Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,184 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,687 μηνύματα σε 79,275 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 334 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Όλα όσα πρέπει να ξέρω για τις κατατακτήριες

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,270 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 15:22, 21-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Brigittehyska
ευχαριστω πολυ αρα στους 108 ειναι στανταρ οτι θα παρουν 12 ατομα με βαση το 12%?

13 άτομα θα πάρουν. Δες εδώ τον σχετικό Νόμο http://www.et.gr/idocs-nph/search/pd...p6eFdWtmmfDeqx
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,270 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 12:01, 23-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ryuzaki
Ανάλογα τη σχολή απ'οτι έχω καταλάβει κι εγώ αδερφέ.
Ο νόμος αναφέρει ρητά ότι δεν επιτρέπεται υπέρβαση ή ανακατανομή ποσοστών.
Η Ιατρική ΑΠΘ συνήθως δεν παίρνει παραπάνω.
Η κτηνιατρική ΑΠΘ φέτος πήρε και τους 3 που ισοβάθμησαν.
΄Αρθρο 74, παρ.5, εδάφιο α του Ν.4485/2017 http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wEsrjP0JAlxBXdtvSoClrL8jiNRVGgNfKB5MXD0LzQTLWPU9yLzB8V68knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyJWelDvWS_18kAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuVYeTXOsORovdn0I_ZfRyMY0u5MuYIt1aaQCxpGiJYq8

"5α. Θέσεις εισακτέων που έμειναν κενές κατά τις κατατακτήριες εξετάσεις 2016-2017, καλύπτονται μέχρις
εξαντλήσεως του προβλεπόμενου ποσοστού εισακτέων, με την κατάταξη, ως επιτυχόντων, υποψηφίων κατά
φθίνουσα σειρά συνολικής βαθμολογίας εφόσον αυτή
είναι τουλάχιστον τριάντα (30) μονάδες και ανεξαρτήτως
της επίδοσής τους σε επιμέρους μαθήματα. Οι ανωτέρω κατατασσόμενοι ως επιτυχόντες εισακτέοι εγγράφονται, για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, στο α΄ εξάμηνο
σπουδών του οικείου Τμήματος. Η διάταξη του πρώτου
εδαφίου ισχύει και για τις κατατακτήριες εξετάσεις των
επόμενων ακαδημαϊκών ετών έως την έκδοση του Εσωτερικού Κανονισμού του οικείου Α.Ε.Ι.."

Το οποίο σημαίνει ότι όσοι έδωσαν κατατακτήριες από το Νοέμβριο του 2016 και μετά, θεωρούνται επιτυχόντες αν έχουν συγκεντρώσει βαθμολογία τουλάχιστον 30 μονάδων συνολικά ακόμα κι αν δεν έχουν συγκεντρώσει τη βάση του 10 σε κάθε ένα από τα 3 μαθήματα που εξετάζονται, για την κάλυψη των προβλεπόμενων θέσεων που έμειναν κενές μετά την κατάταξη των επιτυχόντων σύμφωνα με τον Νόμο συνυποψηφίων τους. Αυτό ίσχυε μέχρι την έκδοση του Εσωτερικού Κανονισμού του κάθε Τμήματος. Από την έκδοση του Εσωτερικού Κανονισμού και μετά, ισχύει ο,τι ορίζεται σ΄αυτόν. Γι΄ αυτόν τον λόγο υπάρχουν διαφοροποιήσεις από Τμήμα σε Τμήμα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Έχετε απορία πάνω στο θέμα;

Το μήνυμα αυτό ξεχώρισε από το θέμα Απορίες για κατατακτήριες ως ουσιαστικό και χρήσιμο.

Θέλετε να ρωτήσετε κάτι / έχετε απορία στο θέμα; Μα φυσικά! Κάντε click εδώ για να συντάξετε την απορία σας.

Αυτό το thread είναι καθαρά για δική σας πληροφόρηση στο θέμα που πραγματεύεται. Το ischool.gr και η Ομάδα Διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα όποια γραφόμενα των μελών. Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του ischool.gr σαν πηγή.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια