Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
  • Όλες το ίδιο είναι

    Ψήφοι: 18 12.3%
  • Η Α' γυμνασίου

    Ψήφοι: 54 37.0%
  • Η Β' γυμνασίου

    Ψήφοι: 26 17.8%
  • Η Γ' γυμνασίου

    Ψήφοι: 48 32.9%

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να θυμίσω ότι το θέμα είναι για το ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο Γυμνάσιο. ;)


Πάντως δεν θεωρώ ότι η Α' Γυμνασίου είναι τόσο εύκολη, μιας και αλλάζει η νοοτροπία που ο μαθητής είχε συνηθίσει απ' το δημοτικό. Εγώ είχα βγάλει εκεί το χαμηλότερο βαθμό μου. :(

Αντίθετα θεωρώ τις άλλες δύο πιο εύκολες μιας κι υπάρχει η σχετική εξοικείωση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
+1, άντε να δούμε πως θα τα πάω στο λύκειο τώρα που το ξεκινάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
νομίζω η ευκολότερη είναι η 2α γυμνασίου (από το γυμνάσιο ) γιατί έχεις ήδη συνηθίσει το γυμνάσιο και δεν αγχώνεσαι για το λύκειο. Όσο για το λύκειο θα δω σε ένα χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις;Γιατί έτσι;Εγώ απ΄όσο θυμάμαι στην πρώτη γυμνασίου ήμουν πολύ χαλαρός..Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος,απλά να ξεχάσεις την νοοτροπία του Δημοτικού.

ε εσενα μπορει να σου φενεται ετσι και γω ειχα αγχος!! καμα σχεση με το δημοτικο ...:no1:

εγω νομιζω πως η 2τερα τάξη είναι η ευκολότερη αν και ακόμα δεν την έκανα:D γιατί έχω συνη8ησει τους δάσκαλους και έχω καταλάβει λίγο πολύ τι παίζεται όποτε!!! 8α τελειώσει και αυτό !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μάλλον εξαρτάται και σε τι καθηγητές θα πέσεις. Εμείς στην πρώτη, που είναι και η πιο δύσκολη τάξη κατά τη γνώμη μου ή καλύτερα από την εμπειρία μου, είχαμε και στα 5 φιλολογικά έναν παπά που δεν είχε καθόλου παιδαγωγικές μεθόδους ούτε και γνώσεις. Μας σήκωνε όρθιους στον πίνακα (ακόμα και για την ιστορία) και σημείωνε στο μπλοκάκι. Μας έβαζε 500 ασκήσεις στην Οδύσσεια κάθε φορά και σε κάθε μάθημα έπρεπε να βρίσκαμε μέσα στο κείμενο πραγματολογικά στοιχεία, μεταφορές κλπ. Ε εγώ φταίω μετά να πάω να αντιγράψω το βοήθημα; Να μην μιλήσω για αδικίες σε βάρος μου για να βοηθήσει έναν ανιψιό ενός φίλου του να "αναδειχθεί". Να έχεις γράψει τα ίδια με τον άλλο και να σου λέει εσένα ότι δεν έγραψες αυτό ενώ εσύ το είχες γράψει και να σου λέει μετά χαρακτηριστικά: "Εγώ δεν ανεβάζω βαθμούς, μόνο κατεβάζω!" (τελικά μίλησα :)) Να έρχεσαι εσύ από το δημοτικό και ο άλλος αντί να σου δείξει την ωραία πλευρά του γυμνασίου να σε γεμίζει άγχος. Ευτυχώς από ό,τι έμαθα έχει πάρει σύνταξη (Γλυτώσανε τα παιδιά!) Τα είπα και ξαλάφρωσα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
οντος εχει σχεση ο κα8ηγητης ! αλλα εμεις χανουμε τους δικους μας και εχουμε αλλους :( δεν πειραζει 8α τα βγαλω περα ... πανω που συνη8ησα...αχ πολυ κριμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντος στην Δευτερα εβγαλα τον καλητερο βαθμο... :P
Αλλα περα απο αυτο πιστευω πως ολες ειναι περιπου το ιδιο. Οι καθηγιτες μας ελεγαν οτι η δευτερα ειναι η πιο δυσκολη, αλλα εγω την βρικα πιο ευκολη απο την Τριτη. Η πρωτη δεν θυμαμε καν πως ητανε.... πολυ χαβαλες παντος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Mariachi

Νεοφερμένος

Ο Ρωμανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η Β' είναι η ευκολότερη.


Sorry για τα greeklish, δεν μου επιτρέπει Ελληνικά το πληκτρολόγιό μου (δεν είμαι στο δικό μου pc)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η Β' είναι η ευκολότερη.

που το ξέρεις? Γύρισες από το μέλλον και το λες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas

Νεοφερμένος

Ο Κων/νος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εγώ νομίζω όλες ίδιες είναι.... εύκολες (καλά όχι γελοίες αλλά βατές)... απλά χρειάζεται συστηματικό (όχι πολύωρο) διάβασμα και να μην έχεις άγχος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εγώ νομίζω όλες ίδιες είναι.... εύκολες (καλά όχι γελοίες αλλά βατές)... απλά χρειάζεται συστηματικό (όχι πολύωρο) διάβασμα και να μην έχεις άγχος....

Πιο διαβασμα ρε φιλε;... Εγω δεν ειχα ανοιξει βιβλιο στο γυμνασιο και δεν ειχα παει ουτε μια ασκηση.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ πιστέυω πως γενικά θέλει ένα κάποιο διάβασμα το Γυμνάσιο για να τα πάει κανείς καλά και στο Λύκειο... Ε, εντάξει μην τρελαινόμαστε κιόλας, αλλά όχι να τα φορτώνουμε στον κόκορα.:)

Σαν τάξη πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη η Δευτέρα γιατί στην πρώτη είναι κάπως τα πράγματα γιατί τα παιδιά έχουν συνηθίσει στη νοοτροπία του δημοτικού, ενώ στην τρίτη είναι κάπως πιο δύσκολα, αφού είναι η τελευταία τάξη του Γυμνασίου. Εμένα πάντως η δευτέρα μου φάνηκε ευκολότερη!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ πιστέυω πως γενικά θέλει ένα κάποιο διάβασμα το Γυμνάσιο για να τα πάει κανείς καλά και στο Λύκειο... Ε, εντάξει μην τρελαινόμαστε κιόλας, αλλά όχι να τα φορτώνουμε στον κόκορα.:)

Σαν τάξη πιστεύω ότι είναι πιο εύκολη η Δευτέρα γιατί στην πρώτη είναι κάπως τα πράγματα γιατί τα παιδιά έχουν συνηθίσει στη νοοτροπία του δημοτικού, ενώ στην τρίτη είναι κάπως πιο δύσκολα, αφού είναι η τελευταία τάξη του Γυμνασίου. Εμένα πάντως η δευτέρα μου φάνηκε ευκολότερη!:xixi:


Λογικο ειναι ... αφου ειναι στην "μεση" ειναι μετρια απλα την κανουμε ... ενο η τριτη νομιζω πως ειναι κατι παραπανω η πρωτη ηταν ΧΑΛΙΑ δεν ξεραμε που παταμε βασικα η ταξη μου δεν ξερω για αλλους παντως εμεις ειμασταν :lol: ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν έχω πάει και σε πολλές τάξεις !!! Φέτος πήγα γυμνάσιο και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο!!!Πάντως ειναι πολύ πιο ωραία από ότι στο δημοτικό!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εμενα ευκολοτερη μου ειχε φανει η Γ'.Και εγραψα κ τους καλυτερους βαθμους απο ολα τα αλλα χρονια του σχολειου στις εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
δεν έχω άποψη !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πάντως η Α' είναι η πιο δύσκολη λόγω προσαρμογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου η ευκολότερη είναι η 1η Γυμνασίου γιατί ναι μεν υπάρχει το πρόβλημα της εξοικείωσης αλλά είσαι και ψαρωμένος\η οπότε πέφτεις με τα μούτρα στο διάβασμα(Έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ).Άσε που τα μαθήματα είναι τραλαλα...Δεν έχει και Φυσική και Χημεία,τα Αρχαία είναι πανεύκολα και γενικά τα μαθήματα είναι σχετικά εύκολα λόγω του ότι τα παιδιά μπαίνουν για πρώτη φόρα στο Γυμνάσιο και δεν έχουν ακόμα τον κατάλληλο δείκτη ευφυίας να τα κατανοήσουν όλα.Αυτά από μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μη μας θίγεις το ΙQ μην τα πάρω... :P Όσο για τα μούτρα στο διάβασμα... μάλλον θα συμφωνήσω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πρός θεού δεν έθιξα τον δείκτη ευφυίας σας, απλά έβαλα μέτρο σύγκρισης με τις υπόλοιπες τάξεις του Γυμνασίου(2α.3η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top