Γενικό - Λυσάρια.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
υπάρχουν όμως αρκετές γερμανικές επιχειρήσεις και εταιρείες στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπαρχουν πιο πολλες αμερικανικες ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
αν δεν υπήρχαν πιο πολλές αμερικάνικες, θα ξεκινούσαμε να μαθαίνουμε αγγλικά πριν μάθουμε καλά καλά τα Ελληνικά? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτο δε λεμε? Οι γερμανικες δεν ειναι πλειοψηφια. Αλλα βγηκαμε λιγο OFF.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia

Νεοφερμένος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μήπως θα μπορούσε κανείς να μου βρεί λυσάρια της 2 γυμνασίου ???
τι να τα κανεις τα λυσαρια????? δεν χρειαζονται !!!!
:nono::nono::nono::s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogos81

Νεοφερμένος

Ο gogos81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
στη 3η γυμνασιου δεν δινουνε λυσαρι μαθηματικων...
και ειμαι τοσο σκραπας!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas

Νεοφερμένος

Ο Κίμωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
First post!Τωρα τα λυσαρια δε ειναι οτι εχουν απαντησεις μονο στις ακησεις του Βιβλιου.Εκει εχει ασκησεις ειτε για να προετοιμαστεις αν γραφεις κανενα τεστ κι σου εχει ερωτησεις ωστε να μη μαθαινεις να λες παπαγαλια κι να μη μαθαινεις παπαγαλια.Εγω για φυσικη χρισιμοποιω το <λυσαρι>του Νεκταριου Πρωτοπαπα που ειναι εκδοσεις Πατακη.Εχει μαζι κι ενα βιβλιαρακι με τις απανατησεις του σχολειου.Εκει εχει εξηγηση της θεωριας,ερωτησεις κι ασκησεις για να εξασκηθεις.Τελος χρησιμοποιω το βοηθιτικο βιβλιο για τα Αρχαια των Β.Μπακλαβα(ωραιο ονομα)κι Α.Κοκοβινου,εκδοσεις Πατακη που εχει λεπτομερη μεταφραση των κειμενων,εξηγηση ολων των λεξεων του λεξιλογικου πινακα κι σε βοηθαει πολυ στη γραμματικη.Ελπιζω να σε βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdriver

Νεοφερμένος

Ο xdriver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια αν έχει κανείς βοηθήματα για φιλολογικά στον υπολογιστή μπορει να τα ανεβάσει πουθενά για να τα κατεβάσω ( για Γ γυμνασίου) γιατί είμαι σκράπας

Να φανταστητε είχα σε όλα τα θετικά 19 και 20
αλλα στα φιλολογικά 11 μέχρι 14 (εκτός απο ιστορία όπου ειχα 17)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για δες https://pi-schools.sch.gr/gymnasio/ νομίζω θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Φίλε μου από ότι θυμάμαι στον Γυμνάσιο δίνανε Λυσάρια μαθηματικών πάντα...
ακριβώς
και να μην δίνουν οι λύσεις υπάρχουν στο πίσω μέρος
αλλά είναι μόνο για επαλήθευση
δεν σου λέει πώς να βρεις το αποτέλεσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτό πλέον έχει καταργηθεί γιατί το βιβλίο το εκδιδει ιδιώτης. Άμα ζητήσεις λυσαρι θα σου πούνε να πας να το πάρεις από τον κύριο Πατάκη όπου κάνει κάνα 20ευρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ λυσάρια χρησιμοποιώ στα μαθηματικά(Για να ελέγχω τις ασκήσεις!) στα αρχαία για την μετάφραση, Στην ιλιάδα τα κείμενα και την γλώσσα απλά βλέπω τις απαντήσεις για να πάρω ιδέες και προσθέτω δικά μου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και στην φυσική και στην χημεία!!!Πώς το ξέχασα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Τι λιγα βρε!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Στη γλώσσα στις εκθέσεις βλέπω και εγώ την γραμμένη έκθεση (από βοηθημα)για να δω ύφος και επίπεδο λεξιλογίου και να "δανειστώ" 1-2 ωραίες ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kolokot13

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αμα ξέραμε που υπάρχουν σε σένα θα τα δίναμε? χαχχαχαχχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Παιδιά είναι απαραίτητα, μην ακούω βλακείες τύπου
-ααα εγώ δεν έχω τι πράγματα είναι αυτα?
Μα τα λυσάρια δεν είναι μόνο για "λύσεις ασκήσεων" αλλά και για επιπλέον ερωτήσεις, σύνοψη θεωρίας και περετέρω εξήγηση των όσων λέει το σχολικό βιβλίο. Ειδικά στην Ιλιάδα και στα κείμενα έχουμε πολύ ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Στα κείμενα κυρίως , μόνο από βοήθημα να διαβάζεις αν δεν κάνεις σημειώσεις την ώρα του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και στην ιλιάδα, έχει πολλά σχόλια. Αλλά και στην Γλώσσα έχει πολλές συμβουλές για την έκθεση που χρειάζονται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheEarthWalkeR

Νεοφερμένος

Ο TheEarthWalkeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εμεις τι να πουμε που ειμαστε γ'γυμνασιου και κανουμε βιβλια τις πρωτης εεε\1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top