Πολυήμερες Εκδρομές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλα, Disneyland ασχολιαστο!

Γιατί;

Τα λεφτα μαζευονται παιδια. Στο σχολειο μου περυσι τα παιδια της Γ' εκαναν εκδηλωσεις, παρτακια και στο τελος πηγαν 5ημερη στα Χανια πληρωνοντας 230 το ατομο. Τα υπολοιπα τα μαζεψαν απο τις εκδηλωσεις.

Έτσι ακριβώς. Χορούς στα local bars, πώληση ημερολογίων στο χωριό, εκδηλώσεις... Όλο και κάτι θα μαζευτεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε ναι! Ενταξει, στη disneyland 18 χρονων μαντραχαλοι! Οχι οτι ειναι προβλημα δηλαδη! Κατα βαθος ολοι κρυβουμε ενα 5χρονο μεσα μας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δεν είναι και τσίρκο η disneyland. Μια χαρά είναι και για εμάς και για μεγαλύτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ξερω! Αν θες να κανεις χαβαλε, το δεχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα θείο στη Γαλλία και σχεδόν κάθε χρόνο πάμε να τον επισκεφτούμε. Κάθε χρόνο αρέσει και σε εμάς και στον θείο μου κι ας τα έχει δει πολλές φορές. Οπότε δεν θεωρείται η Disneyland χώρος για μικρά παιδιά αλλά και για "μεάγαλ" παιδια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γενικοτερα θεωρειται χωρος για ολα τα παιδια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εμεις πηγαμε θεσσαλονικη περσι (τετραημερη) και περασαμε τελεια.ΛΙγο στο σκυλαδικο χαλαστηκα,αλλα οι συμμαθητριες μου φροντισαν να με ανεβασουν:D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τελικα κλεισαμε οδικα για Ελβετια μεσω Ιταλιας (Πατρα-Ανκονα) για 6ημερη τον Απριλη. Εχουμε φτιαξει πολυ καλο προγραμματακι, αλλα η τιμη φτανει την 500αρα. Ενταξει, με το παζαρεμα θα πεσει 450 κι απο κει και περα εχω επιφορτιστει να ριξω κι αλλο την τιμη, εγω με κατι αλλους. Για να πεσει σε ικανοποιητικο επιπεδο πρεπει να βρουμε επιχορηγησεις υψους τουλαχιστον 4000 ευρω. Κανενας να ριξει καμια ιδεα για το πως μπορει να γινει αυτο?

Καποιες απο τις ιδεες μου ειναι:
Αιτηση στο Δημαρχο->1500
Αιτηση στο Υπουργειο->900
Σχολειο/Συλλογος γονεων->350
Πωληση μικροαντικειμενων/μπαζαρ->500
Γιορτες/Εκδηλωσεις->500

Συνολο, αν ευοδωθουν οι ιδεες μου, βγαζουμε καπου 3700. Φυσικα κι αλλη μια χιλιαρα ειναι καλοδεχουμενη, αλλα πως...
Συνολικα η εκδρομη κοστιζει καπου 23000, αλλα απ'οσο γνωριζω απο προσωπικη χρηματοδοτηση οι πιο πολλοι ειναι προθυμοι να συγκεντρωσουν καπου 18500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εγώ πιστεύω δε λέει να πας εξωτερικό για πενθήμερη.. και τι θα κάνετε; θα ψάχνεστε πάρα πολύ και θα χάσετε χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατι να μη λεει? Δεν ειναι κατ'αρχας εκδρομη Γ' ταξης. Μονο παιδια απο ομαδα πειραματων φυσικης θα παμε. Ενταξει, πολυ καιρο...Απο τον προηγουμενο Ιουνιο την κανονιζω. Δε νομιζω λοιπον οτι τιθεται τετοιο θεμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α, νόμιζα πενθήμερη της Γ. Νταξ τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πενθημερη οχι. Εξωτερικο μονο Μεσογειο λενε στην τριτη. Ισως Ισπανια. Οχι χιονια και τετοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλκηστη21228

Νεοφερμένος

Η Άλκηστη21228 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αχχχ ..
λοιπον 2α γυμνασιου ειχαμε παει 4ημερη στη σαντορινη.
περυσι 3η γυμνασιου πηγαμε μια 3ημερη λιμνη πλαστηρα/καλαμπακα/μετεωρα/τρικαλα τον φλεβαρη , και μια 7ημερη στην ιταλια [ πομπηια,ρωμη,βενετια,φλωρεντια,σιεννα ] και ηταν σε ολες πολυ ομορφα !!
αξεχαστες στιγμες :( αντε να δουμε αν θα αξιωθουμε να παμε πουθενα φετος,αν και δεν το κοβω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ, μάζι με την γενιά μου, είμαστε οι πιο γκαντέμιδες. Όλοι έχουν πάει από μία εκδρομή. Εμείς, ούτε μία. Και αν δεν πάμε και φέτος, μόνο η τελευταία μας μένει, στην 3η Λυκείου, που θα είναι και 5ήμερη, αλλά θέλω να πάμε και φέτος για να μάθουμε πως είναι, όχι τίποτα άλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
3η Γυμνασίου εμάς μας είχαν ακυρώσει την 3μερη στην Αθήνα..Η βλακεία ήταν δική μας όμως..
Στη Α' Λυκείου πήγαν 30 άτομα με κλήρωση και φέτος Β' Λυκείου κανονίστηκε να πάμε Αθήνα όλοι μάζι!
Πιστεύω πως αυτή την χρονιά θα πάμε!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μην έρθετε αθήνα, ειδικά τώρα που έχει ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ emo και anti-emo!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Σιγά βρε Krou τον πόλεμο. Επειδή ψιλοσκοτώνονται και στη Γλιφάδα κάνανε ντου 20 άτομα σε 2 emo το κάνουμε και πόλεμο:P:lol:

Στο θέμα μας εγώ θα πρότεινα εκδρομές στο εξωτερικό και σε χώρες όπως Γαλλία, Αγγλία, Ισπανία κεντρική Ευρώπη και....... Η Ελλάδα είναι βαρετή πλέον.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε; στο σύνταγμα κάθε σάββατο πέφτει ξύλο :S μέχρι και για μαχαιρώματα έχω ακούσει. Πέραν από το γελοίο ότι τους κόβουν τις φράντζες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αυτα τα σουργελα οι εμο και οι τρεντυ σκοτωνονται. Δεν πειραζει, αν τους αφησουμε ισως να σφαχτουνε μονοι τους να γλυτωσουμε!:P
Αθηνα...χε χε! Σαν τουριστας δε λεει πολλα. Θα σας τρεχουνε απο δω κι απο κει. Το ωραιο ειναι να τη ζεις αυτη την πολη. Οσο για την Ελλαδα, δεν ειναι βαρετη ποτε. Η καλυτερη χωρα της Ευρωπης ειναι απο ολες τις αποψεις της καλοπερασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εμάς στο Γυμνάσιο μας πήγαιναν Αθήνα συνήθως (κάθε φορά σε διαφορετικό μέρος) και 1 φορά μας πήγαν στην Ύδρα και επίσης στην Αρχαία Ολυμπία και στα Καλάβρυτα.
Στο Λύκειο μας πήγαιναν επίσης Αθήνα και 5ήμερη πήγαμε στη Ρόδο.
Δεν είχαμε 3ήμερες εμείς τότε. Είχαμε όμως περιβαλλοντικές, αλλά εννοείται τα άτομα που ήταν στην περιβαλλοντική ομάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top