Αξιολογείστε παρακαλώ το τέστ (τι τραβάμε εμείς οι καθηγητές!)

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Επίσης συμφωνώ! Δυστυχώς τον σεβασμό τον μαθαίνει κανείς από το σπίτι του! Εάν έχεις φτάσει στο Λύκειο είναι αργά να αλλάξεις σε τέτοια θέματα!


Δε νομίζω πως είναι αργά για τίποτα! Πάντα είναι κάτι επιτεύξιμο, αν υπάρχει θέληση!

Αν ήταν αργά για αλλαγή συμπεριφοράς, δε θα υπήρχαν καν τα σωφρονιστικά ιδρύματα άλλωστε!


Επίσης, πιστεύω Μιχάλη πως ο καθηγητής του 'βαλε 0 περισσότερο για να τον ταρακουνήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι βέβαια πως έγραψε και τίποτα που να αξίζει πάνω από 2-3...
Εγω προσωπικά στη Χημεία παραδεχομαι την ασχετοσυνη μου και δεν θα κάτσω να κάνω σαλτιμπαγκισμούς στον καθηγητή που οφείλω να σέβομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κανέναν δεν οφείλεις να σέβεσαι αν δεν το αξίζει.
Αυτό δε σημαίνει βέβαια οτι θα πας στο άλλο άκρο προσβάλλοντάς τον, αγνόησέ τον απλά.
Γενικά μιλάω, οχι για καθηγητές συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τον σέβεσαι σαν ανθρωπο απλά και δεν περιμένεις αντάλλαγμα...Αυτη ειναι και η διαφορά του σωστού ανθρώπου από τον έμπορα.
Αυτό που λες ειναι σωστό. Εντάξει, αν δεν θέλεις να ασχολείσαι μαζί του τον αγνοείς...
Επαναλαμβάνω ομως συγκεκριμένα πως ο κ. καθηγητής δεν κατατάσσεται στη συγκεκριμένη κατηγορία, εκτός κι αν κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πάντως γενικότερα θεωρώ ότι είναι προβληματική συμπεριφορά να μην θέλει ένας μαθητής να κρίνεται από τους καθηγητές. Το πρώτο πράγμα, να σας πω, που σκέφτηκα ήταν ότι για τον άλφα ή βήτα λόγο σε αυτόν τον άνθρωπο έχει καλλιεργηθεί μεγάλος εγωισμός! Τα συμπλέγματα (κόμπλεξ) μπορεί να είναι είτε ανωτερότητας, είτε κατωτερότητας. Πάντα βέβαια κατά την γνώμη μου οδηγούν σε άσχημα αποτελέσματα στη ζωή ενός ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Παρόλο που έχω συναντήσει κι εγώ απαράδεκτα γραπτά, μέχρι στιγμής δεν μου έχει συμβεί να μου μιλήσει μαθητής μου με αυτόν τον τρόπο. Βέβαια πριν προλάβει κάποιος να μου κάνει σχόλιο για τη βαθμολογία εξηγώ τα λάθη του ώστε να δικαιολογήσω το βαθμό του.
Σίγουρα, συνάδελφε, ο μαθητής σας αυτός είχε απαράδεκτη συμπεριφορά. Τα είχε λάθος, εμ ζητάει και τα ρέστα από πάνω. Θα σας συμβούλευα να του μιλήσετε ιδιαιτέρως και αν δείτε ότι δεν αλλάξει κάτι, απευθυνθείτε στους γονείς. Όπως και να 'χει, έχετε κάποιο επίπεδο, σπουδάσατε, αγωνιστήκατε και σίγουρα ξέρετε πολύ περισσότερα από αυτό το παιδί, οπότε δεν έχει το δικαίωμα να σας κρίνει τόσο αυστηρά και να σας προσβάλλει, κι ένας λόγος παραπάνω όταν εσείς του έχετε ήδη βάλει 20 στο τετράμηνο.

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ όταν ακούω τέτοια περιστατικά από μαθητές...Εύχομαι να μη σας ξανασυμβεί κάτι τέτοιο :(

Ελπίζω να γίνει σωστός διάλογος μεταξύ σας και να παραδεχτεί το λάθος του :)

Τζένη (καθηγήτρια γερμανικών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικά και είναι προβληματική συμπεριφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ανασφαλειες θα εχει μαλλον. Εξαλλου η δουλεια του καθηγητη ειναι και να κρινει τις επιδοσεις των μαθητων στο μαθημα, οποτε καποιο προβλημα θα εχει ο συγκεκριμενος, οπως σωστα ειπατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
παντως μηδεν δεν μπαινει οσο σκραπας και να ναι












-Νικος (καθηγητης της ζωης:P:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παντως μηδεν δεν μπαινει οσο σκραπας και να ναι












-Νικος (καθηγητης της ζωης:P:lol:)


Μπαίνουν ολοι οι βαθμοί της κλίμακας...
Απλά το παράδοξο είναι πως πλεον το "δεν γράφω τιποτα" το μεταφράζουν σε 7-8...Γιατί, τις 8 μοναδες τις βρηκε στο χωράφι του? Θεωρώ απαξίωση της κλιμακας να μπορείς να πάρεις τοσο ευκολα 20...Κι επίσης αδικία προς τους πραγματικά καλούς μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Θα σας συμβούλευα να του μιλήσετε ιδιαιτέρως και αν δείτε ότι δεν αλλάξει κάτι, απευθυνθείτε στους γονείς.
Θα το κάνω! Τι να πω.... Τα παιδιά σήμερα έχουν πολυεπίπεδες πιέσεις, οι οποίες μάλιστα πολλές φορές δεν είναι και εμφανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
δεν μπαινει, απο δυο και πανω νομιζω οτι ειναι








Νικος (καθηγητης της ζωης:P:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν μπαινει, απο δυο και πανω νομιζω οτι ειναι








Νικος (καθηγητης της ζωης:P:lol:)

1 είναι ο κατώτερος βαθμός, αλλά σιγα τη διαφορά...Λες κι αν έπαιρνε 1 δεν θα εκανε αυτα που έκανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι, εγω εχω παρει και 1 (στο γυμνασιο :P )
0 δεν ειχα ξαναδει η αληθεια ειναι, αλλα νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τελως πάντων, εγώ θεωρώ το θέμα ευθύνη του μαθητή. Αν δεχτώ οτι την ώρα εκείνη βρισκόταν σε πίεση εντάξει. Το γεγονός οτι δεν ζήτησε συγγνώμη αμέσως μετά, που λογικά είχε καλμάρει, σημαίνει οτι είναι αναιδέστατος κι ασεβής και μαλιστα απέναντι σε πρόσωπο που δεν αξίζει τέτοια συμπεριφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ναι αλλα το τεστ ηταν της μορφης <λιγες ερωτησεις πολλους βαθμους>> αρα η πολυ χαμηλο θα επαιρνε η πολυ μεγαλο αρα νομιζε οτι αξιζε λιγο παραπανω αν και δεν καταλαβενω χημεια λυκειου









Νικος (καθηγητης της ζωης :P:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Για έναν Χημικό πάντως ο τρόπος που έγραψε τον μοριακό τύπο είναι σοκαριστικός!
Το ίδιο σοκ παθαίνει φαντάζομαι και ένας φιλόλογος όταν σε ένα τεστ βάλει να του γράψουν οι μαθητές το "είμαι" και ένας μαθητής το γράψει "ήμε". Θα πρέπει να του βάλει 2 ή 3 επειδή έχει το "μ" σωστό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν απάντησε στα ερωτηματα, συνεπως δεν βλέπω το λόγο επιείκιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ουτε την ισοτητα εκανε, απλως εγραψε το Mr και βρηκε οτιναναι. δλδ οκ, του βγαινει αρνητικο ν και απλως το κανει θετικο; Εγω λεω βαριοταν να σκεφτει! Μ'αρέσει που το βαζει σε κουτακι κιολας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ναι αλλα μπορει να αρχισε σωστα τον τροπο, στα μαθηματικα επειδη δεν βρηκες σωστα την τελικη απαντηση δεν σημαινει οτι χανεις και ολους τους βαθμους







Νικος (καθηγητης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top