Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
η γνωμη μου ειναι πως το φροντιστηριο κανει καλο!αλλα πρεπει να το θελει κ ο μαθητης.με αγγαρεια δεν κανεις τπτ.τωρα το οικονομικο παντα ειναι προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο είμαι παράδειγμα προς μίμηση (άλλωστε δε με απασχολεί και να είμαι). Απλά το να δώσει κανείς πανελλαδικές χωρίς φροντιστήριο δεν είναι καταδικασμένος να αποτύχει' και αν στρώσει κώλο κάποιος, ακόμα και μέτριος μαθητής να είναι, μπορεί να φτάσει στον - λογικό πάντα - στόχο του.


Το θέμα μου δεν είναι αν αποτελείς εσύ παράδειγμα ή όχι. Το θέμα είναι ότι πιστεύω ότι είναι αδύνατο να πιάσει κάποιος σχολή του 17-18+ μόνο με τις δικές του δυνάμεις ή μονο με το σχολείο, την πρώτη, τη δεύτερη, ή την τρίτη φορά. Δεν έχω δει και κανέναν να το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ο Πέτρος, ασχέτως του που είναι τώρα, πέρασε ΟΔΕ στη Χίο.

Σιγά, πέρναγα Στατιστικής ΑΣΟΕΕ :D

[at] petros : Δε σε είδα να δηλώνεις Στατιστική όμως:D:D

Μπορεί το ότι πέρασε Χίο να μην είναι η απόλυτη επιτυχία , εντούτοις είναι μια επιτυχία και αυτή.
Σε όποια "κ*λ*πετινίτσα κι αν πέρασε , πτυχίο από την ΑΣΟΕΕ θα πάρει , οπότε οκ!

Από την άλλη , ο Πέτρος [κι ο κάθε Πέτρος] μπορεί να είχε κενά , χίλια δυο άλλα και για αυτό να μην πέρασε σε μια υψηλόβαθμη σχολή:D

Ας κάνει ο καθένας την προσπάθεια του κι ας μην προ-καταδικάζουμε καταστάσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτόείναι το μεγάλο λάθος του συστήματος, το γεγονόςκαι μόνο ότι αναγκάζει τους μαθητές να πηγαίνουν φροντηστήρια είναι αίσχος και ντροπή. Τότερεφίλε τι τα μοιράζεις τα βιβλία κάθε χρόνο αν είναι μην χρησιμοποιηθούν? Τότε τιπληρώνεις όλους αυτούς τους κόπανους πουπάνε να κάνουν Φυσικήμε τις γνώσεις του '30? Τι πληρώνεις όλους αυτούς του τεμπελχανάδες,αχρείους,ανίκανους, χαραμοφάηδες, λαμόγια, κομπιναδόρους, γλείφτες, άσχετους τη στιγμήπου δεν μπορούν να κάνουν μάθημα ώστε να μπορέσει κάποιος να πιάσει την υψηλότερη σχολήχωρίς φροντηστήρια?

Υ/Γ: Ζητώ συγγνώμη, εάν χρησιμοποιώ κάπως ακατάλληλο περιεχόμενο, αλλά έγραψα ότι μου βγήκε αυθόρμητα.,χωρίς να διαβάσω καμία απάντηση,πέραν του αρχικού πόστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
την προετοιμασια θα την κανεις μονος σου...το φροντιστηριο σε βαζει σε καποιο "προγραμμα" ....δεν ειναι εγγυηση απαραιτητα για την επιτυχια σου στις εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Eμενα που δεν με νοιαζουν οι πανελλαδικες και θελω μονο απολυτηριο τι κανω? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hurr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hurr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Για το απολυτηριο θελει ελαχιστη προσπαθεια. Λιγη συνεπεια αρκει
Πεταμενα λεφτα και ωρες αν πας φροντιστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Kαλη λυση δεν ειναι η ενισχυτικη σχολειου ? Για 0.1 δεν το πηρα.Ειχα 9.4 και με 9.5 το παιρνεις.ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το θέμα μου δεν είναι αν αποτελείς εσύ παράδειγμα ή όχι. Το θέμα είναι ότι πιστεύω ότι είναι αδύνατο να πιάσει κάποιος σχολή του 17-18+ μόνο με τις δικές του δυνάμεις ή μονο με το σχολείο, την πρώτη, τη δεύτερη, ή την τρίτη φορά. Δεν έχω δει και κανέναν να το κάνει.
Μάλλον το'χω ξαναπεί κάπου, αλλά εγώ πέρασα εκεί που πέρασα με 17211 μόρια χωρίς να έχω κάνει ούτε ένα φροντιστήριο ή ιδιαίτερο στη ζωή μου.
Γίνεται δηλαδή.

humorday αν μπορείς να ακολουθήσεις μόνο σου ένα πρόγραμμα χωρίς να έχεις κανέναν να σε πιέζει εκτός απο τον εαυτό σου, δεν νομίζω να χρειάζεται ξανά φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Πιστευω πως πρεπει κανεις να ειναι πολυ συνειδητοποιημενος ωστε να καταφερει να περασει σε καποια υψηλη σχολη χωρις φροντιστηριο.Δεν λεω οτι ειναι ακατορθωτο,αλλα δεν εχουν ολοι αυτη την ικανοτητα.Πρεπει να ειναι αυστηρος με τον εαυτο του καποιος για να πετυχει κατι τετοιο.Η γνωμη μου ειναι οτι το φροντιστηριο σαφως δεν ειναι "εγγυηση επιτυχιας"αλλα σιγουρα σε βαζει σε ενα προγραμμα,το οποιο αν ακολουθησεις,με τακτικο διαβασμα και λιγη τυχη θα τα καταφερεις;)Τωρα αν πιστευεις οτι μπορεις να βαλεις ο ιδιος τον εαυτο σου σε ενα προγραμμα,καλως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μάλλον το'χω ξαναπεί κάπου, αλλά εγώ πέρασα εκεί που πέρασα με 17211 μόρια χωρίς να έχω κάνει ούτε ένα φροντιστήριο ή ιδιαίτερο στη ζωή μου.
Γίνεται δηλαδή.

humorday αν μπορείς να ακολουθήσεις μόνο σου ένα πρόγραμμα χωρίς να έχεις κανέναν να σε πιέζει εκτός απο τον εαυτό σου, δεν νομίζω να χρειάζεται ξανά φροντιστήριο.

Ναι ρε Αλέξη, το σχολείο που πήγαινες εσύ ήταν σαν φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι ακριβώς, αλλά οι καθηγητές ήταν καλοί, ναι.
Νεβερδελές, όλοι οι συμμαθητές μου έκαναν φροντιστήριο. Πλήρωναν και ιδιωτικό σχολείο και φροντιστήριο, κάπως ηλίθιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
χωρις φροντιστηριο;;; πρεπει να 'σουν καλος εσυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Στρωθηκε στο διαβασμα συστηματικα και μπραβο του:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
γεια σας παιζακια!κατα την γνωμη μου πανελληνιες χωρις φροντιστηριο δεν παιζει.το σχολειο δεν δινει εμφαση σε κενα που πιθανον εχει καποιος κ μερικες φορες ακουγουγονται κατι ακυρα οπως "α το κανατε στο φροντιστηριο τοτε δεν θα το κανουμε" δεν μας παιρνει κ για πολλα ρισκα φετος σε τετοια θεμματα.καλη μας επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia1983

Νεοφερμένος

Η alexia1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια και εγω νεα εδω μεσα.... ηθελα να συγχαρω τα παιδια που παιρνουν 2η και 3 ενδεχομενος καποια φορα την αποφαση να ξαναδωσουν πανελληνιες.

ειμαι αποφοιτη του 2001 και δεν περασα στην σχολη που εδωσα αλλα μπορω να πω οτι τοτε δεν προσπαθησα κιολας...

φετος δεν ξερω και εγω... μαλλον ωριμασα.... αποφασισα να δωσω πανελληνιες μετα απο 7 χρονια αποχης απο ολα αυτα τα μαθηματα.

τεχνολογικη κατευθυνση.να τονισω οτι ελαχιστα φροντιστηρια ειναι πυα αξιζουν και βρισκω πολυ καλυτερα τα ιδιαιτερα εαν εχει παντα καποιος την οικονομικη ανεση.

εγω παλι ειμαι με ιδιαιτερα μαθ κατ. μονο.

παλευω και τελειωνω αοδε επιτελους......ασχετο....

στα αλλα ειμαι οκ

φυσικη θα το αφησω ασχολιαστο.... θελω να βαλω 15-16 000 μορια να μπω σε μια καλη σχολη που εχει να κανει με υπολογιστες και γενικα ενδιαφερομαι για θετικες επιστημες...


τα φροντιστηρια το μονο που μπορουν να σου δωσουν ειναι παραδοση και καποιες ασκησεις πραγματα τα οποια πλεον μπορουμε να κανουμε και μονοι μας.....


καλη μας επιτυχια παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
τα φροντιστηρια το μονο που μπορουν να σου δωσουν ειναι παραδοση και καποιες ασκησεις πραγματα τα οποια πλεον μπορουμε να κανουμε και μονοι μας.....

Δεν συμφωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μιλάμε και για διαφορετική κατεύθυνση γιάννη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με το mostel. Το φροντιστηριο ειναι υποστηρικτικο. Κανεις απο οσους ελεγαν οτι στηριζονται αποκλειστικα σε αυτο δεν περασε.
εγω στηριχτηκα αποκλειστικα στο φροντιστηριο παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Απ οσο ξερω μπορεις να παρακολουθεις και μαθηματα σχολειου. Το ρωτησε μια κοπελα στην ταξη μου και η καθηγητρια της απαντησε πως μπορει να πηγαινει στο σχολειο αλλα απλα δεν παιρνει βαθμους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top