Στρατιωτικές Σχολές

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο στην ΕΜΥ, στην Υδρογραφική και στη Γεωγραφική Υπηρεσία πρέπει να έχει τέτοια ειδικότητα, αλλά προυπόθεση προφανώς είναι μεταπτυχιακές σπουδές σε σχετική ειδίκευση. Ένας θεωρητικός φυσικός στην Ελλάδα (του Φυσικού) είναι ανίκανος να κάνει οτιδήποτε άλλο πέρα από το να γίνει καθηγητής ή συγγραφέας βοηθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακόμα και στο cern για να προσληφθείς, επειδή κυκλοφορεί ο μύθος οτι μπορείς να πας μετά το Φυσικό σαν μόνιμος, πρέπει υποχρεωτικά να έχεις κάνει επιπλέον σπουδές είτε σε κάτι που έχει σχέση με τον πρακτικό τομέα (πχ. Μηχανικός Συστημάτων), είτε κάτι αρκετά εξελιγμένο, όσο η Φυσική των Σωματιδίων. Δυστυχώς κάποιες σχολές έχουν πολύ περιορισμένη αποκατάσταση, μεταξύ των οποίων φιγουράρουν οι Φυσικοί, οι Χημικοί (όχι οι Μηχανικοί), οι Μαθηματικοί και στο θεωρητικό τμήμα, οι Φιλόλογοι και οι Θεολόγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ακόμα και στο cern για να προσληφθείς, επειδή κυκλοφορεί ο μύθος οτι μπορείς να πας μετά το Φυσικό σαν μόνιμος, πρέπει υποχρεωτικά να έχεις κάνει επιπλέον σπουδές είτε σε κάτι που έχει σχέση με τον πρακτικό τομέα (πχ. Μηχανικός Συστημάτων), είτε κάτι αρκετά εξελιγμένο, όσο η Φυσική των Σωματιδίων. Δυστυχώς κάποιες σχολές έχουν πολύ περιορισμένη αποκατάσταση, μεταξύ των οποίων φιγουράρουν οι Φυσικοί, οι Χημικοί (όχι οι Μηχανικοί), οι Μαθηματικοί και στο θεωρητικό τμήμα, οι Φιλόλογοι και οι Θεολόγοι.
Προσθέτω εγώ. Να ανοίξει φροντηστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αποστολης

Νεοφερμένος

Ο αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παραπανω μπαινουν περιπου 80 ατομα στο τελος ομως μενουν καπου 50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έχω ακούσει ότι όταν τελιώσει κάποιος μια στρατιωτικη σχολή (ή αστυνομίας), μπορεί μετά να σπουδάσει κάτι σε κάποιο πανεπιστήμιο..!
Ισχύει??

Αν ναι, με ποια κριτήρια επιλέγονται απο τις σχολές?? (π.χ. πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?, με κάποιο ποσοστό επι των εισακτέων?)

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας helpάρει!! :P

Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
από ότι γνωρίζω από ευελπίδων μπορείς μετά να σπουδάσεις σε όποια σχολή θες αρκεί να διαθέτεις φυσικά τα απαραίτητα μόρια. δεν χρειάζεται να ξαναδώσεις εξετάσειςμε τους βαθμους πανελληνίων που έχεις (αυτό στο λέω με κάποια επιφύλαξη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έχω ακούσει ότι όταν τελιώσει κάποιος μια στρατιωτικη σχολή (ή αστυνομίας), μπορεί μετά να σπουδάσει κάτι σε κάποιο πανεπιστήμιο..!
Ισχύει??

Αν ναι, με ποια κριτήρια επιλέγονται απο τις σχολές?? (π.χ. πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?, με κάποιο ποσοστό επι των εισακτέων?)

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας helpάρει!! :P

Ευχαριστώ!!!

Εγώ νομίζω ότι μετά την Ευελπίδων μπορείς να μπεις όπου θες ανεξάρτητα τα μόρια...
Επίσης για μερικά σχετικά τμήμτα,μπαίνεις και στο 2 ή 3 έτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προσθέτω εγώ. Να ανοίξει φροντηστήριο.

Ναι, αν φυσικά διαθέτει κεφάλαια, γνώσεις επιχειρήσεων και αγορά με ψωμί. Σε κάνα χωριό ας πούμε.

Καλησπέρα!
Έχω ακούσει ότι όταν τελιώσει κάποιος μια στρατιωτικη σχολή (ή αστυνομίας), μπορεί μετά να σπουδάσει κάτι σε κάποιο πανεπιστήμιο..!
Ισχύει??

Αν ναι, με ποια κριτήρια επιλέγονται απο τις σχολές?? (π.χ. πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?, με κάποιο ποσοστό επι των εισακτέων?)

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας helpάρει!! :P

Ευχαριστώ!!!


Τώρα που θα κοπούν οι συνταξεις των στρατιωτικών στα 45 και θα καθιερωθεί πολυετής υποχρεωτική υπηρεσία αυτά μαλλον θα αποτελούν εφιάλτη που πέρασε. Δεν θα επενδύει το κράτος 4 χρόνια εκπαίδευση-συντήρηση για να πάει μετά να κάνει τις δικές του σπουδές, ενώ θα έχει γλιτώσει και τη θητεία.
Συνήθως όσοι μπαίνουν από το παράθυρο (υπερ-πολλαπλάσιοι όσων μπήκαν με Πανελλήνιες) δεν καταφέρνουν ποτέ να τελειώσουν τις σχολες, ενω έχουν μεριδιο ευθύνης για την κακή ποιότητα των πανεπιστημίων. Τι θα πει, είναι στρατιωτικός, ήρθε πρώτος στο σκάκι, ήρθε πρώτος στην πρέφα, ήρθε πρώτος στους αγώνες; Βάλτον στη Γυμναστική Ακαδημία τότε. Όχι σε όλα τα πανεπιστήμια. Και πρώτος παγκόσμιος να είναι, δεν είναι στο ελάχιστο καλύτερος για μια μη αθλητική σχολή. Αυτά τα παράθυρα μας φάγανε. 100 εισακτέους λένε σε κάθε σχολή του πολυτεχνείου το χρόνο και στο τέλος μπαίνουν 300. Φυσικά, όντας σχεδόν άχρηστοί, δεν καταφέρνουν ποτέ να το τελειώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios0007

Νεοφερμένος

Ο Stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οταν βγεις απο τη σχολη ΣΣΕ εχεις το βαθμο του Ανθυπολοχαγου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alatasgeorgios

Νεοφερμένος

Ο Γιωργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έχω ακούσει ότι όταν τελιώσει κάποιος μια στρατιωτικη σχολή (ή αστυνομίας), μπορεί μετά να σπουδάσει κάτι σε κάποιο πανεπιστήμιο..!
Ισχύει??

Αν ναι, με ποια κριτήρια επιλέγονται απο τις σχολές?? (π.χ. πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?, με κάποιο ποσοστό επι των εισακτέων?)

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι ας helpάρει!! :P

Ευχαριστώ!!!

Δηλωνεις με το 10% στη σχολη που θες με το βαθμο που ειχες γραψει στις πανελληνιες.Αν η στρατιωτικη σχολη σου προσφερει πανεπηστημιακο πτυχιο πχ ΣΣΑΣ οικονομικο..μπορεις να το καταθεσεις το πτυχιο στην επομενη σχολη και να μπεις στο 2ο (αναλογα με τη σχολη) ετος ή ακομα και να δωσεις κατατακτηριες ΑΦΟΥ πρωτα ομως τελειωσεις την στρατιωτικη σχολη η την αστυνομια.
Εαν περασεις αστυνομια (2χρονια η σχολη)και μετα τελειωσεις και καποιο πανεπηστημιο καταθετοντας το πτυχιο του πανεπηστημιου στην αστυνομια στα 35 σου χρονια παιρνεις βαθμο αξιωματικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τώρα που θα κοπούν οι συνταξεις των στρατιωτικών στα 45 και θα καθιερωθεί πολυετής υποχρεωτική υπηρεσία αυτά μαλλον θα αποτελούν εφιάλτη που πέρασε. Δεν θα επενδύει το κράτος 4 χρόνια εκπαίδευση-συντήρηση για να πάει μετά να κάνει τις δικές του σπουδές, ενώ θα έχει γλιτώσει και τη θητεία.
Συνήθως όσοι μπαίνουν από το παράθυρο (υπερ-πολλαπλάσιοι όσων μπήκαν με Πανελλήνιες) δεν καταφέρνουν ποτέ να τελειώσουν τις σχολες, ενω έχουν μεριδιο ευθύνης για την κακή ποιότητα των πανεπιστημίων. Τι θα πει, είναι στρατιωτικός, ήρθε πρώτος στο σκάκι, ήρθε πρώτος στην πρέφα, ήρθε πρώτος στους αγώνες; Βάλτον στη Γυμναστική Ακαδημία τότε. Όχι σε όλα τα πανεπιστήμια. Και πρώτος παγκόσμιος να είναι, δεν είναι στο ελάχιστο καλύτερος για μια μη αθλητική σχολή. Αυτά τα παράθυρα μας φάγανε. 100 εισακτέους λένε σε κάθε σχολή του πολυτεχνείου το χρόνο και στο τέλος μπαίνουν 300. Φυσικά, όντας σχεδόν άχρηστοί, δεν καταφέρνουν ποτέ να το τελειώσουν.


Μπορεί στις περιπτώσεις των αθλητών και γενικά όσων "κερδίζουν" μόρια για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση να εμφανίζεται έντονο το φαινόμενο της αδιαφορίας... Μπένουν σε μια σχολή μόνο επειδή "πρέπει" να το κάνουν..
Στις περιπτώσεις των στρατιωτικών/αστυνομικών πιστεύω ότι δεν ισχύει αυτό!
Αφού τελιώσουν την 4ετή φοίτησή τους στη σχολή, μπορούν κάλλιστα να μείνουν εκεί που είναι..έχοντας το μισθό τους και τα όλα τους..!
Απο κεί και πέρα η επιλογή που κάνουν να συνεχίσουν τις σπουδές σε κάποιο σχετικό αντικείμενο είναι καθαρά συνειδητή υπόθεση πιστεύω!!
Αποτελεί προυπόθεση για βαθμολογική εξέλιξη και σίγουρα θα το επιδιώξουν άτομα με φιλοδοξίες..
Δε μπορούμε να μιλάμε λοιπόν για αδιαφορία σε αυτήν την περίπτωση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gino

Νεοφερμένος

Ο gino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλημερα!!!!!ειμαι καινουριος στο φορουμ.εχω επιλεξει σχ ικαρων ιπτ.πως την βλ. τη βαση? ξερω απο εγκυρη πηγη εντος πα οτι οι υποψηφιοι ειναι λιγοτεροι φετος και οτι θα πεσουν απκετα.εχει κανεις περισσοτερες λεπτομεριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gino

Νεοφερμένος

Ο gino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα , όποιοι δηλώσουν στρατιωτικές σχολές ή θέλουν να συζητάν για αυτό μπορούν να το κάνουν εδώ. Ποιοι από σας δηλώσατε?
γεια σου drughi.εχω δηλωσει σχ.ικαρων ιπτ.εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Newlife

Νεοφερμένος

Ο Newlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σκέφτομαι να τις επιλέξω γιατι μου δίνουν μια βέβαια και κοινωνικά αναγνωρισμένη ζωή,αλλά συνάμα νομίζω οτι θα σχήματισω διαφορετική άποψη για τη ζωή,πάνω απ όλα θέλω να περνώ καλά και να είμαι γεμάτος ενέργεια καθώς τα δύο τελευταία χρόνια είναι τα χειρότερα μου,λόγω πανελληνίων.(Βάσει ερευνών όλο και περισσότεροι νέοι επιλέγουν τις στρατιωτικές σχολές,άναμεσα τους και γυναίκες).Το θέμα είναι οτι ανησυχώ για τις αθλητικές δοκιμασίες,καθώς νιώθω χάλια απο πλευράς φυσικής και ψυχολογικής κατάστασης αφού έχω να γυμναστώ κανονικά εδώ και τέσσερα χρόνια λόγω σχολείου.Πώς βλέπετε εσείς τις στρατιωτικές?Τι προτείνετε να ξεκινήσω μόνος η με κάποιο γυμναστη είναι εύκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jepeto4

Νεοφερμένος

Ο Dimitris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Πέραμος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
πιστευω πως οτι κανεις πρεπει να το κανεις μονος.κανε μικρα-μικρα και σημαντικα βηματα,οπως προσπαθησε να κανεις 10.000 βηματα περιπου καθε μερα(μην κατσεις να τα μετρησεις.....)πιστευω πως αν πεις στον εξεταστη σου οτι θελεις να περασεις και του το πεις πως ενδιαφερεσαι οντως κατι θα κανει να σε περασει:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
εκλεψα το παρακατω απο ενα forum του στρατου

Τα αθλητικά όρια της ΣΣΑΣ (όλα τα τμήματα) είναι τα ίδια όπως για τις σχολές Σωμάτων (ΣΣΕ-Σώματα, ΣΜΥ-Σώματα).
Δηλαδή: Δρόμος 100μ σε 17 δευτ., δρόμος 1000μ σε 4,30, ρίψη σφαίρας με δεξί και αριστερό χέρι 4,40μ έκαστως, άλμα εις μήκος 3,60μ και άλμα εις ήψος 1μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σκέφτομαι να τις επιλέξω γιατι μου δίνουν μια βέβαια και κοινωνικά αναγνωρισμένη ζωή,αλλά συνάμα νομίζω οτι θα σχήματισω διαφορετική άποψη για τη ζωή,πάνω απ όλα θέλω να περνώ καλά και να είμαι γεμάτος ενέργεια καθώς τα δύο τελευταία χρόνια είναι τα χειρότερα μου,λόγω πανελληνίων.(Βάσει ερευνών όλο και περισσότεροι νέοι επιλέγουν τις στρατιωτικές σχολές,άναμεσα τους και γυναίκες).Το θέμα είναι οτι ανησυχώ για τις αθλητικές δοκιμασίες,καθώς νιώθω χάλια απο πλευράς φυσικής και ψυχολογικής κατάστασης αφού έχω να γυμναστώ κανονικά εδώ και τέσσερα χρόνια λόγω σχολείου.Πώς βλέπετε εσείς τις στρατιωτικές?Τι προτείνετε να ξεκινήσω μόνος η με κάποιο γυμναστη είναι εύκολα?

Κοινωνικα αναγνωρισμενη ζωη δεν σου δινουν και ουτε θα επρεπε να το σκεφτεσαι σαν κριτηριο επιλογης της δουλειας που θα κανεις στην υπολοιπη ζωη σου.. γεματος ενεργεια δεν θα εισαι (στρατιωτικος ειναι ο πατερας μου) και θα σε πηδηξουν στις μεταθεσεις και τις υπηρεσιες τα πρωτα χρονια.. Στρατιωτικες σχολες επιλεγουν επειδη βρισκουν μπαστουνια την ευρεση εργασιας και θελουν να εχουν σιγουρη αποκατασταση.. τα αγωνισματα ειναι αρκετα ευκολα αλλα για να εισαι σιγουρος μπορεις να κανεις λιγη προπονηση με καποιον γυμναστη..

"θέλω να ασχοληθώ με τα ΜΜΕ" λες σε ενα αλλο ποστ σου.. αν το εχεις ονειρο και αντιστοιχη οικονομικη υποστηριξη απ το σπιτι ασε τα στρατα και κανε κατι που αγαπας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φέτος με ολα αυτα που γινονται θα πεσουν πολυ οι βασεις πιστευω...ειδικα στις αστυνομικες σχολες! Λογικα θα ανεβουν οι υπολοιπες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Καλά ασε τις βάσεις... Εδώ αλλάξαμε υπουργό στη μέση της χρονίας. Ν ανέβουν? Κι άλλο? Που να πάνε πια? Εκτος αν βάλουν γελοία παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jepeto4

Νεοφερμένος

Ο Dimitris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Πέραμος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κοινωνικα αναγνωρισμενη ζωη δεν σου δινουν και ουτε θα επρεπε να το σκεφτεσαι σαν κριτηριο επιλογης της δουλειας που θα κανεις στην υπολοιπη ζωη σου.. γεματος ενεργεια δεν θα εισαι (στρατιωτικος ειναι ο πατερας μου) και θα σε πηδηξουν στις μεταθεσεις και τις υπηρεσιες τα πρωτα χρονια.. Στρατιωτικες σχολες επιλεγουν επειδη βρισκουν μπαστουνια την ευρεση εργασιας και θελουν να εχουν σιγουρη αποκατασταση.. τα αγωνισματα ειναι αρκετα ευκολα αλλα για να εισαι σιγουρος μπορεις να κανεις λιγη προπονηση με καποιον γυμναστη..

"θέλω να ασχοληθώ με τα ΜΜΕ" λες σε ενα αλλο ποστ σου.. αν το εχεις ονειρο και αντιστοιχη οικονομικη υποστηριξη απ το σπιτι ασε τα στρατα και κανε κατι που αγαπας..

παντως αν εισαι στρατιωτικος,τοτε το μονο προβλημα θα ειναι οτι θα εισαι δεσμιος του στρατου,δλδ θα εισαι μια ζωη.ρωτα τον πατερα σ να σου πει ποσα θελουν για να φυγεις απο εκει και να πας καπου αλλου?(νομιζω ειναι περιπου 90.000 ευρω!!!!!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top