Το πόρισμα για τα πανεπιστήμια

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μια ζωή τα ίδια. καταλήψεις. Δε βαρεθήκαν πια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ποιος να βαρεθει? Αυτοι που κανουν τις καταληψεις ή αυτοι που προτεινουν αυτες τις λυσεις? Η απαντηση ειναι κανενας απο τους δυο. Απλα καθε κοινωνικη ομαδα κοιταει να εξασφαλισει τα συμφεροντα της. Οι εργοδοτες να δινουν μικροτερους μισθους και αρα να εχουν μεγαλυτερο κερδος και ο υπολοιπος λαος μεγαλυτερο μισθο για πιο ανεκτη ζωη.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειναι θεμα μονο χρηματων. Ειναι θεμα παιδειας και γνωσης. Αν εμεις οι φοιτητες επιτρεψουμε την διαλυση του εκπαιδευτικου μας συστηματος, τουλαχιστον εγω θα εχω τυψεις με τον εαυτο μου. Οταν ο μονος στοχος θα ειναι να παρω ενα εμπορευσιμο πτυχιο και τιποτα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Soptep:
Ποιος να βαρεθει? Αυτοι που κανουν τις καταληψεις ή αυτοι που προτεινουν αυτες τις λυσεις? Η απαντηση ειναι κανενας απο τους δυο. Απλα καθε κοινωνικη ομαδα κοιταει να εξασφαλισει τα συμφεροντα της. Οι εργοδοτες να δινουν μικροτερους μισθους και αρα να εχουν μεγαλυτερο κερδος και ο υπολοιπος λαος μεγαλυτερο μισθο για πιο ανεκτη ζωη.

Αυτοί που κάνουν τις καταλήψεις ρωτώ αν δεν έχουν βαρεθεί ακόμα... ωραία αυτά που λες, και σωστά, αλλά αν κάποιος κάνει κατάληψη μια δυο φορές το χρόνο, εδώ και δέκα χρόνια ας πούμε, και δεν καταφέρνει απολύτως τίποτα...μάλλον προς μαζόχας μου κάνει, παρά ως κάποιος που κοιτά να εξασφαλίσει τα συμφέροντά του. Δεν δουλεύει αυτή η μέθοδος? κάνε κάτι άλλο βρε αδερφέ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμου; μου ρχονται μια-δυο περιπτώσεις στο νου, όπου δεν προχώρησε η εκάστοτε κυβέρνηση στις σχετικές εξαγγελίες της, οπότε δεν την βλέπω και τόσο αναποτελεσματική τη μέθοδο. βέβαια άμα δεν ασχολείσαι καθόλου, δε μπορείς να το ξέρεις αυτό, ε; :P ούτε γω ασχολούμαι ιδιαιτέρως, οπότε ίσως υπάρχουν και άλλες σχετικές περιπτώσεις, δε βρίσκεις; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στην αρχή ναι, είχαν αποτέλεσμα. άλλωστε, ήταν κάτι το καινούριο. Όσα χρόνια όμως είμουν μέσα στο πολυτεχνείο (πολύ πιο πριν από σένα), δεν είδαμε και πολλά φώτα στο τούνελ. μόνο κάτι κεράκια, έτσι για να μας τελιώσουν τα σπίρτα.


Το πολύ το κυρελέησον, το βαριέται κι ο παπάς. dont you think?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ας κάτσουμε στους καναπέδες μας να χαζέψουμε τις εξελίξεις που μας προσπερνάνε από το χαζοκούτι τότε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μπα....πρέπει να βγάλω τη δόση του δανείου, so...εκτός κι αν ο καναπές έχει κρυμμένο χάρτη θησαυρού, δεν μου κάνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Επειδη δεν γνωριζω το θεμα που αναφερεις με τις συχνες καταληψεις, ενημερωσε με σε παρακαλω λιγο παραπανω. Ειναι καταληψεις μονο απο συγκεκριμενες σχολες, που αφορουν συγκεκριμενα θεματα της σχολης? Απ' οτι φανταζομαι κατι τετοιο θα ειναι.

Παντως για τις τρεχουσες εξελιξεις το θεμα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτι αρχικα φαινεται ή τουλαχιστον μας το παρουσιαζουν. Δεν αφορα μονο τους φοιτητες, αλλα μας αφορα ολους κι εχει τεραστιες κοινωνικες επιπτωσεις. Το ειδος της παιδειας, το επιπεδο της γνωσης, τον τροπο εργασιας, το υψος του μισθου.

Δεν ζηταω απο αλλους να βοηθησουν, αλλωστε οι γονεις μας οτι ηταν να κανουν το εκαναν στα χρονια τους. Πλεον το μελλον εξαρταται καθαρα απο μας.

Παντως dooo, για τις καταληψεις που ειναι ο συχνος τροπος αντιδρασης, ισχυει, αλλα δεν βλεπω αλλη λυση. Η επομενη ειναι να παρουμε οπλα και να αρχισουμε οπου μας δωσει :). (Δεν ειμαι υπερ αυτου :) ). Ειναι η μονη "ακραια" ειρηνικη λυση. Το τελευταιο βημα για να διεκδικησεις κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Soptep:
Επειδη δεν γνωριζω το θεμα που αναφερεις με τις συχνες καταληψεις, ενημερωσε με σε παρακαλω λιγο παραπανω. Ειναι καταληψεις μονο απο συγκεκριμενες σχολες, που αφορουν συγκεκριμενα θεματα της σχολης? Απ' οτι φανταζομαι κατι τετοιο θα ειναι.

Παντως για τις τρεχουσες εξελιξεις το θεμα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτι αρχικα φαινεται ή τουλαχιστον μας το παρουσιαζουν. Δεν αφορα μονο τους φοιτητες, αλλα μας αφορα ολους κι εχει τεραστιες κοινωνικες επιπτωσεις. Το ειδος της παιδειας, το επιπεδο της γνωσης, τον τροπο εργασιας, το υψος του μισθου.

Δεν ζηταω απο αλλους να βοηθησουν, αλλωστε οι γονεις μας οτι ηταν να κανουν το εκαναν στα χρονια τους. Πλεον το μελλον εξαρταται καθαρα απο μας.

Παντως dooo, για τις καταληψεις που ειναι ο συχνος τροπος αντιδρασης, ισχυει, αλλα δεν βλεπω αλλη λυση. Η επομενη ειναι να παρουμε οπλα και να αρχισουμε οπου μας δωσει :). (Δεν ειμαι υπερ αυτου :) ). Ειναι η μονη "ακραια" ειρηνικη λυση. Το τελευταιο βημα για να διεκδικησεις κατι.

οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια γίνονται για χ λόγους, όπου 1<χ<10. Ο πρώτος λόγος είναι για κάτι που αφορά το πανεπιστημιακό ίδρυμα. Το ίδιο και ο δεύτερος, άντε και ο τρίτος. Από τον τεταρτο και μέχρι τον δεκάτο, περνάμε σε αιτιάσεις του στυλ "για όλα φταίει το κεφάλαιο και η κυβέρνηση ζήτω η τιμημένη αγροτιά κάτω ο μπους λευτεριά στους Ιρακινούς".

Με συγχωρείς βέβαια, αλλά δε θεωρώ την κατάληψη ως μέσο για να διεκδικήσεις κάτι στη σημερινή εποχή, όντας φοιτητής (σας προλαβαίνω, μη μου πείτε για το Πολυτεχνείο στην εποχή της χούντας. Αλλες εποχές τότε). Είναι πολύ βολικό για τους λίγους να κάνουν την επανάστασή τους, φυλαγμένοι πίσω από την διαπίστωση ότι θα τους πάρει όλους η μπάλα, αν κάτι πάει στραβά.
Παλεύω για κάτι, σημαίνει ότι χάνω και κάτι τώρα, αλλά προσδοκώ σε αυτά που θα κερδίσω με τον αγώνα μου.

Για να δούμε αν τολμάνε σήμερα να κάνουν μαζική αποχή από τα μαθήματα...να προσπαθήσουν να πείσουν τον συμφοιτητή ότι είναι απαραίτητο να κάτσει έξω από το αμφιθέατρο/εργαστήριο/να χάσει εξεταστική... έτσι για να αποκτήσει και ο φοιτητικός αγώνας κάποιο νόημα. Όχι αγοράζουμε ένα λουκέτο και μια αλυσίδα με 5 ευρώ και πάμε και τη βάζουμε στην πόρτα της σχολής (επίσης μη μου πείτε για τις συνελεύσεις που προηγούνται ε?)....


ψ. δεν αναφέρομαι στις καταλήψεις των βιοτεχνιών/εργοστασίων/υπουργείων. Άλλωστε αυτές δεν είναι στην εξαμηνιαία διάταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στο δικό μου τμήμα κλείσαμε τη σχολή χτες και σήμερα (δλδ δεν έγιναν μαθήματα - όχι κατάληψη) και ο Σύλλογος Φοιτητών Πληροφορικής και Τηλ/νων του ΕΚΠΑ συμμετείχε στο χτεσινό πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο.

Για να δείτε τι συνέβη στην πορεία πηγαίντε εδώ: https://www.forums.gr/showthread.php?s=&postid=302331#post302331

Μετά από αυτά, κρίνεται επιτακτική η κλιμάκωση των αντιδράσεων μέσα από τις Γενικές Συνελεύσεις των Σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εχεις δικιο και αυτο ειναι το προβλημα που αντιμετωπιζουμε στη σχολη μας. Η εξεταστικη, μολις ακουνε οτι θα χασουν την εξεταστικη σκυβουν το κεφαλι και φευγουν. Σε λιγα χρονια που θα χανουν τη δουλεια τους, ΑΝ βρισκουν να δω τι θα κανουν.

Αλλωστε η επιλογη του Υπουργειου να περασει ο νομος τον Ιουνιο, μονο τυχαια δεν ειναι. Ακριβως εκει πονταρουν. Μακαρι να τους διαψευσουμε.

Αλλωστε το νοημα δεν ειναι να κλειδωσουμε το πανεπιστημιο και να χασουμε 5 μαθηματα, να κανουμε και το χαβαλε μας. Η ολη ουσια ειναι να προβληθουν αυτα τα ζητηματα που ο περισσοτερος κοσμος τα εχει περασει στο ετσι, να συνειδητοποιηθουν οι φοιτητες και ο κοσμος. Αλλωστε αυτο θα θεωρησω επιτυχια εγω και μονο ετσι θα εχουμε και αποτελεσματα. Μονο αν κατεβεις να διεκδικησεις κατι συνειδητοποιημενος θα καταφερεις κατι και θα εχεις διαρκεια.

Και επιτελους κουραστηκα να ακουω για την κοιμωμενη νεολαια, την νεολαια του φραπε και του καναπε. Πιστευω οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα ή τουλαχιστον θελω να ελπιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Στο δικό μου τμήμα κλείσαμε τη σχολή χτες και σήμερα (δλδ δεν έγιναν μαθήματα - όχι κατάληψη) και ο Σύλλογος Φοιτητών Πληροφορικής και Τηλ/νων του ΕΚΠΑ συμμετείχε στο χτεσινό πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο.

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας. Συχνα πυκνα παρακολουθω το φορουμ σας και ειμαι ευτυχης που εχει κινηση, κατι που δεν εγινε με το δικο μας τμημα. Ανηκεις στους ανεξαρτητους?

Ελπιζω να υπαρξουν και αλλα τμηματα που θα ακολουθησουν. Σε εμας προστεθηκε αλλη μια σχολη (συνολο 2), η επομενη βδομαδα θα κρινει πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Soptep :). Ναι, ανήκω στους ανεξάρτητους. Το ευχάριστο ήταν ότι όλες οι παρατάξεις συμφώνησαν στην τελευταία Γ.Σ. εκτός από την ΔΑΠ (για ευνόητους λόγους) και την ΠΚΣ η οποία ενώ είναι εναντίον του πορίσματος του ΕΣΥΠ κάνει ξεχωριστές πορείες με τα συνδικαλιστικά όργανα του ΚΚΕ και με τους συλλόγους που ανήκουν στο "συντονιστικό" της ΠΚΣ. Λυπηρό :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
:). Δυστυχως κι εμεις αντιμετωπιζουμε τα ιδια... Ναι κι εγω στους ανεξαρτητους ανηκω. Στην τελευταια πορεια μονο καταφεραμε και τους πεισαμε και τελικαν ηρθαν(!!!) μαζι μας. Βεβαια ειχαν παραπονα που το πανο δεν εγραφε για ολη τη παιδεια, τις εστιες και λοιπα (τα γνωστα), αλλα ηρθαν.

Μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ με ολες τις αποψεις σας επι του θεματος και τι διεκδικειτε? Να δουμε που υπαρχουν διαφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια Soptep :). Ναι, ανήκω στους ανεξάρτητους. Το ευχάριστο ήταν ότι όλες οι παρατάξεις συμφώνησαν στην τελευταία Γ.Σ. εκτός από την ΔΑΠ (για ευνόητους λόγους) και την ΠΚΣ η οποία ενώ είναι εναντίον του πορίσματος του ΕΣΥΠ κάνει ξεχωριστές πορείες με τα συνδικαλιστικά όργανα του ΚΚΕ και με τους συλλόγους που ανήκουν στο "συντονιστικό" της ΠΚΣ. Λυπηρό :(
Κλασσικά πράγματα.Σε μας, αφού η ΠΚΣ εμπόδισε να γίνει η συνέλευση της Τρίτης που πέρασε και στην οποία ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι θα έβγαζε κατάληψη, θέτοντας θέμα απαρτίας, πήγε την Τετάρτη μόνη της και έκλεισε τη σχολή για 3 ώρες.Άντε βγάλε άκρη...
Γενικά εμείς κλείνουμε πολύ δύσκολα.Τελευταία φορά ήταν πριν 5 χρόνια, γι'αυτό μου έκανε εντύπωση που ξανασυζητήθηκε αυτό το ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

traino

Νεοφερμένος

Ο traino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας κ απο μενα. Καινουριος εδω. Πολυ καλο site.

Πρωτα μια απορια
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Στο δικό μου τμήμα κλείσαμε τη σχολή χτες και σήμερα (δλδ δεν έγιναν μαθήματα - όχι κατάληψη) και ο Σύλλογος Φοιτητών Πληροφορικής και Τηλ/νων του ΕΚΠΑ συμμετείχε στο χτεσινό πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο.
Πως το καταφερατε αυτο φιλε μου? Να κλεισετε τη Σχολη χωρις καταληψη?

Ειμαι κ εγω μαζι με SopteP στο παν/μιο. Εμεις δεν εχουμε site. Στο δικο σας εχω μπει κανα δυο φορες δε μου αρεσαν καποια πολυ τεχνοκρατικα πραματα που λεγατε αλλα δεν ειναι της παρουσας συζητησης αυτα.

Στο θεμα μας.
Όταν θα φανουν τα αποτελεσματα των μετρων που οι "σοφοι"(χαχα) προτειναν θα ειναι πολυ αργα..
Στην ελλαδιτσα εχουμε καποιες πολυ κακες συνηθειες. Μια είναι πως αφηνουμε παντα για μετα κατι που μπορουμε να κανουμε τωρα(αντιδραση στη συγκεκριμενη περιπτωση), μια αλλη πως περιμενουμε απο τους αλλους να βγαλουν τα "καστανα απο τη φωτια" και μια τριτη πως βλεπουμε κοντα παρα πολυ κοντα..

Υ.Γ. Το οτι παιρνανε καθε καλοκαιρι διαφορα πραματα σαν κι αυτο των "σοφων"(ξανα-χαχα) ειναι μηπως υποπτον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Soptep:
:). Δυστυχως κι εμεις αντιμετωπιζουμε τα ιδια... Ναι κι εγω στους ανεξαρτητους ανηκω. Στην τελευταια πορεια μονο καταφεραμε και τους πεισαμε και τελικαν ηρθαν(!!!) μαζι μας. Βεβαια ειχαν παραπονα που το πανο δεν εγραφε για ολη τη παιδεια, τις εστιες και λοιπα (τα γνωστα), αλλα ηρθαν.

Μπορεις να μου δωσεις καποιο λινκ με ολες τις αποψεις σας επι του θεματος και τι διεκδικειτε? Να δουμε που υπαρχουν διαφορες.
Η θέση της παράταξής μου βρίσκεται εδώ: https://cgi.di.uoa.gr/~fpp/arxeia/plaisio_esyp.pdf

@traino: Απλά δεν έγινε κανένα μάθημα, αλλά οι καθηγητές μπορούσαν να μπουν στα κτίρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soptep

Νεοφερμένος

Ο Soptep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ενδιαφερουσες οι θεσεις σας. Στην 2,3 και 5 εχουμε καποιες διαφορες :).

Πως σκεφτεστε να συνεχισετε? Σε εσας τουλαχιστον οι καθηγητες κανουν απεργιες? Γιατι σε εμας τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

traino

Νεοφερμένος

Ο traino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
@traino: Απλά δεν έγινε κανένα μάθημα, αλλά οι καθηγητές μπορούσαν να μπουν στα κτίρια.

Εννοεις πως οποιος ηθελε εμπαινε στο μαθημα? Γιατι αλλιως τι γινοταν εμποδιζατε τους φοιτητες και αφηνατε καθηγητες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες.. ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ μαθήματα. Η απόφαση της Γ.Σ. του Συλλόγου Φοιτητών ήταν να μη γίνουν μαθήματα.

Σε μας απεργούν οι περισσότεροι καθηγητές.
Σκοπεύουμε να κλιμακώσουμε τις αντιδράσεις με ενδεχόμενη κατάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top