Μαθητικές μαθηματικές κατασκηνώσεις!

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εμαθα οτι θα λειτουργησει το καλοκαιρι για δυο περιοδους ενα μαθηματικο σχολειο στην Βέροια και τη Νάουσα. Οι συμμετεχοντες μαθητες θα κανουν 6 ωρες μαθηματικα την ημερα ,θα φιλοξενουνται σε πολυτελη ξενοδοχεια και επισης 8α διοργανωνονται αθλητικες δραστηριοτητες..Έχει βρεθεί ποτέ κάποιος απο σας ή όσους γνωριζετε σε κάτι παρομοιο με αυτο΄? αν ναι ,ποιε είναι οι εντυπώσεις του?
παραθετω την σελιδα
https://www.hms.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι εγώ θα πήγαινα αλλά τελικά δεν με βόλεψαν οι μέρες(προτίμησα την Κύπρο που μας πήγε το σχολείο 10 μέρες επειδή βγήκα 2η!) Αλλά πρέπει να είναι αρκετά καλό το πρόγραμμα και καλά οργανωμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
εμαθα οτι θα λειτουργησει το καλοκαιρι για δυο περιοδους ενα μαθηματικο σχολειο στην Βέροια και τη Νάουσα. Οι συμμετεχοντες μαθητες θα κανουν 6 ωρες μαθηματικα την ημερα ,θα φιλοξενουνται σε πολυτελη ξενοδοχεια και επισης 8α διοργανωνονται αθλητικες δραστηριοτητες..Έχει βρεθεί ποτέ κάποιος απο σας ή όσους γνωριζετε σε κάτι παρομοιο με αυτο΄? αν ναι ,ποιε είναι οι εντυπώσεις του?
παραθετω την σελιδα
https://www.hms.gr

Ο Χριστός και η Παναγία. Εγώ χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν δεν θα άντεχα 6 ώρες μαθηματικά την ημέρα, εδώ καλά καλά δεν μπορώ μία. Θεωρώ ότι το καλοκαίρι είναι περίοδος για να ξεκουραστούμε και τον τελευταίο μήνα να κάνουμε μερικές επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
καλα θα πρεπει να ναι πολυ καμμενοι μερικοι για να κατσουν να ασχοληθουν με μαθηματικα τις διακοπες.... χωρις παρεξηγηση. :crazy::sick::sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, όπως την βρίσκει ο καθένας.
Για κάποιον που αγαπάει τα μαθηματικά είναι καλύτερο απο οποιοδήποτε άλλο είδος διακοπών ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Παιδιά, δεν είναι όλα όπως ακούγονται! Έχω πάει σε μαθηματικό σχολείο (στην Κύπρο).
Ήταν για 2 βδομάδες, αν θυμάμαι καλά. Μπορεί να κάνεις 4 ώρες μαθηματικά τη μέρα (όχι ότι αυτό είναι κακό, εμένα προσωπικά, δε με χάλασε καθόλου), αλλά το γεγονός ότι μένεις μαζί με άλλους 150 συνομηλίκους σου σε 5άστερο ξενοδοχείο με πισίνα (εσωτερική και μη), 3 (θεσπέσια) γεύματα και οργανωμένες δραστηριότητες για τα απογεύματα, είναι άκρως παρηγορητικά, πιστέψτε με!:P
Ξυπνούσαμε στις 08:00, παίρναμε πρωινό, 09:00-13:00 Μαθηματικά, έπειτα μεσημεριανό και από 'κει και πέρα, ελεύθερο πρόγραμμα (εκεί έμαθα να παίζω και τάβλι:xixi::P)! Παντός είδους αθλητικές δραστηριότητες με σχετικά τουρνουά, διαγωνισμοί μαθ/κών με χρηματικό έπαθλο κάθε μέρα και pool-party το τελευταίο βράδυ! Για να μη μιλήσω για τα καθημερινά μπουγελώματα στο γκαζόν!;)

Κι όλα αυτά? Με 190 ευρώ.

έχει κανείς να πει κάτι?????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Καθηγητές ή καθηγήτριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Both;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εμαθα οτι θα λειτουργησει το καλοκαιρι για δυο περιοδους ενα μαθηματικο σχολειο στην Βέροια και τη Νάουσα. Οι συμμετεχοντες μαθητες θα κανουν 6 ωρες μαθηματικα την ημερα ,θα φιλοξενουνται σε πολυτελη ξενοδοχεια και επισης 8α διοργανωνονται αθλητικες δραστηριοτητες..Έχει βρεθεί ποτέ κάποιος απο σας ή όσους γνωριζετε σε κάτι παρομοιο με αυτο΄? αν ναι ,ποιε είναι οι εντυπώσεις του?
παραθετω την σελιδα
https://www.hms.gr

Παρόλο που μ' αρέσουν τα μαθηματικά και μένω και στη Νάουσα, οι μέρες δεν βόλεψαν και δεν μπόρεσα να πάω!!
Το ξενοδοχείο που γίνεται το πρόγραμμα είναι εξαιρετικό σε ένα υπέροχο περιβάλλον με πολύ πράσινο και νερό!!! Κοντά στο ξενοδοχείο υπάρχουν γήπεδα!!! Το φαγητό είναι πολύ καλό (δοκιμασμένο!! :P) όπως και τα δωμάτια!!!
Απ' ότι άκουσα το πρόγραμμα ήταν πολύ καλό!!!
Αν θες περισσότερες πληροφορίες για την πόλη ή το ξενοδοχείο στείλε μου pm ή mail!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
εμαθα οτι θα λειτουργησει το καλοκαιρι για δυο περιοδους ενα μαθηματικο σχολειο στην Βέροια και τη Νάουσα. Οι συμμετεχοντες μαθητες θα κανουν 6 ωρες μαθηματικα την ημερα ,θα φιλοξενουνται σε πολυτελη ξενοδοχεια και επισης 8α διοργανωνονται αθλητικες δραστηριοτητες..Έχει βρεθεί ποτέ κάποιος απο σας ή όσους γνωριζετε σε κάτι παρομοιο με αυτο΄? αν ναι ,ποιε είναι οι εντυπώσεις του?
παραθετω την σελιδα
https://www.hms.gr

Δηλαδή μπορεί κάποιοσ να συμμετάσχει ακόμη και αν δεν έχει διακριθεί στους διαγωνισμούς τηε ΕΜΕ? Είναι ελεύθερη η εγγραφή? Παρακαλώ παραθέστε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το θέμα γιατί η ιστοσελίδα www.hms.gr πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα και δεν εμφανίζεται.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kebikebirodos

Νεοφερμένος

Η Αρχοντίααα Ρόδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά, δεν είναι όλα όπως ακούγονται! Έχω πάει σε μαθηματικό σχολείο (στην Κύπρο).
Ήταν για 2 βδομάδες, αν θυμάμαι καλά. Μπορεί να κάνεις 4 ώρες μαθηματικά τη μέρα (όχι ότι αυτό είναι κακό, εμένα προσωπικά, δε με χάλασε καθόλου), αλλά το γεγονός ότι μένεις μαζί με άλλους 150 συνομηλίκους σου σε 5άστερο ξενοδοχείο με πισίνα (εσωτερική και μη), 3 (θεσπέσια) γεύματα και οργανωμένες δραστηριότητες για τα απογεύματα, είναι άκρως παρηγορητικά, πιστέψτε με!:P
Ξυπνούσαμε στις 08:00, παίρναμε πρωινό, 09:00-13:00 Μαθηματικά, έπειτα μεσημεριανό και από 'κει και πέρα, ελεύθερο πρόγραμμα (εκεί έμαθα να παίζω και τάβλι:xixi::P)! Παντός είδους αθλητικές δραστηριότητες με σχετικά τουρνουά, διαγωνισμοί μαθ/κών με χρηματικό έπαθλο κάθε μέρα και pool-party το τελευταίο βράδυ! Για να μη μιλήσω για τα καθημερινά μπουγελώματα στο γκαζόν!;)

Κι όλα αυτά? Με 190 ευρώ.

έχει κανείς να πει κάτι?????:P




παιδιά που είναι αυτός ο παράδεισος;;;
εμας γιατί ποτέ κανείς δεν μας είπε τίποτα;;
είναι μονο για παιδιά απο διαγωνισμούς και έτσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Παιδια παραθεστε και περισσοτερες πληροφοριες μας ενδιαφερει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Και εγώ θα ήθελα να μάθω περισσότερα..Όσοι ξέρετε γράψτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ναι κι εγω θέλω αλλά πρεπεί να ναι για τα σαίνια της ΕΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kebikebirodos

Νεοφερμένος

Η Αρχοντίααα Ρόδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ναι κι εγω θέλω αλλά πρεπεί να ναι για τα σαίνια της ΕΜΕ


ναι και εγώ αυτό υποψιάζομαι..
για μυαλά πρέπει να είναι..-οπότε δεν παίζει να δω τέτοιο πράγμα- αλλα εντάξει :P
θα δώσει κανείς πληροφορίες;;;
:P:thanks::):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδιά να μην σκέφτεστε βλακείες για σαίνια κτλ... άμα σας αρέσουν τα μαθηματικά και θέλετε να εμβαθύνετε πιστεύω ότι ειναι ότι πρέπει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ ήμουνα την 1η χρονιά που έγινε.
Λοιπόν, σε εμάς ήταν 6 ώρες μαθηματικά της επόμενης τάξης και από όσα κατάλαβα ήταν για παιδιά που ήξεραν τα μαθηματικά αυτά. Π.χ. μας μιλούσαν για επαγωγή όταν είχαμε τελειώσει Α' Λυκείου και δεν καταλαβαίναμε τι έιναι. Βέβαια μπορεί τώρα να έχουν καλυτερέψει τα πράματα. Το μόνο μάθημα που με βοήθησε ήταν η Άλγεβρα, που κάναμε πολυώνυμα με έναν καθηγητή και μάθαμε πολλά που ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΜΕ. Πάντως είναι καλή εμπειρία αλλά μόνο αν ενδιαφέρεσαι για διαγωνισμούς. Αν ασχολείσαι μα Θαλήδες, Ευκλείδες κλπ. καλύτερα να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πάει την πρώτη χρονιά.Δεν είναι όπως θα το φαντάζονταν μερικοί.Φυσικά και πρέπει να τρέφεις μια αγάπη για τα μαθηματικά(5 ώρες είναι αυτές),αλλά από την άλλη,τα μαθήματα δεν ήταν η βάση της όλης διοργάνωσης.Μπορεί κάποιος να συμμετάσχει σε πάρα πολλών ειδών δραστηριότητες,όχι απαραίτητα μία(αυτά τα τυπικά στην αρχή''διαλέξτε συγκεκριμένο άθλημα'' κ.λπ. δεν ισχύουν κατά μεγάλο βαθμό:P).Το ξενοδοχείο(αν είναι το ίδιο)είναι καταπληκτικό και ειδικά η τοποθεσία(κυριολεκτικά μέσα στο δάσος).Πέρα από τέτοιες δραστηριότητες γίνονται επισκέψεις στην ίδια τη Νάουσα αλλά και σε περιοχές εκτός νομού(εμείς πήγαμε π.χ.Βεργίνα).Αν κάποιος είναι πωρωμένος με τα μαθηματικά,αξίζει πραγματικά να πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Δεν μας λετε ομως πως μπορουμε να μαθουμε πληροφοριες και πως να δηλωσουμε συμμετοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Στο site της ΕΜΕ υποθέτω, ή από το μαθηματικό του σχολείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top