Απουσιολόγοι

Luciferous

Νεοφερμένος

Η Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ σήμερα παραλίγο να βρω τον μπελά μου ... Πήγα να καλύψω κάτι παιδιά που δεν μπήκαν την πρώτη ώρα αρχαία, γιατί νόμιζαν ότι θα γράφαμε και είναι οριακά από απουσίες και τους είδε ο καθηγητής που είχαμε την επόμενη ώρα, είδε μετά ότι δεν ήταν γραμμένοι πρώτη ώρα, το είπε και μετά ο φιλόλογος μας έτρεχε στο διευθυντή ... τεσπα είπα ότι δεν τους πρόσεξα και άρχισε να μου φωνάζει και τέτοια και είπε ο φιλόλογος, που δόξα τω Θεώ μου έχει αδυναμία, ότι κάνω καλά τη δουλειά μου (λολ ...) και ότι έτυχε και είπε ο διευθυντής να μην επαναληφθεί κτλ. και αν με απειλούν (:P) να πάω να του το πω ... Δωράκι για τα γεννέθλιά μου, κατσάδα ...:P :) Εν τω μεταξύ, ο διευθυντής πρέπει να με έχει πάρει για ολίγον τι κ@λόπαιδο, γτ την άλλη φορά τα είχα ακούσει επειδή με έπιασε να φιλιέμαι (:zilia::oops:) ... αλλά λέει ότι δε θα το κάνει θέμα για να μη μας στιγματίσει ...(μιλάμε και για πολύ προοδευτικό άνθρωπο ...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Δε θεωρώ σπασικλάκια τους απουσιολόγους.... είμαι κι εγώ εδώ και 4 χρόνια:P. Έχω καλύψει πολύ κόσμο (εκτός από τον εαυτό μου:D) και οι συμμαθητές μου δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα μαζί μου (σημ. έχω αλλάξει 3 σχολεία!)
Μάλιστα μου έχει τύχει πολλές φορές να γνωρίσω άτομα από άλλο σχολείο και μόλις μάθουν οτι είμαι απουσιολόγος να γυρίσουν και να μου πουν ''Απουσιολόγος?? ΕΣΥ?!!??:!:'' Φανταστείτε.......... :P:P
Αφήστε που την τελευταία σελίδα την έχω κάνει........... χειρότερη κι απ'τα βιβλία μου!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Όποιος θεωρεί τους απουσιολόγους σπασικλάκια, είναι τόσο ζηλιάρης και ταυτόχρονα τόσο άχρηστος :)


No hurt feelings.



Περαστικά :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
είναι και ψώνιο γιατί νομίζει ότι είναι και ωραίος!!!

Δηλαδη λες οτι οποιος ειναι απουσιολογος ειναι απαραιτητα και ασχημος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δηλαδη λες οτι οποιος ειναι απουσιολογος ειναι απαραιτητα και ασχημος???
Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα πάλι; Δεν είπε τίποτα τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οχι μονο απο αυτο που λεει η black princess αλλα νομιζω πως επικρατει μια τετοια αποψη γενικα στα σχολεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πράγματι επικρατεί. Οι απουσιολόγοι (Για τα αγόρια πάντα) είναι συνήθως ψηλοί με γυαλιά απαραίτητα και άσχημοι. Αν και αυτό λέγεται δεν συμφωνώ έχω γνωρίσει απουσιολόγους που είναι απλά τέλειοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πράγματι επικρατεί. Οι απουσιολόγοι (Για τα αγόρια πάντα) είναι συνήθως ψηλοί με γυαλιά απαραίτητα και άσχημοι. Αν και αυτό λέγεται δεν συμφωνώ έχω γνωρίσει απουσιολόγους που είναι απλά τέλειοι!


Εγώ έχω δηλαδή όλες τις προϋποθέσεις για να γίνω απουσιολόγος? Μόνο η ασχήμια μου λείπει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πράγματι επικρατεί. Οι απουσιολόγοι (Για τα αγόρια πάντα) είναι συνήθως ψηλοί με γυαλιά απαραίτητα και άσχημοι. Αν και αυτό λέγεται δεν συμφωνώ έχω γνωρίσει απουσιολόγους που είναι απλά τέλειοι!

Γιατί τα κορίτσια πως είναι;
Χοντρές,με γυαλιά και σπυράκια και πάντα διαβάζουν στο σπίτι το παρακάτω μάθημα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω λεω το εξης.. Οντας εγω απουσιολογος απο την 1η Γυμνασιου εως και αυτην στιγμη πρεπει να πω ειναι αρκετα δυσκολη δουλεια να τα πηγαινεις καλα και με τους μαθητες και με τους καθηγητες.. Ευτυχως εγω καταφερα να επιβληθω και να μαι δικαιος απεναντι σε ολους και ολοι ειναι ευχαριστημενοι :)... Αλλα και μεις με τοση δουλεια που κανουμε πρεπει να πληρωνομαστε. Πχ ενα ευρω η απουσια ... Αν ηταν ετσι θα ειχα βιλλα στην Κηφισσια εγω τωρα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά το απουσιολόγιο δε στάθηκε ποτέ παράγοντας για μένα στις σχέσεις μου με μαθητές και καθηγητές. Το κυριότερο όμως είναι οτι οι παραχωρήσεις που μπορει να κάνεις μπορει να σε οδηγήσουν σε μπλεξίματα, ιδίως αν οι καθηγητές ειναι κατα γράμμα νομοταγείς. Εγώ πάντως το πέταξα και τώρα ειμαι πολύ καλύτερα. Δεν εχω καμια όρεξη να ασχολούμαι με δουλειές του σχολείου. Το κράτησα μονο το Α' τετράμηνο που ήθελα να το χρησιμοποιήσω σαν όπλο, αλλά τώρα ούτε το ονομα μου δεν θέλω να βλέπω γραμμένο. Το έδωσα σε μια ψωνάρα που περνιέται για καλή μαθητρια, αλλά έβγαλε 14. Της έδωσα και τη χαρά να βαζει το δικο της ονομα στη θέση του δικού μου και πλέον δεν έχω ουδεμία ανάμειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katia

Νεοφερμένος

Η Katia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ενταξει βρε παιδια και εγω που ειμαι απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου δεν θεωρω οτι ειμαι κατι παραπανω απο τουσ αλλους ισα ισα το θεωρω και αγκαρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ πάντως σήμερα αναγκάστηκα να βάλω αποβολή ωριαία σε ένα παιδί που έχει 57 αδικαιολόγητες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ πάντως σήμερα αναγκάστηκα να βάλω αποβολή ωριαία σε ένα παιδί που έχει 57 αδικαιολόγητες:(

αυτά είναι τα άσχημα του << επαγγέλματος >>

αλλά στο κάτω κάτω της γραφής εσύ δεν φταίς.... αφού έχει φθάσει στις 57 απουσίες αδικαιολόγητες έπρεπε να προσέχει.....
και στην τάξη μου υπάρχει ένα άτομο που κινδυνεύει να μείνει αλλά δεν μπορώ να πω όσο μπορεί προσπαθεί να μην δίνει δικαιόματα σε κανένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εμάς η καθηγήτρια της βιολογίας έδιωξε σήμερα ένα παιδί και είπε στην απουσιολόγο ότι είτε του την έβαζε είτε όχι, θα είχε μείνει ούτως ή άλλως στην ίδια τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μπορούσα να αλλάξω τπτ(Και γενικά οι απουσιολόγοι σε αυτή την περίπτωση) άμα δεν την έβαζα εγώ την απουσία θα την έβαζε ο καθηγητής....Οπότε θα χάλαγα και την εικόνα μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoni

Νεοφερμένος

Η Θεώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Και εγω ειμαι απουσιολογος αλλα οσο να ναι προσπαθω να γλιτωνω απουσιες... Βεβαια αυτο ειναι μεγαλο ρισκο και πρεπει να εχεις λιγα κοτσια να το κανεις... Μεχρι στιγμης 1 φορα με εχουν πιασει αλλα εκανα τη χαζη (αχ, κυριε δεν το προσεξα κτλ) και τη γλιτωσα. Το μονο που μου τη δινει ειναι οτι εξαπατω καθηγητες μου με συμπαθουν και με εμπιστευονται... Καλο ειναι ολοι οι απουσιολογοι να μη βαζουν απουσιες που μπορουν να τις γλιτωσουν...Ετσι, για να μη μας λενε σπασικλακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καλο ειναι ολοι οι απουσιολογοι να μη βαζουν απουσιες που μπορουν να τις γλιτωσουν...Ετσι, για να μη μας λενε σπασικλακια...
Κοίτα να σου πώ, Εγώ άμα θέλω θα τους τη χαρίσω δεν θα το κάνω για να μην με πουν σπασικλάκι. Όποιος με πει έτσι απλά δεν θα αξίζει να είναι φίλος μου τίποτα παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κοίτα να σου πώ, Εγώ άμα θέλω θα τους τη χαρίσω δεν θα το κάνω για να μην με πουν σπασικλάκι. Όποιος με πει έτσι απλά δεν θα αξίζει να είναι φίλος μου τίποτα παραπάνω...
Σωστή.
Και να σε πουν σπασικλάκι , τι έγινε ;
Φαντάσου το πνευματικό επίπεδο που έχει ένα παιδί για να χαρακτηρίσει "σπασικλάκι" ένα άλλο παιδί που αρνείται να πάει "κόντρα" στο νόμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ακριβώς, το κάνουν από ζήλια όλοι επειδή είμαστε ανώτεροι και πιο έξυπνοι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top