Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 118)
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 37 31.4%
  • Νεοελληνική Γλώσσα

    Ψήφοι: 5 4.2%
  • Κείμενα

    Ψήφοι: 9 7.6%
  • Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 22 18.6%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Βιολογία

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • Καλλιτεχνικά

    Ψήφοι: 8 6.8%
  • Μουσική

    Ψήφοι: 7 5.9%
  • ΣΕΠ - Τεχνολογία

    Ψήφοι: 12 10.2%
  • Γυμναστική

    Ψήφοι: 13 11.0%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 4 3.4%
  • Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 17 14.4%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 15 12.7%
  • Ξένη Γλώσσα

    Ψήφοι: 2 1.7%
  • Άλλο (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τ α καλύτερα είναι τα Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογί, Ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Τ α καλύτερα είναι τα Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογί, Ιστορία

Το topic αναφέρεται στα χειρότερα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ τα εννοώ γράφοντας αυτά που μου αρέσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Κ.Π.Α.:πιο μ@@@@@α μαθημα δεν υπαρχει!!!καλα,και αυτη που εχουμε ειναι τελειως βαρεμενη!!!αφηστε,για να σας την περιγραψουν θα παρει 3 σελιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κ.Π.Α.:πιο μ@@@@@α μαθημα δεν υπαρχει!!!καλα,και αυτη που εχουμε ειναι τελειως βαρεμενη!!!αφηστε,για να σας την περιγραψουν θα παρει 3 σελιδες

Τι είναι το Κ.Π.Α ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marpl

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό που πραγματικά μου προκαλούσε τα χειρότερα αισθήματα ήταν.....τα καλλιτεχνικά!
Ακούγεται παράλογο αλλά αυτή η γυναίκα όλο 15 μου έβαζε.....:mad: Ότι και να τις έλεγα από θεωρία, όσο συνεπής και να ήμουν στις χαζοεργασίες της, αυτή εκει.....!!!!!
Και να βλέπει ο μπαμπάς στο έλεγχο 17 κ 18 και ένα 15 να βγάζει μάτι...
Ποιά παιδιά να ταλαιπωρεί τώρα..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Για εμένα το χειρότερο μάθημα είναι η Αρχαία Ελληνική Γλώσσα.18 είχα στο 3μηνο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή + Γυμναστική..(ΛΟΛ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zatokrev

Νεοφερμένος

Ο Zatokrev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μίσησα τα Αρχαία με πάθος κάθε στιγμή του γυμνασίου και πάλεψα με κάθε ρανίδα δύναμης για να τα ξεχάσω μετά το τέλος της α' λυκείου.

Χαίρομαι που η ψηφοφορία με επιβεβαιώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πολλά όπως αρχαία, θρησκευτικά, γυμναστική ΚΑΙ ΟΙΚΙΑΚΗ!!!Τελείως βαρετό και άχρηστο...όπως και τα αρχαία!Ας μου πει κάποιος τι θα τα κάνουμε...?
όταν πεθάνουμε θα πάμε να βρούμε τους αρχαίους έλληνες?Προσωπικά δεν θα ήθελα να τους συναντήσω..Προτιμώ τον eminem..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχουμε ξανασυζητήσει τη χρησιμότητα των Αρχαίων. Οτι δεν διδάσκονται σωστά είναι γεγονός. Στα υπόλοιπα είσαι εντελώς λάθος. Στην τελική μετά απο 3 χιλιάδες χρόνια δεν θα θυμάται ΚΑΝΕΝΑΣ τον eminem που θα έχουν φάει τα σκουλήκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Έχουμε ξανασυζητήσει τη χρησιμότητα των Αρχαίων. Οτι δεν διδάσκονται σωστά είναι γεγονός. Στα υπόλοιπα είσαι εντελώς λάθος. Στην τελική μετά απο 3 χιλιάδες χρόνια δεν θα θυμάται ΚΑΝΕΝΑΣ τον eminem που θα έχουν φάει τα σκουλήκια...
Κοίτα εγώ καταρχάς λέω ότι ΕΜΕΝΑ δεν θα μου χρησιμεύσουν καθόλου τα αρχαία γιατί δεν είμαι θεωρητικής. Κατά δεύτερον έπρεπε να κάνουμε μόνο κατανόηση αρχαίων κειμένων και να μην μαθαίνουμε όλα εκείνα τα κατεβατά που στην τελική όλοι τα ξεχνάμε μετά το καλοκαίρι..Και επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να αλλάξει ο τρόπος παρά μόνο προς το χειρότερο μένω στην αρχική μου άποψη..
***όσο να αφορά τον έμινεμ ήταν μόνο ένα παράδειγμα...ΚΑΙ ΔΕΝ θα τον έχω ξεχάσει εγώ τουλάχιστον:nono:
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
το χειροτερο μαθημα ειναι τα καλλιτεχνικα γιατι ειναι χρονοβορα!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αχ τυχεροι ... κανετε και καλλιτεχνικα...:jumpy: παντως κατα τη γνωμη μου το πιο βαρετο μαθημα ειναι τα Θρησκευτικα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα εγώ καταρχάς λέω ότι ΕΜΕΝΑ δεν θα μου χρησιμεύσουν καθόλου τα αρχαία γιατί δεν είμαι θεωρητικής. Κατά δεύτερον έπρεπε να κάνουμε μόνο κατανόηση αρχαίων κειμένων και να μην μαθαίνουμε όλα εκείνα τα κατεβατά που στην τελική όλοι τα ξεχνάμε μετά το καλοκαίρι..Και επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να αλλάξει ο τρόπος παρά μόνο προς το χειρότερο μένω στην αρχική μου άποψη..
***όσο να αφορά τον έμινεμ ήταν μόνο ένα παράδειγμα...ΚΑΙ ΔΕΝ θα τον έχω ξεχάσει εγώ τουλάχιστον:nono:
:P:P:P

Δυστυχώς αυτό που λες, περι άμεσης χρησιμότητας του μαθήματος, αποκαλύπτει με τον πιο τραγικό αλλά εύγλωττο τρόπο τη λογική της επιφάνειας που σήμερα μαστίζει το εκπαιδευτικό σύστημα. Λες και όλη η ζωή σου αναλώνεται στα δύο χρονια κατευθύνσεων...Ο τρόπος που διδάσκεται το μάθημα έχει πολλά ελλατώματα, αλλά η απόρριψη του, αποφεύγωντας την προσπάθεια για να βελτιωθεί σε κάνει συνυπεύθυνη στην κατάντια όλου του συστήματος. Κλασικό φαινόμενο ελληνικού ωχαδερφισμού. Για τον Έμινεμ δεν θα σχολιάσω, δεν ειναι δα και καμιά προσωπικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Άκου και εμένα που δεν διάβαζα φέτος αρχαία και τώρα στρώθηκα γιατί είδα θα μου χρησίμευαν μέσα από διάορες σελίδες στο δίκτυο ή ΛΕΞΙΛΟΓΙΚΑ και το τονίζω αυτό διότι αν ξέρεις τα αρχαία η Γλώσσα θα σου γίνει 3 φορές πιο εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας παιδια εμενα παντως δεν μου αρεσει ο ομηρος-ηλιαδα-ελενη και κειμενα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γεια σας παιδια εμενα παντως δεν μου αρεσει ο ομηρος-ηλιαδα-ελενη και κειμενα:xixi:


Κάνουμε στην πρώτη Ελένη? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
οχι στην τριτη κανουμε και δεν ειναι δυσκολη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top