Τι ποτά πίνετε;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Με παρεα μονο. Πινω μονο ελληνικα παραδοσιακα ποτα (κρασι, ουζο, τσιπουρο) και καμια μπυριτσα.
Ασχημες συνεπειες δεν ειχα ποτε γιατι το αλκοολ δε με επηρεαζει καθολου.


Τελικα το ευκολοτερο πραγμα σε αυτον τον κοσμο ειναι να διαψευσεις τον εαυτο σου εν μια νυκτι. Τι ειπα? Πινω μονο παραδοσιακα ?
Λοιπον, ερχομαι απο ενα παρτακι μολις τωρα και παρτε μια λιστα με τι ακριβως με ποτισανε.
3 σφηνακια τεκιλα
1 τεκιλα
1 σφηνακι τζιν
1 τζιν
2 σφηνακια vodka
1 vodka
2 μοσχοφιλερα

Μπορει να ηταν κι αλλα, δε θυμαμαι.

Οπως βεβαια ειπα, φυσικα ολα αυτα δεν κουνησαν καθολου το κεφαλι μου. Ειναι ακομα στη θεση του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παρότι δεν έχω πιεί ποτέ ποσότητες αλκοόλ, έχω δοκιμάσει άρκετά είδη ποτών (κανένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα). :s


Επειδή το αλκοόλ επιδρά στα κύτταρα του εγκεφάλου, καλό είναι να μην πολυπίνουμε, ιδίως σ' αυτήν την ηλικία που ο εγκέφαλος αναπτύσσεται (μιλάω κυρίως για κάτω των 16).

Πιστεύω ότι το ποτό έχει τη δική του τέχνη, θέλει μέτρο κι αυτό αποκτάται με το χρόνο.

Δεν βιάζομαι να μεγαλώσω, μιας και έχω διαπιστώσει ότι ο κόσμος των μεγάλων δεν είναι και τόσο ωραίος για να τον μιμηθώ από τώρα.;)


(πω,πω, κι άλλη συνομίληκη!)






Επίσης, το αλκοόλ προκαλεί βλάβες στο ήπαρ και καταστρέφει τα κύτταρά του.
Έχει επίσης αρνητικές συνέπειες και στο στομάχι και στο ουροποιητικό σύστημα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Πίνω πολλά και διάφορα αλλά έχω μείνει σε 3-4 βασικά...
Βότκα
Μartini
Μπύρα (η οποία μπορώ να πώ ότι με πειράζει)
Από κάνενα σφηνάκι τεκίλα....


Όσο για το αν έφτασα ποτέ στο σπίτι μεθυσμένος..μπορώ να πώ πως ναι...
Στην γιορτή ενώς φίλου μου ανοίξαμε μπουκάλι σε ένα bar...Ήπια 5 ποτά από αυτό..
Μετά πήραμε και από 5 σφηνάκια...Καλά ήμουν μέχρι εδώ...
Μετά όμως από αυτά το μαγαζί μας κέρασε άλλους 2 γύρους με σφηνάκια αλλά έλα ντε που δεν ήξερα τι ήταν και στάνταρ ήταν διαφορετικά...Ήπια γύρω στα 15-17 σφηνάκια άντε και τα 5 ποτά..Πριν βγώ από το μαγαζί ένιωθα μια χαρά...Στο δρόμο για το σπίτι όμωςςςςςςς!!:)
Μια από την μια μεριά του δρόμου και μια από την άλλη...Πάλι καλά δεν με είδε και κανένας...Όταν έφτασα τελικά στο σπίτι και άρχισα να γελάω με τον περίεργο τρόπο που με είδε ο πατέρας μου,πήγα και κατάφερα να βγάλω τα ρούχα μου και κοιμήθηκα...

ΑΑΑ!Την επομένη είχαμε και παρέλαση..Χαχαχαχα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πολυ σπανια πινω αλκοολουχα ποτα... Απο τα ωραιοτερα: Baylies, North, Τζιν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ πίνω ελάχιστα και μόνο με σκοπό να μεθύσω, γιατί δε μ'αρέσει ιδιαίτερα η γεύση του αλκοολ ώστε να το κάνω past-time :P Έχω μεθύσει με μαυροδάφνη (στην διήμερη πέρισυ :D) ρακόμελα και ουίσκι (Μαρίνα /whistle :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μπλιαχ ! Δε μ'αρέσουν τα αλκοολούχα ποτά !! Σε παρτάκια ενώ οι υπόλοιποι πίνουν smirnoff κτλ κτλ εγώ την coke μου ή κανένα χυμό πορτοκάλι, lol.

Mόνο το κόκκινο κρασί μ'αρέσει !! :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τα περισσοτερα αλκοολοθχα μ' αρεσουν πολυ...Γενικα πινω τα παντα εκτος απο whisky το οποιο σιχαινομαι!:sick:
Τα αγαπημενα μου ειναι vodka, ursus, malibu, τεκιλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
(πω,πω, κι άλλη συνομίληκη!)






Επίσης, το αλκοόλ προκαλεί βλάβες στο ήπαρ και καταστρέφει τα κύτταρά του.
Έχει επίσης αρνητικές συνέπειες και στο στομάχι και στο ουροποιητικό σύστημα.
:)


Αυτα για τους σαπιοκοιλιαδες. Εμεις λιιιιιιγο πινουμε για να ευφρανθουμε!:P (piou???:P)
Τεσπα, θα συμφωνησω με τη συνομιληκη σου. Το ποτο ειναι τεχνη. Μεχρι τα 20 επιτρεπονται οι βλακειες και τα παραστρατηματα. Απο κει και περα ο σωστος αντρας εχει το ποτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω πολύ συχνά. (είμαι και μικρό παιδί)


Θυμάμαι όμως, ότι 3 φορές στη ζωή μου έχω γίνει ΠΙΤΑ.

1) Στη βάφτιση του αδερφού μου. (στην Κρήτη που τον βαφτίσαμε, υπάρχει το έθιμο της μονοποσάς ;) )

2) Στο γάμο του νονού μου. (και αυτός στην Κρήτη, ήταν 5 τα ξημερώματα και ήπια σχεδόν μισό μπουκάλι κρασί γιατί ήμουν βλαμένος)

3) Χτες! (με 2 ολόγιομα ποτήρια του κρασιού μπύρα, δλδ σχεδόν 3 κουτάκια)

Κοίτα ότι ήπιες αρκετά για την ηλικία σου ήπιες. Αλλά δεν λές και ΠΙΤΑ τα 3 κουτάκια μπύρα ή το μισό μπουκάλι κρασί. Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει Πίτα ποτέ, συνήθως πίνω σπάνια 3-4 φορές τον μήνα, μπύρα ή Gordon. Από μπύρα το περισσότερο που είχα πιει ήταν 3,5 μπουκάλια αλλά μόνο με έπιασε νύστα δεν έκανα χαζομάρες ούτε άρχισα να χορεύω :D. Συνήθως πίνω 1-2 μπουκάλια. Gordon πίνω συνήθως έξω και συνέχεια 1 αφού είναι με φίλους και είναι ακριβό (πολύ ελαφρύ πάντως). Τώρα αν πίνω με παρέα εξαρτάται, τις περισσότερες φορές με παρέα, αλλά τυχαίνει μερικές φορές να θέλω να πιω λίγο πριν κοιμήθω. Πιστεύω πάντως ότι λίγο ποτό βοηθάει πάντα όχι στην υπερβολή βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Gordon's Space εννοείς; Γιατί το σκέτο δεν είναι και πολύ ελαφρύ :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Gordon's Space εννοείς; Γιατί το σκέτο δεν είναι και πολύ ελαφρύ :P .

ναι, παράλειψης μου, δεν είμαι μεθύστακας να περνάω το βαρρύ για ελαφρύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Κοίτα ότι ήπιες αρκετά για την ηλικία σου ήπιες. Αλλά δεν λές και ΠΙΤΑ τα 3 κουτάκια μπύρα ή το μισό μπουκάλι κρασί. Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει Πίτα ποτέ, συνήθως πίνω σπάνια 3-4 φορές τον μήνα, μπύρα ή Gordon. Από μπύρα το περισσότερο που είχα πιει ήταν 3,5 μπουκάλια αλλά μόνο με έπιασε νύστα δεν έκανα χαζομάρες ούτε άρχισα να χορεύω :D. Συνήθως πίνω 1-2 μπουκάλια. Gordon πίνω συνήθως έξω και συνέχεια 1 αφού είναι με φίλους και είναι ακριβό (πολύ ελαφρύ πάντως). Τώρα αν πίνω με παρέα εξαρτάται, τις περισσότερες φορές με παρέα, αλλά τυχαίνει μερικές φορές να θέλω να πιω λίγο πριν κοιμήθω. Πιστεύω πάντως ότι λίγο ποτό βοηθάει πάντα όχι στην υπερβολή βέβαια.


Έχω γίνει μια φορά πίτα. Ήπια αρκετό αψέντι (πάνω από 200ml) και για 2 μέρες είχα παραίσθησεις, λογής λογής. Από πιλάφια και χανουμάκια μέχρι και γω δε ξέρω τι :lol:


Μη μπλέξετε ποτέ με φοιτητοπαρέα ... (προς τους μικρότερους απευθύνομαι προφανώς. Όχι, δεν είμαι μεθυσμένος τώρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Καλοκαίρι: 1 ποτήρι κρασί, 6 σφηνάκια τεκίλα, 4 ποτήρια ουίσκι και στα καπάκια 2 αψέντι. Με πήρε ο ύπνος με την μάπα μες τον καμπινέ και για 2 μέρες δεν ήξερα που πατάω και που βρίσκομαι. Ένιωθα ότι το κεφάλι μου ήταν τόσο βαρύ που έπεφτε απ τους ώμους μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλοκαίρι: 1 ποτήρι κρασί, 6 σφηνάκια τεκίλα, 4 ποτήρια ουίσκι και στα καπάκια 2 αψέντι. Με πήρε ο ύπνος με την μάπα μες τον καμπινέ και για 2 μέρες δεν ήξερα που πατάω και που βρίσκομαι. Ένιωθα ότι το κεφάλι μου ήταν τόσο βαρύ που έπεφτε απ τους ώμους μου.

LMAO, ελπίζω να κάνεις πλάκα, καλά δεν σου ήρθε να ξεράσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
LMAO, ελπίζω να κάνεις πλάκα, καλά δεν σου ήρθε να ξεράσεις;

Τι νομίζεις περίμενα να συμβεί όταν με πήρε ο ύπνος με τν μούρη στην λεκάνη ας πούμε? Είναι χειρότερο όταν δεν ξερνάς, εγώ είχα τρελή ανακατωσούρα αλλά δεν μ αρεσει να βάζω δαχτυλο για να ξεράσω, οπότε περίμενα αλλά δεν ερχόταν. Αυτός που ήρθε ήταν ο Μορφέας που με πήρε γλυκά στην αγκαλιά του ενώ ήμουν με την μούρη στον καμπινέ.:( Ευχαριστώ από τα βάθη της ψυχής μου την φίλη μου που με περιμάζεψε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω γινει πλεων ενα σφουγκαρι που ρουφαει μπυρα... Και δεν καταλαβενω και τπτ πια...
Ακρεες καταστασης;... Μια φορα το καλοκαιρι, ειχα χασει το μετριμα σε μπυρες και σφυνακια αλλα ειμουν μια χαρα (καλα, με ειχε πιασει αλλα σε νορμαλ επιπεδα) οσοπου σε καπια φαση αιστανομαι πολυ χαλια. Λεω στην κοπελα να φυγουμε απο το μαγαζι, φευγουμε, παμε παρακατω σε ενα σχολειο μπαινουμε στην αυλη και καθομαι σε κατι σκαλακια. Μετο που καθομαι σχεδων αρχιζω να ξερναω. Απο εκει και περα εγω τα θυμαμε σαν να ξερναγα, να περασαν 2-3 λεπτα, να περε τηλ η κοπελα μου εναν φιλο μου και σε λιγα δευτερα να ειχε φτασει και να με μαζευει, αλλα προφανος αυτες ητανε 2-3 ωρες,και γινανε πολυ περισσοτερα...
Εκτος απο αυτο δεν εχω τπτ ακρεο... Γενικα επειδη δεν πινω σκληρα ποτα δεν με πιανουν ασχημα, απλα περναω ωραια. Και οταν πινω σκληρα ποτα με πιανουν μεν, αλλα με καλο τροπο.
Βεβαια αρκετες φορες εχω ξερασει οχι λογο του οτι ειμουν μεθυσμενος οσο δεν παει, αλλα επειδη ειχα φαει οσο δεν πηγενε και εμετα κατευασα και καμποσες μπυρες, αλλα αυτο ειανι καλητερο:P Ξερνας, φευγουν ολα, και εχεις περιθοριο για περισσοτερο ποτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κοίτα ότι ήπιες αρκετά για την ηλικία σου ήπιες. Αλλά δεν λές και ΠΙΤΑ τα 3 κουτάκια μπύρα ή το μισό μπουκάλι κρασί. Εγώ προσωπικά δεν έχω γίνει Πίτα ποτέ, συνήθως πίνω σπάνια 3-4 φορές τον μήνα, μπύρα ή Gordon. Από μπύρα το περισσότερο που είχα πιει ήταν 3,5 μπουκάλια αλλά μόνο με έπιασε νύστα δεν έκανα χαζομάρες ούτε άρχισα να χορεύω :D. Συνήθως πίνω 1-2 μπουκάλια. Gordon πίνω συνήθως έξω και συνέχεια 1 αφού είναι με φίλους και είναι ακριβό (πολύ ελαφρύ πάντως). Τώρα αν πίνω με παρέα εξαρτάται, τις περισσότερες φορές με παρέα, αλλά τυχαίνει μερικές φορές να θέλω να πιω λίγο πριν κοιμήθω. Πιστεύω πάντως ότι λίγο ποτό βοηθάει πάντα όχι στην υπερβολή βέβαια.

Το μισό μπουκάλι κρασί το ήπια όταν ήμουν 8 χρονών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτες ειναι οι βλακειες...Να ποτιζεις τα μωρα που δε μπορουν ουτε καν να εχουν κριση της επιλογης τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Σήμερα είναι παραμονη..θα την περάσω με τους φίλους μου. Tι σημαίνει αυτό? ποτό μεχρι τελικής πτώσης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Σήμερα είναι παραμονη..θα την περάσω με τους φίλους μου. Tι σημαίνει αυτό? ποτό μεχρι τελικής πτώσης :D

Ωχ..Άντε να δώ πως θα πάω σπίτι σήμερα..
Λέω να μην πιώ πολύ..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top