Απουσιολόγοι

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ρε παιδιά πώς να το λερώσετε το απουσιολόγιο τι είναι???Πάνω από αυτό θα την τρώτε την τυρόπιτα???:P:P
Καλά όσο για το να το χάσεις και εγώ το είχα χάσει μια φορά και έψαξα σε όλο το σχολείο...Τελικά το είχα αφήσει έξω από όταν κάναμε γυμναστική ΜΑΖΙ με το βιβλίο ύλης!


Α και τώρα που το θυμήθηκα μια φορά πήγα να κόψω το χαρτάκι από το απουσιολόγιο και δεν έβρισκα το βιβλίο ύλης. Με φώναξε ο διευθυντής, με έβρισε, με είπε ανεύθυνη και επειδή του έλεγα ότι δεν ξέρω που είναι και ότι εγώ τι φταίω μπορεί να το πήρε κάποιος καθηγητής μου έλεγε ότι έχω μεγάλη γλώσσα και τα λοιπά. Και τελικά το βρήκε η γραμματέας κάτω από την τσάντα της φιλολόγου... Καλά και το περίεργο είναι ότι μετά μου έλεγαν "και άμα δεν το βρίσκαμε τι θα γινόταν??" Εκεί τα πήρα, και έφυγα χωρίς να πώ τίποτα.



Βασικά σ'εμάς το απουσιολόγιο γίνεται χώρος έκφρασης και τέχνης για ολόκληρο το τμήμα.
Το βιβλίο ύλης είναι το πιο σημαντικό έγγραφο του σχολείου πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
και εγω εχω το απουσιολογιο τον τελευταιο καιρο..προσπαθω οσο γινεται να καλυπτω τους συμμαθητες μου αλλα πολλες φορες οταν ζητανε και ξαναζητανε σε φερνουν σε δυσκολη θεση..και ειναι και μερικοι σπαστικοι καθηγητες που και λαθος να κανεις σε περνανε απο ιερα εξεταση...το αποκορυφωμα για μενα ηταν οταν δεν ειχα βαλει απουσια σε κατι κοπελες που ελειπαν πρωτες ωρες και οταν αυτες ηρθαν σχολειο ,πηγαν και με καρφωσαν σε μια καθηγητρια....ελεος!!αναρωτιεμαι τι εχω να δω ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Α και τώρα που το θυμήθηκα μια φορά πήγα να κόψω το χαρτάκι από το απουσιολόγιο και δεν έβρισκα το βιβλίο ύλης. Με φώναξε ο διευθυντής, με έβρισε, με είπε ανεύθυνη και επειδή του έλεγα ότι δεν ξέρω που είναι και ότι εγώ τι φταίω μπορεί να το πήρε κάποιος καθηγητής μου έλεγε ότι έχω μεγάλη γλώσσα και τα λοιπά. Και τελικά το βρήκε η γραμματέας κάτω από την τσάντα της φιλολόγου... Καλά και το περίεργο είναι ότι μετά μου έλεγαν "και άμα δεν το βρίσκαμε τι θα γινόταν??" Εκεί τα πήρα, και έφυγα χωρίς να πώ τίποτα.

Τί μου θύμησες τώρα... Πρώτη Γυμνασίου, εγώ απουσιολόγος μαζί με μία φίλη μου.. Μία μέρα, μετά το διάλειμμα, δεν βρίσκαμε το βιβλίο ύλης.. Το ψάξαμε παντού, αλλά τίποτα! Το είχαμε αφήσει πάνω από την έδρα στο τέλος της προηγούμενης ώρας αλλά τώρα δεν ήταν πουθενά!! Τέλος πάντων, εμείς, τί να κάνουμε, κατατρομαγμένες, πάμε στη Διεύθυνση να το αναφέρουμε. Αφού ακούσαμε ΤΟ βρισίδι, η Διευθύντρια σκέφτηκε να πάρει τηλέφωνο την κουλή καθηγήτρια που είχαμε την προηγούμενη ώρα (η οποία είχε τελειώσει τα μαθήματα και είχε φύγει) να δει μήπως θυμόταν αν το είχε αφήσει εκείνη πουθενά. Τελικά το είχε πάρει εκείνη σπίτι της!!!! ΕΛΕΟΣ??:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Και γω φετος στην τεχνολογια ειχα κρυψει μια απουσια σε ενα παιδι...Το πηρε χαμπαρι η καθηγητρια και με παει στον διευθυντη...Εγω φυσικα αρνιομουν τα παντα και φωναζα στο διευθυντη και στο τελος βγηκα και απο πανω:PΜου ζητησε και συγγνωμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έλεος ρε.
Βγάλε tutorial :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Έλεος ρε.
Βγάλε tutorial :P


χαχα οκ:P ρε βασικα μπαινω μεσα μαζι με την καθηγητρια...Αρχισε αυτη και του λεγε τι ειχε γινει και του κανω του διευθυντη επειδη τα χα παει 'αυτης πεστης να σταματησει' χαχαχα...Και αρχιζω και του τα χωνω...Ε στο τελος του βγηκα απο πανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμένα πάλι με εμπιστεύονται ούτως ή άλλως και το εκμεταλλεύομαι στο έπακρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Βασικά σ'εμάς το απουσιολόγιο γίνεται χώρος έκφρασης και τέχνης για ολόκληρο το τμήμα.


και εγω,ενω δε ειμαι απουσιολογος,το εχω στολισει το απουσιολογιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το βιβλίο ύλης είναι το πιο σημαντικό έγγραφο του σχολείου πάντως.
Κοίτα αν είναι έτσι να μην το δίνουν σε εμάς, να μην μας το εμπιστεύονται . να το κλειδώνουν κάπου και να μην το μεταφέρουν οι μαθητές αλλά να το παίρνουν οι καθηγητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κι εγώ ήμουνα απουσιολόγος από το 2ο τρίμηνο της πρώτης γυμνασίου μέχρι την τρίτη. Δεν μου είχε ζητήσει ποτέ κανείς να του σβήσω απουσία και είχα πάντα άριστες σχέσεις με τους συμμαθητές μου, γιατί γνωριζόμασταν από το νηπιαγωγείο! Η κοπέλα που έχει το απουσιολόγιο φέτος στην τάξη μου είναι πάρα πολύ καλό κορίτσι και σε καμία περίπτωση δεν έχει φερθεί με αλαζονεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου Στο γυμνάσιο λίγοι είναι εκείνοι που ζητούν από τους απουσιολόγους να σβείσουν τις απουσίες.... (μέχρι και πολύ σπάνιοι)... Στο λύκειο η κατάσταση γίνεται πιο έντονη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
To θέμα του απουσιολόγου και η ευθύνη που παίρνει είναι σημαντικό. Ο απουσιολόγος έχει διπλή ευθύνη αν και δεν φαίνεται με την πρώτη. Πρώτον για το σχολείο γιατί όπως και να το κάνουμε το απουσιολόγιο θεωρείται επίσημο έγγραφο και να κάνεις του κεφαλιού σου δεν ειναι ότι καλύτερο. Έπειτα έχει ευθύνη προς τον μαθητή. Φανταστείτε το σκηνικό οπου ο μαθητής που έκανε κοπάνα παθαίνει κάποιο ατυχημα. Το απουσιολόγιο δεν τον έχει στους "εκτός". οπότε πως θα εξηγήσει ο απουσιολόγος η το σχολείο εν τέλει στους γονείς του πως πχ ενώ ήταν μέσα στην τάξη και παρακολουθούσε μάθημα, τον χτύπησε αυτοκίνητο, κτλ;

Λίγη αγάπη λοιπόν στους απουσιολόγους, την αξίζουν νομίζω :) Δεν είναι και λίγο να βγαίνεις πρώτος στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ@τεριΝ@

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια ειμαι απουσιολογος 2 χρονια....εχω καλυψει πολλους αλλα επειδη ειναι ηλι8ια αυτα τα ατομα και το ελεγαν απο εδω και απο εκει οτι τουσ καλυπτα, το σταματησα..... και δεν ειναι οι αππουσιολογοι υπεροπτες. !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λίγη αγάπη λοιπόν στους απουσιολόγους, την αξίζουν νομίζω :) Δεν είναι και λίγο να βγαίνεις πρώτος στην τάξη.

Και οι απουσιολόγοι έχουν ψυχή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
To θέμα του απουσιολόγου και η ευθύνη που παίρνει είναι σημαντικό. Ο απουσιολόγος έχει διπλή ευθύνη αν και δεν φαίνεται με την πρώτη. Πρώτον για το σχολείο γιατί όπως και να το κάνουμε το απουσιολόγιο θεωρείται επίσημο έγγραφο και να κάνεις του κεφαλιού σου δεν ειναι ότι καλύτερο. Έπειτα έχει ευθύνη προς τον μαθητή. Φανταστείτε το σκηνικό οπου ο μαθητής που έκανε κοπάνα παθαίνει κάποιο ατυχημα. Το απουσιολόγιο δεν τον έχει στους "εκτός". οπότε πως θα εξηγήσει ο απουσιολόγος η το σχολείο εν τέλει στους γονείς του πως πχ ενώ ήταν μέσα στην τάξη και παρακολουθούσε μάθημα, τον χτύπησε αυτοκίνητο, κτλ;

Λίγη αγάπη λοιπόν στους απουσιολόγους, την αξίζουν νομίζω :) Δεν είναι και λίγο να βγαίνεις πρώτος στην τάξη.
Σιγά το σοβαρό μορέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
To θέμα του απουσιολόγου και η ευθύνη που παίρνει είναι σημαντικό. Ο απουσιολόγος έχει διπλή ευθύνη αν και δεν φαίνεται με την πρώτη. Πρώτον για το σχολείο γιατί όπως και να το κάνουμε το απουσιολόγιο θεωρείται επίσημο έγγραφο και να κάνεις του κεφαλιού σου δεν ειναι ότι καλύτερο. Έπειτα έχει ευθύνη προς τον μαθητή. Φανταστείτε το σκηνικό οπου ο μαθητής που έκανε κοπάνα παθαίνει κάποιο ατυχημα. Το απουσιολόγιο δεν τον έχει στους "εκτός". οπότε πως θα εξηγήσει ο απουσιολόγος η το σχολείο εν τέλει στους γονείς του πως πχ ενώ ήταν μέσα στην τάξη και παρακολουθούσε μάθημα, τον χτύπησε αυτοκίνητο, κτλ;

Λίγη αγάπη λοιπόν στους απουσιολόγους, την αξίζουν νομίζω :) Δεν είναι και λίγο να βγαίνεις πρώτος στην τάξη.


Δεν είναι λίγο να παίρνεις τις ευθύνες του απουσιολογίου ναι. Μου το χαλάς όμως οταν μιλάς για τον πρωτο της τάξης. Σιγά το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ρε παιδια σιγα! Εμας κανενας δεν το θελει γιατι βαριουνται ολοι να το παρουν η κολλητη μου που βασικα ειχε τη πρωτη ευθηνη το εδινε σε μια κοπελα η οποια ηταν ασχετη και της ελεγε ρε συ περνε το εσυ! Οχι να γραψουμε ουτε που μας νοιαζει! Και σιγα ο απουσιολογος δεν ειναι και τιποτα αμαν ετσι μας κανουν ολους βαθμοθυρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μου το χαλάς όμως οταν μιλάς για τον πρωτο της τάξης. Σιγά το θέμα.

Κρίνω απο το τμήμα στο οποίο ήμουν, που οι περισσότεροι ήμαστε πάνω απο 18 (στις πανελλήνιες, δίναμε και δευτέρα τότε). Τρελός ανταγωνισμός μέσα στην τάξη. Γενικά χρειάζεται σκληρή δουλειά. Σημασία φυσική δεν έχει, και συμφωνώ, αλλα τουλάχιστον καλό είναι να αναγνωρίζουμε την δουλειά που έχει κάνει κάποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Βασικά σ'εμάς το απουσιολόγιο γίνεται χώρος έκφρασης και τέχνης για ολόκληρο το τμήμα.
Το βιβλίο ύλης είναι το πιο σημαντικό έγγραφο του σχολείου πάντως.
Εμείς δεν ζωγραφίζουμε αλλά παίζουμε πόλεμο και με τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Να δω τι θα κάνετε αν σκιστεί το βιβλίο ύλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top