Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 37 31.4%
  • Νεοελληνική Γλώσσα

    Ψήφοι: 5 4.2%
  • Κείμενα

    Ψήφοι: 9 7.6%
  • Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 22 18.6%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Βιολογία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Καλλιτεχνικά

    Ψήφοι: 8 6.8%
  • Μουσική

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • ΣΕΠ - Τεχνολογία

    Ψήφοι: 12 10.2%
  • Γυμναστική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 4 3.4%
  • Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 17 14.4%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Ξένη Γλώσσα

    Ψήφοι: 2 1.7%
  • Άλλο (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

ele1959

Νεοφερμένος

Ο ele1959 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αγαπήστε τα Ελληνικά! Αγαπήστε τον εαυτό σας για να είσαστε ισορροπημένοι και ευτυχίσμένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεόφυτος

Νεοφερμένος

Ο Νεόφυτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κοιταχτε εμενα μου αρεσουν τα Μαθηματικα και μαλλον θα παω μαθηματικος , , ,,
Τα ¨"Φυσικα" και αυτα μου αρεσουν , Φυσικη παω GCE ,Χημεια μου αρεσει τρομερα,Βιολογια τωρα ενταξει δεν τιν παω με τετρακοσια αλλα εχει κεφαλεια που μου αρεσουν/
Πληροφορικη μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ γιατι ειναι ο πατερασ μου ειναι προγραμματιστεισ και οπως λεμε το μηλο κατω απο την μηλια πεφτει
Γυμναστικη τι να πω;
Μουσικη παω μπουζουκι αρα ειναι παιχνιδακι
Τεχνολογια μου αρεσει ειδικα για τιν συχρονη και ΕΙΔΙΚΑ οταν φτιαχνουμε πραγματα
Θρησκευτικα εως τωρα μου αρεσουν γιατι ειχα καλουσ καθηγητες
Οικιακη Οικονομια και Καλλιτεχνικα για να παιρνας τιν ωρα σου ειναι . . .
τωρα παμε στα δυσκολα . ..
Νεα Ελληνικα ποτε δεν μου αρεσαν αν και παντα πρωτος ημυν στην ταξη . . αλλα τωρα που αρχιζουν και δυσκολευουν αρχιζω και τα μισω . . Αν και παλι πρωτος ειμαι . .
Αρχαία Ελληνικα οκ γιατι ειχα καλουσ καθηγητες εως τωρα
Κειμενα παπαγαλια και λιγη κατανοηση ειναι
Οδησσεια-Ιλιαδα-Ελενη σαν το παραμυθι ειναι
ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΡΑ......
μου αρεσε ι ιστορια παρα πολλη στιν πρωτη
στην δευτερα επειδη ομως ειχαμε μια καθηγητρια με ειδικες αναγκες(σοβαρα τωρα), για να φανταστειτε μασ εδεινε 10 φυλλαδια το κεφαλαιο και το μαθημα εκλεινε δεν μου αρέσαν
Στην τριτη αστα να πανε!!!Ειχαμε μια καθηγητρια απο το Σεπτεμβρη μεχρι Φεβραρη ΤΡΕΛΗ μεχρι που τιν Εδιωξε το Υπουργειο Παιδειας και μας εφεραν τωρα μια αλλη πολλα καλη αλλα ειναι εγκειος και θα φειγει φανταστητε πια 8α μας φερουν τωρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ουάου αυτό θα πει αναλυτικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αγαπήστε τα Ελληνικά! Αγαπήστε τον εαυτό σας για να είσαστε ισορροπημένοι και ευτυχίσμένοι

Τώρα που το λες , θα κάνω μια επανάληψη στα αραία από την Α' Υμνασίου.
Όπως είπε και ο Γιάννης Ψυχάρης : "Πρέπει να μελετήσουμε καλύτερα την Αρχαία Εληηνική για να καταλάβουμε την αξία της Δημοτικής [ δεν έχει (η Δημοτική) τόσες διαφορές απ' την σημερινή μιλούμενη γλώσσα , την Νεοελληνική].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι και εγώ θέλω να κάνω μία επαναληψούλα στην οριστική γιατί δεν θυμάμαι τπτ από μέση φωνή....Και εσύ τα ίδια?

όσο για τα αρχαία είναι υπερβολικά αυτά που μαθαίνουμε ειδικά φέτος. Πέρσι μου άρεχαν πολύ. Φέτος είναι πολύ δύσκολο το συντακτικό. Βασικά έχω μπερδέψει τους προσδιορισμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πληροφορικη μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ γιατι ειναι ο πατερασ μου ειναι προγραμματιστεισ και οπως λεμε το μηλο κατω απο την μηλια πεφτει

Σε apple προγραμματίζει;

:offtopic:

Βασικά είναι "πάρα πολύ" και "προγραμματιστής". Βάζε και τόνους και πρόσεχε το τελικό "ς"!

Φιλικά πάντα

Υ.Γ. Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα ΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ναι και εγώ θέλω να κάνω μία επαναληψούλα στην οριστική γιατί δεν θυμάμαι τπτ από μέση φωνή....Και εσύ τα ίδια?

όσο για τα αρχαία είναι υπερβολικά αυτά που μαθαίνουμε ειδικά φέτος. Πέρσι μου άρεχαν πολύ. Φέτος είναι πολύ δύσκολο το συντακτικό. Βασικά έχω μπερδέψει τους προσδιορισμούς

Συντακτικό, δύσκολο ;
Όχι δα.
Η γραμματική με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να θυμάμαι όλα όσα μαθαίνουμε . :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
αρχαια for never...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Συντακτικό, δύσκολο ;
Όχι δα.
Η γραμματική με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να θυμάμαι όλα όσα μαθαίνουμε . :mad:
Και τα δύο εμένα. Βασικά έχει πάρα πολλά είδη. Το καλό είναι ότι στην καθηγήτριά μας φτάνει να ξέρουμε πχ ετερόπτωτος σε γενική ή ετερόπτωτος σε αιτιατική και τα λοιπά .
Πάντως έχει και πολλές εγκλίσεις που είναι πολύ εκνευριστικό να θυμάσαι ΟΛΕΣ αυτές τις καταλήξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kim.Love31

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν αντέχω καθόλου την οικιακή οικονομία λόγο της δασκάλας μου όπως και τα μαθηματικά από την πρώτη φορά που άνοιξα το βιβλίο!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokroustis

Νεοφερμένος

Ο Prokroustis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Άνευ πλάκας, όλα ανεξαιρέτως τα μαθήματα είναι χρήσιμα και ωραία.
Στους περισσότερους μαθητές δημιουργείται αντιπάθεια προς κάποιο/α μαθήματα λόγω καθηγητή.
Χωρίς την πίεση και το άγχος για το βαθμό, μπορεί κάποιος να βρει τι πραγματικά του αρέσει.
Το μεγάλο λάθος του εκπαιδευτικού συστήματος είναι η μεγάλη εξειδίκευση από πολύ νωρίς που υποβάλλονται οι μαθητές. Το αποτέλεσμα, νέοι που δεν ξέρουν ορθογραφία, να μιλούν σωστά ή να κάνουν έναν απλό υπολογισμό.
Διαβάστε για τον εαυτό σας και όχι για το βαθμό, και θα πετύχετε στις εξετάσεις και στη ζωή σας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν αντέχω καθόλου την οικιακή οικονομία λόγο της δασκάλας μου όπως και τα μαθηματικά από την πρώτη φορά που άνοιξα το βιβλίο!!:mad:

Oι δάσκαλοι είναι στο δημοτικό. Στο γυμνάσιο και το λύκειο λέγονται ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. :iagree:



Μάθετέ το πια! Νευριάζω αφάνταστα να ακούω να λένε τους καθηγητές δασκάλους... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το χειρότερο μάθημα είναι (για εμένα και για τον Μ.Ο. των μαθητών)
τα ΑΡΧΑΙΑ.
Παρόλα αυτά με απογοητέυει το γεγονός ότι το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα βασίζεται στην παπαγαλία εξιδικευμένων και αρκετές φορές άχρηστων γνώσεων(γενικότερα ο τρόπος διδασκαλίας δεν είναι καλός) καθώς και οι υποδομές των σχολείων μας που σε κάποιες άλλες ανεπτυγμένες χώρες θα χρησίμευαν ως αποθήκες...:mad:
Βέβαια δεν :'(καθώς σκεύτομαι ότι σε κάποιες χώρες στην Αφρική ή Ασία για παράδειγμα είναι ζήτημα αν δίνεται έστω και η στοιχειώδης μόρφωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΗ:( ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Το χειρότερο μάθημα είναι τα Αρχαία..! ΤΕΛΟΣ:P
Θετικές επιστήμες 4ever!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το χειρότερο μάθημα είναι τα Αρχαία..! ΤΕΛΟΣ:P
Θετικές επιστήμες 4ever!!!!
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ! Αλλά και να μην εχει καποιος προτιμηση σε καποιο μάθημα, στη φυσική γίνονται πειράματα κτλ., Ενώ το μόνο που γίνεται στο μαθημα των Αρχαιων είναι : παπαγαλία (ειδικά στη γραματική:jumpy:...λύω,λύεις... ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φυσική..ΧΑΛΑΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ! Αλλά και να μην εχει καποιος προτιμηση σε καποιο μάθημα, στη φυσική γίνονται πειράματα κτλ., Ενώ το μόνο που γίνεται στο μαθημα των Αρχαιων είναι : παπαγαλία (ειδικά στη γραματική:jumpy:...λύω,λύεις... ...)
Γιατί μετάφραση μερικές πως νομίζεις ότι τι λένε. Επειδή φοβόνται να τι γράψουν κάπου ή να έχουν την κόλλα από κάτω τη μαθαίνουν παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Oι δάσκαλοι είναι στο δημοτικό. Στο γυμνάσιο και το λύκειο λέγονται ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. :iagree:



Μάθετέ το πια! Νευριάζω αφάνταστα να ακούω να λένε τους καθηγητές δασκάλους... :mad:


Ναι αλλά η λέξη "δάσκαλος" είναι πολύ πιο τιμητική για οποιονδήποτε εκπαιδευτικό. Λέμε "ο μεγάλος δάσκαλος (του Γένους)", όχι "ο μεγάλος καθηγητής".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Συμπληρώνω: ο Μέγας Διδάσκαλος. Ο Κοραής και ο Κοσμάς ο Αιτωλός: Οι μεγάλοι Διδάσκαλοι του γένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top