Πολυήμερες Εκδρομές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Βρε παιδιά.. Για προτείνετε κανένα καλό μέρος για τριήμερη Α' Λυκείου, κατά προτίμηση εσωτερικό! Ψάχνουμε να βρούμε με τον καθηγητή της ιστορίας προορισμό και όλο λέμε, λέμε και δεν καταλήγουμε πουθενά..

Πηγαίντε Σπάρτη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Α Γυμνασίου: Πάτρα
Β Γυμνασίου: Λευκάδα.
Τώρα στη Γ Γυμνασίου λέμε για 3μερη Ρόδο ή Θεσ/νίκη ή σε κάποιο άλλο νησί. Αλλιώς 5μερη Ιταλία...
Αν και Θεσ/νίκη πολύ δύσκολο το βλέπω γιατί πολλές ώρες στο λεωφορείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βρε παιδιά.. Για προτείνετε κανένα καλό μέρος για τριήμερη Α' Λυκείου, κατά προτίμηση εσωτερικό! Ψάχνουμε να βρούμε με τον καθηγητή της ιστορίας προορισμό και όλο λέμε, λέμε και δεν καταλήγουμε πουθενά..

Πηγαίντε Σπάρτη!:no1:

Σπάρτη καλά ήταν. Εμείς είχαμε πάει Σπάρτη, Μυστρά, Μονεμβασιά και στο γυρισμό Ναύπλιο. Στην μέση της διαδρομής είδαμε και μερικά πάρα πολύ όμορφα και γραφικά χωριά. Μόνο αν μείνετε Σπάρτη, να προσέχετε με τα ξενοδοχεία. Μην τα κλείσετε μέσω Internet σαν τα ζώα τους δικούς μας και μετά ξενερώσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Α Γυμνασίου: Πάτρα
Β Γυμνασίου: Λευκάδα.
Τώρα στη Γ Γυμνασίου λέμε για 3μερη Ρόδο ή Θεσ/νίκη ή σε κάποιο άλλο νησί. Αλλιώς 5μερη Ιταλία...
Αν και Θεσ/νίκη πολύ δύσκολο το βλέπω γιατί πολλές ώρες στο λεωφορείο...

Και υποτιθεται οτι απαγορευεται ρητα σε αυτες τις ταξεις, τετοιες πολυημερες εκδρομες... μονο σε εμας απαγορευοταν μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν απαγορεύεται τίποτα ρητά ή άρρητα αν εντάσσεται σε πρόγραμμα. Πχ. στις περιβαλλοντικές εκδρομές δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι πάντες. Κι εγώ πολυήμερες από 12 χρονών πάω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμας στο Γυμνασιο δεν μας πηγαιναν πολυημερες. Βασικα ουτε στο Λυκειο. Με τα χιλια ζορια και παρακαλια πηγαμε μια 3ημερη στη Ναξο στην Α' Λυκειου.

Το χειροτερο ειναι οτι η επομενη ταξη (οι ενα χρονο μεγαλυτεροι απο μας δλδ) εχουν παει 5 πολυημερες συνολικα. Και οταν την επομενη χρονια ρωτουσαμε "γιατι αυτους τους πηγατε" μας απαντουσαν "ηταν αλλες οι συνθηκες". Μαλλον ημασταν πιο ζωηρα και κανεις δεν ηθελε να αναλαβει την ευθυνη να μας συνοδευσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εμείς την περασμέν η βδομάδα μόλις γυρίσαμε από Ιταλία ! Ήταν γαμάταααααα. Μακάρι να κράταγε κι άλλο....
Εύχομαι όλοι να πάτε!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
στ δημοτικου-Αθηνα
α λυκειου-Κως
και φετος θα παμε Λονδινο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Μίλησα σήμερα με τον πρόεδρο από το 15μελές και μου είπε για Κέρκυρα ή Ρόδο. Την 3μερη θα την πάμε πριν το Πάσχα! Αξίζει, ρε παιδιά να πάμε σε νησί πριν το Πάσχα? Προτείνετε, άμα είναι, κανένα άλλο μέρος για την 3μερη μας... Εγώ θέλω να πάμε σε πόλη αλλά το 15μελές μας θέλει νησί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πέφτει αρκετά αργά φέτος το Πάσχα (νομίζω) κι αν το νησί δεν είναι καμιά βραχονησίδα, ναι, αξίζει. Αν και όντως, είναι άλλο πράγμα να πας σε κάποια πόλη (πχ. Θεσσαλονίκη) το χειμώνα. Κρήτη, Σύρο, Ρόδο, δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμεις ειχαμε παει στη Ναξο τριημερη Μαρτη μηνα και δεν υπηρχε ψυχη. Δουλευε μονο 1 club σε ολο το νησι! :P Αντε και κανα 2 ταβερνες και αλλες τοσες καφετεριες! Δηλαδη καμια σχεση με τουριστικη περιοδο. Το κρυο που εκανε δε, ηταν αλλο πραγμα! :cold: :P

Επισης το ταξιδι ηταν σκετη ταλαιπωρια καθως τα πολλα μποφορ "κουναγαν" το πλοιο και προκαλεσαν πολυωρες καθυστερησεις και στα 2 δρομολογια (ειδικα σ' αυτο του γυρισμου). Εγω λεω καλυτερα πολη (Θεσ/νικη οντως ειναι πολυ καλη ιδεα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι όμως μακριά και δεδομένου ότι τα σχολικά απαγορεύεται να πηγαίνουν πάνω από 60, το ταξίδι είναι απίστευτα ατελείωτο. Το είχαμε κάνει στη Γ' Γυμνασίου, με μόλις 3 στάσεις όλες κι όλες και φύγαμε από Αθήνα 7 το πρωί, φτάνοντας πάνω 7 το βράδυ.
Το πούλμαν επειδή πάει με τις μέρες κι όχι με τα χιλιόμετρα, ούτως ή άλλως θα πληρωθεί το ίδιο. Λύσεις όπως τρένο ή αεροπλάνο, λοιπόν, ανεβάζουν δραματικά το budget.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Είναι όμως μακριά και δεδομένου ότι τα σχολικά απαγορεύεται να πηγαίνουν πάνω από 60, το ταξίδι είναι απίστευτα ατελείωτο. Το είχαμε κάνει στη Γ' Γυμνασίου, με μόλις 3 στάσεις όλες κι όλες και φύγαμε από Αθήνα 7 το πρωί, φτάνοντας πάνω 7 το βράδυ.
Το πούλμαν επειδή πάει με τις μέρες κι όχι με τα χιλιόμετρα, ούτως ή άλλως θα πληρωθεί το ίδιο. Λύσεις όπως τρένο ή αεροπλάνο, λοιπόν, ανεβάζουν δραματικά το budget.
Εγω οταν ανεβαινα με τρενο στη Θεσσαλονικη πριν καμια 10ρια μηνες (απο Αθηνα εννοειται), 2 βαγονια ηταν γεματα απο ενα σχολειο (δημοσιο) της Αθηνας, νομιζω Ζωγραφου κιολας. Και μαλιστα εχω ακουσει οτι και αλλα σχολεια ανεβαινουν στη Θεσσαλονικη με το τρενο, δεν ειναι και κατι που δεν γινεται δηλαδη...

Σε απλο τρενο ημουν (οχι Intercity και τετοια δηλαδη) που ειναι πολυ φτηνο κατ' ατομο... Και λογικα αφου ειναι σχολειο μπορει να κανουν και καλυτερη τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σαφώς και γίνεται, αλλά αν δεν υπάρξει καλή θέληση από πλευράς ΟΣΕ, ανεβαίνει το κόστος. Και δεδομένου ότι ο ΟΣΕ χρωστάει τα κέρατά του, δε νομίζω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Πάντως άμα πάμε Ρόδο ή Κέρκυρα ο διευθυντής είπε ότι θα μας πάει με αεροπλάνο... Δε ξέρω τώρα αν αληθεύει...
Εγώ ρε παιδιά Θεσσαλονική θέλω να πάω... Αλλά μου είπαν οι συμμαθητές μου ότι άμα πάμε Θεσσαλονική δεν θα μείνουμε στο κέντρο αλλά πιο έξω... Έτσι τους είπε ο διευθυντής μας... Καλύτερα να μην πάμε Θεσσαλονίκη, άμα μείνουμε πιο έξω από το κέντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά μωρέ, εντάξει και πιο έξω να μείνετε, στη Θεσσαλονίκη θα πηγαίνετε ούτως ή άλλως.


PS: Δεν αξίζει το αεροπλάνο. Χάνεται ο απίστευτος χαβαλές του καραβιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Δεν αξίζει, ε? Πρέπει να έχεις δίκιο... Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ...
Δεεεν το βλέπω για Σαλόνικα πάντως. Πολύ δύσκολο. Εγώ θα προσπαθήσω πάλι αλλά δεν νομίζω.. Μα να θέλουν να πάμε σε νησί Μάρτη μήνα? Και το γελοίο ξέρεις ποιο είναι? Ότι μόνο το 15μελές θέλει. Εμάς δεν μας ρωτάνε καθόλου!

Καμία άλλη πόλη να μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Δεν αξίζει, ε? Πρέπει να έχεις δίκιο... Τώρα που το σκέφτομαι και εγώ...
Δεεεν το βλέπω για Σαλόνικα πάντως. Πολύ δύσκολο. Εγώ θα προσπαθήσω πάλι αλλά δεν νομίζω.. Μα να θέλουν να πάμε σε νησί Μάρτη μήνα? Και το γελοίο ξέρεις ποιο είναι? Ότι μόνο το 15μελές θέλει. Εμάς δεν μας ρωτάνε καθόλου!

Καμία άλλη πόλη να μου προτείνετε?

Ιωάννινα είναι πολύ ωραία, πήγαμε πέρυσι με την περιβαλλοντική, αλλά κάτσαμε μόνο μισή μέρα... Θα σου προτείνω όμως και την Κομοτηνή (Το ξέρω είναι πολύ πολύ μακριά...)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εμείς με την περιβαλλοντική πήγαμε:
-Α' γυμνασίου (3ήμερη): Γιάννενα (Εκεί ήταν το ξενοδοχείο), Άρτα, Ελληνοαλβανικά σύνορα (στο τελευταίο χωριό της Ελλάδας φτάσαμε Μολυβδοσκέπαστη νομίζω το 'λεγαν)
-Β' γυμνασίου (4ήμερη): Φλώρινα (Εκεί ήταν το ξενοδοχείο), Κοζάνη, Καστοριά, Νυμφαίο (Αρκτούρος), Πρέσπες (σύνορα)
-Γ' γυμνασίου (4ήμερη): Λέμε για Θεσσαλονίκη...

Τόσο στα Γιάννενα όσο και στη Φλώρινα περάσαμε πάρα πολύ ωραία. Σας τις προτείνω και τις δύο πόλεις. Πάντως μη σας προβληματίζει η απόσταση. Ούτε καν το καταλαβαίνεις σε εκδρομές με το σχολείο. Πάντως αν η εκδρομή γίνεται στα πλαίσια του προγράμματος της περιβαλλοντικής εκπαίδευσης, τότε στον προορισμό πρέπει να υπάρχει περιβαλλοντικό κέντρο το οποίο θα έχει θέμα αυτό το οποίο ασχολήθηκε η περιβαλλοντική ομάδα σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εμείς που είχαμε κανονίσει φέτος να πάμε Ισπανία και για 1-2 άτομα δεν συμπληρώνουμε και παίζεται να μην πάμε?
Τι να πεις δηλαδή, στο εξωτερικό δεν πας συχνά (εγώ πρώτη φορά πήγα στα 16 μου) και οι άλλοι @#$! θέλουν να πάνε στην Ελλάδα να γίνουν τύφλα όλοι και να γυρίσουν και να γράψουν μετά...
Αν χάσουμε την Ισπανία θα είναι πολύ βλακεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top