Anime και manga

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ΡΕ ΘΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΩ?:lol:
τεσπα ποκεμον και μονο ποκεμον.
ααα ναι εχω τιν βιντεοκασετα του princess mononoke.ωραιο ειναι αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει ο τιτλος που κολλαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrist16

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παλιότερα έβλεπα και Sailor Moon, Dragonball, και Pokemon (κλασσικά) στην τηλεόραση. Είχα πολύ καιρό να ξαναδώ anime, ώσπου πριν από λίγο καιρό μου είπε ένας φίλος για το Naruto το οποίο φένεται πολύ καλό, και είμαι στο 50 επεισόδιο. Τώρα κατεβάζω τα υπόλοιπα. Αλλά έχω ακούσει πολλά για το Bleach και το Death Note. θα τα ψάξω...

Ένας φίλος μου είπε ότι είχε δει το τελευταίο επεισόδιο Sailor Moon στο Ant1, τα ξημερώματα, και την έδειχνε γυμνή, γι' αυτό μάλλον δεν το έδειξαν άλλη ώρα. Ξέρετε τίποτα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
DN, samurai champloo ειναι απ τα πιο καλα που εχω δει


αλλα τιποτε δε συγκρινεται με
Neon genesis evangelion (ultimate pwnage)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Soul Eater
Δείτε το όπως και δήποτε.
Έχω δει 2-3 επεισόδια, αλλά μου φαίνεται πολύ εξωπραγματικό. Μάλλον δεν είναι του στυλ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
προτείνω με 1000 το Ghost Hound, το Lovely Complex (αν σας αρέσουν τα comedy :D ), το ef- a tale of memories, το KIBA και το Ergo Proxy (αν κι εγώ το βαρέθηκα, είναι καλό!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πρόσφατα κατέβασα το Starship Troopers το Anime.
Πανάρχαιο, του 89 αλλα είναι ωραίο γιατί ο κόσμος του είναι της εποχής (εν τάξει αν εξαιρέσεις τα Mechs)

Μου θύμιζε λίγο Άρτσυ

Επίσης μιας και μίλησα για αρχαίο σχέδιο δείτε οπωσδήποτε το Berzerk.
Απίστευτα σκηνικά και πολύ καλογραμμένο σενάριο. Επίσης το Manga (και νομίζω και το Anime) είναι εξολοκλήρου φτιαγμένα στο χέρι (χωρίς χρήση computer για backgrounds κτλ που κάνουν άλλα Manga).
Επικό απλά.

Και μιας και είπα για Computer Generated, δείτε και το Gantz. Θεϊκό σενάριο απλά. Θυμίζει αρκετά Quake Arena.

To Neon Genesis Evangelion το είχα δει αλλα για να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε. Μου φάνηκε πολύ δήθεν στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
αν θελετε πολυ καλο σχεδιο πρεπει να δειτε το Atama Yama. ειναι σαν ταινια μικρου μηκους(μολις 10') εμπνευσμενη απο εναν παλιο ιαπωνικο μυθο... ειχε παρει μερος σε ενα φεστιβαλ το 2002.. ειναι σαν μιουζικαλ μιας και την περισσοτερη ωρα τραγουδαει ο "αφηγητης".. ειναι παρα πολυ ωραιο και υπαρχει στ youtube:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alxdc

Νεοφερμένος

Ο alxdc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ένα άλλο με μια μητέρα που έγινε δράκαινα και το παιδί του την έψαχνε πως λέγεται, θυμάσαι; Το έβλεπα συνέχεια μικρή και με έχει σημαδέψει.

Μάλλον λές το Taro, The Dragon Boy.

Δείτε Monster. Αυτά :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
DN Και Elfen Lied έχω δει, ειδικά το Elfen lied μου αρέσει γιατί είναι μες στο αίμα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το Cowboy Bebop ειναι παρα πολυ ωραιο! SPACE COWBOY :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnes

Νεοφερμένος

Η Agnes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Yattaaaa! Συγγνωμη που ανοιξα καινουργιο τοπικ :(
Λοιποοοον Comedy, Nana, xxxHOLiC , Honey and Clover , Hellsing , Elfen Lied , Deathnote , Bleach , 5cm per second, fma ,Vampire Knight, Sola ,Blood+,Sayonara Zetsubou Sensei , Bleach , One Piece , Naruto, Samurai x , School Days , Ergo Proxy , Chi's sweet home,Lucky Star,Lovely Complex,Rec και πολλα πολλα πολλα αλλα :) Χμμμ ξερω ενα πολυ καλο ελληνικο φορουμ αλλα δεν ξερω αν γινεται να ποσταρω τη διευθυνση . Admins help και συγγνωμη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Δείτε Monster. Αυτά :thanks:

Βαρετό, το παράτησα στο 3ο/4ο επεισόδιο.

Επίσης να ξαναπώ ότι σε όποιους άρεσε το Death Note _πρέπει_ να δούνε το Code Geass:P

Agnes, FMA manga/anime?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
ένα άλλο με μια μητέρα που έγινε δράκαινα και το παιδί του την έψαχνε πως λέγεται, θυμάσαι; Το έβλεπα συνέχεια μικρή και με έχει σημαδέψει.
Κι εμένα.... :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Κι εμένα.... :xixi:

Το ανιμε που ψαχνετε,ονομαζεται:

Τάρο - Ο Γιος Της Δράκαινας (Tatsu no ko Tarô)-[1979]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Επίσης να ξαναπώ ότι σε όποιους άρεσε το Death Note _πρέπει_ να δούνε το Code Geass:P
Code Geass πολύ ωραίο (ειδικά όπως έχει εξελιχθεί) αλλα το death note δεν το φτάνει imho. Bέβαια έχει και μάχες με mechas οπότε...:P

Tο άνιμε είχε θεικότατο τέλος (με είχε αφήσει πολύ μαλάκα) αλλα το μάνγκα που συνεχίζεται είναι κορυφαίο.

Επίσης για manga βρείτε να διαβάσετε Gantz και Berzerk (είναι λίγο καφρίλες και τα δύο)
Δείτε και το witchblade

Y.Γ. Το bleach το χουνε κάνει απόλυτη βλακεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Το ανιμε που ψαχνετε,ονομαζεται:

Τάρο - Ο Γιος Της Δράκαινας (Tatsu no ko Tarô)-[1979]
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!!κάθομαι τώρα και το βλέπω στο youtube... τι αναμνήσεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alxdc

Νεοφερμένος

Ο alxdc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Βαρετό, το παράτησα στο 3ο/4ο επεισόδιο.

Man παράτησες μια σειρά 70+ επεισοδίων στο 4ο, τσέκαρε τις βαθμολογίες που έχει πάρει σε όλα τα γνωστά anime related sites και δες τουλάχιστον μέχρι το 15. Πολύ ανώτερο από το DN με το εντελώς προβλεπόμενο τέλος:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Y.Γ. Το bleach το χουνε κάνει απόλυτη βλακεία.

Από 7 Οκτωβρίου τελειώνουν τα fillers και βγαίνει κανονικό επεισόδιο.

Man παράτησες μια σειρά 70+ επεισοδίων στο 4ο, τσέκαρε τις βαθμολογίες που έχει πάρει σε όλα τα γνωστά anime related sites και δες τουλάχιστον μέχρι το 15. Πολύ ανώτερο από το DN με το εντελώς προβλεπόμενο τέλος:xixi:

Τι να σου πώ.. προχωρούσε πραγματικά πολύ αργά και χωρίς κανένα ενδιαφέρον.. Θα βρώ τώρα το dvd που τα έχω όλα τα eps και θα του ρίξω μια ματιά ακόμα. Ελπίζω ως το 15 να έχει αρχίσει τίποτα καλό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
εγω εχω δει ολα τα dragonball(ειναι η αγαπημενη μου σειρα γενικα).Εχω τρελη πορωση με αυτο το anime.το βλεπα μικρος, και το προηγουμενο καλοκαιρι ειδα σε 2 βδομαδες απο την αρχη ολα τα επεισοδια, μεχρι το τελευταιο επεισοδιο στο GT.
επισης εχω δει ποκεμον:P
Και φετος στην αρχη του καλοκαιριου ξεσκονισα τις 3 πρωτες σεζον του digimon.

Επι της ουσιας, δεν βλεπω anime οπως fma,claymore,bleech κτλ.
μονο αυτα που τα'βλεπα μικρος και εμειναν στη μνημη μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Final Fantasy FTW
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top