Σε ποιά μαθήματα να δώσω παραπάνω βαρύτητα;

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπορεί σας παρακαλώ να μου πεί κάποιος σε ποιά μαθήματα να δώσω την παραπάνω σημασία φέτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
όλα τα μαθήματα είναι σημαντικά αλλά βέβαια αυτά που θέλουν την περισσότερη σημασία είναι τα βασικά δηλαδή ιστορία , ελληνικά , μαθηματικά και τα φυσιογνωστικά (ξέρεις εσύ για τα φυσιογνωστικά ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ παρα πολύ :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ πάντως θεωρώ και τα Αρχαία σημαντικά, καθώς άμα δεν πάρεις σωστές βάσεις από την πρώτη γυμνασίου, μετά θα σου φαίνονται βουνό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Mπα, εγώ στην Α' γυμνασίου είχα 20 στα αρχαία και τωρα έχω 11 :P Είναι εύκολο να καλυφτούν τα κενά της πρώτης, μετά όμως θέλει προσοχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Α' Γυμνασίου

Σημασία έχει επίσης με το τι σ' αρέσει σε γενικές γραμμές.
Με έκθεση (Νεοελληνική Γλώσσα) θα πρέπει να ασχοληθείς σίγουρα. :no1:


Έπειτα έχουμε δύο "σχολές": τα θεωρητικά και τα πρακτικά.
Θεωρητικά: Αρχαία από πρωτότυπο, Αρχαία από μετάφραση, Νεοελληνική Λογοτεχνία, Ιστορία
Πρακτικά: Μαθηματικά

Επίσης στα πρακτικά είναι άλλα δύο: Πληροφορική και Βιολογία. Σου προτείνω να ασχοληθείς και με τα δύο μιας και είναι πολύ νωρίς για να ξέρεις (εκτός κι αν είσαι 100% σίγουρος για τη σχολή σου) με τι θα ασχοληθείς στο Λύκειο.

Σημείωση: δεν περιλαμβάνω την Τεχνολογία καθώς κατ' εμέ μόνο η Τεχνολογία της Α' Λυκείου έχει ενδιαφέρον από πρακτική άποψη.



Όλα βέβαια είναι σημαντικά, αλλά αν πχ σ' αρέσουν τα μαθηματικά, ρίξε παραπάνω βάρος σ' αυτά. :)



Υ.γ.: Στην θεωρία, δεν υπάρχει διαχωρισμός "Πρωτευόντων" και "Δευτερευόντων" μαθημάτων. Θεωρητικά έχουν όλα την ίδια βαρύτητα - στον έλεγχο τουλάχιστον όση βαρύτητα έχουν τα Αρχαία και τα Μαθηματικά, άλλη τόση έχει η Μουσική και τα Καλλιτεχνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Xεχ, εμείς δεν κάναμε καν Τεχνολογία :P
Αλλα πάντως, δυστυχώς ή ευτυχώς, στο γυμνάσιο όλα τα μαθήματα μετράνε το ίδιο, οπότε θα πρέπει να δώσεις σχεδόν ίδια προσοχή σε όλα. Καλό θα είναι από τώρα που είναι αρχή να μην αφήνεις κενά, μέχρι να αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο. Θα έχεις και περισσότερες επιλογές αν είσαι καλός σε όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ παιδιά:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Παρακαλούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
τίποτα !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ήσασταν πολύ χρίσημοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Α' Γυμνασίου

Σημασία έχει επίσης με το τι σ' αρέσει σε γενικές γραμμές.
Με έκθεση (Νεοελληνική Γλώσσα) θα πρέπει να ασχοληθείς σίγουρα. :no1:


Έπειτα έχουμε δύο "σχολές": τα θεωρητικά και τα πρακτικά.
Θεωρητικά: Αρχαία από πρωτότυπο, Αρχαία από μετάφραση, Νεοελληνική Λογοτεχνία, Ιστορία
Πρακτικά: Μαθηματικά

Επίσης στα πρακτικά είναι άλλα δύο: Πληροφορική και Βιολογία. Σου προτείνω να ασχοληθείς και με τα δύο μιας και είναι πολύ νωρίς για να ξέρεις (εκτός κι αν είσαι 100% σίγουρος για τη σχολή σου) με τι θα ασχοληθείς στο Λύκειο.

Σημείωση: δεν περιλαμβάνω την Τεχνολογία καθώς κατ' εμέ μόνο η Τεχνολογία της Α' Λυκείου έχει ενδιαφέρον από πρακτική άποψη.



Όλα βέβαια είναι σημαντικά, αλλά αν πχ σ' αρέσουν τα μαθηματικά, ρίξε παραπάνω βάρος σ' αυτά. :)



Υ.γ.: Στην θεωρία, δεν υπάρχει διαχωρισμός "Πρωτευόντων" και "Δευτερευόντων" μαθημάτων. Θεωρητικά έχουν όλα την ίδια βαρύτητα - στον έλεγχο τουλάχιστον όση βαρύτητα έχουν τα Αρχαία και τα Μαθηματικά, άλλη τόση έχει η Μουσική και τα Καλλιτεχνικά.


παιδια εγώ πάντως στα αρχαία τα πήγα χαλιά τα μισώ και δεν διάβαζα δεν πήρα βάσεις λέω να διαβάσω φέτος :mad:όλα τα αλλά οκ:no1: λέτε να έκανα τοσα κενά που να μην τα καλύψω στα αρχαια ?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Mariachi

Νεοφερμένος

Ο Ρωμανός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγω σε ΟΛΑ αλλα πιο πολυ στα μαθηματικα,ιστορια,αρχαια ε ειναι και τα αγαπημενα μου ανυπομονώ να κανω πληροφορικη :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πιστευω παιζει ρολο και το που θα θελεις να περασεις... Αν πχ θελεις καπια θεωριτικη σχολη θα δωσεις πολυ περισσοτερη βαση στα φιλολοφικα μαθηματα (ολα) ενω αν θες θετικη σχολη θα δωσεις βαση στα μαθηματα, και απο την δευτερα και στην φυσικη και την χειμια. Θα μου πεις αυτα ειναι απο το λυκειο αλλα μια σχετικη προεργασια δεν κανει κακο... Αλλα ακομα και αν δεν σε ενδιαφερουν καθολου τα αρχαια πχ για την σχολη στην οπια θες να περασεις, καλο ειναι να εισαι σε ενα αρκετα οικανοποιητικο επιπεδο ωστε να μην χασεις την μπαλα και να μην δυσκολευτεις καθολου στο λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πιστευω παιζει ρολο και το που θα θελεις να περασεις... Αν πχ θελεις καπια θεωριτικη σχολη θα δωσεις πολυ περισσοτερη βαση στα φιλολοφικα μαθηματα (ολα) ενω αν θες θετικη σχολη θα δωσεις βαση στα μαθηματα, και απο την δευτερα και στην φυσικη και την χειμια. Θα μου πεις αυτα ειναι απο το λυκειο αλλα μια σχετικη προεργασια δεν κανει κακο... Αλλα ακομα και αν δεν σε ενδιαφερουν καθολου τα αρχαια πχ για την σχολη στην οπια θες να περασεις, καλο ειναι να εισαι σε ενα αρκετα οικανοποιητικο επιπεδο ωστε να μην χασεις την μπαλα και να μην δυσκολευτεις καθολου στο λυκειο
αχ tnks παντα ειχα την περιεργεια τι εχει η 8ετικη σχολη :) εγω ολα τα μα8ηματα τα λατρευω αλλα τα αρχαια :mad: μου την σπανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αχ tnks παντα ειχα την περιεργεια τι εχει η 8ετικη σχολη :) εγω ολα τα μα8ηματα τα λατρευω αλλα τα αρχαια :mad: μου την σπανε!!

Παντος για αυτο που ειπες πιο πριν, ηρεμισε... Δευτερα εισαι ακομα, μπορεις να τα καληψεις! Ασε που αν δεν παρεις θεωριτικη κατευθηνση δεν θα δωσεις αρχαια στης πανελληνιες (αν δεινεις ακομα οταν φτασεις εσυ 3η λυκειου) οποτε δεν υπαρχει λογος να ανυσιχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εγώ α γυμνασίου πάω και ήθελα κάποιος να μου πει που να δώσω βαρύτητα . πολοί μου είπαν στο πρώτο τρίμηνο να σηκώνω πολύ το χέρι ώστε να με μάθουν οι καθηγητές και να μου βάλουν καλούς βαθμούς. Και αν σηκώνω συχνά το χέρι δε θα με σηκώνουν πολύ!!! Και εσύ αυτό κάνε και καλοί τυχη!!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Στα μαθηματικά να δώσετε βαρύτητα. Μετά τα μαθηματικά το χάος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
α! thanks !!!! αν και τα μαθηματικά μου φαινονται γελοια:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αναλογα παντα με τη μελλοντικη κατευθυνση:
1)Θεωρητικη: Αρχαια (πρωτοτυπο και μεταφραση), Ιστορια, Λογοτεχνια
2)Θετικοτεχνολογικη: Μαθηματικα, Φυσικη (+Βιολογια για Θετικη)
Και οι δυο Εκθεση, αλλα περισσοτερη βαρυτητα οι Θεωρητικοι, καθως σχετιζεται και με την Ιστορια κατευθυνσης.
Χημεια επισης για Θετικη, αλλα μονο στη Γ' Γυμνασιου και κυριως στους υδρογονανθρακες.
Το βασικο ειναι εννοειται τα μαθηματικα. Η Φυσικη, σε επιπεδο εφαρμογης, στηριζεται πανω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top