Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,984 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,052 μηνύματα σε 78,960 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 61 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Εγγραφές πρωτοετών 2019

Johnjohnjohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Johnjohnjohn έγραψε: στις 10:50, 18-09-19:

Ρε παιδιά ποτέ θα ανοίξει η ηλεκτρονική πλατφόρμα. Έχουμε 18 υποτίθεται 24 ξεκινούν οι εγγραφές κ πέρσι είχε ανοίξει στις 10. Ξέρει κανείς κάτι;
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:10, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnjohnjohn
Ρε παιδιά ποτέ θα ανοίξει η ηλεκτρονική πλατφόρμα. Έχουμε 18 υποτίθεται 24 ξεκινούν οι εγγραφές κ πέρσι είχε ανοίξει στις 10. Ξέρει κανείς κάτι;

Φέτος δεν ξέρω τι έγινε.Διαβαζα ότι καθυστερούν λόγω των νέων τμημάτων.Παντως μέχρι την Παρασκευή θα βγουν!
Παράθεση

Evimgr

Νεοφερμένος

H Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Evimgr έγραψε: στις 11:14, 18-09-19:

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Διάβασα ότι η εγγραφή θα γίνει ηλεκτρονικά θα πρέπει να εκτυπωθεί και μετά να πάμε στην γραμματεία του τμήματος μας κτλ.
Εγώ που θα ξαναδωσω πανελληνιες αλλά θέλω να γράφω στην σχολή που πέρασα, ώστε σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω φέτοςνα περάσω στην πρώτη μου επιλογή, να πάω του χρονου πρέπει να μπω σ αυτήν την διαδικασία να μεταβώ στην πόλη?
Παράθεση

Yiorgosk

Φοιτητής

Ο Yiorgosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Παν. Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Yiorgosk έγραψε: στις 11:17, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Evimgr
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Διάβασα ότι η εγγραφή θα γίνει ηλεκτρονικά θα πρέπει να εκτυπωθεί και μετά να πάμε στην γραμματεία του τμήματος μας κτλ.
Εγώ που θα ξαναδωσω πανελληνιες αλλά θέλω να γράφω στην σχολή που πέρασα, ώστε σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω φέτοςνα περάσω στην πρώτη μου επιλογή, να πάω του χρονου πρέπει να μπω σ αυτήν την διαδικασία να μεταβώ στην πόλη?
Θα κάνεις την ηλεκτρονική εγγραφή. Μετά θα μπαίνεις στην ιστοσελίδα του τμήματός σου ώστε να βλεπεις ανακοινώσεις σχετικά με ποια δικαιολογητικά ζητούν. Τα χαρτιά αυτά μπορείς να τα στείλεις ταχυδρομικώς στην διεύθυνση του πανεπιστημίου. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία για να σε πληροφορησουν καλύτερα.
1
Παράθεση

Johnjohnjohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Johnjohnjohn έγραψε: στις 12:12, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Yiorgosk
Θα κάνεις την ηλεκτρονική εγγραφή. Μετά θα μπαίνεις στην ιστοσελίδα του τμήματός σου ώστε να βλεπεις ανακοινώσεις σχετικά με ποια δικαιολογητικά ζητούν. Τα χαρτιά αυτά μπορείς να τα στείλεις ταχυδρομικώς στην διεύθυνση του πανεπιστημίου. Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία για να σε πληροφορησουν καλύτερα.

Αυτά που του είπες αλλά επίσης πρέπει ν κάνει κ εξουσιοδότηση στον κούριερ που θα πάει τα χαρτιά ότι του επιτρέπει ν κάνει την εγγραφή αντί αυτου
Παράθεση

Yiorgosk

Φοιτητής

Ο Yiorgosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Παν. Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Yiorgosk έγραψε: στις 12:26, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnjohnjohn
Αυτά που του είπες αλλά επίσης πρέπει ν κάνει κ εξουσιοδότηση στον κούριερ που θα πάει τα χαρτιά ότι του επιτρέπει ν κάνει την εγγραφή αντί αυτου
Α ναι σε μερικές συμβαίνει αυτό! Στη δική μου η συγκεκριμένη πήγαινε αυτοπροσώπως στο ταχυδρομείο και είχε ειδική θυρίδα όπου τα παραλαμβανε! Γι αυτό καλύτερα να πάρει ενα τηλέφωνο τη γραμματεία και καλως εχόντων των πραγμάτων θα πληροφορηθεί δεόντως.
Παράθεση

Evimgr

Νεοφερμένος

H Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Evimgr έγραψε: στις 15:38, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Yiorgosk
Α ναι σε μερικές συμβαίνει αυτό! Στη δική μου η συγκεκριμένη πήγαινε αυτοπροσώπως στο ταχυδρομείο και είχε ειδική θυρίδα όπου τα παραλαμβανε! Γι αυτό καλύτερα να πάρει ενα τηλέφωνο τη γραμματεία και καλως εχόντων των πραγμάτων θα πληροφορηθεί δεόντως.
Δηλαδή η ηλεκτρονικη εγγραφή δεν αρκεί έτσι?
Θα μπορούσε αυτή η διαδικασία να γίνει του χρόνου εφόσον φοιτησω στην σχολή? Αναφέρομαι στο τμήμα της γεωπονιας απθ

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφορίες
Παράθεση

Eua5

Φοιτητής

H Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Eua5 έγραψε: στις 16:05, 18-09-19:

Από ότι διάβασα στο ίντερνετ βγήκε η εγκύκλιος από το υπουργείο παιδείας και οι αιτήσεις ξεκινάνε από σήμερα έως τις 27 Σεπτεμβρίου... Δεν έχω μπει βέβαια στο σαιτ του υπουργείου για επιβεβαίωση οπότε σας το λέω με κάθε επιφύλαξη
2
Παράθεση

miketython

Φοιτητής

Ο miketython αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O miketython έγραψε: στις 16:10, 18-09-19:

18-09-19 Ηλεκτρονική εγγραφή επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση
3
1
1
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:14, 18-09-19:

Άνοιξαν!
1
Παράθεση

Nayia

Νεοφερμένος

H Nayia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Nayia έγραψε: στις 16:33, 18-09-19:

Μόλις έκανα την εγγραφή μου και μου λέει ότι είναι απαραίτητο να κάνω και Ατομικο Στατιστικο Δελτιο Φοιτητη-Σπουδαστη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτο;
Παράθεση

Eua5

Φοιτητής

H Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Eua5 έγραψε: στις 16:37, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nayia
Μόλις έκανα την εγγραφή μου και μου λέει ότι είναι απαραίτητο να κάνω και Ατομικο Στατιστικο Δελτιο Φοιτητη-Σπουδαστη. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτο;

Δε θυμάμαι ακριβώς τι είναι αλλά νομίζω το συμπληρώνεις και το εκτυπώνεις γιατί είναι ένα από τα δικαιολογητικά που ζητάνε στη σχολή για την ολοκλήρωση της εγγραφής σου.
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 16:37, 18-09-19:

Ερώτηση!!! Τί είναι αυτό το κόκκινο πλαίσιο στο τέλος της εγγραφής;

https://prnt.sc/p7rw02
Παράθεση

Yiorgosk

Φοιτητής

O Yiorgosk έγραψε: στις 16:41, 18-09-19:

Παιδιά σος! Είμαι εγγεγραμμένος από πέρσι στο τμήμα ιερατικων σπουδων στη σχολή βελλας Ιωαννίνων αλλα δεν υπάρχει επιλογή στο σύστημα!
Παράθεση

Eua5

Φοιτητής

H Eua5 έγραψε: στις 16:42, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Jim_Pap
Ερώτηση!!! Τί είναι αυτό το κόκκινο πλαίσιο στο τέλος της εγγραφής;

https://prnt.sc/p7rw02
Αν θυμάμαι καλά συμπληρώνεις το Στατιστικο ατομικό δελτίο φοιτητή (σου έχει κάτι ερωτήσεις να απαντήσεις) και το εκτυπώνεις γιατί στις περισσότερες σχολές το ζητάνε στα δικαιολογητικά για την ολοκλήρωση της εγγραφής σου.
1
Παράθεση

Φοιτητής

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:43, 18-09-19:

Παιδιά καλύτερα να κάνετε την αίτηση στο φροντηστηριο.
1
Παράθεση

miketython

Φοιτητής

Ο miketython αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O miketython έγραψε: στις 16:48, 18-09-19:

Αν θυμαμαι καλα για το Στατιστικο ατομικό δελτίο φοιτητή δεν υπαρχει καπου κουμπι να το εκτυπωσετε,οποτε εκτυπωστε ολη την σελιδα.
3
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,656 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 16:49, 18-09-19:

Εγώ την έκανα δεν ήτανε τίποτα δύσκολο!
Απλά προσέξτε οι ήδη εγεγγραμμένοι φοιτητές σε άλλο τμήμα τριτοβάθμιας να πατήσετε το σχετικό checkbox για να δηλώσετε την σχολή που θέλετε να διαγραφτείτε

Ρε παιδιά τι τραγική η ιστοσελίδα της ΕΛΣΤΑΤ. Ούτε στη δεκαετία '90 να ήμασταν, τέτοια ιστοσελίδα και μάλιστα επίσημου φορέα Ξυπνήστεεεε, ξημερώνει 2020!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 18-09-19 στις 16:55.
4
3
Παράθεση

archaios19 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 17:03, 18-09-19:

Εγώ είμαι έτοιμος! Εκτύπωσα και το Στατιστικό ατομικό δελτίο φοιτητή.
8
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,656 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 17:06, 18-09-19:

Παιδιά μια ερώτηση: ένας υπάλληλος security σε μεγάλη εταιρεία, ως τι κωδικός δηλώνεται από τα παρακάτω; Κι επίσης ένας υπάλληλος σε super market τι δηλώνεται;
Κωδικοί και Περιγραφές Επαγγελμάτων :
01. Ανώτερα Διοικητικά και Διευθυντικά στελέχη(Γενικοί διευθυντές, ανώτερα διοικητικά στελέχη και μέλη των νομοθετικών σωμάτων, διοικητικοί και εμπορικοί διευθυντές, διευθυντικά στελέχη μεγάλων δημόσιων και ιδιωτικών επιχειρήσεων και οργανισμών κλπ.)
02. Επαγγελματίες(Φυσικοί, μαθηματικοί, μηχανικοί, αρχιτέκτονες, ιατροί, κτηνίατροι, νοσηλευτές, μαίες, εκπαιδευτικοί όλων των βαθμίδων, λογιστές, νομικοί, οικονομολόγοι, δημοσιογράφοι, μουσικοί, ηθοποιοί, κληρικοί, σύμβουλοι πωλήσεων και μάρκετινγκ, ειδικοί του τομέα των τεχνολογιών πληροφόρησης και επικοινωνίας κλπ.)
03. Τεχνικοί, βοηθοί και ασκούντες συναφή επαγγέλματα(Τεχνικοί του τομέα πληροφόρησης και επικοινωνίας, τεχνικοί και βοηθοί φυσικών επιστημών και μηχανικής, τεχνικοί και βοηθοί του τομέα υγείας, εργοδηγοί και επόπτες ορυχείων, μεταποιητικών και κατασκευαστικών μονάδων, βοηθοί λογιστών, γραμματείς διοίκησης, εργαζόμενοι στον τομέα του αθλητισμού, πράκτορες και μεσίτες αγοροπωλησιών, πιλότοι, φωτογράφοι, αρχιμάγειρες, διακοσμητές εσωτερικών χώρων κλπ.)
04. Υπάλληλοι Γραφείου(Γραμματείς, ταμίες, υπάλληλοι εξυπηρέτησης πελατών κλπ.)
05. Απασχολούμενοι στην παροχή υπηρεσιών και πωλητές(Ξεναγοί, μάγειρες, σερβιτόροι, κομμωτές, καταστηματάρχες, παιδοκόμοι και βοηθοί δασκάλων, πυροσβέστες, αστυνομικοί, επόπτες καθαρισμού και φροντιστές κτιρίων, δάσκαλοι οδήγησης κλπ.)
06. Ειδικευμένοι γεωργοί, κτηνοτρόφοι, δασοκόμοι και αλιείς
07. Ειδικευμένοι τεχνίτες και ασκούντες συναφή επαγγέλματα(Κτίστες, ξυλουργοί, ηλεκτρολόγοι, ηλεκτρονικοί, υδραυλικοί, ελαιοχρωματιστές, ψυκτικοί, μηχανικοί και επισκευαστές μηχανημάτων, κοσμηματοποιοί, κρεοπώλες, αρτοποιοί, ράφτες, υποδηματοποιοί, τυπογράφοι κλπ.)
08. Χειριστές βιομηχανικών εγκαταστάσεων, μηχανημάτων και εξοπλισμού και συναρμολογητές (μονταδόροι)(Οδηγοί μέσων μεταφοράς και χειριστές κινητού εξοπλισμού, χειριστές μηχανημάτων, μηχανών, ναυτικοί-πλήρωμα καταστρώματος και ασκούντες συναφή επαγγέλματα κλπ.)
09. Ανειδίκευτοι εργάτες, χειρώνακτες και μικροεπαγγελματίες(Οικιακοί βοηθοί, καθαριστές, βοηθοί μαγειρείων, πλανόδιοι πωλητές, συλλέκτες απορριμάτων κλπ.)
10. Ένοπλες Δυνάμεις(Αξιωματικοί, υπαξιωματικοί και άλλα μέλη)
11. Μη οικονομικώς ενεργοί (π.χ εισοδηματίες, οικιακή απασχόληση)
12. Άνεργοι που αναζητούν εργασία
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια