Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Butterfly_Sophie

Νεοφερμένος

Η Σοφια... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ έχω του ΦΩΤΗ ΛΑΖΑΡΙΝΗ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ και είμαι πολύ ευχαριστημένος...Σου το προτείνω:)

και εγω το χρησιμοποιω αυτο ειναι πολυ καλο.. και εκδοσεις ζητη επισης μπορεις να δεις... εκει εχει και λαγο πιο δυσκολες ασκησεις απο τον κλειδαριθμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και εγώ του Φώτη το παλιό έχω και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος!!Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiridoula21180

Νεοφερμένος

Η spiridoula21180 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:bye: Πολύ καλό βοήθημα είναι του Παναγιώτη Τσιωτάκη (Σαββάλας). Όλα είναι συμβατά με το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
:bye: Πολύ καλό βοήθημα είναι του Παναγιώτη Τσιωτάκη (Σαββάλας). Όλα είναι συμβατά με το βιβλίο.

Το συγκεκριμένο βοήθημα το χρησιμοποιώ κι εγώ και είμαι αρκετα ευχαριστημένος. Τώρα σε σχέση με άλλα βοηθήματα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη μιας και είναι το μοναδικό που διαθέτω! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiridoula21180

Νεοφερμένος

Η spiridoula21180 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα...
Στου Τσιωτάκη το βοήθημα όλοι οι αλγόριθμοι γράφονται χωρίς δήλωση μεταβλητών (όπως και στο βιβλίο). Σε άλλα βοηθήματα είτε είναι αλγόριθμος, είτε γλώσσα δηλώνονται οι μεταβλητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα...
Στου Τσιωτάκη το βοήθημα όλοι οι αλγόριθμοι γράφονται χωρίς δήλωση μεταβλητών (όπως και στο βιβλίο). Σε άλλα βοηθήματα είτε είναι αλγόριθμος, είτε γλώσσα δηλώνονται οι μεταβλητές.

Λάθος!!!

Ούτε σε αυτό το βοήθημα του κυρίου Λαζαρίνη δηλώνονται μεταβλητές σε αλγορίθμους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λάθος!!!

Ούτε σε αυτό το βοήθημα του κυρίου Λαζαρίνη δηλώνονται μεταβλητές σε αλγορίθμους!
Που είναι και το σωστό, καθώς δεν πρέπει να δηλώνεις μεταβλητές στον αλγόριθμο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Λοιπόν!

Πήρα το νέο βοήθημα του κ. Λαζαρίνη και είναι πάρα πολύ καλό! (ΑΕΠΠ - Βιβλιοεκδοτική). Αξίζει να το αγοράσετε. Απλώς το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι έχει τυπογραφικά! Βέβαια, στις επόμενες εκδόσεις σίγουρα θα βελτιωθούν!

Πολύ καλή προσπάθεια πάντως και αξίζουν συγχαρητήρια στον συγγραφέα! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα βοήθημα στο μάθημα ΑΕΠΠ αλλά δεν ξέρω ποιο?
Τι έχετε να μου προτείνετε? Περισότερο με νοιάζει ο τρόπος παρουσίασης της θεωρίας για να την κατανοήσω καλά και πλήρες και μετά οι ποικίλες λυμένες ασκήσεις. Δεν με νοιάζει το πόσες άλυτες θα έχει...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katergaris

Νεοφερμένος

Ο katergaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι ασκήσεις στον προγραμματισμό.... αν έχετε κάποια καλή στείλτε μου την ή πείτε μου πού μπορώ να βρω στο διαδίκτυο και ποιο βοήθημα είναι το καλύτερο να αγοράσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πολύ καλό βοήθημα είναι απ την Β.ΓΚΙΟΥΡΔΑΣ ΕΚΔΟΤΙΚΗ του Καρύδη. Είναι ένα τεράστιο μπλε βιβλίο... Έχει πάρα πολλά τεστ και όλες τις ασκήσεις ...αλλά είναι χωρίς θεωρία...Άμα θες μόνο ακήσεις στο συνιστώ είναι πλήρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria3008

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποιο βοηθημα θα προτεινατε για μαθηματικα γενικης καθως και κατευθυνσης, το οποιο θεωρειτε πληρης και σε καθιστα αριστα προετοιμασμενο..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
έχει γίνει σχετική συζήτηση πάνω στο ζήτημα αυτό και ο Mostel έχει κάνει και μία ανάλυση. Αυτό που με ικανοποίησε πιο πολύ ήταν αυτό του Γκατζούλη.

Πάντως θεωρώ οτι το καλύτερο είναι να έχεις αρκετά βοηθήματα για μεγαλύτερη ποικιλία ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azio

Νεοφερμένος

Ο azio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για τα μαθηματικά γενικής πριν λίγα χρόνια κυκλοφόρησε ένα βοηθημα απο τις εκδόσεις ΑΡΚΕΩΡ με συγγραφείς Κουφάδη και Πρέσβη. Μεγάλο Μπλε βιβλίο με άσπρο εξώφυλλο. Μακράν καλύτερο όλων των άλλων αλλά πλέον δυσευρετο στα βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγω θα σου συνιστούσα του Μπάρλα . Οι ασκήσεις και τα θέματα που έχει ειναι περισσότερο στο στύλ των ασκήσεων που βάζουν στις πανελλαδικές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_Megadeth

Νεοφερμένος

Ο John_Megadeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω θα σου συνιστούσα του Μπάρλα . Οι ασκήσεις και τα θέματα που έχει ειναι περισσότερο στο στύλ των ασκήσεων που βάζουν στις πανελλαδικές .

Και εμάς στο φροντηστήριο του Μπάρλα μας είπαν να πάρουμε! Πήγα χθες και το πήρα και μου φαίνεται πολύ καλό!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Καλο ειναι του μπαρλα αλλα δεν εχει και πολυ δυσκολες ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλο ειναι του μπαρλα αλλα δεν εχει και πολυ δυσκολες ασκησεις

Εχει και δύσκολες ασκήσεις ( οχι βέβαια οσο αλλων βοηθημάτων απο οσο ξέρω) αλλα στη φάση που βρίσκεται κάποιος πρίν δώσει πανελλαδικές σημαντικό είναι να μάθει να λύνει σωστά ασκήσεις που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μπούν και όχι ασκήσεις που υπάρχει 1% πιθανότητα να πέσουν αν δν ξυπνήσει καλά αυτός που βάζει τα θέματα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroulistasos

Νεοφερμένος

Ο Tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μπαρλας για οποιον θελει να γραψει απο 17 εως 19. Για αυτον που θελει 20 καλυτερα ν παρει κι αλλα βιβλια...Βασικα θα προτεινα ενα βιβλιο για καθε κεφαλαιο....Οσο παραξενο κι αν σας ακουγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ξερει κανεις ενα παλιο κιτρινο μαλλον βιβλιο των γκαστον αλινιακ(gaston aligniac) νομιζω.μπορει να μου πει καποιος ακριβως τα ονοματα εκδοσεις κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top