Ανεξάρτητες (και δωρεάν για κατέβασμα) μουσικές συνθέσεις/εκτελέσεις

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μιας και ο κύριος Πρόβατος με μύησε στο φόρουμ κατα την διάρκεια μιας κοπαν... εεε ελεύθερης ώρας, αποφάσισα να το σπαμάρω με ενδιαφέρον και ψυχαγωγικό υλικό.

Στην διεύθυνση https://www.newgrounds.com/audio θα βρείτε μια τεράστια λίστα με τραγούδια απο ανεξάρτητους συνθέτες ταξινομημένες κατα είδος τραγουδιού και popularity, διαθέσιμα προς online αναπαραγωγή ή μεταφόρτωση (θάνατος στις ελληνικές μεταφράσεις αγγλικών όρων)

Και όλα αυτά "without loss of generalization"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Είναι νόμιμο; Αν δεν είναι νομίζω ότι το forum δεν έχει θέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είναι νόμιμο; Αν δεν είναι νομίζω ότι το forum δεν έχει θέση...

Πλήρως. Τα τραγούδια είναι δημοσιευμένα απο τους δημιουργούς τους και τα περισσότερα διανέμονται με την άδεια Creative Commons. Δεν θα βρείς γνωστούς καλλιτέχνες παρα μόνο δημιουργίες ερασιτεχνών/επαγγελματιών μουσικών με μεράκι που θέλουν να μοιραστούν την μουσική τους με τον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Είναι, απ'τη στιγμή που οι ίδιοι οι δημιουργοί τα βάζουν εκεί. Επίσης αναφέρεται απ'οτι βλέπω σε κάθε τραγούδι και τι δικαιώματα έχεις εσύ, δηλαδή αν μπορείς να το μοιραστείς κλπ.

έχει μερικά πολύ ωραία ambient, ty

btw, μου αρέσει πολύ το flash-o-robot που έχουν στην κεντρική σελίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Οκ :no1:, απλώς επειδή δεν είχα χρόνο να το δω, απλά ρώτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ορίστε κι ένα τραγουδάκι μας :)
https://www.newgrounds.com/audio/listen/130845
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
6 downlads ήδη ο Αρνής και Σία.
Έχω και εγώ αλλα ντρέπομαι να τα κάνω paste εδώ :P

Επειδή όμως είμαι ψωνάρα και βαριεμαι:
https://mmxgn.newgrounds.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
ποιος παίζει την πίπιζα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καραμούζα είναι. Θα ήθελε να γίνει σαξόφωνο όταν μεγαλώσει.
Alto sax υποτίθεται οτι είναι, απο midi είναι με samples για να είναι λίγο πιο ρεαλιστικό, που να βρείς σαξοφωνίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πολύ καλό Αλέξη Και Κrou.
Θα το προοθήσω όσο μπορώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κι άλλο ένα σε παρόμοιο ύφος (τα υπόλοιπα του δίσκου είναι πιο βαριά :P ):
https://www.newgrounds.com/audio/listen/132781
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
τα υπόλοιπα του δίσκου είναι πιο βαριά :P


Ρεμπέτικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μα καλά δεν έχεις ακούσει τιποτα άλλο από αναρκι? Για βαριά λαικά μιλάει φυσικά, εκεί που η πίπιζα γίνεται κλαρίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Anarki, εσύ τραγουδάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπα.
Εγώ μπάσο παίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τέλειο αυτό το a wounded picture of the end. Μπορεί κάποιος να μου στείλει τα λόγια; Αν και το μπάσο δεν μου αρέσει και τόσο:)( πλάκα κάνω:P). Μαμάτο τραγουδάκι. Έχει και άλλα παρόμοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχω ποστάρει κι άλλο ένα: https://www.newgrounds.com/audio/listen/132781
Για στίχους, mp3 κτλ www.next-to-nothing.org, όλα τζάμπα τα δίνουμε :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ δεν βλέπω πουθενά να γράφει για στίχους. Πάντως στις φωτογραφίες έχεις πολύ πλάκα. Δεν φανταζόμουν ότι θα έχεις τόσο "αθώο" προσωπάκι.

Edit: Τους βρήκα τους στίχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top