Κατάρα στο εκπαιδευτικό σύστημα!

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Οχι ειλικρινά δεν εχω ιδεα!Μόνο για κάποιο πρόγραμμα με σεμινάρια διακοσμητικής της ακτο ξέρω από κάποια φίλη μου ότι ήταν γύρω στα 300 ευρώ αλλά ούτε πόσες ώρες ήταν τη βδομάδα ούτε τι ακριβώς περιλάμβανε!Βλέπεις εμένα δεν με ενθουσιάζουν τα καλλιτεχνικά!Ισως επειδή δεν έχω κ πολύ ταλέντο!ΕΔώ δεινοπάθησα να πάρω τα μηχανολογικά σχέδια με 5αράκια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για μένα diddle είναι περισσότερο πλέον θέμα εγκεφαλικό παρά καλού χεριού. Σημασία έχουν οι ιδέες και όχι τόσο αν έχεις καλό χέρι (αν και εντάξει, όχι να μην μπορείς να τραβήξεις και γραμμή!). Πάντως κι εγώ στο μηχ. σχέδιο είχα 6,5 :redface:
Στο χαρτί είχα χρόνια να ζωγραφίσω και πλέον έχω χάσει αρκετά την ικανότητα που είχα μικρή, μιας και την άφησα να πάει χαμένη... Ίσως την ανακτήσω και την αναπτύξω κάποτε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για να το θέλεις τόσο πολύ όμως πιστεύω ότι έχεις το βασικότερο από τα προσόντα για να το πετύχεις..!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξέρεις τι με προβληματίζει όμως diddle? Ότι αν και απο μικρή μου άρεσε, τον τελευταίο χρόνο είναι που ασχολήθηκα περισσότερο και ...πορώθηκα. Στην πρώτη λυκείου ήθελα να γίνω διαιτολόγος επι 1-2 χρόνια πάρα πολύ και είχα μαζέψει ένα ράφι βιβλία περι διατροφής. Τώρα δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Στην δευτέρα με τρίτη ήθελα να γίνω μαθηματικός, είχα πάρει μέχρι και 2ο πανελλήνιο βραβείο επι 2 έτη και τώρα επίσης ούτε να το σκέφτομαι. Αν είναι κι αυτό παροδικό;; Πλέον ούτε τον εαυτό μου δεν εμπιστευομαι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
E τότε αν είσαι πράγματι τόσο αναποφάσιστη αφησέ το στη τύχη!Ψάξε να βρεις στη σχολή σου κάποια ενδιαφέρουσα κατευθυνση!Κ αν δεις ότι επιμένεις στο σχέδιο ασχολήσου με 3διάστατα συστήματα σχεδιασμού(CAD-AUTOCAD) που έχουν κ πολλές εφαρμογές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν αυτά. Μόνο η γραφιστική και το web design μου αρέσει. 3d συστήματα σχεδιασμού δεν με τραβάνε σχεδόν καθόλου.
Κι εγώ μέχρι στιγμής το αφήνω να τσουλήσει να δω που θα με πάει η ζωή. Η αλήθεια είναι οτι τώρα μεν δεν έχω καμία αμφιβολία οτι μου αρέσει 100% η γραφιστική αλλά το παρελθόν με έχει διαψευσει ουκ ολίγες φορές. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Παραείσαι αναποφάσιστη ε!!Να σου πω σε κέντρο επαγγελματικού προσανατολισμού έχεις πάει???Αν όχι ψάξε το!Εγώ που είχα πάει όταν έψαχνα τι ήθελα να κάνω με είχε βοηθήσει πολύ...Καταστάλαξα και ξεμπερδεύτηκα έως κάποιον βαθμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μέχρι και σε ψυχολόγο έχω σκεφτεί να πάω...
Αλήθεια ξέρεις που μπορώ να βρώ τέτοιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Στο δήμο που μένω εγώ αλλά στην Αθήνα το κέντρο επαγγελματικού προσανατολισμού εντάσσεται στο κέντρο οικογενειακού προγραμματισμού,βρίσκεται εντός του Δημαρχείου και φυσικά είναι ευγενική χορηγία του δημάρχου στους δημότες του..Οπότε ξεκίνα κ συ ρωτώντας στο δήμο σου πρώτα..Κάποια τέστ συνήθως συμπηρώνεις για να κρίνουν τις ιδιαιτερότητές σου,τα ταλεντα σου, τις προτιμήσεις κ συζητάς με κάποιον ψυχολόγο συνήθως!
Αν καταφέρεις να τους μπερδέψεις κ αυτούς θα σε παραδεχτώ!!!(:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ και είναι δωρεάν ε; Ευχαριστώ πολύ! Θα το ψάξω σίγουρα!
Αν ξέρει κανείς απο Σαλόνικα, είναι πολύ ευπρόσδεκτος να απαντήσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δοκίμασε αυτό.... αυτό και αυτό...
ελπίζω να σου κάνουν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Θα πάρω αυρίο τηλέφωνο! (ελπίζω να ξυπνήσω νωρίς...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Ναι ναι τουλάχιστον στον δήμο μου δωρεάν ήταν!Μόνο που επειδή συνήθως είναι οι ίδιοι ψυχολόγοι και στα δύο κέντρα ενδέχεται να έχει μεγάλη αναμονή!Εία πάει κ σε περίοδο που συμπλήρωναν μηχανογραφικά κ περίμενα 2 ώρες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Επίσης ίσως θα άξιζε να δοκιμάσεις να πας και στους συμβούλους φοιτητών που έχουμε στη σχολή...
Δεν είναι ψυχολόγοι, αλλά ίσως μπορέσουν να βοηθήσουν....
Δες το και αυτό ως εναλλακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό με τίποτα. Θα είναι σίγουρα biased.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ένα μικρό split εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Νομίζω πως το 10% μπορείς να το κάνεις για 2 χρονια
Δηλαδή αν τελείωσες την Τρίτη λυκείου το 2003 μπορείς να κάνεις χαρτιά το 2004 και το 2005 μετά τα 2 χρόνια δεν μπορείς, αλλά δες καλύτερα στο υπουργείο παιδείας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Νομίζω πως το 10% μπορείς να το κάνεις για 2 χρονια
Δηλαδή αν τελείωσες την Τρίτη λυκείου το 2003 μπορείς να κάνεις χαρτιά το 2004 και το 2005 μετά τα 2 χρόνια δεν μπορείς, αλλά δες καλύτερα στο υπουργείο παιδείας;)

τα άτομα που ξέρω εγώ είχαν τελειώσει 2000 και 2001 και το χρησιμοποήσαν το 2005! Δεν ξέρω κι εγώ περισσότερα να πω την αλήθεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Οντως μια φίλη μου τελείωσε πέρσυ τους ηλεκτρολόγους κ έδωσε με το10% το φθινόπωρο για κάποια οικονομική σχολή που της άρεσε δηλαδή έδωσε 5 χρόνια αργότερα και είμαι κατά 99%σίγουρη ότι δεν έδωσε εξετάσεις.Αρα ισχύει τουλάχιστον ακόμα...Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια σκέψη για να το καταργήσουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό ξέρω. Ότι μπορείς να ξανακάνεις μηχανογραφικό και μετά από πάνω από 2 χρόνια. Ένας γνωστός το έκανε φέτος αφού τελείωσε τετραετή σχολή. Αυτό καταλαβαίνω και από εδώ: Νομίζω επίσης πως η ρύθμισή οδεύει προς κατάργηση, μιας και ξανααλλάζει το σύστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top