Anime και manga

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

Ποιο; Το unlimited συμπαθητικό αλλα δεν ξετρελαίνει, το Advent Children είναι τελείως άκυρο σαν ταινία, το animated που το συνόδευε μου άρεσε όμως, το OVA τι λέει; Έχω δει μόνο ένα επισόδειο.

Το spirits within πάντως ήταν θεικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είδα το Ergo Proxy.
Θεϊκό, απίστευτος κόσμος, απίστευτο συναίσθημα.
Έχει και μουσική απο radiohead.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Wow anime topic!! :P

Ας πω και γω ένα πρόχειρο top 10

1) Wolf's Rain ( Kiba <3 )
2) Ninja Scroll
3) Flame of Recca
4) Berserk
5) Love Hina
6) Plawres Sanshiro (το γνωστό Jumaru ,εποχές Junior TV :P )
7) Escaflowne
8) Hellsing
9) Death Note
10) Texhnolyze
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το μανγκα το διαβάζεις; Αν ναι απο πού; Έχω χάσει και το μέτρημα στα επισόδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν τα πολυσυμπαθω, βασικα τα βαριεμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το μανγκα το διαβάζεις; Αν ναι απο πού; Έχω χάσει και το μέτρημα στα επισόδεια.

Με manga δεν ασχολούμαι καθόλου δυστυχώς.Όταν λες ότι έχεις χάσει το μέτρημα στα επεισόδια τι εννοείς?25 δεν είναι μονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Με manga δεν ασχολούμαι καθόλου δυστυχώς.Όταν λες ότι έχεις χάσει το μέτρημα στα επεισόδια τι εννοείς?25 δεν είναι μονο?

Το anime ναι και κόβει πριν τελειώσει (καταραμένη λογοκρισία).
Στο manga λέω, έχει γύρω στα 300 chapters/επισόδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Στην γερμάνια έβλεπα πολύ το Detective Conan


Όσο για το FF το Advent Children είδα και τρελάθηκα :P βασικά πολύ μου αρέσουν και τα sound tracks :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
γιούπι, anime/manga τόπικ!

*σοβαρή*

Λοιπόν,
manga:
Death Note <3
άρχισα Bleach αλλά το ψιλοβαρέθηκα
Fairy Tale
και διάφορα χαζούλια shoujo που δεν θυμάμαι καν πώς τα λένε.

Από anime,
Neon Genesis Evangelion
Monster
Sayonara Zetsubo Sensei
He is my Master :D
Taro the dragon boy (καλά που βρήκατε το όνομα, τι όμορφο που ήταν)
Howl's moving castle
Ghost in the Shell (τα δυο πρώτα, νομίζω)

και ένα άλλο που είχε έναν τίτλο σχετικό με την κοκκινοσκουφίτσα.

(Μάνοοοο, θα μου δώσεις το Ergo Proxy παρακαλώ? :xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Anime

Irresponsible captain tylor
welcome to nhk
Monster
Nana
Gto
Trigun
Elfen lied

Manga

Paradise kiss
Gto early years
Confidential Confessions
Death note
kare kano
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Tελειωσα προσφατα το Chrono Crusade. Καλούλι ήταν. Δεν ψόφησα.
Επίσης τελειώσα τα Shadowstar Narutaru. :P Για γερά νεύρα και στομάχια (episode 12...πραγματικά έλεος το σενάριο :P) Πολύ έξυπνο παρόλαυτα.

@ Βeautiful Loser: Nanaaaaaaaaa <3333
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εμένα δεν μ' αρέσουν.
Μια φίλη μου που έχει πωρωθεί, μου είχε δώσει κάτι κομιξ αλλά τα βαρέθηκα.
Ούτε τέτοια επεισόδια βλέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εμένα δεν μ' αρέσουν.
Μια φίλη μου που έχει πωρωθεί, μου είχε δώσει κάτι κομιξ αλλά τα βαρέθηκα.
Ούτε τέτοια επισόδια βλέπω...

Εξαρτάται βέβαια και το anime Πάντα, μερικά απλά δεν βλέπονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εξαρτάται βέβαια και το anime Πάντα, μερικά απλά δεν βλέπονται :P
Σωστό κι αυτό.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω λεω να αρχισω deathnote{με εχουν πρηξει κατι φιλοι μου}αλλα δεν ξερω...Αξιζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cronos

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι, αξίζει. Μόνον το manga όμως, κατά τη γνώμη μου. Το anime είναι λιγάκι "γρήγορο" , ενώ του λείπει ... ατμόσφαιρα. :)

Μιας και το αναφέραμε, σε όσους εκεί έξω αρέσει η ατμόσφαιρα, το μυστήριο και η επιστημονική φαντασία, σας προτείνω ανεπιφύλακτα να δοκιμάσετε το ergo proxy anime. ήταν η πόρωση μου αυτα τα χριστούγεννα (ένα επισόδιο μεταξύ επαναλήψεων :-p ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Α μια που το πες, το Ergo Proxy βλέπω τώρα, είμαι στο επεισόδειο 10 :D

Πολύ μαρέσει το intro του :)

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=4oT2W3gaUBc"]https://www.youtube.com/watch?v=4oT2W3gaUBc[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cronos

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι, το intro ήταν ιδιαίτερα καλό. Μιας και είσαι ακόμα στη μέση, μια συμβουλή ... προσοχή σε ό,τι γίνεται και λέγεται γιατί μπορεί να καταλήξεις να μην καταλαβαίνεις τίποτα στο τέλος :)
By the way καλή ιδέα να ποστάρεις το intro, το χρειαζόμουν να το ακούσω και σήμερα :-p (δεν έχω προλάβει ακόμα να ξεπεράσω την ...πόρωση, βλέπεις. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Α μια που το πες, το Ergo Proxy βλέπω τώρα, είμαι στο επεισόδειο 10 :D

Πολύ μαρέσει το intro του :)

https://www.youtube.com/watch?v=4oT2W3gaUBc
ακομα κι εδω το ποσταρες?:xixi:
πολυ ωραιο το intro οντως:no1:
εχω κατεβασει τα πιο πολλα επεισοδια..
αν και εχω δεν εχω προλαβει να δω και πολλα..

(να ναι καλα ο Μιχαλης που μου το προτεινε:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Yattaaaa! Συγγνωμη που ανοιξα καινουργιο τοπικ :(
Λοιποοοον Comedy, Nana, xxxHOLiC , Honey and Clover , Hellsing , Elfen Lied , Deathnote , Bleach , 5cm per second, fma ,Vampire Knight, Sola ,Blood+,Sayonara Zetsubou Sensei , Bleach , One Piece , Naruto, Samurai x , School Days , Ergo Proxy , Chi's sweet home,Lucky Star,Lovely Complex,Rec και πολλα πολλα πολλα αλλα :) Χμμμ ξερω ενα πολυ καλο ελληνικο φορουμ αλλα δεν ξερω αν γινεται να ποσταρω τη διευθυνση . Admins help και συγγνωμη :(

Εχω δει ολα τα παραπανω και εχω να πω πως
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ SCHOOL DAYS! A-νου-σι-ο.
Το Rec οκεη, δεν ψοφησα, δεν ηταν και κανενα αριστοργημα.
Τα lucky star ηταν εθιστικα με εναν απαραδεκτο τροπο :P
To Εrgo Proxy βαρεθηκα να το τελειωσω.
Naruto, okey, αν εξαιρεσεις τα fillers.
Εν πασει περιπτωσει, απο αυτα που γραφεις αξιζουν πανω απ ολα Nana, Lovely Complex, Death Note και FMA. Αντε χαρισματικα και το Sola.
To Ηellsing παντως το βρηκα τραγικα υπερτιμημενο, και χωρις κατι το ιδιαιτερο. Οπως ΚΑΙ το Bleach. Σιγα το concept δηλαδη και το σχεδιο. Πολυς ντορος για το τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top