ειχε τον μεγαλυτερο Μ.Ο. να το εχει,επειδη κανεις δε το ηθελε αλλα εννοειται πως αν καποιος εκανε θεμα πηγαινε στον επομενο.Σαν σκεψη εντελως λαθος,αλλα τι να πεις...Στερεοτυπα.Λες και αν το παρει καποιος στη τυχη απο πχ καταλογο ειναι αμαρτια.Ετσι τρωγονται μερικοι μερικοι για το πολυποθητο..:eek::eek::eek::eek:..:whistle:Απουσιολογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Υ.γ Αν είσαι απουσιολόγος τα ξέρεις
αν θέλεις να γίνεις ξανασκέψου το :σκέτος μπελάς

Ναι .... καταπιέζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το εχω ξαναπει.

Το απουσιολογιο επρεπε να ειναι ευθυνη του εκαστοτε καθηγητη, επρεπε να βρισκεται μονιμα στην εδρα και να το συμπληρωνει ο ιδιος στο τελος του μαθηματος. Η αναθεση του στον μαθητη με τον υψηλοτερο ΜΟ (που δεν ειναι αναγκαστικα ο καλυτερος) ειναι ακομα ενας ηλιθιος ανταγωνισμος στον οποιο σπρωχνει το σχολειο με αποτελεσμα να δημιουργονται εριδες μεταξυ 14χρονων για μαλακιες. Μπορει σε εκεινη την ηλικια να δειχνει σαν ενα κοινωνικο παρασημο, ωστοσο ειναι απλα ηλιθιο και δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Επειδη μου ειχε τυχει στο γυμνασιο νομιζω β γυμνασιου ημουν,ειχα βγαλει μεγαλυτερο μ.ο απο τον απουσιολογο και τελικα δεν το πηρα(ευτυχως για μενα),γιατι το δικαιουται ολη την χρονια εξαιτιας του μεγαλυτερου μ.ο που ειχε βγαλει στην α γυμνασιου.Οπως ανεφεραν και οι παραπανω δεν ειναι κατι.Το απουσιολογιο περισσοτεριο ευθυνη ειναι παρα πρεστιζ.Ασε που σε πλησιαζουν και τα 'καλα' παιδια της ταξης και σου ζητανε να τα καλυψεις...
Θυμαμαι το ειχα αναλαβει στα μεσα της α λυκειου μεχρι την γ λυκειου.Ειδικα στην γ το ειχα παρατραβηξει γιατι οσο να ναι καλυπτα με απουσιες τα παιδια φυσικα με την συνεναιση του καθηγητη παντα γιατι αλλιως ειχα μπελαδες.:whistle:Περασμενες εποχες αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ναι .... καταπιέζονται

Δεν ξέρω αν καταπιέζονται αλλά να κάνεις τον μπόγια κάθε ώρα δε το λες και κάτι ξεκούραστο/εύκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και καλά, όποιος έχει μεγαλύτερο βαθμό είναι και "άξιος" / "υπεύθυνος" και πρέπει να πάρει απουσιολόγιο.

Μαλακίες. :P
Το απουσιολόγιο είναι κατάρα. Φεύγεις απο παντού τελευταίος, μετράς πάντα άτομα και έχεις ευθύνη, σου τα πρήζουν να σβήσεις απουσίες και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Μακριά απο μας, λέω εγώ. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Έχει και τα καλά του όμως, όπως π.χ. μαθαίνεις πρώτος/-η για εκδρομές και απροειδοποίητα αφού είσαι συνέχεια στα γραφεία και όταν αργείς να έρθεις στο μάθημα το πρωί κανείς δε λέει τίποτα και δεν παίρνεις και απουσία, αφού όλο και κάποια δικαιολογία θα έχεις π.χ. πήγα να πάρω το απουσιολόγιο ή ο καθηγητής θα κάνει τα στραβά μάτια για να μην φύγεις έξω και αναγκαστεί να γράψει το απουσιολόγιο. Άσε που σχεδόν πάντα είσαι υπεράνω υποψίας όταν γίνονται αντιγραφές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έχει και τα καλά του όμως, όπως π.χ. μαθαίνεις πρώτος/-η για εκδρομές και απροειδοποίητα αφού είσαι συνέχεια στα γραφεία και όταν αργείς να έρθεις στο μάθημα το πρωί κανείς δε λέει τίποτα και δεν παίρνεις και απουσία, αφού όλο και κάποια δικαιολογία θα έχεις π.χ. πήγα να πάρω το απουσιολόγιο ή ο καθηγητής θα κάνει τα στραβά μάτια για να μην φύγεις έξω και αναγκαστεί να γράψει το απουσιολόγιο. Άσε που σχεδόν πάντα είσαι υπεράνω υποψίας όταν γίνονται αντιγραφές ;)

Στο σχολείο μου ακόμα και εγώ που είμαι απουσιολόγος και 5 λεπτά να αργήσω μου βάζουν απουσία κανονικότατα:P. Επίσης, δεν μαθαίνω ποτέ πρώτη για τις εκδρομές :confused: και με υποψιάζονται στις αντιγραφές:whistle: ( είτε ότι δίνω θέματα, είτε ότι παίρνω):P:P επομένως το απουσιολόγιο για εμένα δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ καλό.
Κάθε άλλο.
Ένα θετικό είναι ίσως ότι μαθαίνεις να είσαι υπεύθυνος για κάτι αλλά αυτό είναι και κουραστικό ταυτόχρονα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Ειμαι απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου στην αρχη ελεγα οτι ειναι τελειο στην τριτη γυμνασιου βγηκα και σημαιφορος με 19.11/13 ομως ειχα καταλαβει οτι αυτα δεν ειναι τα ποιο σημαντικα στην ζωη , μου αρεσουν οι βαθμοι αλλα οχι το απουσιολογιο ποια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ειμαι απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου στην αρχη ελεγα οτι ειναι τελειο στην τριτη γυμνασιου βγηκα και σημαιφορος με 19.11/13 ομως ειχα καταλαβει οτι αυτα δεν ειναι τα ποιο σημαντικα στην ζωη , μου αρεσουν οι βαθμοι αλλα οχι το απουσιολογιο ποια

Στην Έκθεση τι βαθμό είχες, αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Φυσικα και επιτρέπεται στην Α γυμνασίου 19 στην Β γυμνασίου 20 στην Γ γυμνασίου 20 και στην Α λυκειου 18 είχα όμως 19 κείμενα και μου βγήκε 19 στο μο .όλα αυτά είναι γμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Στην Έκθεση τι βαθμό είχες, αν επιτρέπεται;

Δεν το επιασε. Άστο. Μαλλον τρόλλερ ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πω πω τι μου θυμίζετε τωρα :hehe: Στο γυμνάσιο δεν είχα ποτε το απουσιολόγιο, μονο σε κατι γερμανικά και σε κατι τετοια μαθήματα γιατι ηταν μια αλλη συμμαθήτρια που πάντα με περνούσε για λιγο. Στην α λυκείου το ειχε μια φίλη μου. Μετα στη β λυκείου είχα μεγαλύτερο μέσο όρο και της είπα να δοκιμάσω να το πάρω εγω εκείνη τη χρονια, εκείνη ομως δεν ήθελε να το αποχωριστεί :P Παει τοτε μια φίλη της που με αντιπαθούσε απίστευτα να κανει κλήρωση να δουμε ποια απο τις δυο θα το εχει. Ε και τυγχαινω εγω. Και μετα να λεει "εεε θα ρωτήσουμε τους καθηγητές,δεν ισχυει αυτο που κάναμε τωρα,χαχα". Ασε μας κουκλίτσα μου :P Τελικα δεν θυμαμαι ποια το ειχε πάρει στη β και στη γ, παντως στην κατεύθυνση το είχα εγω. Ειναι μεγάλη ευθύνη παντως. Στην γ λυκείου δεν ξερω τι ακριβώς ειχε γινει,εγω έλειπα μια μερα και την επόμενη το είχαμε χάσει για τις δυο πρώτες ωρες. Ή κατι ηλίθια απο την τάξη μου ειχαν σκεφτεί οτι θα ειχε πλάκα να το κρύψουν για να μην πάρουν απουσίες, ή η καθαρίστρια θεώρησε οτι θα το βρίσκαμε εύκολα αν το έχωνε στο βάθος του τελευταίου ντουλαπιου κάτω απο την έδρα. Δεν ειχε καθολου πλάκα πάντως. Και προφανώς οι απουσιολόγοι δεν μπορούν να σβήνουν απουσίες αβερτα. Μερικές φορες μπορει να μην έγραφα κάποιο όνομα και να κανω οτι το ξεχνάω αλλα ως εκει. (Αν κάποιο άτομο το αντιπαθούσα, οπως την κοπέλια που ανέφερα παραπάνω, δεν έκανα ποτε τα στραβά ματια βεβαίως βεβαίως :redface: ) Παντως ναι, ειχε πλάκα να εισαι στο γραφείο συνεχεια. Πλάκα δεν ειχε οταν κάποιοι συγκεκριμένοι καθηγητές ξεχνούσαν ΠΑΝΤΑ να βάζουν υπογραφές και επρεπε να τους κηνυγας να τους βρεις για να υπογράψουν, και πολυ συχνά να έχουν φύγει και να επρεπε να τους ψάξεις την επόμενη μερα. Ωραίες εποχές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Μπορείς να μου πεις τι εννοείς με το τρόλερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top