Τηλεόραση

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σκέφτηκα σήμερα να γράψω κάποιες σκέψεις περί του αντικειμένου που με ταΐζει τα τελευταία χρόνια. Θα σας παρακαλέσω να μην κρίνετε αυστηρά τον συγγραφέα και προς Θεού, μην το στείλετε στο MEGA. Είναι αλήθεια πως όταν κλείνει η τηλεόραση αρχίζει η ζωή. Αλλά αν είχατε να επιλέξετε μεταξύ του να είστε η Ρούλα η άσχημη και το αφεντικό να σας έχει στο κλάσιμο και του να είστε η Μαρία η άσχημη και το αφεντικό να είναι ερωτευμένο μαζί σας, τι θα διαλέγατε;

Ξεκινώ με ένα σύνθημα:
«Λευτεριά στους συναγωνιστές φυλακισμένους τηλεθεατές».
Θα ήθελα να γνωρίσω τον εφευρέτη της τηλεόρασης. Κάτι μου λέει ότι είναι το ίδιο άτομο με τον εφευρέτη της κλειδαρότρυπας.
Η τηλεόραση επιτρέπει σε χιλιάδες ανθρώπους να γελάσουν ταυτόχρονα με το ίδιο αστείο και μετά να παραμένουν μόνοι.
Είναι γεγονός, ότι η βία της τηλεόρασης παράγει βία στους δρόμους. Γιατί όμως η κωμωδία στην τηλεόραση δεν παράγει κωμωδία στους δρόμους;
Η μίμιση είναι η ειλικρινέστερη μορφή τηλεόρασης.
Η τηλεόραση είναι πασατέμπος για τα μάτια.
Η τηλεόραση κατάφερε να φέρει το φόνο στο σαλόνι μας. Χωρίς να λερώνει τα χαλιά μας.
Η τηλεόραση στο σπίτι είναι σαν να συγκατοικείς με έναν κωφάλαλο. Σου μιλάει χωρίς να μπορείς να της απαντήσεις. Της μιλάς αλλά δεν σε ακούει.
Το να ισχυριστεί κάποιος ότι «κάνει καλή τηλεόραση» είναι σαν να ισχυριστεί ένας ευνούχος ότι κάνει καλό κρεβάτι.
Η δωρεάν τηλεόραση είναι σαν μία φουτάνα που το κάνει τσάμπα. Αλλά χωρίς προφυλακτικό.
Κάποτε οι ακραίες ιδεολογίες έκαιγαν βιβλία. Τώρα οι ακραίες ιδεολογίες βγαίνουν στην τηλεόραση να μας πούνε τα μυστικά του… προσανάμματος.
Γιατί ενώ στην τηλεόραση δεν βρίζουνε ποτέ, λένε συνέχεια πράγματα που μας κάνουν να βρίζουμε από το σπίτι μας;
Ο τηλεκανιβαλισμός είναι τέχνη. Τρως Ζαχόπουλο και χιέζεις Πασχάλη.
Την αλήθεια της τηλεόρασης την καταλαβαίνεις στις διαφημίσεις. Νοικοκυρά με εμφάνιση Βίκυ Καγιά, χαμογελάει ευτυχισμένη καθώς βάζει μπουγάδα.
Φανατικός τηλεθεατής είναι αυτός που κάθεται στον καναπέ του και βλέπει αυτό που δεν γίνεται να αγγίξει, αγγίζοντας αυτό που δεν βλέπει πια από το πολύ καθισιό.

(πηγή : https://www.zortal.gr/modules/news/article.php?storyid=2490 )



ακούω γνώμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η τηλεόραση είναι ένα πολύ χρήσιμο μέσο αλλά κατά 90% χρησιμοποιείται για να αποβλακώνει και να χειραγωγεί τον τηλεθεατή.

Εγώ την έκοψα τελείως.

Μόνο Λαζόπουλο βλέπω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κοίτα Αντώνη εάν θες να γνωρίσεις τον εφευρέτη της τηλεόρασης θα πρέπει να ψαχτείς ιδιαίτερα.
Παντώς κάτι σε power yoga μου φένεται καλό,βέβαια θα πρέπει να φτάσεις σε υψηλό επίπεδο για να επικοινωνήσεις με το υπερπέραν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
κοίτα από την τηλεόραση μπορούμε να πληροφορηθούμε σχετικά με αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο......
βλέπουμε διάφορα ντοκιμαντέρ
Λαζόπουλο
ταινίες τις οποίες δεν είχαμε το χρόνο να δούμε στο σινεμά
και διάφορα άλλα πράγματα
είναι όμως γενικά αποδεκτό ότι εμείς επιλέγουμε τι θέλουμε να δούμε....
Είναι στην κρίση του καθενός να αποδεχτεί αυτά που βλέπει ή να τα απορρίψει....
Όμως αν δεν μπορεί να το κάνει αυτό, πάμε σε άλλο θέμα τώρα......
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πρέπει να μάθει ο τηλεθεατής να χρησιμοποιεί το πανέμορφο κουμπάκι που λέγεται "off" (standby έστω :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε ποιος βλέπει τέτοιες σαβούρες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Μην λέμε τα αυτονοήτα. Τηλεόραση = πατσοκούτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
1)το άρθρο δεν είναι σικό μου (παράθεσα την πηγή )
2)δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό βρίσκεται όλοι στον Λάκη και τον παρακαλουθείτε ανελειπώς(λάθος το γ΄ραψα ε ; ). .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Η τηλεόραση είναι ένα πολύ χρήσιμο μέσο αλλά κατά 90% χρησιμοποιείται για να αποβλακώνει και να χειραγωγεί τον τηλεθεατή.

Εγώ την έκοψα τελείως.

Μόνο Λαζόπουλο βλέπω.:P
Και εγώ. Αν τύχει καμιά φορά μπορεί να δω κανένα ντικιμαντέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
1)το άρθρο δεν είναι σικό μου (παράθεσα την πηγή )
2)δεν μπορώ να καταλάβω τι στο καλό βρίσκεται όλοι στον Λάκη και τον παρακαλουθείτε ανελειπώς(λάθος το γ΄ραψα ε ; ). .....

Είναι ορίτζιναλ, κρίνει χωρίς μεροληψίες και αναδεικνύει το πρότυπο της νέας γενιάς που χρειάζεται η Ελλάδα για να κατακτήσει τη θέση που της ανήκει στον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ βλέπω μόνο σινέ+ και λαζόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ βλέπω μόνο σινέ+ και λαζόπουλο.

Καθώς δεν έχουμε ψηφιακό δέκτη δεν το έχω δει ποτέ. Φαντάζομαι θα έχει ταινίες για Β παγκόσμιο, ε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Όχι ρε βλήτο, κανονικές ψαγμένες ταινίες έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η τηλεοραση ειναι ενα αθλιο κουτι...δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι αλλα τα τελευταια χρονια οτι παιζεται ειναι για τα σκουπιδια
Ασε που γινετε της επαναληψης...δηλαδη ποσες φορες να δω ακομα το ''Κωνσταντινου και Ελενης'' το ''Δυο ξενοι'' κτλ....ε λ ε ο ς
Ο μονος λογος που με κανει να ανοιξω την τηλεοραση ειναι για να δω το So you think you can dance καθως ο χορος ειναι μεγαλη μου αγαπη...αντε και για καμια ξενη ταινια...αλλιως ουτε να την φτυσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτός είναι και ο λόγος που ητ ηλεόραση έχει 2 ονομασίες. Ημία είναι τηλεόραση και η άλλη χαζοκούτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όχι ρε βλήτο, κανονικές ψαγμένες ταινίες έχει.

Και που να το φανταστώ ότι βλέπεις κανονικές; Εσύ δεν είχες πει ότι σου αρέσουν ταινίες Β παγκόσμιου;

Qwerty για τα γενέθλια σου θα σου κάνω δώρο μια γάτα! Που θα με πεις και βλήτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Παραθέτω άλλο ένα άρ8ρο που βρήκα αλλά αφορά κυρίως την ελληνική τηλεόραση.

Έλεος πιά... Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο... Καθημερινά, απο τις 6 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ που παρακολουθούν κατα κύριο λόγο οι τηλεθεατές η Ελληνική τηλεόραση προσβάλει την αισθητική του κόσμου... Δεν παλεύεται πια!!!

Στις μέρες μας είσαι 100% σίγουρος πως όταν ανοίξεις την τηλεόραση θα δείς τριών ειδών ανθρώπους:
1)Ψυχολογικά διαταραγμένους...
2)Σεξουαλικά διαταραγμένους...

3)Βισματομένους...(κατα κύριο λόγο συγγενείς των παραπάνω...)

Εγω, λοιπόν, ένας δεκαεξάχρονος με αντικειμενική ματιά προς τον κόσμο (όπως και οποιοσδήποτε αλλος ανήλικος) ανοίγω λοιπόν την τηλεόραση και τι βλέπω??

Βλέπω μια 60άρα να τάζει πολυκατοικίες στον πρωην συζυγό της για να επιστρέψει
Βλέπω απειράριθμα πάνελ να σχολιάζουν τις περιφέρειες δυο ξεκ**ων...
Βλέπω μια επίσης 60άρα, πρώην σύζυγο ενός απο τους μεγαλύτερους λογιους/δημοσιογράφους στην Ελλάδα να γυρνάει απο κανάλι σε κανάλι, να κουνιέται σαν 13χρονη και να νομίζει ότι είναι κάποια για τον παραπάνω λόγο....
Βλέπω αντρες(?) να δηλώνουν ότι δεν αποχωρίζονται ποτε το ρούζ τους και ότι πάνε τα σκυλάκια τους σε συνέδρια λόγω κατάθλιψης...Και άλλους πάλι να διαδηλώνουν υπέρ της Παρις Χιλτον...
Βλέπω δελτία ειδήσεων που σχολιάζουν τα παραπάνω αντί να σχολιάζουν την αντιδημοκρατική και ιδιοτελή αλλαγή του εκλογικού νόμου, την αποσύνθεση της χώρας, τους παιδικούς χειρισμούς στο θέμμα του ασφαλιστικού κ.α.

Ορισμένες φορές πραγματικά ντρέπομαι και στεναχωριέμαι για αυτά γιατί πιστευω ότι έχουν ξεπεράσει το όριο του αστείου, ορισμένες φορές ακόμα και το όριο του γελίου...



Και ποιος είναι υπεύθυνος για την ποιοτητα της τηλεόρασης?? Το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο φίλοι μου!!
Και τι κάνει το ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο??? Βάζει πρόστιμα στην Πανια, καταργεί τις πορνογραφικές εκπομπες στις 4 η ώρα το βραδυ (να χαρώ εγώ σεμνοτυφία) και κράζει καμια Τατιάνα η καμια Κορομηλά... Και για να μην ξεχάσω το σημαντικότερο σκέφτεται "να καταργήσει το Μπομπ Σφουγγαράκι λόγω συγκεκριμένου σεξουαλικού προσανατολισμού"!!!!! Ενώ δηλώσεις του τύπου "μου αρέσει ιδιαίτερα να τρωω ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ καθε βραδυ" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!


Να σας πώ κάτι??? Αμα ήμουν πατέρας θα προτιμούσα το παιδί μου να βλέπει τσ***ες παρα να βλέπει πρωινιάτικα μια γυναίκα να δηλώνει υπερίφανα "Φραν γύρνα και θα σου γράψω και την πολυκατοικία στο Χαλάνδρι"... Οι λόγοι ευνόητοι...


Γι αυτό λοιπόν ανοίγω το χαζοκούτι μονο για ταινιες και ματς... Συγγνώμη αν χρησιμοποιώ σκληρή γλώσσα οριμένες φορες αλλα χρειάζεται... Ποιά λοιπόν η γνώμη σας?


**Πηγή**
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να υπενθυμίσω ότι όταν δημοσιεύετε άρθρα από άλλα fora είναι απαραίτητο να δημοσιεύετε και την πηγή των άρθρων. Αντώνη, στην πρόσθεσα εγώ αυτή τη φορά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
χρησιμοποιείς και συ e-pcmag?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
χρησιμοποιείς και συ e-pcmag?
Όχι, αλλά δεν 'ναι δύσκολο να βρεθεί η πηγή ενός άρθρου. :)
Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να τις βάζουμε. :)





And stay on-topic, it' not hard. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top