Ιδιαίτερα ή Φροντιστήριο;

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σε ιδιαιτερο μπορω να συγκεντρωθω πιο καλα.
Το ιδανικοτερο ειναι να κανεις ιδιαιτερα μαζι με εναν φιλο σου. Περναει ευχαριστα η ωρα και υπαρχει και ο ανταγωνισμος προς βελτιωση και των 2 πλευρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σε ιδιαιτερο μπορω να συγκεντρωθω πιο καλα.
Το ιδανικοτερο ειναι να κανεις ιδιαιτερα μαζι με εναν φιλο σου. Περναει ευχαριστα η ωρα και υπαρχει και ο ανταγωνισμος προς βελτιωση και των 2 πλευρων.
Μπα.Εγω παλια που εκανα εσκαγα στα γελια ολη την ωρα και δεν καναμε καθολου μαθημα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ βασικά έχω κάνει κ φροντιστήριο κ ιδιαίτερο!καμία σχέση το ένα με το άλλο.Ειδικά όταν ο μαθητής είναι καλός εγώ πιστεύω το ιδιαίτερο είναι πιο αποτελεσματικό γιατί στο φροντιστήριο οι μαθητές συνήθως δεν βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο κ είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να συμβαδίσουν στην ίδια ύλη,ασκήσεις κλπ!Στο ιδιαίτερο ο καθηγητής ασχολείται αποκλειστικά με την περίπτωση σου...Βέβαια όπως έχουν προαναφέρει κ τα παιδιά είναι ανάλογα με το πώς νιώθεις καλύτερα εσύ!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vaggos_93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως αν ο μαθητης εχει ορεξη για διαβασμα, οπου και να παει θα πετυχει.......... Προσωπικα θα παω φροντηστηριο σε κλειστο τμημα 4 ατομων. Θεωρω πως ειναι καλυτερα, δεν μπορει να εισαι ολη την μερα κλεισμενος μεσα στο σπιτι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
εγώ είμαι υπέρ του τμήματος...

όσο να ναι κυλάει η χρονιά πιο ομαλά,κάνεις και λίγο χαβαλέ(όσο είναι απαραίτητο) για να αποφορτίζεσαι από άγχος,βλέπεις διαφορετικές απόψεις στην λύση μιας άσκησης,υπάρχει αυτός ο συναγωνισμός που σε κάνει καλύτερο,δουλεύεις σε ομάδα,γράφεις διαγωνίσματα σε στιλ πανελληνίων που είναι απαραίτητο,βλέπεις κόσμο σε μια χρονιά που δεν βγαίνεις συχνά...

Γενικά είμαι υπερ του τμήματος και τώρα για την Γ'Λυκείου μπήκα σε όλα τα μαθήματα σε τμήμα(έκανα μαθηματικά και έκθεση ιδιαίτερο)...


αυτή είναι η άποψή μου και στην Α' λυκείου και στην Β'Λυκείου έχω επαληθευτεί...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άντι

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τίποτα απο τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως εγω προσωπικα, χωρις τα ιδιαιτερα δεν θα εγραφα με τιποτα τους βαθμους που εγραψα φετος στις πανελλαδικες (ειδικα στα Μαθηματικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άντι

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Για την α γυμνασίου που πας συμφωνώ...:)


Συγνώμη που εξέφρασα τη γνώμη μου άλλη φορά θα σε ρωτάω πριν το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλύτερα φροντηστήριο σε κλειστό τμήμα (4-5 άτομα). περνά η ώρα πιο αναλαφρα και συγχρόνως μαθαίνεις και από τις απορίες των αλλών πράγματα που ίσως δεν είχες προσέξει μόνος σου. τώρα αν σε κάποια μαθήματα δυσκολεύεται κάποιος περισσότερο ας κάνει και λίγες ώρες ιδιαίτερα (είχα κάνει στην φυσική και έκθεση)
βλέποντας και κάνοντας δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Καλύτερα ιδιαίτερο...
Η ώρα είναι πιο γεμάτη ενώ στο φροντιστήριο η ώρα είναι 45λεπτο, και από ότι έχω ακούσει, μέχρι να σταματήσει ο χαμός και να ξεκινήσει το μάθημα, τα 45' είναι κουτσουρεμένα...
Επιπλέον, πιστεύω ότι στα ιδιαίτερα, το μάθημα γίνεται πιο προσωπικό, γνωρίζεις καλύτερα τον καθηγητή, και δε φοβάσαι να ρωτήσεις για όλες τις απορίες σου...
Εμένα με ευχαριστεί το ιδιαίτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλύτερα ιδιαίτερο...
Η ώρα είναι πιο γεμάτη ενώ στο φροντιστήριο η ώρα είναι 45λεπτο, και από ότι έχω ακούσει, μέχρι να σταματήσει ο χαμός και να ξεκινήσει το μάθημα, τα 45' είναι κουτσουρεμένα...
Επιπλέον, πιστεύω ότι στα ιδιαίτερα, το μάθημα γίνεται πιο προσωπικό, γνωρίζεις καλύτερα τον καθηγητή, και δε φοβάσαι να ρωτήσεις για όλες τις απορίες σου...
Εμένα με ευχαριστεί το ιδιαίτερο...

Aυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ.Επειδή έκανα και θα κάνω και από τα δύο, και ιδιαίτερα και φροντιστήριο,το ιδιαίτερο είναι καλό σε αυτά που λέει και η συνονομάτη παραπάνω..Αλλά και πάλι είναι όπως τον βολεύει τον καθένα.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ φέτος είχα πρόβλημα με το φροντιστήριο μου..εντάξη δεν ήταν και πολύ σημαντική η χρονιά αλλά δεν άφησα κενά. Δεν είχαμε με τα άλλα παιδια το ίδιο επίπεδο και έτσι έκανα την θεωρεία πολλές φορές επανάληψη αφούλέγαμε τα ίδια και τα ίδια. Θα ήθελα να πάω σε άλλο φροντιστήριο που είναι στο κέντρο αλλά σκέφτομαι το λεωφορείο που πρέπει να παίρνω κάθε μέρα επειδή ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω κάποια μαθήματα που ξέρω οτι αξίζει να τα κάνω σε αυτό το φροντιστήριο εκεί και άλλα στο σπίτι. Για παράδειγμα φυσική και μαθηματικά ιδιαίτερο. Μήπως ξέρει κανείς πόσες ώρες χρειάζονται αν κάνεις ιδιαίτερα και πόσο σου παίρνουν την ώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Niente. Nada. Null. Rien.

Τίποτα από τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ φέτος είχα πρόβλημα με το φροντιστήριο μου..εντάξη δεν ήταν και πολύ σημαντική η χρονιά αλλά δεν άφησα κενά. Δεν είχαμε με τα άλλα παιδια το ίδιο επίπεδο και έτσι έκανα την θεωρεία πολλές φορές επανάληψη αφούλέγαμε τα ίδια και τα ίδια. Θα ήθελα να πάω σε άλλο φροντιστήριο που είναι στο κέντρο αλλά σκέφτομαι το λεωφορείο που πρέπει να παίρνω κάθε μέρα επειδή ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω κάποια μαθήματα που ξέρω οτι αξίζει να τα κάνω σε αυτό το φροντιστήριο εκεί και άλλα στο σπίτι. Για παράδειγμα φυσική και μαθηματικά ιδιαίτερο. Μήπως ξέρει κανείς πόσες ώρες χρειάζονται αν κάνεις ιδιαίτερα και πόσο σου παίρνουν την ώρα?



Εγώ κάνω ιδιαίτερο Μαθηματικά, φυσική, χημεία σε μια κοπέλα (και γενικής και κατεύθυνσης), μαζί με άλλα δυο άτομα και μου παίρνει 10 ευρώ την ώρα...

Όσο αφορά το πόσες ώρες, τώρα για τη Β' θα σου πω... Φυσική γενικής 1 ώρα, φυσική κατεύθυνσης 1 ώρα, μαθηματικά γενικής 2 ώρες (Άλγεβρα) και Μαθηματικά κατεύθυνσης 2 ώρες τη βδομάδα... Και ήταν υπεραρκετές...


Προς τον Civilara, που είναι και από τη Ρόδο...
Και αν δεν κάνουμε τίποτα, πώς θα βγει η χρονιά παρακαλώ???
Και με όλο τον ανταγωνισμό που υπάρχει, ειδικά στη Ρόδο (βλ. Πυθαγόρας, Ορόσημο κλπ) Εγώ προσωπικά, όχι δε θα το άντεχα... Τουλάχιστον με το ιδιαίτερο ξέρω ότι υπάρχει κάποιος σε περίπτωση που έχω απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Με τις ώρες που μου έδωσες σύγκρινα με τις ώρες που έκανα εγώ φέτος και είναι οι μισές άρα και στην τρίτη τάξη θα ισχύει αυτό.
Έχω ακούσει κάτι τιμές για την τρίτη...20-25 η ώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Με τις ώρες που μου έδωσες σύγκρινα με τις ώρες που έκανα εγώ φέτος και είναι οι μισές άρα και στην τρίτη τάξη θα ισχύει αυτό.
Έχω ακούσει κάτι τιμές για την τρίτη...20-25 η ώρα..


Κοίτα να δεις... Βιολογία που έκανα στη Β' για προετοιμασία της Γ' αυτός έπαιρνε 25 ευρώ το μάθημα, άρα 100 το μήνα, και ήταν ακριβά...
Μετά, έκθεση μου παίρνει 15 ευρώ...
Τα χρήματα δεν αλλάζουν ανάλογα με την τάξη... Εξαρτάται μόνο από τον καθηγητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω εχω εμπειρια και στα 2 μιας και εκανα ιδιαιτερα σε ολα τα μαθηματα και εκθεση μονο στο φροντηστηριο...
Κατετηξα στο συμπερασμα οτι τον μεγαλυτερο ρολο παιζει η ορεξη του μαθητη και η αντοχη του και οχι ο παραγοντας φροντηστηριο ή ιδιαιτερα...

(Αν ξαναδιαλεγα θα προτημουσα το φροντηστηριο λογω οργανωτικοτητας, αλλα και για οικονομικους λογους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και τα 2 (τα εκανα ολα στο φροντιστηριο, Αρχαια ειμασταν βεβαια μικρα γκρουπακια των 3)
και λιγο πριν το πασχα που διαπιστωσα οτι επρεπε να παρω φορα, αρχισα και 2 ωρες την εβδομαδα Λατινικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallenangel

Νεοφερμένος

Η fallenangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλυτερο τα ιδιαιτερα παρά το φροντιστηριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top