Σημαιοφόροι

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Κοίταξε γενικά είμαι κατά της τρομολαγανείας των ΜΜΕ, αν και το παράδειγμα που μου έφερες με βρίσκει με το μέρος τους, δεν φταίει πάντα όμως η μια πλευρά αν μια μερίδα της άλλης δεν έχει την ικανότητα του σκεπτικισμού και της σωστής κρίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου φαίνεται ρεαλιστικό αυτές οι απαντήσεις να αντιπροσωπεύουν ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών, και προφανώς επέλεξαν εσκεμμένα να τοποθετήσουν αυτές στο βίντεο ώστε να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού, όταν οι έφηβοι ξέρουν περί γκαγκά αντί για ιστορία.

Δεν είναι όμως πολύ παράξενο ότι παρ'ότι όπως μας παρουσιάζουν υπάρχει ένα τόσο μεγάλο ποσοστό "πανάσχετων" μαθητών,δεν ξέρει κανείς μας,κανέναν απ'αυτούς? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εγώ (δυστυχώς) ξέρω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου φαίνεται ρεαλιστικό αυτές οι απαντήσεις να αντιπροσωπεύουν ένα μεγάλο ποσοστό μαθητών, και προφανώς επέλεξαν εσκεμμένα να τοποθετήσουν αυτές στο βίντεο ώστε να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού, όταν οι έφηβοι ξέρουν περί γκαγκά αντί για ιστορία.

Από πότε τα ΜΜΕ ενδιαφέρονται "να φανεί για άλλη μια φορά η έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού";;

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι περισσότεροι μαθητές που απαντάνε λάθος στην κάμερα το κάνουν για πλάκα, στην ουσία "δουλεύουν" τους δημοσιογράφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δεν μου φάνηκε κάτι τέτοιο, και γενικά αν μ' έβγαζε η κάμερα πανελληνίως θα προσπαθούσα να φανώ πιο "έξυπνη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Oasis,κατά πάσα πιθανότητα θα πρόκειται για περίπτωση.Τα κανάλια το παρουσιάζουν σαν να είναι η συντριπτική πλειοψηφία.Θες π.χ. να μου πεις ότι οι 9 στους 10 γνωστούς σου δε γνωρίζουν?

Btw,wtf means "έκπτωση του ηθικοπνευματικού πολιτισμού"? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Πώς λέμε λόγου χάριν ο έκπτωτος άνθρωπος; Το ουσιαστικό του επιθέτου που είναι η έκπτωση, προφανώς όχι αυτή στα προϊόντα!
Φυσικά και δεν θέλω να πω ότι 9 στους 10 δεν γνωρίζουν, ξέρω όμως περιπτώσεις ατόμων που όχι μόνο δεν γνωρίζουν αλλά και μπερδεύουν τα γεγονότα της 28ης με αυτά της 25ης ή ξέρουν το ΟΧΙ αλλά όχι σε ποιούς το είπαμε και για ποιό λόγο, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Τι κερδίζεις σπάζοντας ένα αντικείμενο?Is it naturally evil? :hmm:
όχι ρε πλάκα κάνω:P, το πήρες και στα σοβαρά
τέλος πάντων δεν θα πω τίποτα έχω βαρεθεί να μιλάω για τέτοια θέματα αυτές τις μέρες,κουράστηκα,αφήνω εσένα να τα πεις μια που είσαι ακόμα ορεξάτος,:D στο κάτω κάτω μια χαρά τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Well,και αυτοί που ξέρουν πότε έγινε τι,δεν έχουν και καμιά ιδιαίτερη knowledge.Για παράδειγμα,αν τους ρωτήσεις γιατί ο δικτάτορας Μεταξάς έκανε το πρωτοφανές να μη δώσει τη χώρα στους λοιπούς φασίστες της Ευρώπης,θ'αρχίσουν να σου λένε για τον "βαθύ του πατριωτισμό" και b*llshit,δεν πρόκειται να σου πει κανείς ότι πολύ απλό ήταν υποχρεωμένος να το κάνει,εντεταλμένος απ'αυτούς που τον ανέβασαν,the British Empire. :)
Καταλαβαίνω την έννοια της λέξης,το πρακτικό νόημα της φράσης δεν πιάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Πολύ σωστά έφερες το παράδειγμα με τον Μεταξά κι εγώ αυτό προσδιορίζω ως γνώση του αντικειμένου. Απλά τα βασικά είναι η αναγκαία γνώση, για μικρούς-μεγάλους, για όσους έχουν αποφασίσει να μην ακολουθήσουν τον δρόμο της μόρφωσης, για τους Έλληνες του εξωτερικού, για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στα σχολεία που θα συγχωνευτούν δεν θα έπρεπε την μια φορά να είναι ο πρώτος από το ένα σχολείο και την άλλη ο πρώτος από το άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
καημο που τον εχετε ομως! :P
εδω δεν θα εχετε βιβλια και κοιτατε τις παρελασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στα σχολεία που θα συγχωνευτούν δεν θα έπρεπε την μια φορά να είναι ο πρώτος από το ένα σχολείο και την άλλη ο πρώτος από το άλλο;

Όχι φυσικά το δίκαιο θα ήτανε οι 2 πρώτοι γενικά ανεξαρτήτως σχολείου της προηγούμενης χρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Πραγματικά,το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει στην Γ' λυκείου,είναι,αν θα είμαι σημαία ή όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
omgggg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Aντε και κρατας τη σημαια και περνας παρελαζοντας με ενα ψευτικο χαμογελο και στρατιωτικο βηματισμο, μπροστα απο τους επισημους της πολης σου... Και τι καταλαβες:P?? Αχ βρε παιδια κατι κολληματα που τα 'χετε ωρες ωρες... Γιατι στην τελικη, αν δε σε δει η κατινα γειτονισσα στη σημαια, τοτε θα εχεις υποστει ενα τεραστιο πληγμα:P!! Σοβαρευτειτε και μη γινεστε σαν αυτους που κοροιδευουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πού το βρίσκετε το κακό;
Τον άλλον αυτό τον νοιάζει.

Πιστεύω ότι θα πάει με κλήρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
σορρυ αν σας σκανδάλισα. ούτε εμένα με ενδιαφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά μια ερώτηση έκανε το παιδί και πέσατε να τον φάτε :worry: Δεν είδα κάτι στο μήνυμά του που να υπονοεί ότι το πιο σημαντικό πράγμα για εκείνον είναι να γίνει σημαιοφόρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντία

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτό που προσωπικά δεν καταλαβαίνω είναι που βλέπετε το λάθος στην επιβράβευση που αποτελεί για τα παιδιά η σημαία. Το να την κρατήσουν δε νομίζω ότι είναι αυτοσκοπόή αιτία να είναι καλή μαθητές α΄π μόνο του σα γεγονός. Δεν πα΄τουν όμως να το βλέπουν σαν επιβράβευση των προσπαθειών τους. Άλλωστε ποιο είναι το μήνυμα που παίρνουν όταν συμμαθητής τους με μικρότερη βαθμολογία τους παρακάμπτει σε μια κλήρωση; Ότι αρκεί να είναι πιο τυχεροί και όχι απαραίτηταπιο ικανοί; Η άμιλλα θέλει και αναγνώριση νομίζω. Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ορίζουμε 1ο ή 2ο και στα αγωνίσματα. Να κάνουμε και εκεί μια κλήρωση και όποος είναι ο πιο τυχερός θα βγει πρώτος κ.τ.λ .Και δεν καταλαβαίνω την απαξίωση ως προς τη σημαία. Γιατί δεν είναι σημαντικό να θέλουν να την κρατήσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top