Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,818 εγγεγραμμένα μέλη και 2,471,917 μηνύματα σε 78,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 490 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Πανελλήνιες 2019] Μηχανογραφικό Δελτίο

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,884 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 14:16, 05-06-19:

Για όσους έχουν αγωνία, ορίστε τα φετινά μηχανογραφικά δελτία!

https://www.minedu.gov.gr/news/41593...ksetaseis-2022
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 18:12, 06-06-19:

Πολύ λίγες θέσεις για το τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΕΚΠΑ. Βέβαια, θεωρώ ότι οι αρκετοί δε θα γνωρίζουν οτι δημιουργήθηκε αυτό το τμήμα.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,477 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 18:58, 22-06-19:

2
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,477 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 14:12, 25-06-19:

Πήγα σήμερα στο σχολείο και έφτιαξα κωδικό.
Γυρνάω σπίτι, μπαίνω στο site και βλέπω αυτό ως όνομα μητέρας:

Το σωστό είναι προφανώς το ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.
Δεν πάτησα επιβεβαίωση στοιχείων, άντε να τρέχω πάλι σχολείο για να το φτιάξουν.

Τουλάχιστον τόσο στο καρτελάκι όσο και στην αίτηση συμμετοχής, το όνομα της μάνας μου εμφανίζεται σωστά. Για κάποιο λόγο στο site του Μηχανογραφικού δεν καταχωρήθηκε σωστά.
1
Παράθεση

butter_fly

Νεοφερμένος

H butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H butter_fly fly away.... έγραψε: στις 14:22, 25-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Πήγα σήμερα στο σχολείο και έφτιαξα κωδικό.
Γυρνάω σπίτι, μπαίνω στο site και βλέπω αυτό ως όνομα μητέρας:

Το σωστό είναι προφανώς το ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.
Δεν πάτησα επιβεβαίωση στοιχείων, άντε να τρέχω πάλι σχολείο για να το φτιάξουν.

Τουλάχιστον τόσο στο καρτελάκι όσο και στην αίτηση συμμετοχής, το όνομα της μάνας μου εμφανίζεται σωστά. Για κάποιο λόγο στο site του Μηχανογραφικού δεν καταχωρήθηκε σωστά.
Υπαρχει περιπτωση να μην χωρουσε;
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 14:26, 25-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από butter_fly
Υπαρχει περιπτωση να μην χωρουσε;
Το σκέφτηκα κι εγώ, όμως το όνομα πατρός έχει 9 χαρακτήρες κανονικά, ενώ το ΑΝΑΣΤΑΣΙ είναι 8 χαρακτήρες...

Στη σελίδα πάνω πάνω λέει:
Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι τα παρακάτω στοιχεία είναι σωστά. Σε περίπτωση διαφωνίας επικοινωνήστε με το σχολείο απόκτησης κωδικού ασφαλείας.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 15:01, 25-06-19:

Το σκέφτηκα κι εγώ, όμως το όνομα πατρός έχει 9 χαρακτήρες κανονικά, ενώ το ΑΝΑΣΤΑΣΙ είναι 8 χαρακτήρες...

Ρώτησε αύριο το σχολείο σου για να βεβαιωθείς αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
1
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 15:08, 25-06-19:

Πήγαινε καλού κακού στο σχολείο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
1
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 09:49, 26-06-19:

Παιδιά τώρα που έχετε χρόνο περιμένοντας τα αποτελέσματα, θα σας πρότεινα να κάνετε πάρα πολλές δοκιμές σύνταξης του μηχανογραφικού. Ασφαλώς η συντριπτική πλειοψηφία από σας, ξέρει τις πρώτες της επιλογές.΄Ομως να ξέρετε ότι είναι πολύ σημαντικό να έχετε σκεφτεί προσεκτικά την κατάταξη που θα δηλώσετε όλες τις σχολές που σας ενδιαφέρουν μέχρι την τελευταία! Μπείτε στις ιστοσελίδες των σχολών να πάρετε πληροφορίες. Φέτος που έχουν προστεθεί πολλά τμήματα σε κάθε πεδίο, είναι λίγο δύσκολο να τις βάλετε σε σειρά και ασφαλώς αυτά τα πράγματα δεν τα αφήνουν στην τύχη!
1
Παράθεση

Triant_3

Φοιτητής

Ο Triant_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Triant_3 έγραψε: στις 11:13, 26-06-19:

Ξέρετε καμμία σχολή από 1ο πεδίο με προοπτικές από 17.000 μόρια και κάτω;
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 11:54, 26-06-19:

Την Παρασκευή οι βαθμολογίες των υποψηφίων για τα ΑΕΙ
Παράθεση

Agnwsth

Φοιτητής

H Agnwsth αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 11:58, 26-06-19:

Εμείς έχουμε το δικαίωμα να ρίξουμε μια ματιά στα αποκόμματα;
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 12:28, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Ρώτησε αύριο το σχολείο σου για να βεβαιωθείς αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis849
Πήγαινε καλού κακού στο σχολείο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Μόλις γύρισα από το σχολείο. Ο υποδιευθυντής πήρε αμέσως τηλέφωνο στα γραφεία του υπουργείου για το μηχανογραφικό.
Του είπανε ότι λόγω του ότι είμαι παλιός απόφοιτος, παλιά καταχωρούσαν με όριο τα ονόματα στο σύστημα. Του δώσανε πληροφορίες να στείλει με e-mail την αναφορά λάθους και μετά τους ξανά πήρε να επιβεβαιώσει ότι λάβανε το e-mail.
Του είπανε σε 2 - 3 μέρες θα έχει διορθωθεί.

Τσέκαρε και άλλες σελίδες του συστήματος του μηχανογραφικού στον πίνακα ελέγχου του σχολείου και το όνομα της μάνας μου φαίνεται σωστό. Απλά μόνο από τη σελίδα που διαχειρίζεσαι τα μηχανογραφικά φαίνεται λάθος. Anyway είμαι καλυμμένος
2
Παράθεση

Guest 299421

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 299421 έγραψε: στις 12:41, 26-06-19:

Γινεται να παει καποιος αλλος αντι για εμενα στο λυκειο και να παρει τον κωδικο, επειδη εγω βρισκομαι εκτος πολης;
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 332 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 12:43, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από GiwrF
Γινεται να παει καποιος αλλος αντι για εμενα στο λυκειο και να παρει τον κωδικο, επειδη εγω βρισκομαι εκτος πολης;

νομιζω γινεται με εξουσιοδοτηση, αλλα καλυτερα παρε ενα τηλ στο σχολειο σου να σου πουν λεπτομερειες
Παράθεση

Guest 299421

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 299421 έγραψε: στις 12:46, 26-06-19:

Οκ ευχαριστω
Παράθεση

Ziekr

Δραστήριο Μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Ziekr έγραψε: στις 21:17, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Triant_3
Ξέρετε καμμία σχολή από 1ο πεδίο με προοπτικές από 17.000 μόρια και κάτω;

Κοινωνικής Εργασίας. Αν όλοι δήλωναν σχολές με βάση την επαγγελματική ασφάλεια, η σχολή έπρεπε να ταν πιο πάνω κ από Ψυχολογία
1
Παράθεση

Triant_3

Φοιτητής

Ο Triant_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O Triant_3 έγραψε: στις 14:13, 27-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ziekr
Κοινωνικής Εργασίας. Αν όλοι δήλωναν σχολές με βάση την επαγγελματική ασφάλεια, η σχολή έπρεπε να ταν πιο πάνω κ από Ψυχολογία
Το έχω ακούσει αυτό. Είναι πράγματι τμήμα με πολλές προοπτικές. Το έχω ψάξει κι εγώ. Ξέρεις κάποια άλλα;
Παράθεση

spinalgr1990 (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O spinalgr1990 / έγραψε: στις 14:48, 27-06-19:

27-06-19 Ανακοινώνονται αύριο Παρασκευή 28 Ιουνίου οι βαθμολογίες των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι οι βαθμολογίες των Πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ προγραμματίζεται να ανακοινωθούν την Παρασκευή 28-6-2019, μετά τις 13:00 μ.μ. σε όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της χώρας. Διευκρινίζεται ότι οι καταστάσεις που θα αναρτηθούν στα Λύκεια θα περιέχουν μόνο τον κωδικό κάθε υποψηφίου και τα βαθμολογικά του στοιχεία ανά εξεταζόμενο μάθημα και όχι τα ονομαστικά στοιχεία του.

Ταυτόχρονα, όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα http://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες. Την ίδια ημέρα προγραμματίζεται να ανακοινωθούν στατιστικά στοιχεία για τις φετινές βαθμολογικές επιδόσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Από την Πέμπτη 4-7-2019 και μετά, όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ), στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://exams.it.minedu.gov.gr. Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει την Δευτέρα 15-7-2019 και είναι αποκλειστική. Μετά την παρέλευση της προθεσμίας κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό δελτίο. Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (εκτός από την προγραμματισμένη τους εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τρίτη 9-7-2019 καθώς και τη Δευτέρα 15-7-2019, για να υποστηρίξουν τους υποψηφίους στην ηλεκτρονική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων. Προτείνεται οι υποψήφιοι να εκτυπώσουν ή/και να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό (που θα έχει αποκτήσει αυτόματα και αριθμό πρωτοκόλλου), ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορούν να δουν τις τελικές προτιμήσεις τους.
Παράθεση

Ziekr

Δραστήριο Μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Ziekr έγραψε: στις 15:47, 27-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Triant_3
Το έχω ακούσει αυτό. Είναι πράγματι τμήμα με πολλές προοπτικές. Το έχω ψάξει κι εγώ. Ξέρεις κάποια άλλα;
Από πρώτο πεδίο? Δύσκολα
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    archaios19, ChrisFromGreece, Seo8, ΣκΜυα, EvanSloth

Βρείτε παρόμοια