Πώς σας φαίνονται τα Λατινικά;

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
πρώτη λυκείου κάνετε λατινικα??:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα δηλαδη που μου φαινονται ωραια εχω ψευδαισθησεις?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EiRiNi<3

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
οπως τ παρει κανεις....εσενα σ'αρεσουν εμενα οχι..γουστα ειναι αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνονται αρκετά εύκολα αλλά οχι τόσο όσο μου λέγανε πέρσι!
Οκ είναι πιο ωραία απο τα αρχαία αλλά δεν νομίζω οτι είναι και το πιο γελοίο μάθημα που υπάρχει!
Πάντως αν το διαβάζεις συστηματικά ένα 18-19 το παίρνεις...
Φιλικά
candygirl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
είναι εύκολα πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ειναι τραγικα ευκολα.Εγω σ'ολα τα διαγωνισματα εχω γραψει 20(Ε,ρε,να γραψω τοσο και στο τελος:P)!Ακομα και στις μεταφρασεις δεν αντιμετωπιζω το παραμικρο προβλημα!Αν και η αληθεια ειναι πως η χρησιμοτητα τους περιοριζεται στο να κανουμε μοστρα στους θετικοτεχνολογικους:D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
:P Πράγματι , για αυτό και μόνο μαθένονται τα Λατινικά.
Τώρα αν είναι έυκολα , είναι σχετικό και αυτό , όπως και όλα τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εμενα δηλαδη που μου φαινονται ωραια εχω ψευδαισθησεις?:(

και βέβαια δεν έχεις ψευδαισθήσεις όπως το πάρει κανείς. Άλλοι τα θεωρούν γελοία και άλλοι τα θεωρούν πανδύσκολα. :)

εγω εκτος του οτι τα θεωρω αχρηστα...τα βρήσκω και δύσκολα...απο την στιγμη που μπηκε στο παιχνιδι παθητικη φωνή κ πλαγιος λόγος είναι ανυπόφορα!!!

για πλάγιο λόγο δεν έχω κάνει ακόμα αλλά την παθητική φωνή????? Πιστεύω πως είναι εύκολη....
Λοιπόν θεωρώ ότι όλα αρχίζουν από τη γραμματική... Αν δεν ξέρεις καλή γραμματική το έχασες το παιχνίδι..Ούτε πλάγιο λόγο μπορείς να κάνεις ούτε τίποτα..... Το θέμα όμως είναι ότι παλεύονται και ότι άν προσπαθήσει κάποιος μπορεί να πετύχει ένα καλό βαθμό στα λατινικά..... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αρχικά μου φαινόντουσαν πολύ δύσκολα,όσο όμως εξοικειώνομαι με αυτά,φτιάχνει η κατάσταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yannis

Νεοφερμένος

Ο yannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια εμενα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ευκολα αν κατσεις κ διαβασεις κ δν αφησεις κενα ετσι?γιατι αλλιως το εχασες το παιχνιδι..το μονο που χρειαζεται στα λατινικα ειναι μεθοδικο διαβασμα και συνεχεις επαναληψεις,τιποτα αλλο..κ εξαλλου ειναι ενα μαθημα που δεν πρεπει να χασεις βαθμο κ που μπορεις να γραψεις πολυ καλα στις πανελληνιες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
πάντως εμένα μου φαίνονται γελοία τα λατινικά εύκολα μπορείς να πάρεις 20 πιστεύω είναι θέμα διαβάσματος απλά δεν πρέπει να έχεις κενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΕ

Νεοφερμένος

Η ΖΩΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πο΄λύ. Πιστεύω και ότι είναι θέμα και του καθηγητή. Εμείς δεν έχουμε καλή καθηγήτρια, αλλά αν τα διαβάζεις συστηματικά από την αρχή της χρονιάς, δεν θα έχεις πρόβλημα του χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Εμενα μου φαινονται λιγο δυσκολα...και δεν μ' αρεσουν κιολας..
Βασικα ουτε και εμεις εχουμε καλη καθηγητρια στο σχολειο και δεν διαβαζα συστηματικα δυστηχως..το καλοκαιρι πρεπει να ριξω διαβασμα λοιπον..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
λοιπόν και εγώ στην αρχή ήμουν στην ίδια κατάσταση... μετά συνειδητοποίησα όμως πως αν δεν στρωθώ φέτος του χρόνου θα είναι χειρότερα... γι'αθτό νομίζω διάβασμα θέλουν μόνο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria91

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κι εγω φετος ηρθα σε επαφη με τα Λατινικα για πρώτη φορά και μου φανηκαν πολυ δυσκολα γιατι ο καθε κανονας (στη γραμματικη) εχει κ μια εξαιρεση... Ευτυχως, βεβαια, εκανα ιδιαιτερα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ένα είναι σίγουρο,είναι το μάθημα που δεν πρόκειται πότε να γράψω 20,πάντα θα κάνω την καθιερωμένη χαζομάρα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
διαβασμα χρειαζεται μονο παιδια..αν διαβασεις θα γραψεις καλα δεν υπαρχει περιπτωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefterisimo

Νεοφερμένος

Ο Lefterisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στήν αρχή ήταν λίγο δύσκολα αλλά μετά συνηθίζεις!!!;)
Τα ουσιαστικά δεν είναι και τα πιο δύσκολα, αλλα τα ρήματα έχουν κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.:) Άν τα πάρεις με καλό μάτι απο την αρχή, μετα είναι έυκολα!:no1:Αλλά εννοείται πως θέλουν αρκετό διάβασμα!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spring_mx

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ πάντως πιστεύω πως τα λατινικά είνια πολύ εύκολα αν διαβάζεις.....!!! Αν και δεν τρελαίνομαι γιατί η μεγάλη μου αγάπη είναι να γίνω φιλόλογος...!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_vissi

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τα λατινικα ειναι πολυ ευκολα!
Τουλαχιστον τωρα στην αρχη!τα κανουμε στο φροντιστηριο και ειναι γελοια!με ενα διαβασμα 5 λεπτων εμαθα να κλινω ρηματα α και β συζυγιας στον ενεστωτα και να κλινω ουσιαστικα α κλισης!
αυτο το σαββατοκυριακο εχω να διαβασω και ουσιαστικα β κλισης...αλλα οκ!νομιζω οτι θα ειναι κι αυτα ευκολα απ'οτι τα ειδα στο φροντιστηριο λιγακι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top