Υπάρχει ζωή πέρα από τη Γη;

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πιστευετε πως υπαρχουν εξωγήινοι;
Εγω μεχρι προπερσι δεν το ειχα σκεφτει σοβαρα, αλλα με το μαθημα της Αστρονομιας συνηδειτοποιησα οτι το συμπαν ειναι τοσο αχανες και γιγαντιο που αποκλειεται να μην υπαρχει ζωη αλλου. Τωρα για το αν εχουν επισκεφτει τη γη πιστευω πως εχει γινει, υπαρχουν και τοσα ντοκουμεντα, οπως το παρακατω που μου λιγοστευουν τις αμφιβολιες...

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=fbLadzndUxU&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=fbLadzndUxU&feature=related[/ame]

Εχω παρει και ενα dvd απο μια εφημεριδα με τα αρχεια της KGB, οταν το δω θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μη λες αυτη τη λεξη (UFO) γιατι με αποκαλει ετσι καθηγητης τησ πληροφορικησ και δεν μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ
!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμενα ετσι με λεει η αδερφη μου, αλλα στο θεμα μας παρακαλω!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
*Στα ίχνη των UFO: Μαρτυρίες, θεωρίες και απόψεις για το πρόβλημα της ζωής στο σύμπαν.
*Συγγραφέας του ο κος Λασκαρίδης Παύλος: Καθηγητής Αστρονομίας στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (+ Πρόεδρος του τμήματος Φυσικής) [Μικρο-Βιογραφικό].
*Εκδοτικός οίκος: ΔΙΑΥΛΟΣ.
*Έτος πρώτης έκδοσης: 2002.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μπα δεν πιστευω οτι υπαρχουν!!!! Ειναι λιγο δυσκολο διοτι υπαρχουν εκατομμυριοι γαλαξιες στο δικο μασ υπαρχουν ολα τα στραβα(υπαρξη ανθρωπου εννοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
μπα δεν πιστευω οτι υπαρχουν!!!! Ειναι λιγο δυσκολο διοτι υπαρχουν εκατομμυριοι γαλαξιες στο δικο μασ υπαρχουν ολα τα στραβα(υπαρξη ανθρωπου εννοω)

Ακριβως επειδη υπαρχουν εκατομμυρια γαλαξιες οι πιθανοτητες να υπαρχει και αλλου ζωη ειναι πολλες!!

@exc: θα το τσεκάρω :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Κυκλοφορούν διπλά μας πολλά UFO.

Τουλάχιστον έχω συναντήσει αρκετά. Μιλάνε και ελληνικά ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κυκλοφορούν διπλά μας πολλά UFO.

Τουλάχιστον έχω συναντήσει αρκετά. Μιλάνε και ελληνικά ..

Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο Στέλιο.:iagree:

Και δυστυχώς υπάρχουν πολλά.....Πρόσφατα μάλιστα έστειλα πίσω στον πλανήτη του ένα τέτοιο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
αγαπητοί συντονιστές του forum παρατηρώ μία τάση προς offtopic..:hmm:σας παρακαλώ δώστε το σωστό παράδειγμα :P

όχι σοβαρά, δεν νομίζω πως ο σκοπός του τοπικ ήταν να πούμε για την μεταφορική ένοια του ufo. αν και αυτός ο "όρος" είναι δελεαστικός για χαβαλέ.

προσωπικά δεν το χω σκεφτεί αρκετά για το αν υπάρχει όντως ζωή σε άλλους πλανήτες. είμαι ουδέτερη στο θέμα προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ λέω ότι υπάρχουν... αλλά είναι πιο προηγμένοι από εμάς, αν και δε νομίζω να ΄χουν κακούς σκοπούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω λεω οτι υπαρχουν...Πιο προηγμενοι ουτε λογος ουτε αιτια υπαρχει να ειναι, γιατι η αρχη του συμπαντος ειναι κοινη. Αν εχουν εχθρικες διαθεσεις δεν ξερω...Αν και δε βλεπω το λογο...Παντως οι ιπταμενοι δισκοι ειναι ανθρωπινα κατασκευασματα, δεν εχουν καμια δουλεια με τους εξωγηινους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατι αποκλειεις την περιπτωση να εχουν ανακαλυψει περισσοτερα για τον κοσμο απο εμας; πολυ σιγουρο σε βλεπω για ολα:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είναι πολύ εγωιστικό να πιστεύουμε οτι είμαστε μόνοι μας.
Η πιθανότητα κάποιος πλανήτης να έχει κατάλληλες συνθήκες για ζωή, και εννοώ ζωή με νοημοσύνη, είναι αρκετά μικρές, αλλά λόγω του αχανούς πλήθους των πλανητών στο σύμπαν, το πιο πιθανό είναι να υπάρχει κάπου ένας (ή και πολλοί) τέτοιος.
Άντε να τον βρείς όμως :P .


(Ωραίο τραγούδι btw)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
συμφωνω με τον ΑΝΑΡΚΙ ,ειναι πιθανο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγώ λέω οτι δεν υπάρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πιστευετε πως υπαρχουν εξωγήινοι;
Εγω μεχρι προπερσι δεν το ειχα σκεφτει σοβαρα, αλλα με το μαθημα της Αστρονομιας συνηδειτοποιησα οτι το συμπαν ειναι τοσο αχανες και γιγαντιο που αποκλειεται να μην υπαρχει ζωη αλλου. Τωρα για το αν εχουν επισκεφτει τη γη πιστευω πως εχει γινει, υπαρχουν και τοσα ντοκουμεντα, οπως το παρακατω που μου λιγοστευουν τις αμφιβολιες...

https://www.youtube.com/watch?v=fbLadzndUxU&feature=related

Εχω παρει και ενα dvd απο μια εφημεριδα με τα αρχεια της KGB, οταν το δω θα σας πω.
Είδα το dvd που λες κια με ενθουσίασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Και η μουσική είνα ιπολύ ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει το θέμα.
Αν όντως υπάρχουν,πράγμα απίθανο για την Ορθόδοξη Πίστη μας,δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό.
Νομίζω όμως πως με το να περιμένουμε τους εξωγήινους να φτάσουν στην Γη δεν πετυχαίνουμε τίποτα περισσότερο από το να χάνουμε το νόημα της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Ρε σεις! Είδα το θέμα τώρα και θυμήθηκα αυτό που έγινε χθες το βράδυ. Ήμουν με κάτι φίλους μου και γυρνούσαμε από την καφετέρια. Σε μια σκοτεινή πλατεία όπως γυρνούσαμε, έγινε φανερή η ξαστεριά που υπήρχε χθες. Σε μια φάση κοιτάμε το φεγγάρι και σε κάποια απόσταση απ'αυτό ήταν ένα έντονα φωτεινή σφαίρα σε κίτρινο χρώμα ελάχιστα πιο μεγάλη από τα υπόλοιπα αστέρια. Μας έκανε εντύπωση γιατί αν ήταν αστέρι θα ήταν το πιο φωτεινό που είχαμε δει ποτέ. Αλλά όπως είμασταν καρφωμένοι σε αυτό, αντιληφθήκαμε ότι έκανε κάποιες κινήσεις χωρίς κάποιο συγκεκριμένο άξονα. Σαν μία μύγα αλλά η απόσταση που διένυε ήταν ελάχιστη για να ήμασταν 100% σίγουροι ότι κάτι τρέχει. Εκεί που πηγαίναμε να φύγουμε προσέξαμε κάτι και πήγαμε να χεστόυμε πάνω μας. Η σφαίρα μεγάλωνε απειροελάχιστα βέβαια, αλλά η διαφορά ήταν αντιληπτή και αντικρίσαμε ακτίνες που σχημάτιζαν ένα τέλειο εξάγωνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει το θέμα.
Αν όντως υπάρχουν,πράγμα απίθανο για την Ορθόδοξη Πίστη μας,δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό.
Νομίζω όμως πως με το να περιμένουμε τους εξωγήινους να φτάσουν στην Γη δεν πετυχαίνουμε τίποτα περισσότερο από το να χάνουμε το νόημα της ζωής.


Πάω να αγοράσω αντικαταθλιπτικά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top