Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
χαχα!!ναι νομίζω πως έχεις δίκιο!!είναι μια καλή λύση!!;)
Και αν θεωρείται αυτό "εκβιασμός" άλλο τόσο σοβαρό παράπτωμα είναι η αγνόηση του Συντάγματος, η κατάχρηση "εξουσίας" και η προβολή εσβαλμένων προτύπων στα παιδιά (το πρότυπο του ότι μπορούμε να έχουμε γραμμένο το Σύνταγμα και τους νόμους αν έχουμε "εξουσία").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Re4cTiV3

Νεοφερμένος

Ο bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ δεν το πέρνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaTaNaS

Νεοφερμένος

Ο KaTaNaS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν κάνω ποτέ κάτι τέτοιο στο σχολειό μου…έχουν κλίκες οι καθηγητές μεταξύ τους δεν θέλω μετά να κινδυνεύω να με έχουν όλοι στο μάτι και μήπως με αφήσουν κι άλας..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ποτέ δεν κουβαλούσα το κινητό μου στο σχολείο οχι από φόβο αλλά από συνήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ πάλι πάντως το έπαιρνα, περισσότερο από συνήθεια, αν και σπάνια το χρησιμοποιούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timbakiforever

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ενταξει συμφωνω στο να περιορισουμε τη χρηση των κινητών στο σχολειο αλλα πως είναι δυνατον να γίνει αυτό όταν βλέπεις τους καθηγητές να μιλανε στα κινητα τα διαλειματα και να χτυπανε καποιων την ωρα του μαθηματος δηλ ελεος...εμεις παιρνουμε αποβολες για αυτα και αυτοι τιποτα...αδικια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τώρα που θυμήθηκα, στην τάξη μου χτύπησε το κινητό της καθηγήτριας και μετά ενός συμμαθητή μου, αλλά δεν του το πήρε για να μην την πάρουμε με κακό μάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Τώρα που θυμήθηκα, στην τάξη μου χτύπησε το κινητό της καθηγήτριας και μετά ενός συμμαθητή μου, αλλά δεν του το πήρε για να μην την πάρουμε με κακό μάτι.

Δεν έκανε παρατήρηση στο συμμαθητή σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πιστεύω πως αυτά τα μέτρα μόνο το αντίθετο αποτέλεσμα μπορούν να έχουν.Γνωρίζω πολλά άτομα που μετά την απαγόρευση έφερναν το κινητό μόνο και μόνο για σπάσιμο.Πολλές φορές το έπαιρνα κι εγώ από συνήθεια αλλά σπάνια το χρησιμοποιούσα στα διαλείμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
είναι ολοι μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
οι γενικεύσεις βλάπτουν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim the great

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ το έχω ανοικτό αλλά αθόρυβο.Πέρυσι κτύπισε στο γυμνάσιο αλλά το πρόλαβα και το έκλεισα .
Στα διαλείματα το βγάζω ακούω ραπ τραγούδια κλπ στέλνω-πέρνω mp3 .Που το κακό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Εγώ το έχω ανοικτό αλλά αθόρυβο.Πέρυσι κτύπισε στο γυμνάσιο αλλά το πρόλαβα και το έκλεισα .
Στα διαλείματα το βγάζω ακούω ραπ τραγούδια κλπ στέλνω-πέρνω mp3 .Που το κακό??

Τα παραπονά σου στην Κανέλη:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matelas

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλά έκαναν γιατί κάποιοι μαθητές το είχαν παρακάνει. Εγώ έπαιρνα πάντα το κινητό μαζί μου και το είχα αθόρυβο.

Άν βλέπετε κάποιον καθηγητή να μιλάει στο κινητό καλό είναι να το αναφέρετε στον διευθυντή σας.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apas

Νεοφερμένος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγω το παιρνω μαζι μου και το βαζω στο αθορυβο. αν και σε εμας τα "απαγορευσαν" ολοι τα φερνουμε. παντως μερικοι καθηγητες μιλανε μεσα στο μαθημα και αμα τους πεις τπτ οπως λεει και η ilianna μπορει να φας και μια ωραια ωριαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
η νομοθεσία λέει ότι απαγορεύεται μόνο αν είναι ανοιχτό... εγώ το κλείνω... χεχε χτύπησα το παραθυράκι του νόμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
η νομοθεσία λέει ότι απαγορεύεται μόνο αν είναι ανοιχτό... εγώ το κλείνω... χεχε χτύπησα το παραθυράκι του νόμου...

Στο γυμνάσιο πάντως μας είχαν πει πως απαγορεύεται η κατοχή κινητού τηλεφώνου στον σχολικό χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μη μου λες τέτοια! :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Και δε χαίρεσαι που θα έχεις ευκαιρία να μιλήσεις και λίγο δυνατά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top