Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Καλησπέρα! Τι βοηθήματα έχετε και προτείνετε; Εγώ έχω του Μπάρλα Μαθηματικά κατεύθυνσης και γενικής και των Σαββάλα Φυσική Κατ. Αυτά μου έχουν πει οι καθηγητές μου, αλλά ενδιαφέρομαι να ακούσω και άλλες γνώμες για άλλα βοηθήματα που είναι καλά και αξίζει να αγοραστούν και κυρίως στα μαθηματικά, φυσική και έκθεση (αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick4brit

Νεοφερμένος

Ο nick4brit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
(αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο γιατί η καθηγήτριά μου στην έκθεση μού δίνει φωτοτυπίες -κυρίως κείμενα- από παντού και θέλω να έχω συγκεντρωμένη τη θεωρία).

Για έκθεση έχω να προτείνω τον Πειστικό Λόγο του Κούτρα....
Είναι πολύ καλό βοήθημα....!!!

Για τα άλλα δεν ξέρω...
Είμαι θεωρητικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Για το βοήθημα περί μαθηματικών έχω κάνει ολόκληρη ανάλυση εδώ

Για φυσική σου συνιστώ ή του Δημόπουλου από ΕΟΣΚ ή του Μαθιουδάκη από Σαββάλα.

Για έκθεση σου συνιστώ ανεπιφύλαχτα του "Μπατσινά - Λούλου" από εκδόσεις Ζήτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skylos20

Νεοφερμένος

Ο Maloftis giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κοιτα για Φυσικη μαθιουδακης με 100
Για μαθηματικα εχω μια σειρα απο βιβλια...
1)Σαββαλας1-αλεξανδρος π τραγανιτης
2)μαθηματικα διαφορικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
3)μαθηματικα ολοκληροτικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
4) απο μεταιχμια... Θεματα παννελινιων!
Αξιζουν τα βιβλια~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
μαθηματικα μπαιλακης(ΛΙΒΑΝΗΣ),φυσικη τσουνης (ΕΟΣΚ),εκθεση οι 2 τομοι λογοσ σπουδη...γενικα τα καλυτερα βιβλια ειναι αυτα του ΕΟΣΚ...να τα προτιματε...με εξαιρεση του δημοπουλου στη φυσικη που δεν λεει και πολλα απο ασκησεις...αλλα απο θεωρια-παρατηρησεις-μεθοδολογια ειναι φοβερο..δεν μιλαω για το βιβλιο επαναληψης του δημοπουλου αλλα τους 2 τομους πρωτης αναγνωσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostwant3d

Νεοφερμένος

Ο mostwant3d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
από φυσική υπάρχει κάποιο με μεθοδολογίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω για φυσικη, σε βασικο σταδιο εξασκησης παντα, πολυ καλος ειναι ο Σαββαλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Για την Εκθεση: Ζακυνθινος, Λαμπρακος, Μητρουλιας{ΚΕΔΡΟΣ} (το βιβλιο δεν παιζεται!!!)
Για μαθηματικα και φυσικη συμφωνω στα: Τραγανιτης{Σαββαλας}, Μαθιουδακης{Σαββαλας}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Για την Εκθεση: Ζακυνθινος, Λαμπρακος, Μητρουλιας{ΚΕΔΡΟΣ} (το βιβλιο δεν παιζεται!!!)
Είναι καλό όντως; Πείτε και οι άλλοι βρε παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatoo

Νεοφερμένος

Ο tatoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποιο βοήθημα προτείνεται για απόφοιτο που να καλύπτει την ύλη, ασκήσεις - λύσεις σχολικού ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κοιτα για Φυσικη μαθιουδακης με 100
Για μαθηματικα εχω μια σειρα απο βιβλια...
1)Σαββαλας1-αλεξανδρος π τραγανιτης
2)μαθηματικα διαφορικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
3)μαθηματικα ολοκληροτικος λογισμος (μετης καββαδιας ευσταθοπουλος)
4) απο μεταιχμια... Θεματα παννελινιων!
Αξιζουν τα βιβλια~



Ωχ... Ο μέτης έχει γράψει βοήθημα;;;; Ήταν ο καθηγητής μου στο σχολείο!!! Επίσης έχει γράψει και το σχολικό!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Για έκθεση ΛΟΓΟΥ-ΣΠΟΥΔΗ.
Δεν είναι βοήθημα για βιβλιοθήκη,είναι καθαρά και μόνο ένα βιβλίο για να γράψεις έκθεση στις πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγώ λέω να πάρω βοηθήματα για μαθηματικά-φυσική μια και με τα υπόλοιπα 4 μαθήματα των πανελληνίων θεωρώ πως θα τα βγάλω πέρα,με διάβασμα φυσικά(ίσως στη πορεία πάρω και τίποτα για έκθεση,θα δούμε).

Από μαθηματικά μου έχουν προτείνει από εκδόσεις σαββάλα,του Σκόμπρη και των Στεργίου-Νάκη.
Από φυσική Δημόπουλο και Μαθιουδάκη.

Επειδή δε ξέρω πολλά από βοηθήματα,λένε τα παραπάνω? Έχετε μήπως καμιά εναλλακτική πρόταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emily

Νεοφερμένος

Η Emily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι για μαθηματικά του στεργίου-νάκη είναι τ αγαπημένο μου!!!! τα λάτρεψα τόσο πολύ τα μαθηματικά της τρίτης λυκείου που 8α συνεχίσω να ασχολούμαι με αυτά αν και πέρασα βιολογικό.. και για αυτό φταίει ο νάκης.. :P βέβαια για αρχή ο μπάρλάς πιστεύω είναι ο καλύτερος... για φυσική τώρα είναι αυτά που είπες πιστεύω.. είχα αγοράσει και άλλα οπως π.χ. του γκρίτζαλη και του κάτσικα αλλά γίνονται κάπως περίπλοκα χωρίς να είναι απαραίτητο και για μένα τουλάχιστον το μόνο που έκαναν ήταν να με αγχώσουν.... όταν βέβαια 8α έχεις τελείωσει την ύλη και θα κανεις επαναλήψεις το καλύτερο πιστεύω είναι το θέματα για επανάληψη εκδόσεις σαββάλα... καλό κουράγιο σου εύχομαι και καλή δύναμη ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω ενα βοηθημα το οποιο να αναλυει ολα τα θεματα που ειναι στην υλη, να εχει αντωνυμα-συνωνυμα, σχεδιαγραμματα και κυριως αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχει ''ετοιμες'' εκθεσεις για να εχω μια αποψη για το πως τελοσπαντων πρεπει να γραφτει.Εχετε να προτεινετε κανενα η δεν αξιζει τα λεφτα του σ αυτο το μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
https://www.praxisgroup.gr

Δες τις σημειώσεις θεωρίας Γ Λυκείου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ποιου συγγραφεα γιατι εχει αρκετα ο Σαββαλας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
"Έτοιμες" εκθέσεις, μην περιμένεις να βρεις σε βοηθήματα, ή τουλάχιστον μην περιμένεις να βρεις αρκετές. Κυρίως σχεδιαγράμματα έχουν. Όμως, έχω να προτείνω ένα βοήθημα Έκθεσης από τις εκδόσεις Γρηγόρη (είναι εκδόσεις αποκλειστικά θεωρητικών βιβλίων) που έχει σε κάθε ενότητα, όχι μεν θέμα και υποδειγματική απάντηση αλλά άρθρα που περιλαμβάνουν διάφορα σχετικά... Ψαξ'το να δεις αν σου κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top